Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Mediat greke kanë nxjerrë detaje të reja nga ngjarja e rëndë e pak ditëve më parë kur pesë shqiptarë rrahën për vdekje një 42 vjeçar...

Shtetet e Bashkuara janë të gatshme “të luajnë një rol konstruktiv në lehtësimin e një kompromisi”, mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut, i cili do...

Në Danimarkë gjendet kompania e vetme e licensuar për të prodhuar vaksinën për linë e majmunit. Kompania "Bavarian Nordic" me seli në Kopenhagen thotë se...

“Shqipëria në rrezik! Ç’duhet të bëjmë”- Ky është mesazhi që përcjell protesta e 7 korrikut e thirrur nga Sali Berisha.   Në një njoftim, PD thotë...

Ish kreu i Bashkisë Dibër, Muharrem Rama ka shkuar sot në Prokurorinë e Posaçme SPAK, por ajo që ka rënë në sy ishte një moment,...

Bill Gates po blen një pallat në Romë për ta kthyer në një hotel luksoz me gjashtë yje, përmes rrjetit të Hoteleve dhe Resorteve “Four...

"Varfëria dhe dëshpërimi" ishin shkaktarë të vdekjes së të paktën 50 emigrantëve në një në Tekasa, ka deklaruar presidenti i Meksikës. Andres Manuel Lopez Obrador fajësoi...

PanoramaSport/ Prej disa muajsh po i mëshohet gjithnjë e më shumë hapjes së basteve në Shqipëri. Më saktë, kthimit të tyre në legjitimitet, sepse sikurse...

Policia Rrugore e Tiranës ka ndarë pamjet nga kontrollet e kryera në rrugët e kryeqytetit në lidhje me respektimin nga ana e drejtuesve të mjeteve,...

“Zyrtarët e policisë nuk reaguan”, kështu thuhet në dosjen për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, 4 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Sipas dosjes të siguruar...

Një nuse e re këmbënguli ta shpëtojë bashkëshortin e saj që kishte mbjellë drogë duke ia hedhur përgjegjësinë vjehrrës, një gruaje të moshuar. Sipas deponimit...

Udhëheqësit e demokracive më të pasura në botë kanë dalë me një qëndrim të bashkuar të martën për të mbështetur Ukrainën "për aq kohë sa...

Gjyqtarja Miranda Andoni e Gjykatës së Apelit Gjirokastër ka lënë sot në fuqi masën e sigurisë të vendosur më 4 qershor nga Gjykata e Sarandës...

Bordi i Transparencës ka marrë vendim dhe ka caktuar nga sot çmimet e reja të shitjes së karburanteve në vend. Nga sot nafta do të shitet...

Një aksident ka ndodhur këtë të martë në aksin rrugor Qafa e Muzinës-Jorgucat, ku si pasojë e daljes nga rruga e një automjeti kanë mbetur...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga arrestimet e djeshme në Elbasan, ku u vendos masa e sigurisë “arrest në shtëpi” për...

Nga lagjja e re “5 Maji”, ku po ndërtohen apartamentet e reja për familjet e prekura nga tërmeti, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sulmoi me...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka akuzuar qeverinë se po favorizon 8 kompani me rekorde kriminale përmes aktit normativ që u jep kompensim për...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka sulmuar qeverinë në lidhje me situatën ku e ka çuar gjendjen e bujqësisë dhe blegtorisë në...

Një masakër e vërtetë mjedisore është duke ndodhur në Parkun e Krastës në Elbasan. Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Gazeta Panorama, prerjet masive...

Panorama Plus

PANORAMA PLUS/ Ndonëse paraqitja e saj nuk të jep përshtypjen, sot Adrola Dushi mbush plotë 29 vjeç. Modelja e njohur ka ndarë në instagramin e saj...

Panorama Plus/ Lidhja e saj me Endri Çekiçin është tema me e diskutuar ditëve të fundit. E kuptuat besoj që po flasim për Megi Pojanin. Bukuroshja...

PanoramaPlus.al/ Me siguri Bora Zemani është një nga emrat që keni dëgjuar më së shumti muajt e fundit. Pas përfundimit të emisionit “Përputhen”, moderatorja po shijon disa...

PanoramaPlus.al/ Moderatorja Aulona Musta është një nga personazhet më aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit mendime apo këshilla për tema të ndryshme. Ajo...

PanoramaPlus.al/ Beatrix Ramosaj ka ironizuar Donald Veshajn, duke ‘rihapur edhe një herë llogaritë’ me ish-të dashurin e saj. Dyshja që u ndanë vetëm një ditë pas...

Panorama Plus/ Ish-konkurrenti i “Big Brother VIP” dhe modeli Kledi Hysaj prej disa javësh përflitet për një lidhje me këngëtaren e njohur Evi Reçi. E kur...
video

PanoramaPlus.al/ Këngëtari i njohur Sinan Hoxha është një ndër artistët shqiptarë që vazhdon të mbetet i preferuar për publikun. Ai është shumë aktiv me koncerte brenda...

PANORAMA PLUS/ Dy vite pas zënkës me Dafina Zeqirin, Tayna ka habitur jo pak fansat me veprimin e saj të fundit, duke fshirë emrin e...

PANORAMA PLUS/ Robert Berisha dhe Laureta Maqedonci konfirmuan vetëm pak kohë më parë lidhjen e tyre të dashurisë. Para pak javësh këngëtari Robert Berisha zbuloi se po...

Moderatorja Roza Lati është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo ka ndarë me ndjekësit e saj diçka që i ka ndodhur së fundmi...

Vijon debati për statusin e Fifit ku i kërkonte falje të dashurit të saj, Adis Patushit, se nuk është “ruajtur për të.” E para që reagoi...

Gazetarja Lei Kraja ka gjetur një mënyrë të veçantë për t’u freskuar në këto ditë të nxehta. Një minifreskuese që ajo e mban në dorë duke...

PANORAMA PLUS/ Sara Hoxha me bërjen publike të lidhjes së saj me Ledri Vulën është kthyer në një nga emrat më të njohur në estradën...

Moderatorja e njohur, Eva Murati, ka ndezur “Instagram”-in e saj, duke postuar disa foto nga varka, teksa është duke kaluar pushimet verore pas një sezoni...

Analisti i njohur Arjan Konomi i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në krah. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Konomi, i cili me anë...

Xhorxhina Rodrigez dhe Kristiano Ronaldo po shijojnë pushimet luksoze në një jaht superluksoz në Ibiza. 28-vjeçarja është fotografuar mjaft në formë pas lindjes së vajzës së...

PANORAMA PLUS/ Kur bëhet fjalë për emrat e mëdhenj të hip-hop-it, një sërë artistësh vijnë në mendje. Nga Ye dhe Jay-Z, tek Kendrick Lamar dhe...

Demi Rose vazhdon të trondisë rrjetin me foton e saj provokuese. Modelja britanike mbetet në qendër të vëmendjes, teksa si gjithnjë ekspozon linjat e saj trupore. Demi...

Panorama Plus/ Zhaklin Lekatari i është rikthyer debatit mbi virgjërinë që nisi me Fifin gjatë javës së kaluar. Në një postim në rrjetet sociale ajo...

Panorama Plus/ ‘Lufta e trëndafilave’ mes Loredanës dhe Mozzik vazhdon…ose kështu duan fansat e tyre të besojnë… Ata janë një nga çiftet më të përfolur...

Politikë

17:12 “Shqipëria në rrezik! Ç’duhet të bëjmë”- Ky është mesazhi që përcjell protesta e 7 korrikut e thirrur nga Sali Berisha.   Në një njoftim, PD...

17:01 Ish kreu i Bashkisë Dibër, Muharrem Rama ka shkuar sot në Prokurorinë e Posaçme SPAK, por ajo që ka rënë në sy ishte një...

15:48 Liderët e NATO-s mblidhen këtë të martë në Madrid, në atë që konsiderohet një prej samiteve më të rëndësishme të aleancës perëndimore në vitet...

Kronikë

17:43 Një pako e dyshimtë ka alarmuar policinë e Shkodrës. Sipas njoftimit të bërë publik nga vetë policia thuhet se në lagjen “Vojo Kushi” në...

17:39 Mediat greke kanë nxjerrë detaje të reja nga ngjarja e rëndë e pak ditëve më parë kur pesë shqiptarë rrahën për vdekje një 42...

16:34 Policia Rrugore e Tiranës ka ndarë pamjet nga kontrollet e kryera në rrugët e kryeqytetit në lidhje me respektimin nga ana e drejtuesve të...


Sport

17:28 E ardhmja e Nejmar duket gjithmonë e më larg PSG-së, me klubin francez që ka vendosur të lejojë largimin e sulmuesit në këtë merkato...

17:05 Barcelona duket të ketë gjetur një tjetër skuadër për t’u përballur në ndeshjen për trofeun “Joan Gamper” pas refuzimit të Romës së Zhoze Murinjos....

16:44 PanoramaSport/ Prej disa muajsh po i mëshohet gjithnjë e më shumë hapjes së basteve në Shqipëri. Më saktë, kthimit të tyre në legjitimitet, sepse...

Dossier

07:17 Nga Tanush Kaso Memorie.al publikon dëshmitë e rralla të Tanush Kasos, kryetarit të Shoqatës së Burgosurve Politikë të Shqipërisë, të publikuara në librin e tij “Kalvari...

17:53 AFRIM IMAJ/ “Kur jetoja në Paris kam takuar njërin nga robërit gjermanë që e kisha shpëtuar gjatë luftimeve në Vlorë në vitin 1944. Kam...

16:26 Ishte vetëm 19 vjeç kur u prangos më 2.6.1987. Në gjendjen e rëndë ekonomike ku ndodhej Shqipëria në atë kohë, ishte e pamundur mos...

Speciale

06:40 Gazeta Panorama.al/ Përse dështuan amerikanët dhe britanikët të rrëzonin regjimin e Enver Hoxhës me anë të futjes apo desantimit të grupeve diversioniste në vitet...

21:50 AFRIM IMAJ/ Jetëshkrimi i Agallaia Zotos është një histori e rrallë, ku bashkëjeton shkëlqimi dhe drama, miqësitë e sinqerta dhe pabesitë me intriga e kurthe,...

13:58 AFRIM IMAJ, GazetaPanorama.al/ Në vitin e largët 1975, shkrimtari Dhimitër Shuteriqi është denoncuar nga njëri prej prokurorëve më në zë të kohës. Pretenca e këtij...

Shëndeti

10:50 Vala e re e pandemisë në vjeshtë duhet të luftohet me vaksina të reja. Duhet të ketë edhe bashkëpunim më të mirë dhe masa...

23:25 Numri i të shtruarve në spitalet publike është rritur për periudhën janar – prill 2022. Në këtë periudhë shtrimet e pacientëve janë rritur 17,5 %...

17:59 Virusi përgjegjës për poliomielitin (poliovirus), një patogjen ARN që i përket familjes Picornaviridae, është zbuluar në kanalizimet e Londrës. Siç specifikohet në një njoftim...

Sociale

15:15 Nga lagjja e re “5 Maji”, ku po ndërtohen apartamentet e reja për familjet e prekura nga tërmeti, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sulmoi...
video

13:09 Kanë dalë përgjigjet e analizave të ujit në Kukës që u bënë nga Instituti i Shëndetit Publik, pas helmimit të 180 qytetarëve, që dyshohej...

12:19 Bizneset private në Shqipëri po përballen me mungesën e fuqisë. Në një vëzhgim të bërë në dyqane të ndryshme, xhamat e tyre shihen të mbushur...

Ekonomi

15:29 Bordi i Transparencës ka marrë vendim dhe ka caktuar nga sot çmimet e reja të shitjes së karburanteve në vend. Nga sot nafta do të...

15:24 Gjermania synon të sjellë punëtorë të huaj sa më shpejt që të jetë e mundur për të lehtësuar aeroportet e mbingarkuara nga mungesat e...

11:37 Rusia nuk arriti të paguajë obligacionet e saj ndërkombëtare për herë të parë në më shumë se një shekull, tha Shtëpia e Bardhë, pasi...

Kulturë

12:08 Qeveria Shqiptare ka hapur një konkurs dhe ka ftuar artistët të aplikojnë me idetë e tyre për realizimin e veprave të artit në hapësira...

22:00 Në datë katër qershor startoi edicioni i VI i festivalit te kitarës. Ishte kitaristi i famshëm Antonio Molfetta i cili hapi festivalin me koncertin...

21:25 Një kremtim i 52 viteve karrierë të Enver Shëngjergjit. Drejtuesi artistik i koncertit recital, Gjergj Leka sjell të riokestruara 14 këngët më të famshme...

Unë Gruaja

23:05 Afrim Imaj- Gazeta Panorama.al/  Bullgaria komuniste e mrekullive pa fund nuk kishte qenë ajo që promovohej mediatikisht. As ajo që turmetonte Tirana e Enverit....

21:50 AFRIM IMAJ/ Jetëshkrimi i Agallaia Zotos është një histori e rrallë, ku bashkëjeton shkëlqimi dhe drama, miqësitë e sinqerta dhe pabesitë me intriga e kurthe,...

12:52 YLLI POLOVINA/"Ndërsa fati i familjes Jakova po shkonte drejt pikës më tragjike të saj, vdekjes në rrethana të errëta të Tukut (26 gusht 1959),...