Argument

Argument

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e familjes së vjetër intelektuale shkodrane, Saraçi, ku pinjollët e saj, si djemtë e Zef e Roza Loro...

Demokratët e Qarkut të Gjirokastrës do të votojnë të dielën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit...

UASHINGTON - Administrata Trump ka propozuar të eliminojë "kohëzgjatjen e statusit" për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të shkëmbimit dhe ata që...

AFRIM IMAJ/  Që nga infarkti i parë në qershor të vitit 1978, shëndeti i Hysni Kapos, numrit dy në piramidën e Partisë, nuk u përmirësua...

NEXHMIJE DHE ENVER HOXHA ME HYSNI E VITO KAPON AFRIM IMAJ/ Ka qenë mesi i qershorit të vitit 1978 kur Hysni Kapo ka ndierë për herë të...

Zbulohet lista e kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike në Qarkun e Kukësit. Panorama.al ka siguruar emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen procesit...

Pesë vite pas krizës së migrantëve në Evropë, Bashkimi Evropian njoftoi të mërkurën një plan të shumëpritur për migracionin, që thekson ndarjen e detyrueshme...

AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Traditat...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet  letra e gazetarit dhe shkrimtarit të njohur, Halil Laze, (djalë dëshmori dhe nipi i Heroit të Popullit, Asim Zeneli), dërguar diktatorit komunist Enver...

ARDIT HOXHA/ Kur Damian Gjiknuri prezantoi të premten e shkuar draftin e Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, në tryezën e Këshillit Politik...

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se vizita në Berlin e kreut të qeverisë, Edi Rama do të shënonte fundin vetëvrasës politik. Sipas Berisha, ai u nis...

AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

AFRIM IMAJ/ Dënimi i Fadil Paçramit dhe Todi Lubonjës, finalizuar në Plenumin IV të Komitetit Qendror, ka qenë ngjarja më e bujshme e vitit 1973. Përtej...

Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha me origjinë nga...

Biznesmeni Eldi Dizdari, i njohur ndryshe edhe si Denis Matoshi, ishte një nga të arrestuarit e para dy ditëve si pjesë e kartelit të...

Jo një mafie tradicionale për të cilën "fjala është e mjaftueshme", "me një emërtim të kontrolluar të origjinës", si mafia tradicionale, 'Ndrangheta’, ‘Camorra’ dhe...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

Është zbardhur drafti i Partisë Socialiste për ndryshimet në Kodin Zgjedhor si implementim i ndryshimeve kushtetuese, që u votuan në seancën e datës 30...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

I arrestuari si porositës i dy vrasjeve të bujshme në Elbasan, përkatësisht të Emiljano Ramazanit e Regis Runajt, ka një të shkuar të pasur...

Biznesmeni Eldi Dizdari, i njohur ndryshe edhe si Denis Matoshi, ishte një nga të arrestuarit si pjesë e kartelit të kokainës që u godit...

Ndryshe nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria nuk e ka të sigurt, se do të marrë një datë për konferencën e parë ndërqeveritare me BE-në....

NGA SOKOL BERBERI Gjykata Kushtetuese (GJK), qysh prej gati tri vitesh, nuk është funksionale në mënyrë të plotë. Shkaqet dhe arsyet për këtë situatë janë...
video

ETLEVA DELIA/ Shpërthimet me eksploziv u rikthyen dje në kryeqytet, në formën e një atentati të mirorganizuar, që la të plagosur rënde një 50-vjeçar. Një...
video

Kryeministri Edi Rama ka shpalosur idenë e tij sesi mund të zgjidhen çështjet për kufijtë detarë. Gjatë fjalës së tij në forumin e “The...

Në Dibër të Madhe, pas disa ditësh pritet të zhvillohet ceremonia e vendosjes së bustit të Aqif Lleshit. Sipas histori-anëve, ky i fundit është...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

Nga Kolonel Myslim Pashaj Njëmbëdhjetë vjet më parë, si ky shtator, Sali Berisha kalonte truprojen e nderit me një krenari triumfuese përulëse në krahë të...

Spartak Braho, një nga miqtë e vjetër të Sabit Brokajt, miqësia me të cilin nisi në 1991 me themelimin e PS-së, tregon cilësitë e...

Nga Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem...

ARISTIR LUMEZI Pak muaj më parë u hodh në qarkullim libri “Dritëhijet e kohës”, me autor ish-kryetarin e Prokurorisë së Përgjithshme në dekadën e fundit...

Shumë qytetarë u përplasën me policinë gjatë kufizimit të lëvizjes së lirë. Bëhet fjalë për ata shtetas që u vendosën përballë gjobitjes apo bllokimit...

Me polemika të forta u shoqërua libri ‘Dritë Hijet e kohës”. Analisti Fatos Lubonja, ndërsa ngrinte pikëpyetjet e tij mbi atë çfarë shkruhej nga...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se "ne në këtë botë nuk kemi parë, nuk kemi njohur dhe nuk njohim asnjë fuqi...

ADA HAZIZOLLI/ Ky vit i ri shkollor do të jetë i pazakontë. Do të mungojnë përqafimet pas shkëputjes disamujore, në vend të luleve do...

MARIGLEN KUME/ Debati për koalicionet parazgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës shqiptare ka shqetësuar partnerët ndërkombëtarë, anëtarë të OSBE-së. Prezenca e OSBE-së në Shqipëri zhvilloi dy...

Diten e hene, me 14 shtator, nis procedimi i aplikimeve per Lotarine Amerikane. Njoftimin e ka bere ambasada amerikane ne Tirane, duke dhene detaje...

Analisti i njohur, Fatos Lubonja në një intervistë ekskluzive për Gazetën Panorama ka zbërthyer veprat e Ismail Kadaresë dhe ka dhënë qëndrimin e tij...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

XHENTILA GJOSHI/ Teksa ditët kalonin, Nejton Bali vijonte të kontaktonte me nënën e tij në telefon dhe i tregonte asaj se si po veprohej për...

Libri "Dritëhijet e kohës" i ish-kryetarit të Hetuesisë së Përgjithshme, Qemal Lame, i cili ndalet gjerësisht mbi "persekutimin" e Ismail Kadaresë, nuk ka kaluar...

Mjeku italian Roberto Petrela ka tronditur me deklaratën e tij me të cilën i bën thirrje qytetarëve të mos e bëjnë tamponin, pasi sipas...
video

Shkon në 4 numri i të arrestuarve në operacionin “Sezoni”, pas arretimit të autorit kryesor të vjedhjeve në disa banesa të ndryshme në Tiranë. Kapja...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, për klimën e investimeve në Shqipëri për vitin 2020, duke i quajtur...

Dashnor Kaloci/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

Ish-minisitri socialisit, Arben Malaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për ikjen nga qeveria të ministres së Arsimit Besa Shahini...

Analisti i njohur, Mustafa Nano ka treguar të vërtetën e deklaratës së tij se “Edi Rama me një mandat të tretë do të behet...

Porosi dhe objektiva të qarta ka dhënë kryetari i PS-së, Edi Rama për drejtuesit politikë në qarqe, të cilët i mblodhi sot në një...

Dashnor Kaloci/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor Kasem Hoxha,...

Analisti Agron Gjekmarkaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për zgjedhjet, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka minuar 5 qershorin,...

Puna në të zezë vazhdon të jetë një gangrenë e shoqërisë. Por fare pak e kërkojnë të drejtën e tyre, për të njoftuar Inspektoriatin...

AFRIM IMAJ/ Dy ngjarje të panjohura nga viti i largët 1966 zbulohen për herë të parë nga shënimet në ditarin e Hysni Kapos: Dorëheqja e...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

AFRIM IMAJ/ Dy ngjarje të panjohura nga viti i largët 1966 zbulohen për herë të parë nga shënimet në ditarin e Hysni Kapos: Dorëheqja e...

DASHNOR KALOCI/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

ARISTIR LUMEZI/Në Kuvendin e Shqipërisë, 27 deputetë nuk kanë folur në asnjë nga seancat e zhvilluara gjatë periudhës janar-korrik 2020. Instituti i Studimeve Politike publikoi...

Dashnor Kaloçi/ Letra që po publikojmë në këtë pjesë të librit dhe që ka për autor, Sadik Premten, mendojmë se është nja nga dokumentet...

Ndërsa të gjithë në shkollë kemi mësuar shumë gjëra mbi monstrat më të këqij të historisë së njerëzimit, është e rrallë të dëgjojmë ndonjë...

Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa pjesë nga libri voluminoz autobiografik në dorshkrim “Tokë e bukur, njerëz të shëmtuar” (kujtime nga xhehnemi) me autor, Kasem Hoxha...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi përmes një shënimi në facebook ka denoncuar faktin se 400 nxënësit e të dy shkollave 9 vjeçare në...