Zgjedhjet 2021

Zgjedhjet 2021

Identifikimi elektronik është pajisja më e avancuar teknologjike, e cila do të jetë në qendrat e votimit, për të garantuar zgjedhje transparente dhe votim...

Lëvizja Socialiste për Integrim në Durrës ka denoncuar se Kreu i OSHEE, Ardian Çela po ushtron presion ndaj punonjësve të administratës. Në një postim...
video

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime derë më derë në njësinë 10, në Tiranë. I shoqëruar nga kandidatet për deputete të PD...

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj gjatë një takimi me banorët në Luz të Vogël theksoi se Partia Demokratike nuk ka asnjë lidhje me...

Kandidati për deputet në qarku Korçë, Endrit Braimllari ka ndarë një video ku është me ish-kandidati për deputet të PS në këtë qytet, Artur...

  Numri 1 i listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Durrësit, Milva Ekonomi dhe të rinjtë e FRESSH Krujë, gjatë një ecje në...

Nga Durrësi ku prezantoi kandidatin për deputet, kreu i PDIU, Shpëtim Idiriz tha se kapja e pushteteve nga Rama ka rrënuar ekonominë dhe ka...
video

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë për shtyp ka paralajmëruar se në ditët në vijim do të nxjerrë fakte dhe dokumente se...
video

Kreu i Shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit dhe funksionarëve të administratës publike që të distancohen nga përpjekjet e politikës...
video

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka paralajmëruar se do të nxjerrë në dritë fakte të reja se si patronazhisti ndjek qytetarin që ka në...

Kandidatja e PS në Tiranë, ish-ministrja dhe deputetja Mimi Kodheli, e cila është vendosur e 21 në listën për këtë qark, është shprehur e...

Ndalesa e radhës e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte qyteti i Krujës. Basha u takua me qytetarë të shumtë dhe u bëri thirrje...
video

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar një pjesë nga show ku do të jetë mbrëmjen e sotme i ftuar. Rama tha se kur kishte bërë...

Nënkryetari i Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili shprehet se ndihet “krenar për skuadrën politike, që Vlora priste prej vitesh”. Nëpërmjet një postimi në rrjete...

Kandidatja e PD në qarkun e Tiranë, Albana Vokshi në një takim me votuesit e majtë në Kodër Kamëz, tha se ata kërkojnë nga...

Saimir Maloku, ish i burgosuri politik i regjimit komunist i ka bërë thirrje qytetarëve të qarkut të Tiranës që të votojnë në zgjedhjet e...

MARIGLEN KUME/  Pas dyshimeve të hedhura nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, dy ditë më parë për votimin elektronik në Njësinë 10, kryekomisioneri...

  Kandidati i Partisë Demokratike për deputet në Velipojë, Bardh Spahia tha se kjo është një nga zonat më të braktisura nga qeveria në këto...

Nënkryetari i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili është shprehur se “Gjirokastra ka fitoren madhështore te LSI!”. Kandidati për deputet në Tiranë, nëpërmjet një...

Delvina ishte stacioni i dytë i kreut të PD-së Lulzim Basha që do të përshkojë sot 9 qytete të Shqipërisë, në shenjë simbolike me...

Kryeministri Edi Rama thotë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta duhet të rrijë në zyrë dhe të luaj rolin e tij si President. “Presidenti i...

Të shtunën, nga mëngjesi deri në mbrëmje, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të përshkojë Shqipërinë nga Jugu në Veri. Në mënyrë simbolike, ky...

Kryeministri Edi Rama refuzon edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik, ftesë e bërë më herët edhe nga kreu i opozitës, Lulzim...

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar kryedemokratin Lulzim Basha një lidership pa karakter dhe të dobët. I ftuar në “Zgjedhje 2021”, Rama tha se...
video

Godina e Universitetit Politeknik është mbuluar mbrëmjen e sotme me ngjyrat e flamurit kombëtar dhe atë të Partisë Demokratike. Mbi të është numri 9, numri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta thotë se në zgjedhjet e 25 prillit, shqiptarët do të zgjedhin ndryshimin. Duke komentuar publikimin në media të të dhënave...

“Se kam humbur asnjëherë vëmendjen për këtë forcë politike dhe të gjithë zhvillimet politike në vend”, kështu është shprehur Presidenti i Republikës, Ilir Meta,...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë ftesë kryeministrit Edi Rama për një përballje publike. Në një intervistë nga Vlora , Meta iu përgjigj...

Gjatë një takimi në Gjirokastër me mbështetës së LSI, kryetarja e kësaj partie, Monika Kryemadhi akuzon kryeministrin Edi Rama se shkatërroi ekonominë shqiptare, shkatërroi...

Kandidati për deputet i LSI-së, Luan Rama, i cili është renditur i pari në listën e qarkut të Vlorës ka konfirmuar se partia “Libra”...
video

Ndërsa na ndajnë vetëm nëntë ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu ka dërguar një tjetër mesazh shqiptarëve. Basha...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar mbrëmjen e sotme master-planin për portin e Durrësit, duke theksuar se projekti kërkon 4-5 vite për t’u realizuar. Kreu i...
video

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me banorët e Vaqarrit, të cilët ngritën shqetësimin se administratori i njësisë administrative Vaqar,...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një postim në facebook ka publikuar urimet e disa prej zyrtarëve të Parlamentit Europian...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Bardhi në fshatin Mënik të Tiranës, ku ka dëgjuar nga afër problemet që i shqetësojnë. Kryefamiljari...

Ish-deputeti i LSI-së, Nasip Naço, i cili së fundmi është bashkuar me Partinë Socialiste dhe kandidon me si deputet i treti në listë, në...

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla, u ndal në Librazhd ku zhvilloi një takim me banorët e fshatit Polis. Balla...
video

Kryeministri Edi Rama do të ndalet pasditen e sotme në Skrapar, në kuadër të  fushatës elektorale. Rrugës për atje zhvilloi një bisedë telefonike me...
video

Duke folur nga Ndroqi, kreu i PD-së Lulzim Basha u bëri thirrje socialistëve të ndershëm që t'i bashkohen ndryshimit. Kryedemokrati bëri thirrje për bashkim, duke...

Kandidatët e Partisë Socialiste të Durrësit zhvilluan takime me banorët e lagjes 17 të qytetit, lagje e cila është vlerësuar për mbështetje të madhe...
video

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë të PD Qarku Gjirokastër, Tritan Shehu, ka depozituar mëngjesin e sotëm në organin e akuzës, kallëzim penal...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka publikuar videon e takimit në zonën e Laprakës. Në një postim në Facebook, krahas videos ajo shkruan se...
video

Kryebashkiaku i Kamzës Rakip Suli në fjalën e mbajtur sot para mbështetësve socialistë, nuk i kurseu lavdet për kreyministrin Edi Rama, duke u shprehur...
video

Kandidatja e LSI-së në Vlorë, Grisejda Myslimi ka bërë të ditur se Lëvizjes Socialiste për Integrim i bashkohen çdo ditë mijëra qytetarë, të rinj dhe...

Drejtuesi politik i PS në Elbasan dhe kandidati për deputet në këtë qark, Taulant Balla hodhi dyshime se Partia Demokratike po përgatitet që të...
video

Kryeministri Edi Rama përsëriti sot nga Kamza se është i gatshëm të bashkëpunojë me kreun e PD-së Lulzim Basha, me kushtin që ai të...
video

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video me anë të së cilës përcjell një mesazh për zgjedhjet e 25 prillit. // Basha...

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri Yuri Kim ka reaguar përmes një postimi në “Twitter” lidhur me deklaratat e bëra nga analisti Artur Zheji. Diplomatja...

Kandidatja e LSI-së në Fier, Kejdi Mehmetaj ka akuzuar Partinë Socialiste se ka nisur blerjen e votave, duke shpërndarë ushqime. Mehmetaj ka publikuar foton e...
video

Kandidati demokrat për deputet, Agron Shehaj i ka dhënë premtimin me firmë një qytetari banor të njësisë nr.7 në Tiranë se zyra e tij...