Argument

Argument

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përkasin vitit 1990,...

Merr një tjetër kthesë historia e vdekjes së shqiptares Sonila Cani në Torino të Italisë më 21 Mars, ku 22-vjeçarja, nënë e një fëmije,...

Agim Hakcani me origjinë nga fshati Baldushk i Tiranës, tregon se më 8 nëntor të vitit 1975, ditën që festohej 34 vjetori i themelimit...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përkasin vitit...

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, i kërkon Këshillit të Lartë Gjyqësor shkarkimin nga detyra të tre gjyqtarëve në Durrës, të cilët njihen edhe si...

Katër ish-të burgosur politikë protestuan në Qafë Bari në formë të një greve urie. Sot ata dalin në protestë në Tiranë. Në  një intervistë për...
video

Silvana Çaka, bashkëshortja e Everest Çaka, i cili mbeti viktimë e një atentati pranë shtëpisë së vjehrrit, ka treguar për oficerët e policisë gjyqësore...

MARIGLEN KUME/ Kur kanë kaluar dy javë nga zgjedhjet parlamentare ku Partia Demokratike nuk arriti objektivin maksimal për të ardhur në pushtet, Sekretari Organizativ...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përkasin...

Ku gjenden saktësisht kufijtë kombëtarë në Evropën Juglindore? Kësaj pyetjeje nuk ka mundur t'i përgjigjet ende asnjë nga projektet e shumtë për rindarjen e...
video

MARIGLEN KUME/ Me një furgon Partia Demokratike depozitoi dje në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ dosjet voluminoze në të cilat gjenden emrat e...

Dashnor Kaloçi/Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përkasin vitit...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përket...
video

Gjykata e Elbasanit e ka lënë në burg 58-vjeçarin Koço Buzo, autorin e vrasjes së Liljana Buzos, bashkëshortes së tij. "Panorama.al" mëson se autori ka...

MARIGLEN KUME/ Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit...

MARIGLEN KUME/ Me 97 vota pro, 6 kundër dhe një abstenim, Parlamenti i hapi rrugë dje ngritjes së komisionit hetimor që synon të gjejë...

Gjermania e nxjerr Shqipërinë nga lista e vendeve që mund të quhen zonë rreziku për Covid-19, nga dita e diel, 9 maj 2021. Njoftimin e...

Një sistem i aftë që të zbulojë menjëherë një goditje sizmike, dhe të japë një paralajmërim për popullatën “duke i dhënë” disa sekonda kohë që mund të...

Kreu i Shtetit, Ilir Meta është fotografuar sot nga paparazzi Panorama.al në një prej lokaleve pranë Parlamentit të Shqipërisë. Disa orë para se Kuvendi të...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përket datës 8...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivore i nxjerrë nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet një raport informacion...

MARIGLEN KUME/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shuar çdo dilemë të deputetëve të zgjedhur dhe të gjithë atyre që gjatë ditëve të fundit...

Sot, pranohet pothuajse unanimisht se Bashkim Zeneli ishte ambasadori me ndikimin më të madh në realitetin grek, i cili nuk u pajtua me mentalitetin...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore me siglën “Sekret” të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së),...

ARISTIR LUMEZI/ Kuvendi i Shqipërisë pritet të ngrejë një komision të ri hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Por duket se periudha e mbetur deri...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga Arkivi Qendror I Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), që i përket muajit dhjetor të vitit...

MARIGLEN KUME/ Pak ditë pasi përfundoi procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike mblodhi në selinë blu...

Tobias Rűttershoff, drejtues i Fondacionit gjerman Konrad Adenauer në Tiranë thotë për DW, se PD, si forca kryesore e opozitës duhet të kontrollojë shumicën...
video

Partia Demokratike ka denoncuar sot SPAK, Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, se po hesht sipas saj për të hetuar krimet...

Përplasja e Presidentit Ilir Meta me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 23 prill, për deklaratat e kreut të shtetit me thirrjet...

MARIGLEN KUME/ Kryetari i Partisë Demokratike ishte i kandidati i vetëm për Kryeministër përball kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama. Në këto zgjedhje opozita hynte pas...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet një letër...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet për herë të parë dosja gjyqësore me vendimin e Gjykatës Popullore të Tiranës të datës 31 janar të vitit 1977, me...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e tre arsimtarëve nga fshati Bicaj i rrethit të Kukësit, Avdi, Shefqet dhe Xhevat Gjana, kushërinj me njëri...

ARISTIR LUMEZI/ Grupi Parlamentar Socialist nisi procedurat parlamentare për shkarkimin e Presidentit Meta. Deputetëve socialistë u është kërkuar që të firmosin kërkesën për ngritjen e një...

MARIGLEN KUME/ Shqiptarët treguan se mund të reagojnë kur u jepet mundësia. Këtë provë ata e dhanë me votën preferenciale ndaj kandidatëve për deputetë...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Thanas Papës me origjinë nga fshati Paftal i Beratit, i cili pasi përfundoi Liceun Artistik “Jordan Misja” në...

Policia e Tiranës njoftoi dje se një 44- vjeçari i janë sekuestruar pasuri me vlerë 1.2 milionë dollarë, përfshirë këtu një njësi tregtare me...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Ndoc Tushës me origjinë nga Fush-Arrëzi i cili në shtatorin e vitit 1953, së bashku me katër shokë të...

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit po shënojnë një moment të veçantë në historinë e Shqipërisë për Partinë Socialiste dhe për kryetarin e saj, Edi...

FATION BINJAKU/ Partia Socialiste është shpallur sërish fituese në garën elektorale të Njësie nr.10 në Tiranë, ku u implementua për herë të parë votimi...
video

Kryetari i PS, Edi Rama ka bërë reagimin e parë pas mbylljes së procesit të votimit për zgjedhjet e 25 prillit, nga ku do...
video

Personi i cili hyri me makinë në sheshin “Skënderbej” duke rrezikuar jetën e qytetarëve dyshohet se ka qenë nën efektin e lëndëve narkotike. Ndërkohë që...
video

Struktura e mbrojtjes së votës së Partisë Demokratike ka ndaluar tre automjete të njësisë administrative Vreshtas me rreth 7 punonjës të kësaj njësie. Në denoncimin...
video

Në lidhje me përplasjen me armë të ndodhur dy ditë më parë në Elbasan, është bërë këqyrja e disa kamerave të sigurisë, por që...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e zhvillimit të zgjedhjeve në Shqipëri, që nga koha kur votohej për Parlamentin e Turqisë ku shqiptarët u përfaqësuan...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet fjala e Sekretarit...

MARIGLEN KUME/ Shqipëria kishte rreth një vit që kishte hequr karantinën për shqiptarët që vinin nga Greqia apo Italia. Komiteti Teknik i Ekspertëve kundër pandemisë...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet fjala e...
video

Ndriçim Tahiri (Jonuzi), personi që plagosi një natë më parë sekretarin e zyrës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni, figuron në listën e “patronazhistëve” të...