Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot pyetjes nëse do të preferonte të kishte përballë si kundërshtar Lulzim Bashën apo Sali Berishën. Kreu i qeverisë tha se...

“Panorama.al” ka zbardhur debate nga Grupet e Komisionit të Ligjeve WhatsApp, ku deputetë të opozitës kundërshtojnë mbledhjet Online. Në mesazhet e siguruara nga gazetari i “Panorama” Mariglen...

Nga Artur ZHEJI Rama me sa duket e ha dhe e shijon shumë shalqirin. Aq shumë sa, edhe kur duhet të bëjë nënvizime të rëndësishme gjeopolitike, ai,...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të Sali Berishës ku ky i fundit ka thënë se kreu i qeverisë ka bashkëpunuar me miliarderin George...

Dashnor Kaloçi Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore me siglën “Tepër sekret” të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë, (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së),...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka folur sot lidhur me shpalljen "non grata" të ish-kryeministrit Sali Berisha nga DASH. Duke folur në emisionin “Open” Rama hodhi...

Panorama.al ka zbuluar foton e Koçi Selamajt, 36-vjeçarit shqiptar që është arrestuar në Britani, pasi dyshohet të ketë vrarë një mësuese në qytetin e Beckenham. 36-vjeçari...

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në vrasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë më parë në qytetin e...

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë ka pësuar rritje. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit, 13 qytetarë kanë humbur...
video

Është mbyllur me batuta takimi i kryeministrit Edi Rama me studentë të Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Universitetin e Prishtinës. Një studente në vend të pyetjes e ka...

Diplomati, studiuesi dhe ish-drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Inteligjente, rrëfen një takim të rrallë me shkrimtarin Ismail Kadare në Athinë. Kadare kishte qenë idhulli i...
video

Kryeministri Edi Rama është treguar nostalgjik dhe ka kujtuar kohën kur hyri fillimisht në politikë. Gjatë një bashkëbisedimi me studentët e universitetit të Prishtinës, ai...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen do të vizitojë ditën e nesërme Tiranën në kuadër të një turi vizitash në Ballkanin Perëndimor. Panorama.al zbardh...
video

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së Grupit Parlamentar, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se opozita do të nisë ofensivën parlamentare kundër qeverisë duke...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur pasditen e sotme grupin parlamentar të Partisë Demokratike. Ai ka shpalosur disa prej problematikave ku do të fokusohet aksioni opozitar...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë, për të vijuar më pas vizitën e saj zyrtare në të...

Omnifactor SHPK është kompania e pare e faktoringut ne tregun shqiptar, e licensuar nga Banka e Shqiperise si institucion financiar per te ofruar sherbimet e...

Deputeti i PD-së, njëherësh drejtuesi politik i qarkut të Lezhës, Agron Gjekmarkaj ka folur për përjashtimin e Sali Berishës, për të cilin tha se PD...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma përmes një intervistë të dhënë në rubrikën “Opinion” në News 24, foli mbi pezullimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga...

MARIGLEN KUME/ Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka deklaruar se synimi i kësaj force politike është që përmes Reformës së re Territoriale, të zbresë pushtetin...

Lajme Flash

Panorama Plus

video

Këngëtarja Big Mama ka udhëtuar drejt Turqisë, ku është takuar edhe me Genta Ismajlin dhe partnerin e saj turk, Usta. Këtë e tregoi vetë artistja, e...
video

As Ledri Vula nuk i ka shpëtuar momenteve të sikletshme në skenë! Këngëtari ka pësuar një incident të vogël, i cili është publikuar në rrjete...

Këngëtarja Melinda Ademi zgjodhi që ta kalonte këtë fundjavë në bregdet, për të shijuar temperaturat e larta që vazhdojnë edhe në shtator. Artistja, e cila...

Këngëtarja Fjolla Morina është rikthyer në rrjete sociale që pas daljes nga paraburgimi, pasi u dënua me gjashtë vite burg nga Gjykata e Kukësit, për...

Gjon’s Tears është shprehur se ka marrë mesazhe të shumta nga artitët shqiptarë për sukseset e tij të muzikës. Megjithatë, ai theksoi se bota e muzikës...

Lulzim Jashari, ish-konkurrenti i “Për’puthen” është bërë baba për herë të parë, teksa bashkë me partneren e tij, kanë mirëpritur në jetë një vajzë. Këtë lajm...

Javën e kaluar, Albërije Hadërgjonaj ishte një ndër emrat që përflitej se do të jetë pjesë e “Big Brother VIP”, i cili do të nisë...

Para disa netësh u organizua në Tiranë një festë për promovimin e serialit me të ftuar VIP nga arti, politika, televizioni.  Producenti Ermal Mamaqi, e nisi...

Edhe pse konfirmimi zyrtar i takon produksionit të “Big Brother VIP”, një tjetër personazh po përflitet se do jetë pjesë e formatit me njerëz të...

Ndërkohë që na ndajnë edhe pak ditë nga nisja e “Big Brother Vip”, tashmë “Panorama plus” si dhe media të tjera kanë bërë publike shumë...

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, së fundmi ka publikuar albumin e saj më të ri, “ZanIN”, duke tërhequr vëmendjen në vetëm pak orë.  Albumi, që është...

Erion Braçe, politikanin e njohur të së majtës, e njohim nga daljet e tij publike në Kuvend, si edhe në televizione të ndryshme, por gjithmonë...

Lindita Halimi ka ndarë me ndjekësit në rrjete sociale procedurën e ndërhyrjes në të pasme, që konsiderohet më e rrezikshmja në kirurgjinë estetike.  Këngëtarja që jeton...

Elhaida Dani publikoi pak ditë më parë albumin e ri të titulluar “ZanIN”, por ndjekësit në rrjete sociale e kanë akuzuar këngëtaren se ka kopjuar...

Duket sikur e kanë bërë me fjalë, pasi këtë të enjte, zonjat e Parlamentit ishin veshur shumica me kostume dhe mbi të gjithë njëngjyrëshe.  Është një...

Pas një mungese të gjatë, gati 4-vjeçare në Parlament, demokratët kanë vëmendjen dhe kuriozitetin e të gjithëve tashmë që janë rikthyer.  Nuk janë në ditët e...

Debati publik për mungesën e sopranos Inva Mula në inaugurimin e rikonstruksionit të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit ka nxjerrë në pah indirekt marrëdhëniet...

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj vendosi që këtë herë të eksperimentojë me look-un e saj. Artistja u shfaq krejtësisht ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në fotografitë...

Arbana Osmani ka udhëtuar drejt Italisë për të vizituar studion e madhe të “Grande Fratellos”, ndërkohë që këtu po bëhen përgatitjet e fundit për “Big...

Mikela Pupa, konkurrentja e “Për’puthen” nuk e përmbajti dot veten kur Juli Çela i përmendi të kaluarën. Disa puntata më parë, Mikela rrëfeu se ka...

Politikë

22:53 Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot pyetjes nëse do të preferonte të kishte përballë si kundërshtar Lulzim Bashën apo Sali Berishën. Kreu i qeverisë tha...

22:44 “Panorama.al” ka zbardhur debate nga Grupet e Komisionit të Ligjeve WhatsApp, ku deputetë të opozitës kundërshtojnë mbledhjet Online. Në mesazhet e siguruara nga gazetari i “Panorama”...

22:43 Nga Artur ZHEJI Rama me sa duket e ha dhe e shijon shumë shalqirin. Aq shumë sa, edhe kur duhet të bëjë nënvizime të rëndësishme gjeopolitike,...

Kronikë

video

20:56 Dy predha janë gjetur pasditen e sotme në zonën e Skelës në qytetin e Vlorës. Dyshohet se ato i përkasin Luftës së Dytë Botërore. Menjëherë...

20:03 Panorama.al ka zbuluar foton e Koçi Selamajt, 36-vjeçarit shqiptar që është arrestuar në Britani, pasi dyshohet të ketë vrarë një mësuese në qytetin e...

19:25 Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në vrasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë më parë në qytetin...


Sport

23:42 Telashe të tjera financiare në horizont për Interin, ose më saktësisht për pronarët e klubit italian. Në mediat italiane është publikuar lajmi se bankat...
video

22:50 Futbolli në Amerikën e Jugut ka dhuruar shpesh skena dhune. Por pakkush priste që dhuna të kalonte në këto nivele në futbollin e femrave....
video

22:11 Futbolli në Amerikën e Jugut ka dhuruar shpesh skena dhune. Por pakkush priste që dhuna të kalonte në këto nivele në futbollin e femrave....

Dossier

22:26 Dashnor Kaloçi Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore me siglën “Tepër sekret” të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë, (fondi i ish-Komitetit Qendror të...

18:06 Diplomati, studiuesi dhe ish-drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Inteligjente, rrëfen një takim të rrallë me shkrimtarin Ismail Kadare në Athinë. Kadare kishte qenë idhulli...

18:21 Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument i panjohur arkivor i nxjerrë nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Tiranë, ku ndodhet një informacion...

Speciale

12:46 Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit...

19:00 Plenumi i Beratit, i nëntorit 1944, u duk se shënoi djegien përfundimtare të figurës së Enver Hoxhës. Ai vetë e pranonte se ishte një...

16:40 “Në këtë botë nuk ka vetëvrasje, ka vetëm vrasje”. Këto fjalë të Jevtushenkos do të citonte Liri Belishova 70 vjet pas vetëvrasjes së të...

Shëndeti

20:01 Të gjithë mund të keni provuar ndjesinë që një ushqim pikant lë në gjuhën tonë. Kjo na bën që të mos shijojmë si më...

23:40 Peshqirët janë të mbushur me shumë baktere dhe nëse i përdorni për të fshirë fytyrën, mund  ta dëmtoni lëkurën tuaj. “Bright Side” zbulon pasojat...

23:20 Çiftet që qëndrojnë bashkë, sëmuren bashkë! Ky është përfundimi në të cilin doli një studim i kryer së fundmi, raporton “The Sun”. Partnerët shfaqin të...

Sociale

21:02 Nga Dr. Sulejman Sula “Mjeshtër i Madh” "Me pasion të madh dhe me nivel të lartë shkencor, gjatë viteve të punës, ai është përkushtuar tërësisht...

16:39   Zëvendëskryeministrin Arben Ahmetaj dhe kryetari  Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj inauguruan dy institucionet e reja arsimore në kryeqytet, shkollën e mesme "Kristo Frashëri" dhe...
video

13:35 Senad Nikshiqi/ Viti i ri shkollor ka nisur me protesta në shkollën 9 vjeçare “Ismail Qemali” në Shkodër. Për të dytën ditën prindër dhe...

Ekonomi

15:50 Omnifactor SHPK është kompania e pare e faktoringut ne tregun shqiptar, e licensuar nga Banka e Shqiperise si institucion financiar per te ofruar sherbimet...

21:11 Unioni i Bashkive Shqiptare të Rajonit vjen me projektin e radhës për fuqizmin e zonjave në zonat rurale që nis nga fshatrat e Tiranës...

10:21 Nënkryetarja e PD dhe deputetja Jorida Tabaku ka reaguar sërish lidhur me shtrenjtimin e çmimeve të produkteve dhe shërbimeve, në krahasim me një vit...

Kulturë

18:34 ELVIS HILA/ Varret e vendosura pa kriter po bëhen pengesë për zbatimin e projektit të rikualifikimit të vendit ku është mbajtur Kuvendi i Arberit...

11:20 Pas një ndërprerje dy vjeçare për shkak të pandemisë, Kinemaja duket sikur po rikthehet. Dhe kete herë me një lajm të mirë për Kinematografinë...

17:00 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi ecurinë e punimeve te Piramida, këtë herë me praninë e  arkitektit me famë botërore, Ëiny Mass,...

Unë Gruaja

19:00 Liri Belishova ishte ndër të paktat që është “rrëfyer” për jetën e saj dhe ka treguar edhe pendesë për faktin se iu bashkua një...

12:46 Filmi i bujshëm në fillimvitet ’90 “Vdekja e kalit” është restauruar dhe është shfaqur në Premierë për publikun Përveç publikut të pranishëm, emocionet e filmit...

20:45 AGIM MUSTA/ Mustafa Gjinishi është një personalitet i shquar dhe i veçantë i së majtës progresiste shqiptare. Ai u bë i tillë si rrjedhojë e...