Bota

Në Stamboll, i dyshuari me emrin Mehmet K., goditi me thikë të dashurën e tij Ece A., me të cilën kishte bërë debat në...

Tërmeti 6.8 ballë që goditi Elazig, të Turqisë i ka marrë jetën 38 personave, ndërsa grupet e shpëtimit vijojnë ende kërkimet. Pesë persona kanë ndërruar...

Numri i viktimave që janë janë nxjerrë nga rrënojat e ndërtesave, pas tërmetit që goditi provincën Elazig në Turqi ka shkuar në 38. Tërmeti...

Një grua ndërroi jetë në vendngjarje, ndërsa pesë të tjerë mbetën të plagosur, pasi automjeti i tyre u godit nga një makinë e Ambasadës...

Në momentin kur ra tërmeti me madhësi 6.8 ballë në provincën Elazig të Turqisë, një grua solli në jetë fëmijën e saj. Ngjarja ndodhi në...

Duke marrë shkasë nga një fjalim i Presidentit amerikan, Donald Trump mbi abortin, ish-deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu thotë se ai është një...

Një gjeolog turk, thotë se një tërmet i fortë me intensitet prej 7.6 ballë pritet të ndodhë në Detin Marmara, ndërsa do të ndihet...

Një video e shpërndarë në Youtube, tregon një pacient brenda spitalit të Wuhan në Kinë, me dridhje të forta. Ende nuk dihet vërtetësia e...

Koronavirusi vdekjeprurës është shumë më i përhapur se sa raportohet zyrtarisht nga qeveria kineze. Megjithëse thuhet se numri i personave të infektuar është mbi një...

Termeti shkaterrues me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter qe goditi mbremjen e djeshme rajonin lindor të Turqisë ka lene pas deri tani 29 viktima. Ora19:13 Ka...

Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre...

Lot dhe shume dhimbje ne transmetimet live te punes se kerkim shpetimit pas termetit tragjik ne Turqi.  Gjatë raportimit nga qyteti i Elazig, gazetarja e...

Qeveria amerikane po pergatotet per evakuimin e diplomateve te saj dhe qytetareve amerikane nga qyteti kinez i goditur nga virusi vdekjeprures.  Lajmin e raportojne mediat...

A pritej te ndodhte termeti shkatërrues në Turqi? Sipas sizmiologut grek Gerasimos Chouliaras po, madje ai e kishte paralajmeruar, se paku 12 ore paras...

Nderkohe qe numri i viktimave nga termeti magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazığ të Turqisë është rritur në 22 persona ndërsa...

Agjencia turke për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se nga tërmeti me magnitudë 6,8 ballë me epiqendër rajonin Sicrice në Elazığ...

Sipas parashikimeve të Komisionit Europian, ekonomia e Italisë ishte në stanjacion në 2018, dhe deri më tani nuk ka treguar shenja të një rimëkëmbjeje...

Ka shkuar në 15 numri i personave që humbën jetën në Turqi si pasojë e tërmetit tragjik me mganitudë 6.8 që goditi vendin. Sipas mediave...

Teksa numri i viktimave nga tërmeti në Turqi vazhdon të rritet, krahas shkatërrimeve, skuadrat e emergjencave po përballen edhe me zjarre të fuqishme nëpër...

Pentagoni tha të premten se 34 ushtarakë amerikanë janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru, pas sulmeve me raketa nga Irani kundër një baze...

Një profesor i njohur në Turqi për tërmetet, tha se tërmeti me mangitudë 6.8 që goditi Elazig pasditen e sotme, mund të ketë çarë...

Një video, që po thyen rrjetin e një darke kineze, ku disa minj rrethuar nga domatet gëlltiten është shfaqur në mediat e huaja. Në të shihet...

Toka në Turqi duket se nuk po gjen paqe, ndërsa vendi është goditur sot nga një tërmet shumë i fuqishëm, me maginitudë 6.8. Sipas EMSC...

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të...

Një burrë 29-vjeçar është akuzuar për vrasjen e një prej pedofilëve më të rrezikshëm të Britanisë. Richard Huckle vdiq në Lindjen e Jorkshire më 13...

Kina po shënon Vitin e Ri Hënor, një nga datat më të rëndësishme në kalendarin e saj, ndërsa shqetësimet rriten për shpërthimin e koronavirusit. Ndërsa...

Një person i armatosur hapi zjarr në një ndërtesë në Gjermani duke vrarë të paktën 6 persona. Sulmuesi qëlloi mbi anëtarët e familjes së tij...

Një shpërthim epidemik ndërkombëtar i sëmundjeve të frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i ri, ka vrarë deri tani të paktën 18 njerëz, dhe...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dhe presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, nënshkruan të premten marrëveshjen që rregullon Brexit-in, apo largimin...

Mes alarmit te madh te krijuar per virusin vdekjeprures qe po shenon rritje te viktimave ne Kine, mediat kane shperndare edhe pamje shume te...

Kina ka zgjeruar masën e izolimit në provincën Hubei, e cila tani njihet si qendër ku ka shpërthyer një lloj i koronavirusit, teksa numri...

Administrata e Presidentit Donald Trump publikoi të enjten rregulla të reja vizash që synojnë kufizimin e “turizmit të lindjeve”, një praktikë me të cilën...

Dikur një qytet i zhurmshëm, por tani Wuhan në Kinë është shndërruar në një qytet fantazmë, pas virusit që deri më tani i ka...

Gazetari shqiptar Artur Bibe në Greqi ka treguar se presidenten e parë grua që u zgjodh në Greqi e ka fqinje dhe si e...

Demokratët nga Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA-së u kërkuan senatorëve republikanë, që t'i ndihmojnë ata në "mbrojtjen e demokracisë" duke u bashkuar në përpjekjet...

Wuhan, një qytet kinez me njëmbëdhjetë milion njerëz, do të mbyllë përkohësisht transportin publik, ne perpjekje per ndalimin e shpërthimit te një lloji të...

Turqia është goditur nga një seri tërmetesh mbrëmjen e sotme, ku më i forti ishte me magnitudë prej 5.6 sipas faqes evropiane EMSC. Tërmeti u...

Ish-futbollisti i kombëtares turke Hakan Shukur, ka vijuar me akuzat kundër shtetit turk, duke nënvizuar se i kanë propozuar që nëse kërkon falje, do...

Një burrë është shokuar kur ka parë një varr që kishte emrin e tij. Ngjarja ka ndodhur në Skoci, ku 75-vjeçari Alan Hattel, filloi të...

Presidenti francez Emmanuel Macron është përballur me policinë izraelite gjatë një turneu në qytetin e vjetër të Jerusalemit. Macron akuzoi oficerët për shkelje të rregullave...

Pamje të rënda të katër luanëve të keq ushqyer, të mbajtur në kafaze të ndyra në një kopsht zoologjik në Sudan janë bërë virale...

Një foshnjë dy muajshe ka ndërruar jetë, pasi nëna e saj ka marrë lëndë narkotike, gjatë periudhës që e ushqente me gji. Lidhur me këtë...

Në Gjenevë po mbahet një takim urgjent i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të vlerësuar nëse përhapja e koronavirusit përbën një situatë emergjence botërore. Ekspertët...

Disa hajdutë bënë përpjekje për të vjedhur një makinë në qendër të Athinës, por plani i tyre nuk shkoi ashtu siç e prisnin. Makina...

Policia greke në Igumenicë ka vënë në pranga nëntë persona anëtarë të dy organizatave kriminale të goditura ditën e sotme. Bëhet e ditur se...

Ndryshimet e klimës do të shkaktojnë zhvendosjen e miliona njerëzve nga shtëpitë e tyre, dhe bota duhet të përgatitet për këtë situatë, thotë Agjencia...
video

Stuhitë e fuqishme që kanë goditur Spanjën kanë shkaktuar përmbytje të shumta dhe disa zona janë mbushur me shkumë deti. Mallorca është shkatërruar nga valët...

Josef Mengele, një mjek nga Gyncburgu kthehet në një vrasës masiv në Aushvitc. Ai arratiset në Amerikën Jugore. Viktimat e praktikave të tmerrshme të...

Me 261 vota, Katerina Sakellaropoulou u zgjodh nga Parlamenti Grek në postin e Presidentes së Republikës Greke. Sakellaropoulou, e nominuar nga Kryeministri Kyriakos Mitsotakis, është...

Një virus i ri që ka lënë të vdekur nëntë persona mund të pësojë ndryshime dhe të shpërndahet edhe më shumë, kanë paralajmëruar zyrtarët...

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu ka deklaruar se Turqia i kushton rëndësi të madhe stabilitetit të Ballkanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në kuadër...

Në senatin amerikan filloi gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit Donald Trump. Është hera e tretë në historinë amerikane që një president përballet me...

Stuhia e fuqishme Gloria ka goditur pjesën më të madhe të Spanjës lindore, ndërsa ka shënuar të paktën katër të vdekur. Ishujt Balearik dhe rajoni...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, miratoi të martën Qeverinë e re ruse, në të cilën mbetën edhe disa ministra të qeverisë paraprake. Ndryshimi i...

  Lajme të mira nga Australia. Pas zjarreve masive që dogjën hektarë të tërë, duket se pemët e bimët e prekura, kanë filluar dalë ngadalë...

Koreja e Veriut tha se nuk është më e detyruar të mbajë të pezulluar programin e armëve dhe raketave bërthamore dhe i fajësoi Shtetet...

Një baba gjendet në bankën e të akuzuarve në një gjykatë Holandeze, nën akuzën e abuzimit seksual me gjashtë nga nëntë fëmijët e tij,...

Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së paku katër personave. Rajonet përreth Valencias...

Elie Honig/ Ndërsa gjyqi i fajësimit të presidentit Donald Trump nis sot, mbeten shumë pikëpyetje se si do të zhvillohet ky proces, dhe si do...

Tri raketa goditën Zonën e Gjelbër në Bagdad, ku ndodhen shumë ndërtesa qeveritare dhe misione të huaja, thanë burime të policisë irakiane për Reuters. Raketat...

Opinion

EDMOND TUPJA

ZEF PREÇI

VETON SURROI

AGIM BAÇI