Politike

Politike

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa thotë se qeveria i ka manipuluar të dhënat për ndihmat. Nëpërmjet një shënimi në facebook, Hasa shprehet se Edi...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me qytetarë dhe biznese në Pogradec për të dëgjuar shqetësimet rreth rënies së ekonomisë dhe mungesës...

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari është takuar ditën e sotme me të rinjtë e Korçës, ku është njohur nga afër me shqetësimet e tyre. Në...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia nëpërmjet një shënimi në facebook ka komentuar situatën e koronavirusit në vend dhe rritjen e kurbës së infeksionit. Teksa...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i bëri thirrje çdo demokrati i cili ka dhënë kontribut ndër vite për selinë blu, që të...
video

Drejtori i fushatës së PD, Alfred Rushaj paralajmëron se nuk do të realizohet asnjë projekt i qeverisë Rama, që sipas tij, "vjedh" shqiptarët. // Në...
video

ARDIT HOXHA/ Puna në Kuvend për nismën e propozuar nga 28 deputetë të opozitës parlamentare ka vijuar dje me një mbledhje të përbashkët të Këshillit...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, muajt e fundit është shfaqur ndryshe gjatë takimeve që ka pasur me qytetarët e shumtë. Me video-selfie e veshje...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me nënën e tij, Aneta, në shtëpinë e saj. Ulur në divan, përqafuar, rrethuar nga foto e kujtime. "Me...

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar festën kombëtare të SHBA-ve dhe udhëheqësit e saj në Shqipëri. Sipas Kryemadhit 4 korriku është moment festimi dhe...
video

Kreu i PD, Lulzim Basha ishte sot në Pogradec, për të parë nga afër situatën e biznesit të vogël të këtij qyteti dhe gjendjen...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha uroi sot Festën e Pavarësisë së SHBA, duke shpërndarë një postim të ambasadores amerikane, Yuri Kim nga pritja në...
video

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dalë me një mesazh në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Teksa thekson se ky përvjetor e...

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi homologut amerikan Donald Trump me rastin e 244-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Duke kujtuar...

Në faqen e parë të gazetës Panorama sot do të lexoni: Pensionet me KEMP, lista me përfituesit e rinj Tmerri në apartamentin e ‘besimtareve’, si e...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, e ka cilësuar “shumë të rëndë” situatën me koronavirusin në vend, ku prej disa javësh është rritur ndjeshëm numri...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu shprehet se vendimi i Bashkimit Europian për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë është bazuar vetëm...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tha se shumica e deputetëve të opozitës parlamentare kanë nënshkruar lënien e mandatit, pasi opozita jashtëparlamentare dogji mandatet. I...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur i prerë se zgjedhjet e vitit të ardhshëm nuk do të shtyhen. Kjo përgjigje e tij erdhi...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë e kalimit formal të Presidencës së Grupit V4, nga Çekia tek Polonia. Teksa shprehet se...

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari është takuar ditën e sotme me disa të rinj në Bashkinë e Devollit, ku thotë se shqetësimi i madh...

Në vazhdën e takimeve me operatorët turistikë në vend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur ditën e sotme në qytetin e Velipojës....

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka thënë se qeveria Rama në raport me Kosovën, ka dështuar për të krijuar realitete të...

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, tha se kryeministri Edi Rama “është zhdukur” sa i përket reagimeve për situatën me koronavirusin në vend, me...

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Me një njoftim për mediat, Presidenca bën me dije se Kreu i...
video

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha gjatë takimit me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se zotimi i parë i qeverisjes së tij do...

Ndërsa kjo e premte shënoi një tjetër rekord të lartë shifrash të të infektuarve në vendin tonë, me 90 raste pozitivë me koronavirus, ish-deputeti...

Ish-kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar Qeverinë Rama se po përgatit një maga vjedhje me koncensionin e rrugës Milot-Fier, e cila...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti. Ruçi, vlerësoi programin e ri të Qeverisë së Kosovës dhe nënvizoi nevojën...

Presidenti Ilir Meta, dekretoi sot dhënien e gradës madhore “Gjeneral Major” për Gjeneral Brigade Bajram Rushit Begaj, me detyrë “Komandant i Komandës së Doktrinës...

PD akuzon se çelja e garës për aksin Milot-Fier, është 'vjedhja më e madhe e qeverisë'. Sipas demokratëve, kreu i Qeverisë dhe ministrja Belinda Balluku...
video

Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk mund të bëjë padi për Serbinë, në emër të Kosovës. Sipas shefit të qeverisë shqiptare, "ne jemi...
video

Kryedemokrati Lulzim Basha eshte ndalur sot ne Velipoje, ku ka degjuar e pare nga afer shqetesimet e banoreve, qe ankohet per mbijetesen, per kushtet...
video

Tryeza e Shengenit Ballkanik ka marrë shumë kritike dhe refuzimin e dy kryeministrave të Kosovës për t'u ulur në një tryezë me Serbinë. Por sipas...
video

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratat e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, lidhur me thëniet e tij se do negociojë me Perëndimin dhe jo...
video

Kryeministri Edi Rama ne konferencen e perbashket me homologun e Kosoves, Avdullah Hoti ka njoftuar se mbledhja mes dy qeverive, (nese e lejon situata...

MARIGLEN KUME/Kryeministri Rama, në fjalën e tij dje në Kuvend, i mëshoi idesë se Reforma Zgjedhore duhet të miratohet me konsensus. Sipas tij, janë tri...
video

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti zhvillon vizitën e parë si drejtues i qeverisë, gjatë ditës së sotme në Tiranë. Rreth orës 10:00 u zhvillua Ceremoniali i...
video

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar Rilindasin e shquar, martirin e gjuhës shqipe dhe mësuesin Koto Hoxhi (pas vdekjes) me Dekoratën “Nderi i Kombit”. // Dekorata...

Ish-zëvendësministri i Financave, Alfred Rushaj ka akuzuar Qeverinë Rama se gjatë qeverisjes 7-vjeçare e ka shndërruar Shqipërinë në një vend që shënon vetëm rekorde...

Në faqen e parë të gazetës Panorama do të lexoni: Pensionet, emrat e rinj që marrin shtesën ‘Nuk ka këllqe njeri të më kundërshtojë mua’, zbardhet...

Vizitë zyrtare e kryebashkiakut të zonës Saronikos, Atikë, Petros Filippou, në Bashkinë e Kavajës, ku kanë zhvilluar një takim të përzemërt me homologun e...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është përfshirë në debate të ashpra me gazetari Carlo Bolino. Debati shpërtheu pas deklaratave të Bolinos në lidhje me...

Analisti Agron Gjekmarkaj thumboi deputetët e opozitës parlamentare, Halit Valterin dhe Andi Përmetin, kur ju tha se pavarësisht se dolën nga listat e opozitës...

Deputeti i opozitës së re, Halit Valteri ka bërë me dije se grupi parlamentar demokrat do të krijojë parti të re në shtator. I ftuar...

KLGj ka zbardhur vendimin për njoftimin e mbarimit të mandatit për Ardian Dvoranin, ish-anëtar i Gjykatës së Lartë që prej viti 2005. Sipas KLGJ, asnjë...

Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore në Tiranë dhe kërkuan strehim politik për t’u larguar...

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, bën me dije se me Ministrin turk të Mjedisit dhe Urbanizimit, Murat Kurum, nënshkruan sot marrëveshjen e...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kujtuar sot ditën e Deklaratës Kushtetuese  të 2 Korrikut 1990, ndërsa thotë se ajo është “gurthemeli i shtetit...

Pas pranimeve të anëtarëve të rinj të Akademisë së Shkencave, akademiku thotë se procesi ishte i paligjshëm. Ai thotë se pranimet e reja u...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” të News24 ka thënë se problemi kryesor i Ramës tashmë janë koalicionet parazgjedhore, që nëse lejohen...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, përshëndeti marrjen e Presidencës së Këshillit të Bashkimit...

Projekti i segmentit Milot-Fier është quajtur aferë korruptive nga nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili. Në një deklaratë për mediat, Vasili tha se të gjithë shqiptarët...

ARISTIR LUMEZI/ Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europian ka ardhur nga frika e një...

Nga Andi Bushati Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Sa herë mes bisedash të përditshme shtrohet kjo pyetje, dikush do të tregojë me gisht atë...

AGRON GJEKMARKAJ  Edi Ramës i bien shumë në qafë, kiamet shumë, sidomos kur thonë që nuk është mirënjohës. Përkundrazi, ai vonon, po nuk harron. Sillet...

Pas kritikave të opozitës se kostoja PPP e projektit Milot-Fier do të kushtojë shtatë herë më shtrenjtë se autostrada që lidh Kroacinë me Bosnje...

Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5 kundër...

FATOS LUBONJA, PUBLICIST/ Ç'evropianizimi i Evropës Ballkani Perëndimor është karrikaturë e Bashkimit Evropian, ku ideologjia neoliberal-globaliste është në fazën e krizës së saj. Narrativa e tranzicionit...
video

Kërkesa e deputetit Myslim Murrizi për të marrë fjalën ka shkaktuar tension dhe ndërprerje të seancën pasi kreu i Kuvendit nuk e ka lejuar. Në...