Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Rusi 2018

rrrShowbiz


Heroi Kejn: “Luanët” luftojnë deri në sekondën e fundit

kejn

A nglia ka një kapiten të ri dhe aq më shumë një pasardhës të denjë të Geri Linekerit. Herri Kejn e mbajti premtimin dhe bëri krenar Anglinë me dygolëshin e tij të parë në një turne për “Tre Luanët”, i cili i siguroi tri pikë të çmuara skuadrës në ndeshjen e parë të grupit. Ai […]


Sampaoli do ndryshojë skemë, populli i bën ekipin

Sampaio3

Argjentinë e demoralizuar, por mbi të gjitha një Argjentinë e frikësuar, së cilës nuk i falet më asnjë hap fals. Skuadra e Horge Sampaolit u kritikua shumë pas debutimit me një barazim 1-1 kundër Islandës, në të cilën ishte sërish Lionel Mesi që u vu në shënjestër, duke qenë se penalltia e gabuar prej tij […]

Kategoria Superiore

rrrShowbiz


Tirana do ish-mesfushorin e Teutës, e ka në fokus për merkaton

ardit hila

Tirana interesohet për Ardit Hilën. Ishmesfushori i Teutës shihet si një alternativë për këtë repart. Ai është zyrtarisht futbollist i lirë në treg dhe ky fakt shihet si “bonus” prej klubit. Sezoni i mirë që elbasanasi bëri në Durrës, por edhe marrëdhënia e tij e mirë që ka me golin, ka bërë që drejtuesit ta […]


Kërkesa e presidentit të Tiranës, lojtarët në merkato i do me… CV të artë

tirana halili

Tirana kërkon majat këtë sezon. Rikthimi në elitë duhet të shoqërohet me sukses. Minimalisht synohet zona “euro”, por thellë-thellë drejtuesit lakmojnë titullin e munguar prej gati një dekade. Për këtë fakt presidenti ka menduar që të rrisë edhe buxhetin, ndërsa nga 600 mijë që hodhi për Kategorinë e Parë, këtë edicion do investojë mbi 900 […]


Laçi mendon për Europën me “silenciator”, Prenga pret përforcimet

Laci

Pas emërimit të trajnerit Besnik Prenga në krye të stolit, skuadra e Laçit ka nisur të mendojë për pjesëmarrjen në Europë. Tekniku që ka punuar në Kroaci pritet të sjellë prej aty dy lojtarë, emrat e të cilëve nuk bëhen me dije, por që bisedimet janë shumë afër dhe në ditët në vijim ata mund […]

Kombëtarja

rrrShowbiz


EKSKLUZIVE/ Lacio e shet për 40 milionë euro, Foto: Ja kush vendos për Thomasin

Foto dhe Thomas Strakosha

Thomas Strakosha është bërë çështje e ditëve të fundit në merkaton italiane. Portieri i Kombëtares është në listën e dëshirave të Liverpulit, por edhe të Bajer Leverkusenit. Madje, kjo e fundit bëri edhe një ofertë në adresë të skuadrës kryeqytetase në Itali. Mediat italiane kanë zbardhur edhe kushtet që kërkon klubi italian për të lënë […]


Trajner elitar, Skela & Co marrin UEFA Pro

per-web-uefa-pro6

Nga fusha në pankinë. Ervin Skela është pajisur me licencën më të lartë për një trajner profesionist, atë të UEFA Pro. Ish-kapiteni i Kombëtares ka qenë pjesë e edicionit të 6-të të kurseve të licencimit në FSHF. “Sektori i edukimit pranë FSHF-së ka mbyllur edicionin e 6-të të kursit të licencimit për trajnerë të nivelit […]


Agolli kthehet te Tirana? Jep përgjigjen vetë lojtari i kombëtares

agolli-dhe-panucci

Ansi Agolli ka dhënë premtimin se do ta mbyllë karrierën tek ekipi i tij i zemrës Tirana. Por duket se mbrojtësi i krahut të majtë nuk do të vijë as në këtë merkato të ekipi kryeqytetas. Ai do të vazhdojë karrierën e tij te ekipi i Karabagut. Në këtë mënyrë ai do të luaj vitin […]


“U deshën vetëm 2 sekonda”, Ansi Agolli rinovon me Karabakun

Agolli

Ansi Agolli do të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës së Karabakut edhe për një sezon. Kapiteni i Kombëtares ka rinovuar kontratën me skuadrën azere, duke u konfirmuar kështu si një lider te kampionët. 35-vjeçari nga kryeqyteti është pjesë e Karabakut prej 8 sezonesh dhe regjistron 73 prezenca me ekipin kombëtar. Agolli ka fituar zemrën […]

Kategoria e Parë

rrrShowbiz


Ish-mbrojtësi i Kombëtares hyn në garë: Jam gati të drejtoj Vllazninë

Kombetarja

Vllaznia duhet të shpejtojë për nisjen e punës për sezonin e ri dhe natyrisht që nuk duhet mbajtur shumë mendja te çështja e privatizimit. I këtij mendimi është ish-futbollisti i skuadrës shkodrane, Elvin Beqiri, i cili në një prononcim të tij shpjegon rëndësinë që ka privatizimi i klubit, por ndërkohë mendja nuk duhet mbajtur vetëm […]


Te Vllaznia “zënë mend”, strategji e re për talentet

Vllaznia

Te Vllaznia puna është ndalur për të pritur zhvillimet e reja për sa i përket ribërjes së klubit nga e para. Ajo që shikohet është se askush nuk po punon në këtë periudhë pranë klubit kuqeblu. Por, nuk duken të jenë të tilla. Nën zë, drejtuesit e klubit po vijojnë punën për të bërë të […]


Skënderbeu jashtë Champions, ish-trajneri i Vllaznisë: Do paguajnë haraçet e…

Roland Luci

Ish-futbollisti dhe trajneri i Vllaznisë dhe, Roland Luçi, ka komentuar me anë të një statusi në Facebook, vendimin e CAS, për të lënë Skënderbeun jashtë Champions League për këtë edicion. Luçi shprehet se mesa duket, zaret janë hedhur, dhe vendimet janë marrë, ndërsa duhen paguar haraçet e rënda të sukseseve dhe lavdisë së viteve të […]

Kategoria e Dytë

rrrShowbiz


Rënia nga kategoria, presidentja “shkrin” ekipin

Miranda Rira

Ndryshime thelbësore priten tek ekipi i Domosdovës për sezonin e ri. Pas rënies në Kategorinë e Tretë dhe dështimit total të drejtuesve dhe futbollistëve për këtë sezon, presidentja e ekipit, njëherësh dhe kryetare e Bashkisë Përrenjas, Miranda Rira, ka vendosur të pezullojë të gjithë ekipin bashkë me trajnerin dhe shefin e klubit. Kjo pasi Rira […]

Kosova & Rajoni

rrrShowbiz


Shkupi mëson kundërshtarët e mundshëm, ja kush janë 5 ekipet

Shkupi-Tirana

Gjatë ditës së sotme janë ndarë vazot edhe sa i përket shortit që pritet të hidhet gjatë ditës së nesërme për eliminatoret e Liga Europa, aty ku pas shumë viteve do të marrë pjesë edhe klubi nga Çairi, tashmë me emrin FC Shkupi. FC Shkupi ndodhet në grupin e dytë, ndërsa si kundërshtarë të mundshëm […]


UEFA bën ndarjen e grupeve, 5 kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës

Shkendija

Skuadra kampione e Maqedonisë, Shkëndija nesër do të mësojë emrin e skuadrës kundërshtare të fazës së parë eliminatore të Ligës së Kampionëve, ku ekipi nga Tetova do të marrë pjesë për herë të dytë në historikun e saj.   Ndër kundërshtarët e mundshëm të Shkëndijës në shortin e nesërm në Nion të Zvicrës janë skuadra […]


Zyrtare/ Ferhan Hasani dhe Cuculi largohen nga Shkëndija

Hasani-e-Cuculi

Ferhan Hasani dhe Ardian Cuculi nuk do të jenë më pjesë e Shkëndijës për sezonin e ardhshëm. Të dy futbollistët titullar, të cilët shkruan historinë me klubin tetovar, janë tashmë lojtarë të lirë. Lajmi u konfirmua nga vetë klubi kuqezi nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. Hasani mësohet se është në bisedime me disa klube […]

Bota

rrrShowbiz


Konfirmoi qëndrimin te Atletiko, Griezman tregon arsyet

grizi

Disa ditë më parë, francezi Griezman zyrtarizoi se ai do të jetë pjesë e Atletikos dhe nuk do të largohet nga klubi madrilen. Barcelona harxhoi shumë energji për ta bërë për vete yllin francez por në fund ai nuk ia doli. Për “Telefoot”, Griezman sqaron edhe arsyet e qëndrimit. “Dashuria dhe mbështetja e vazhdueshme që […]


Arsenali godet në merkato, paguan plot 25 milionë euro për një portier

391357_TS_18-06-18_6648691019_

Arsenali duket se e ka të mbyllur transferimin për portierin e ri. Bernd Leno, i cili përflitej tek topçinjtë, pritet të shkojë ditën e nesërme për të mbyllur gjithçka rreth kontratës së re. Londinezët thuhet se do të paguajnë 25 mln euro për gjermanin. Tek Arsenal Leno pritet të zëvendësojë legjendën Petr Cech. Çeku, i […]


Shkupi mëson kundërshtarët e mundshëm, ja kush janë 5 ekipet

Shkupi-Tirana

Gjatë ditës së sotme janë ndarë vazot edhe sa i përket shortit që pritet të hidhet gjatë ditës së nesërme për eliminatoret e Liga Europa, aty ku pas shumë viteve do të marrë pjesë edhe klubi nga Çairi, tashmë me emrin FC Shkupi. FC Shkupi ndodhet në grupin e dytë, ndërsa si kundërshtarë të mundshëm […]


Çelsi-Sarri është e kryer, arrihet akordi

sarri

Mauricio Sarri do të jetë trajner i i ri Çelsit, në qoftë se nuk ka ndonjë zhvillim të jashtëzakonshëm. Zyrtarizimi pritet të vij gjatë mesjavës. Drejtuesit anglezë kanë paguar 4 milionë euro për kartonin e trajnerit që zotërohej nga Napoli. De Laurentis ka hequr dorë nga klauzola 8 milionë euro dhe ka pranuar që të […]


Liverpul apo Real Madrid?! Alison e ka ndarë mendjen se ku do shkojë

Alison

Duket se portieri i Brazilit e ka ndarë mendjen se me kë ekip do të vazhdojë të ardhmen e tij. Ka zgjedhur Realin e Madridit dhe jo Liverpulin. Kjo është ajo që raporton së fundmi e përditshmja spanjolle “Marca”. Roma vazhdon të qëndrojë ende te çmimi 70 milionë euro ndërsa aktualisht Perez është duke ofruar […]


VIDEO/Goli i shqiptares në Finlandë, “fotokopje” e golit të Ronaldos

Ronaldo

Çdo njëri prej nesh e kujton atë perlë të Kristiano Ronaldos përballë Juventusit. Por video-ja që po bën xhiron e internetit është goli i shqiptare Gentiana Roçi e cila luan për ekipin e JYPK në Finalndë. Goli i saj është si një fotokopje e golit të Ronaldos. Roci e gjeti rrugën e rrjetës edhe dy […]


Futbollisti i Mançesterit është prioriteti Gatuzos, por habit drejtuesit me kërkesat

gatuzo1-470x282

Felaini është venë në qendër të merkatos nga trajneri i Milanit Gatuzo. Ai kërkon një mesfushor të fortë për mesfushën që mund ti sigurojë atij stabilitet. Sipas “Corriere della Sera”, Gatuzo i ka bërë kërkesë bordit drejtues që belgu  Felaini të transferohet te italianët sezonin e ardhshëm. Megjithatë ai kërkon 10 milionë euro në sezon, […]


Një tjetër bust i Kristiano Ronaldos në aeroportin që mban emrin e tij

kristiano ronaldo

Janë dashur kritikat e shumë tifozëve të cilët ankoheshin se busti qe ishte nuk i ngjante shumë Kristiano Ronaldos që të sillej një bust i ri në aeroportin “Krsitiano Ronaldo”. Skulptori i veprës, Emanuel Santos, mori shumë kritika për bustin e parë dhe kështu ai vendosi që të krijonte një tjetër të cilin e përfundoi […]


Gafa ndaj Portugalisë, spanjollët kërkojnë “kokën” e De Geas

De Gea

Gabimi i David De Geas në sfidën kundër Portugalisë ka shkaktuar shumë pakënaqësi mes tifozëve të kombëtares spanjolle të futbollit.Një sondazh të së përditshmes “AS”, ku morën pjesë diçka më shumë se 160 mijë votues, ka bërë të qartë vullnetin e një pjese të mirë të tifozëve iberikë. Ata kërkojnë “kokën” e De Geas dhe […]


Salah në Madrid, ja oferta marramendëse e “Los Blancos”

perez

Duket se Reali i Madridit nuk do të heqi dorë me kollaj nga blerja e lojtarit egjiptian Muhamed Salah. Kartonin e Kejlor Navasit dhe 150 milionë euro, kjo është oferta më e fundit e ekipit spanjoll të cilët e duan me çdo kusht shënuesin e 44 golave në sezonin që lamë pas. Duke ditur dhe […]


Santos i mahnitur nga Ronaldo: Është fenomen, e pres edhe në “Katar 2022”

Santos

Dedikimi i Ronaldos për formën, regjimi i fitnesit dhe thyerja e pandalur e rekordeve e bëjnë të pamundur të mos mendohet se portugezi do jetë protagonist edhe në moshën 37-vjeçare, kur Botërori do zhvendoset në Katar (për “Qatar 2022”). “Është lojtari më i mirë në botë”, është shprehur trajneri i kombëtares së Portugalisë, Fernando Santos, […]


Nejmar me çorape të grisura ndaj Zvicrës, zbulohet arsyeja

neyma3

Brazili dhe Zvicra u ndalën në barazim 1-1 në sfidën e zhvilluar mbrëmjen e djeshme. Një nga gjerat që tërhoqi vëmendjen në këtë takim ishin dhe çorapet e grisura të yllit brazilian Nejmar. 26-vjeçari kishte veshur mbrëmjen e djeshme një palë çorape të grisura nga ana e pasme e muskulit të këmbës dhe nuk është […]

Kampionatet e Moshave

rrrShowbiz


Zbardhet kalendari i moshave, ja kur do të luhen takimet e kësaj jave

u-19

Sektori i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar kalendarin e Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë për futbollin e moshave U-19 & U-17 , grupi A dhe grupi B për Superioren dhe grupi B për Kategorinë e Parë për këtë javë futbollistike. Më poshtë do të gjeni kalendarin e ndeshjeve, datën, orën dhe vendin se […]

MULTIMEDIA

rrrShowbiz


Xhemaili sfidoi Brazilin, Erjona shkëlqen në “PRESTIGE RESORT”

erjona sulejmani

Teksa Zvicra e ish-bashkëshortit Blerim Xhemaili bëhej gati për ndeshjen me Brazilin, Erjona Sulejmani shijonte rrezet në “Prestige Resort”. Bukuroshja shijoi ambientet e resortit dhe nuk ngurroi të shfaqej edhe buzë pishinës për disa foto kujtim nga qëndrimi i saj në Shqipëri. Modelja ka zgjedhur të kalojë disa ditë në relaksin që ofron “Prestige” përpara […]


Do të zhvishem pas çdo goli, këtë premton tifozja seksi e…

auto_tifozja_31529245456

Do të zhvishet pas çdo goli, ky është premtimi që ka dhënë tifozja më e zjarrtë e Perusë. Nisa Cauti ka thënë se kërkon ti motivojë lojtaret ndaj dhe ka dhënë këtë premtim. Ky është një paralajmërim për Francën dhe Australinë sepse tani peruanët luajnë jo vetëm për rezultat.


Modelja që luan futboll akuzon Sampaolin: Me Ikardin në fushë, do të fitonim

3-57

Ka lenë një shenjë të hidhur barazimi i Argjentinës ndaj Islandës. Pas shumë ish-futbollist që kanë kritikuar hapur ekipin tashmë edhe modelja e njohur Astrid Erkson ka akuzuar trajnerin Sampaoli për zgjedhje jo të duhura. “ Me mua dhe Ikardin do të ishte një tjetër skuadër, nuk janë bërë zgjedhjet e duhura”, shkruan në rrjetet […]


Kosta Rika humbi dje ndaj Serbisë, tifozja seksi motivon ekipin

bali

Në këtë Botëror përveç futbollit që luhet në stadium flitet edhe për tifoze seksi që përfqësojnë ekipin e tyre në mediat rozë. Edhe pse një ekip relativisht mesatar edhe Kosta Rika ka tifozët e tij si ekip, e ndër to përmendim Balio Hernandez, modelja që zë gjithmonë faqet e para të revistave. Modelja gëzon gjithashtu […]


VIDEO/ Po kënaqeni duke parë Botërorin? Shikoni futbollin sensual të femrave braziliane

78789 (1)

Të gjithë tifozët janë të ngulur përpara ekraneve të televizorëve ose nëpër stadiume për të parë ndeshjet e botërorit. Megjithatë të shumta janë edhe kompeticionet apo zhvillimet e reja që kërkojnë t’ia rrëmbejnë vëmendjen. I tillë është edhe futbolli i femrave braziliane. Ndeshja është bërë në një mënyrë tërësisht seksi dhe në një terren të […]


Video/ Nejmar përgatitet për Botërorin, e dashura skena “hot” në një film

nejmar gir

Nejmar po përgatitet të debutojë në këte Botëror. Megjitahtë në internet qarkullon një video që po thyen rekorde klikimesh. E dashura e tij, Bruma Marquezinja ka realizuar një film me skena të nxehta. Ajo interpreton si aktore në filmin e titulluar  “Asgjë nuk është e njejtë”, por mendohet se ky film është relizuar përpara se […]


Foto/ Dy anët e Kupës së Botës: Tifozet ruse të zbuluara, ato arabe të mbuluara

4D3A8E9200000578-5845503-image-m-37_1529001869236

Një kontrast i madh u vu re nga tifozet e futbollit në ndeshjen e parë të Botërorit “Rusi 2018”. Mbrëmë në stadiumin “Luzhniki” në Mosk u luajt ndeshja mes Rusisë dhe Arabisë Saudite ku përfundoi 5-0. Por përveç rezultatit të thellë, vëmendjen e morën sigurisht tifozet ruse dhe ato të Arabisë, ku këto të fundit […]


FOTO/ Rusia shkëlqen në fushë, femrat ruse “tërbojnë” tribunat e stadiumit

tifozet ruse

Rusia e nisi me këmbën e mbarë, Botërorin që organizon në shtëpinë e vet, teksa mundi pastër 5-0 Arabinë Saudite. Por, përveç spektaklit që dhuroi në fushë, edhe tribunat e stadiumeve nuk mbetën pas. Femrat ruse, të cilat njihen për bukurinë e tyre, ranë në sy të shumë fotografëve në “Luzhniki Stadium” të Moskës.

www.minuta90.com