Të fundit

Të fundit

Bajern Mynihu dhe Barcelona firmosën kualifikimin në çerekfinale duke likujduar pa probleme Çelsin dhe Napolin. Kampionët e Gjermanisë shkatërruan sërish “Blutë” me rezultatin 4-1. Në...

Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Zenel Islamit me origjinë nga Iballa e Pukës, i njohur ndryshe si “Luli i vocërr” i Migjenit,...

Flokët e thatë, të dëmtuar e të pabindur janë një mankth i shumë njerëzve dhe shpesh duke se zgjidhja për to është e pamundur. Rigjenerimi...

Një automjet ka marrë flakë në ecje mbrëmjen e sotme në lagjen “Apollonia", Fier, por për fat të mirë nuk ka patur persona të...

UEFA ka përditësuar pak minuta më parë ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet nesër në orën 12:00 për turin e parë...

Prof. Dr. Jorgji Gjinari, gjuhëtar dhe dialektolog i shquar, është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare. Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar me një...

“Familja e Abdulla Budllës më ka borxh nëse ka prekur nderin e familjes time”. Kështu shprehet mes tronditjes dhe hutimit Haki Shera, babai i dy...

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka kujtuar sot 8 gushtin e vitit 1944,ku  rreth 300 të rinj antifashistë u mblodhën në malet e Skraparit...

Kaos te Tirana në prag të nisjes së përgatitjeve për ndeshjet e Europës. Ditën e sotme Tirana ka udhëtuar drejt Pogradecit, aty ku do...

Debatit të nisur nga opozita jashtë Parlamentit këto ditët e fundit për ligjin “Për Zhvillimin Rajonal dhe Kohezionin”, zv.kryeministri Erion Braçe iu përgjigj duke...

Juventusi ka gjetur menjëherë trajnerin e ri. Ish-futbollisti legjendar i Milanit dhe Juventusit Andrea Pirlo është emëruar në krye të kampionëve të Italisë. “Zonja e...

Artur Meçollari, zv. komandanti i Forcave Detare, është shkarkuar sot nga detyra. Shkak i kësaj u bë fakti se ai kishte dhënë leje për organizimin...

Këngëtarja e Manjola Nallbani, njihet jo vetëm për zërin e saj të mrekullueshëm, por edhe për fizikun e bukur. Së fundi ajo ka mahnitur me...

Kjo është stina e Sardi Shehut. Nga transformimi në look, te ndryshimi i statusit. Ajo që mbetet e njëjta është muzika, dashuria e tij...

Maqedonia e Veriut të shtunën ka regjistruar 200 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi i ri. Kjo paraqet rritje të...

Juventusi shkarkoi Mauricio Sarrin pas eliminimit në Ligën e Kampionëve. Bardhezinjtë u eliminuan nga Lioni me rezultatin total 2-2, por francezët u ndihmuan nga goli në...

Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse! Dhe e kombinuar me...

Një 32-vjeçar ka pësuar dëmtime fizike, ndërsa punonte kompani për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00,...

Është publikuar një dokument arkivor i nxjerrë nga Arkivi I Ministrisë së Punëve të Brendëshme (Arkivi Sistemit), që i përket vitit 1983 ku ndodhet...

Vonesa e plotësimit të dokumentacionit për koronavirusin është bërë shkak i shtyrjes së ndeshjes Drita-Inter d’Escaldes, e vlefshme për raundin paraeliminator të Ligës së...

Një shpërthim ka ndodhur pasditen e së shtunës në fabrikën Pyrkal në Elefsina të Greqisë, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën...

Shkarkimi i Mauricio Sarrit nga pankina e Juventusit duket se ka gëzuar dikë. Bëhet fjalë për futbollistin bardhezi Dagllas Kosta. Braziliani dhe dy ish-lojtarëve...

Robin Marantz Henig/ Në javët e para të pandemisë së koronavirusit, unë nuk duroja dot të lexoja për gabimet tona të hershme kolektive. Jo vetëm...

Disa muaj më parë, moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha, u bë nënë për herë të parë. Dje Vilma festoi ditëlindjen dhe me...

Një 28-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme, i akuzuar për prodhim e trafik drogë dhe trafik armësh. Mediat italiane...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i është përgjigjur kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Ballës, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit...

Të mos shtosh kilogramë, sidomos gjatë muajve të verës, është e vështirë për këdo. Por duket se personazhet e njohur për publikun janë ata që...

Patrik Eze quhet zëvendësuesi i Vasil Shkurtajt te Kukësi. “Panorama Sport” ka zbuluar nga burime të sigurta në klubin verilindor se është arritur marrëveshja...

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit,...

Miralem Pjaniç i ka dhënë lamtumirën Juventusit. Futbollisti boshnjak, i cili do të luajë për Barcelonën përshëndeti me një mesazh falënderues tifozët bardhezi për...

Shëtitorja bregdetare në Durrës ende nuk është përuruar zyrtarisht, por qytetarët dhe pushuesit mbushin çdo mbrëmje trotuarët e rindërtuar. Në mungesë të aktiviteteve artistike, që...

Ariana Grnde ka publikuar disa video të ëmbla ku shfaqet bashkë me të dashurin, Dalton Gomez, në ditën e tij të lindjes. Këngëtarja 27-vjeçare postoi...

Artur Meçollari, zv. komandanti i Forcave Detare, është shkarkuar sot nga detyra. Ai është liruar nga detyra me urdhër të ministrisë së Mbrojtjes, Olta Xhaçka. Shkarkimi...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 116 pacientë të konfirmuar si të prekur me...

Katër persona kanë humbur jetë në 24 orët e fundit në vend, si pasojë e koronavirusit, ndërsa u regjistruan edhe 124 raste të reja. Ministria...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë zbuluar 124  raste te reja të...

Barcelona do luajë kundër Napolit sot ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve. Takimi i parë në Itali përfundoi në barazim 1-1. Ish-mbrojtësi i Milanit,...

 Thashethemet rreth një bebeje tjetër mbretëror janë të shpeshta. Duket se fansat e familjes mbretërore janë vazhdimisht në vigjilencë. Por a ka mundësi që...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla i është përgjigjur kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili, ndërsa rikujtoi 11-vjetorin e rënies në...

Polumbarët e forcave RENEA kanë gjetur dy pistoleta të hedhur në lumin Shkumbin. Mësohet se pistoletat janë gjetur gjatë aksionit për gjetjen e thikës me...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 11-vjetorin e rënies në krye të detyrës së 4 policëve, që u vranë nga Dritan Dajti. Përmes...

ARDIT HOXHA/ Kundër ligjit që u miratua më 29 korrik në Kuvend është shprehur edhe deputeti opozitar, anëtar i Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Artur...

Lulzim Basha ka shfrytëzuar këtë fundjavë për të folur krizën e thellë që ka kapluar turizmin shqiptar si pasojë e situatës së pandemisë. Duke...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) raportoi të shtunën për 12 pacientë të vdekur dhe 190 të infektuar me koronavirusi e ri...

Tre punonjës policie kanë mbetur të plagosur në Himarë, të dhunuar me sende të forta nga dy vëllezër, njëri prej të cilëve ka rënë...

Eliminimi nga Liga e Kampionëve mbrëmjen e djeshme duket se i ka vendosur kapakun të ardhmes së Mauricio Sarrit në stolin e Juventusit. Bardhezinjtë...

Bledar Jambelli, personi që akuzohet dhe është dënuar në Shqipëri si porositës i vrasjes së ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Artan Cuku, është personi...

Elvis Presley pëlqehej dhe njihej nga e gjithë bota si mbreti i muzikës Rock 'n' Roll, por ai kishte edhe një anë të errët të...

Eliminimi nga Lioni në Ligën e Kampioneve ka rezultuar fatal për Mauricio Sarrin, i cili do të shkarkohet nga Juventusi. “La Gazzetta dello Sport” shkruan...

Për shkak të rregullave kufizuese të Coronës, çiftet e pamartuar nga vende të ndryshme, pjesërisht ka muaj që nuk shihen. Tani Gjermania liron rregullat...
video

Për Luana Vjollcën nuk ka rëndësi nëse është dimër apo verë, sezon televiziv apo pushim, ajo di si ta mbajë veten të zënë gjithmonë...

Nga Josif Papagjoni …Aty në tarracën e kafe "Rivierës" në Sarandë u organizua promovimi i triologjisë KREUZTANE (Kreuztanne, Nilkon dhe Itaka) së Fate Velaj -...

Artisti, Arben Bajo i njohur për realizimin e skulpturës së këngëtares Vaçe Zela, është prekur sëfundimi nga koronavirusi. Ai ndodhet i shtruar në Spital...

Kaos te Tirana në prag të nisjes së përgatitjeve për ndeshjet e Europës. Ditën e sotme Tirana ka udhëtuar drejt Pogradecit, aty ku do...
video

Zbardhet nga Policia masakrimi i 22- vjeçarit Regis Runaj dhe ekzekutimi i Emiljano Ramazanit, ngjarje të ndodhura ditët e fundit në Elbasan. Policia ka arrestuar...
video

Dy persona janë arrestuar këtë të shtunë nga Policia, si autorë të dyshuar të vrasjes së Regis Runajt dhe Emiljano Ramazanit, ngjarje të ndodhura...
video

Regis Runaj, 22-vjeçari i masakruar në Elbasan, në datën 29 korrik 2020, në afërsi të varrezave të qytetit, është qëlluar 27 herë me thikë...

Për të zbuluar se cfarë ndjen një person për ju, nuk është e nevojshme që t’i pyesni drejtpërdrejtë. Është e mjaftueshme që t’i kushtoni...

Teksa koha kalon dhe dy njerëz afrohen gjithnjë e më tepër me njëri-tjetrin, është e pashmangshme të mos mendohet për bashkëjetesë, për fëmijë dhe...

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur të sekuestrojë ish-hotelin luksoz në qendër të qytetit të Durrësit, "Vollgën". Kjo godinë,...