Në fokus

Mary Turner Thomson pasi u njoh me William Allen Jordan mendoi se kishte gjetur burrin e jetës dhe do të ishin gjithmonë bashkë derisa...

ANILA DEDAJ/ Pashkët ortodokse këtë të shtunë që lamë pas, ai i kremtoi si asnjëherë më parë, larg Katedrales Ortodokse e mbi të gjitha...

Nga Armand Plaka: Detajet për atë që ka ndodhur si në aspektin sportiv, ashtu dhe në atë dokumentar historik, në fakt i plotëson më së...

Kristina Leska shkoi në Amerikë me ëndrra të mëdha. Vajza 22-vjeçarja përfitoi një bursë studenti nga universiteti Beaumont Grosse në Wayne, në nder të...

Vera Camaj është një nga gratë e dënuara të cilat kanë fituar lirinë nga amnistia e fundvitit. Teksa rrëfen historinë e saj në emisionin...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Amnistia për makinat, kategoritë që...

Emisioni “STOP”, që transmetohet në Televizioni Klan solli këtë të enjte mënyrën sesi është falsifikuar firma e Gjovalin Gjetës, një qytetar nga qyteti i...

Mediat greke kanë publikuar një intervistë të dhënë për televizionin “Star’, me njërin prej ushtarëve shqiptarë që bëri simbolin e shqiponjës dykrenare. Ai ka kërkuar...

Statistikat rreth emigracionit kanë tendencë të përqëndrohen në numrin e emigrantëve në një vend, por një mënyrë interesante për ta parë këtë çështje është...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Legalizimet, pronarët që përfitojnë 9.5...
video

Ndue Marashi tregon në “STOP”, se në vitin 2010 ka humbur të shoqen Shpresa Marashi, për shkak të një mjekimi të gabuar. Ai thotë,...

Zjarrfikësit e Ballshit i shuajnë zjarret me fshesa, kazma, lopata dhe sfurqe. 64 mijë banorët e Mallakastrës duhet ti "luten Zotit" për të mos...

Është një “dorë” e fuqishme që përpiqet të sfidojë mjekët e neurologjisë. Një person ka nxjerrë një njoftim se shëron personat me epilepsi, e...

Rekrutët shqiptarë në ushtrinë zvicerane kanë vendosur në krahë, duke ngjitur në uniformat e tyre ushtarake, simole shqiptare, shqiponjën dykrenare dhe portretin e Skënderbeut....

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka kërkuar dje në Vlorë që të mbarojnë para fillimit të sezonit turistik tri projektet madhore për...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Të përndjekurit, skema e re...

Pas lajmit për burgosjen e ushtarëve në Greqi, pse bënë shenjën e Shqiponjës, vjen përgjigjja nga ushtarët italianë. Ata bëjnë shenjën e Shqiponjës duke buzëqeshur,...
video

Thanë që do të kishim mjekësinë falas, por e keni idenë se sa paguhet në mënyrë private, apo  më mirë të themi, se sa...

Kryetari i bashksië së Koplikut fyen presidenten e organizatës gjermane në Shqipëri dhe u ndalon kameran e Fiks fare të xhirojë. 13 ton ndihma të...
video

Dita e sotme (31 janar) shënon edhe përmbylljen e afatit për plotësimin e formularëve të vetëdeklarimit nga ana e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Emisioni “BOOM” në...

Këtë të martë tek Rudina, një emision që transmetohet çdo pasdite në Televizionin Klan, ishte e ftuar një vajzë 25-vjeçare, e cila vuan nga...

Përpara pak ditëve Selina ka mbushur 15 vjeç por ka afro 6 muaj që ka ikur nga shtëpia dhe ka vendosur të jetojë larg...

“Freedom House” ka nxjerrë raportin më të fundit në lidhje me lirinë. Kështu, Shqipëria ka zbritur një pozicion me sa ka qenë një vit...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Prapaskenat e shkarkimit, Manjani refuzoi...

Autoriteti Rrugor ka nisur projektin për zgjerimin e autostradës Tiranë – Durrës me tre korsi, ku parashikohet shtim i trafikut të makinave dhe lejim...

Respektimi i disa rregullave të thjeshta rrugore mund të shpëtojë jetë njerëzish dhe minimizojë aksidentet në rrugë. Keshtu u shpreh sot Ministri i Brendshëm Saimir...

Ura që të çon në manastirin e Zvërnecit, në Vlorë, do të jetë funksionale dhe krejtësisht e re pas disa muajsh. Bashkia e Vlorës ka...

“Tetë mijë ushtarë malazezë kanë dhënë jetën për çlirimin e Shkodrës nga pushtimet otomane. Ata janë flijuar për të afërmit e tyre dhe në...

Kancelarja gjermane ka kundërshtuar hapur vendimet e presidentit amerikan për ndalimin e futjes në SHBA të regfugjatëve. Ajo ia kujton Trumpit konventat dhe të...
video

Një grua nga Rubiku, e besimit katolik tregon tmerrin që ka përjatuar në martesën me një biznesmen nga Tetova. Ajo tha se kishte prishur një...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Skema e re për pensionet,...

Miratimi i buxhetit më të madh në historinë e Bashkisë së Durrësit, nuk i jep zgjidhje problemit më të mprehtë me të cilin përballen...

Ambasada Amerikane në Tiranë në mënyrë individuale ka njoftuar të gjithë ata gjyqtarë e prokurorë që u është revokuar viza amerikane. Lajmi konfirmohet për "Abc...

Historiani Arben Llalla, i cili jeton në Maqedoni hedh dyshime se ushtarët që bënë shqiponjën në një repart ushtarak të Greqisë nuk janë shqiptarë,...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Akuzat e ministrit të LSI...

Lëkundjet e fundit sizmike që prekën vendin tonë, kanë ngjallur panik tek shumë qytetarë. Përgjegjësi i departamentit të sizmiologjisë në Institutin e gjeoshkencave Prof. Asoc....

Projekti europian do të vritet nga kombinimi i dy forcave më të fuqishme në botë: rebelimi popullor dhe demokratik, dhe tregjet financiare. Euro dhe...

Një baba, mysliman i vijës së ashpër nga Kreuzlingeni (Kanton i Thurgau) nuk e lejon në asnjë mënyrë vajzën e tij 8 vjeçare që...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Shpërthen ministri i LSI: Policia...

Adnand Sinaj është një qytetar nga Fieri i ndarë nga ish – bashkëshortja e tij e parë, një grua nga Australia. Ai ankohet në emisionin...

Nisma e News 24 dhe BalkanWeb për të shpëtuar foshnjën 2-muajshe Reanta Balliu që vuante nga një sëmundje e rrallë, prej së cilës e...

Në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” nuk  kryhet analiza e Amiocentezës (analizë për foshnjën  në bark nëse është i prekur nga sindroma Down) Analiza e Amiocintezës është...
video

Problemet e shëndetësisë në vendin tonë nuk kanë të mbaruar. Kamera e emisionit “BOOM” bëri një vëzhgim në QSUT dhe për të bërë rezonancën...
video

Të ecësh në këmbë në qytetin e Tiranës është një sfidë më vete për të gjithë kalimtarët, pasi fuqia është e automjeteve. Emisioni investigative “BOOM”...

Jeta në tre breza e familjeve të migruara gjatë dy dekadave të fundit në periferi të Tiranës, një pjesë e mirë e të cilave...

Nga Rudina Xhunga Kjo është historia e një vajze vjeneze. Scarlett Epstein. Ajo ishte 16 vjeçe atëherë. Ja çfarë kujton ajo për dritare.net: “E gjitha nisi me...

Nëna e vajzës 18 vjeçare që u tentua të përdhunohej nga Besim Lani, që prezantohej si pronar i butikut, thotë se ka marrë kërcënime...

Gjergj Trola, u nda sot nga jeta në mënyrë të papritur nga një atak kardiak. Për vdekjen e aktorit 45-vjeçar, kanë reaguar shumë kolegë...
video

Skandal mjedisor. Rreth 200 koka derrash janë hedhur në brigjet e lumit Ishëm fare pranë Urës së Gjolës ku kalon ky lum. Një banor duke...

Në numrin e sotëm të gazetës "Panorama" mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni: Abuzimi i gruas, SHBA i...