Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, një ditë pas fitores me Uellsin në miqësore, flet sërish për të ardhmen e trajnerit të Kombëtares, Kristian Panuçi....

Si të mos mjaftojë ecuria negative në Ligën e Kombeve me ekipin Kombëtar, tashmë Kristian Panuçi do të përballet me policinë pasi nuk është...

Çelsit dhe Mançester Junajtid u është shtuar edhe Totenhemi në garën për të firmosur me mbrojtësin e ri të Uest Hemit, Deklan Rajs. 19-vjeçari konsiderohet...

Berat Gjimshiti është duke kaluar një moment mjaft të mirë te skuadra e Atalantës në Serinë A, teksa ndeshjen e fundit ndaj Interit, përveç...

Kombëtarja shqiptare shënoi vetëm një gol në Ligën e Kombeve dhe arriti vetëm 1 fitore kundër Izraelit, por mjafton prezenca në këtë kompeticion për...

Izraeli u mposht mbrëmjen e djeshme nga Skocia me rezultatin 3-2 në takimin e vlefshëm për Grupin 1 të Ligës së Kombëve, ku bënte...

Menjëherë pas triumfit historik ndaj Azerbajxhanit, presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Ademi, zbuloi se shumë shpejt do t’i bashkohen edhe disa lojtarë...

Statistika surprizë në Premier Ligë për numrin e faulleve të pësuar. Pavarësisht nisjes së ngadaltë të sezonit, mesfushori i Arsenalit, Lukas Torreira, është shndërruar...

Menjëherë pas triumfit historik ndaj Azerbajxhanit, presidenti i Federatës Kosovare të Futbollit, Agim Ademi, zbuloi se shumë shpejt do t’i bashkohen edhe disa lojtarë...

Kosova arriti një triumf historik teksa mposhti Azerbajxhanin me rezultatin 4-0, duke u renditur e para e grupit në Ligën e Kombëve. Festa e dardanëve...

Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja kuqezi bën pjesë në vazon...

Faleminderit dhe shumë probleme. Pas një viti në drejtimin e Kombëtares, Kristian Panuçi tha fjalët e para në shqip. Fitorja e qetëson trajnerin, por...

Liga e Kombeve mbylli siparin e saj të fazës së grupeve dhe ditën e djeshme u përcaktuan disa nga verdiktet kryesore. U mësuan skuadrat...

Uellsianët zbarkuan në Elbasan që në mesditë, me një autokolonë autobusësh. Britanikët e shfrytëzuan mundësinë e ardhjes në Shqipëri edhe për t’u njohur me...

Kualifikimi historik i Kosovës për në gjysmëfinalen e Ligës së Kombëve ka lënë me gojën hapur edhe serbët. Pas triumfit 4-0 të dardanëve përballë...

Kosova arriti një fitore fantastike, 4-0 ndaj Azerbajxhanit në ndeshjen e fundit të grupit 3 në Ligën D, dhe tashmë do të vazhdojë rrugën...

Në intervistën për Supersport pas ndeshjes, Bekim Balaj pati komplimenta për golin, por ish-tekniku i Kombëtares, Astrit Hafizi, pati edhe një kritikë drejtpërdrejt në...

Shqipëria ia doli të bënte një reagim, pas asaj humbje turpëruese 0-4 ndaj Skoçisë vetëm 3 ditë më parë. Në miqësoren ndaj Uellsit, kuqezinjtë...

Ka përfunduar me një fitore historike ndeshja midis Kosovës dhe Azerbajxhanit. Djemtë e drejtuar nga trajneri Shaland arriti të shkatërronin miqtë e Azerbajxhanit me...

Pas fitores me Uellsin, presidenti i FSHF, Armand Duka, duke folur për mediat deklaroi: Fitore morali? Si e patë ekipin? Rezultati ishte pozitiv, pjesa e parë...

Andi Lila për TVSH pas sfidës është shprehur: Fitore e kërkuar si në kohët e vjetra… Ishte fitore shumë domethënëse në këto momente shumë të vështira...

Trajneri i Uellsit, një legjende e Mançester Junajtid, Rajan Gigs, pas humbjes për Supersport deklaroi: Sa e rëndësishme kjo ndeshje ndaj Shqipërisë? Është ndeshja e fundit...

Mbrojtësi Elseid Hysaj, në intervistën për Supersport pas fitores me Uellsin deklaroi: Sa të erdhi keq për atë skuadër që pe në “Loro Boriçi”? Shumë keq...

Ismajli është shpallur lojtari i takimit Shqipëri-Uells, e fituar nga kuqezinjtë me rezultatin 1-0. Për TVSH ai është shprehur: Ndeshje për tu vlerësuar në aspektin...

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, pas fitores me Uellsin, për Super Sport deklaroi: Më në fund një fitore, pavarësisht se nuk kishte shumë rëndësi për...

Menjëherë sapo u mbyll ndeshja miqësore me Uellsin, shumë fëmijë u futën në fushë duke kërkuar të gjithë foto. Disa me idhujt e tyre...

Pas ndeshjes me Uellsin foli për mikrofonat e RTSH-së dhe mbrojtësi Mërgim Mavraj i cili u shpreh: Një fitore e rëndësishme në një moment të...

Shqipëria ka shënuar ditën e sotme me një penallti në minutën e 59-të të shndërruar në gol nga Balaj. Megjithatë, kombëtarja jonë ka një...

Duket se tifozët nuk kanë më besim te Kombëtarja e Shqipërisë. Rezultatet zhgënjyese janë faktori kryesor për këtë fakt, ndërsa në ndeshjen e sotme...

Kombëtarja shqiptare po kalon një moment shumë të vështirë rezultatesh dhe jo vetëm. Teksa kuqezinjtë lanë pas një edicion pa sukses në Ligën e...

Skuadra e Çelsit kërkon që të blindojë një nga lojtarët më të mirë të skuadrës si N’Golo Kante. Çelsi nuk dëshiron që ta humbasë...

Garet Bejl nuk është kampioni i vetëm që ka ardhur në Shqipëri për të sfiduar Kombëtaren tonë, por ndoshta është një nga më të...

Lajmi i botuar dje në “Panorama Sport” ka bërë jehonë në mediat greke, të cilat duke iu referuar burimeve të gazetës, kanë pyetur menjëherë...

Shqipëria është përballur në këtë periudhë jo vetëm me mungesë rezultatesh, por edhe me mosgrumbullimin e lojtarëve për arsye të ndryshme (Balliun nuk e...

Shqipëria ka vetëm dy precedentë me Uellsin, pikërisht për eliminatoret e Europianit 1996. Në “Qemal Stafa” ka barazuar 1-1, ndërsa në Kardif humbi me...

Deputeti Erjon Braçe ka bërë “paqe” me futbollistin korçar, Tefik Osmani, pas një sërë ngacmimesh në rrjetet sociale dhe jo vetëm. Ka qenë Osmani ai...

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, është “dorëzuar” për çështjen e brazilianit, Elton Kale. Ai ka pranuar ofertën e Flamurtarit dhe ka dhënë ok-in që...

Lorenc Trashi është një ndër futbollistët më në formë të momentit në Kategorinë Superiore. Në një intervistë 360 gradë për emisionin “7pa5” në Vizion Plus, 26-vjeçari...

Holanda arriti të barazonte me rezultatin 2-2 ndaj Gjermanisë në sfidën e zhvilluar mbrëmjen e djeshme. Goli i mbrojtësit Van Dijk në minutat e...

Mërgim Mavraj u ndëshkua me karton të kuq, por do të jetë në protokoll për këtë ndeshje, edhe në rast se në momentin e...

Shqipëria është përballur në këtë periudhë jo vetëm me mungesë rezultatesh, por edhe me mosgrumbullimin e lojtarëve për arsye të ndryshme (Balliun nuk e...

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Bledar Kola, është i preferuari i presidentit të FSHF-së, Armand Duka për të qenë pasardhës i Kristian Panuçit në drejtimin e...

Norvegjia i ka bërë nder në një farë mënyre Shqipërisë, në kompeticionin e Ligës së Kombeve. Ekipi norvegjez mundi në transfertë 0-2 Qipron, duke...

Holanda barazoi 2-2 me Gjermaninë në ndeshjen e fundit të grupit 1 në Ligën A, dhe kështu morëm 1 pikë që i nevojitej, për...

Enis Bardhi padyshim mund të konsiderohet “njeriu i perlave”. Lojtari me origjinë shqiptare pas golit në ndeshjen me Lihteshtejnin që ishte spektakolar nga goditja...

Stresi i KAS-it dhe “revolucioni” i verës nuk kanë ndikuar aspak te Skënderbeu. Edhe pse të shumtë ish in skeptikët për vazhdimësinë e kësaj...

Shqipëria dhe Malta luajtën miqësoren e dytë brenda tre ditësh. Pas fitores 2-0 në “Selman Stërmasi”, tashmë në takimin e Shkodrës në “Loro Boriçi”,...

Sulmuesi i Partizanit, Rubin Hebaj, pas dy golave që i dhanë fitoren Shqipërisë sot në miqësoren ndaj Maltës, në një intervistë për SuperSport, thotë...

Faji është i imi, nuk kanë faj lojtarët”, u shpreh Panuçi në media pas humbjes 0-4 nga Skocia. Pavarësisht të gjitha deklaratave dhe optimizmit...

Shqipëria e përfundoi edicionin e parë të Ligës së Kombeve jashtë pritshmërive, madje për ta thënë më qartë: Një dështim. Vendi i tretë, vetëm...

Ditën e nesërme Kosova do të luajë një ndeshje shumë të rëndësishme për Ligën e Kombeve përballë skuadrës së Azerbajxhanit. Për këtë ndeshja ka...

Rexhinaldo është kthyer në njeriun e momentit te skuadra e Mozambikut . Lojtari i Kukësit i dha fitoren skuadrës së tij kombëtare ditën e...

Aurelio de Laurentis është një nga personazhet më të njohur të futbollit italian dhe sa herë që jep ndonjë deklaratë ai sigurohet që të...

Asnjëherë polemizues dhe gjithmonë prej futbollistëve që ka përçuar frymën e grupit dhe të bashkëpunimit. Ansi Agolli, si gjithmonë kërkon të jetë optimist, edhe...

Humbja e Shqipërisë ndaj Skocisë në stadiumin “Loro Boriçi” duket se ka bërë shumë bujë, jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë saj. Përgjegjësia...

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, u shfaq tepër i tensionuar në konferencën e sotme për shtyp ku nuk munguan replikat. Italiani u kap gjatë...

Javët e kaluara në shtypin gjerman janë shpërndarë disa shkrime nga mediat gjermane, ekzaktësisht nga “Der Spiegel” ku tregohej për “të zezat” e fshehura...

Kombëtarja e Shqipërisë është duke kaluar një moment jo të mirë dhe po kërkon rrugëdaljen nga ky “tunel” i errët. Këtë gjë e pranoi edhe...

Media argjentinase “Ole”, publikoi pak ditë më parë një lajm në lidhje me mbrojtësin e Blegranos, Tomas Guidara, për të cilin kishte shfaqur interes...

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, doli në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Uellsit ku foli edhe për problemet e fundit në ekipin Kombëtar. “Presim...