Video

video

https://youtu.be/pIreqzcLcy0   Kryeministri Edi Rama kërkon nga qytetarët që të kenë durim për të përballuar këtë situatë, duke nënvizuar se do të ofrohet ndihmë ndaj çdo...
video

Një qytetar nga Fieri nuk e besoj deri në fund të telefonatës se po fliste me kryeministrin Edi Rama. Ai tha se kishte probleme shëndetësore...
video

https://youtu.be/t5Pj7XJHDEY Kryeministri Edi Rama tha se shumë qytetarë nuk kanë mundur të aplikojnë tek faqja qeveritare e-Albania, duke kërkuar nga Policia e Shtetit që sot...
video

https://youtu.be/DKI4i_so2ao Shkon në 11 numri i  viktimave nga koronavirusi ne vendin tone. Mengjesin e sotem ka nderruar jete nje pacient 79 vjecar qe ishte ne...
video

Dy dite pasi kane mberritur ne Itali, 30 mjeket shqiptare jane gati per te hyre ne sherbim ne spitalin e Brescias, nje nga zonat...
video

Lajm te mire ka dhene Ministria e Shendetesise sot per femijet qe jane prekur ne vendin tone me koronavirus. https://youtu.be/j6ZldskO01M Drejtoresha e ISHP, ne deklaraten e...
video

Bashkia e Durrësit ka mbyllur aktivitetin e tregut më të madh të fruta-perimeve në qytet.   Burime për “Panorama Online” beje me dije se tregtarët nuk...
video

Pamje të rënda po qarkullojnë nga Kenia pasi policia ka hedhur gaz lotsjellës mbi një turmë udhëtarësh dhe oficerët u filmuan nga telefona celularë...
video

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar tonet për personat që sipas tij nuk u binden shtetrrethimit apo vazhdojnë e kritikojnë për masat e ashpra që...
video

Kryeministri Rama ka folur me tonë të forta sot për masat e marra nga qeveria në luftë me koronavirusin, duke iu përgjigjur kritikave për...
video

Pas kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, rezulton pozitive në testin e koronavirusit edhe Mirela Cami, drejtore e Operatorit të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor. Lajmin...
video

Policia e Shtetit bën me dije se në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10.000 lekë, 71 shtetas, të cilët ishin duke lëvizur...
video

Me shtimin e 11 rasteve të reja të konfirmuar pozitiv ndaj COVID-19, që e ka çuar në 24 orët e fundit në 197 numrin...
video

https://youtu.be/GNrymVDplIM Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 197 numri i personave të infektuar, nderkohe qe ne terapi intensive...
video

https://youtu.be/BQKUhB5mjVU Nje pronare e nje lokali ne Tirane nuk eshte terhequr as nga rregullat dhe as nga gjoba qe kishte marre para disa ditesh, por...
video

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar edhe një herë se si do bëhet aplikimi për të marrë leje dalje për pazaret nga një pjesëtar familje.   https://youtu.be/B-_nKXdRzQ0 Në...
video

Ka shkuar në 186 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Nga testimet e fundit jane konfirmuar, 12 raste të reja, nderkohe qe...
video

https://youtu.be/Pt2tECNGxjM Kryeministri Edi Rama ka publikuar në facebook një video ku avioni të cilin e ka quajtur 'Lasgushi' është i mbushur me tetë tonë masash...
video

https://youtu.be/LueJdWWkmzI Kryeministri Edi Rama ka treguar se nga e hëna do të ndryshojë "shtetrrethimi" dhe lejet-daljet, pasi tashmë për të bërë pazar duhet të marrësh...
video

Të gjithë shqiptarët që kanë mbetur jashtë vendit prej situatës së koronavirusit kanë marrë sot lajmin e mirë, pasi nga e hëna do të...
video

https://youtu.be/J0kArJWn0e0 Tre persona jane vene në pranga, 100 kalimatre jane gjobitur dhe disa mjete jane bllokuar. Policia e Shtetit ka nxjerre të dhënat, lidhur me situaten...
video

https://youtu.be/kisDHh6ZHj0 Kryeministri Edi Rama bëri me dije se pjesa më e madhe e shqetësimeve të ngritura nga qytetarët kanë të bëjnë me ata që kanë...
video

Jurgen Goxhaj ka rezultuar një prej afrimeve më të goditura të Bylisit në merkaton e verës së vitit 2019. Përveç momentit kur u pezullua...
video

Policia e Shtetit ka kryer kontrolle të befasishme në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve,...
video

Ka shkuar në 73 numri i personave të shtruar aktualisht në shërbimin infektiv. Eugena Tomini nga ISHP, tha sot se prej tyre 3 raste jane...
video

Shkon në 4 numri i fëmijëve të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka konfirmuar sot Eugena Tomini nga Instituti i Shëndetit Publik. "Nga...
video

https://youtu.be/RD84Smt3K00 Ka shkuar në 174 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë, duke u regjistruar 28 raste të reja në 24 orët e...
video

https://youtu.be/Ugb9QcU_2EE Erind Cara, i riu që arriti t’i bënte ballë luftës së koronavirusit, ka lënë ambientet e spitalit të Infektivit ditën e djeshme. Në një reagim...
video

https://youtu.be/EbNT2P-vak4 Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes online me disa prej ministrave të qeverisë ka kërkuar ashpërsimin e masave. Kreu i qeverisë i kërkoi ministrit të Brendshëm,...
video

https://youtu.be/lAOyS_IWwvo Koronavirusi është kthyer në shqetësim për cdo sektor të Shqipërisë. Masat e ndërmarra nga qeveria për izolimin e banorëve dhe lëvizjen me orare të...
video

E ka pesuar keq nje banor i Tiranes, i cili duhet te rrinte ne karantine pas kthimit nga zonat e kuqe, por eshte kapur...
video

Të shtunën pas mesnate, duke u gdhirë e diela e fundjavës që lamë pas, tre tërmete goditën Kroacinë, më i madhi me magnitutë 5.3...
video

E izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit, veshur me përparëse kuzhine e duke larë enët, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka treguar se...
video

Shqipëria mori sot lajmin e mirë pasi në Bruksel, Këshilli i Ministrave të BE-së, vendosi që të çelë negociatat me vendin tonë dhe me...
video

Kristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në histori të futbollit, kjo për shkak të atyre që ai ka arritur në karrierë. Pikërisht...
video

https://youtu.be/dm_oNr_5mC8 Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka sqaruar aktin normativ të firmosur për të burgosurit që do të lirohen, për tre muaj për shkak të...
video

Ka shkuar në 123 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Lajmin e ka dhënë paraditen e sotme Ministria e Shëndetësisë, teksa...
video

Ka shkuar ne pese numri i personave qe kane humbur jeten ne vend nga koronavirusi. Lajmin e ka bere me dije sot Ministria e Shendetesise,...
video

https://youtu.be/mMXyItvzgUE Policia e Shtetit vijon ndeshkimin per te gjithe ata qe thyejne orarin e kufizimit te levizjes. Se fundi njoftohet se jane vene ne pranga...
video

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 15 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 104 numrin e të prekurve. https://youtu.be/v_-YFDfjrmM Në komunikimin e...
video

Në këtë kohë që shumica e njerëzve janë të izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit, në rrjetet sociale kanë shpërthyer sfida...
video

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha i ka bërë thirrje sot qeverisë që mos vonojë të miratojë paketën e ndihmës ekonomike dhe krahas saj...

Në këto ditë që shumica e njerëzve janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të frikës së Koronavirusit, të shumtë janë ata që...
video

https://youtu.be/AmJo2lMGUXg Pamjet me dron kanë kapur momentin kur dy gjirokastritë kanë ikur me vrap drejt një përroi për të shmangur gjobat e policisë. Por dy qytetarët...
video

https://youtu.be/KcJIsg1OIjE Pas shtimit të rasteve me koronavirus në vendin tonë, me katër viktima deri më tani, kryeministri Rama ka dalë me një apel të fortë. Ai...
video

Italia po kalon një moment shumë të vështirë, teksa është shteti me më shumë vdekje për shkak të Koronavirusit. Një situatë që të gjithë italianët...
video

Janë mbi 40 persona të shtruar në spitalin Infektiv sot që flasim, të infektuar me koronavirus. Mjeku i njohur Pëllumb Pipero duke folur për...
video

Dalin detaje të reja për familjen me katër pjesëtarë në qytetin e Vlorës e cila dyshohet se është e prekur me koronavirus, për të...
video

Të shumta kanë qenë videot epike të futbollistëve shqiptarë në këtë periudhë të vështirë karantinimi. Mes tyre edhe mbrojtësi i Tiranës, Albi Doka. 22-vjeçari...
video

Masat e ashpra të ndërmarra nga qeveria për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, me ndalimin e qarkullimit gjatë ditës së sotme, janë shoqëruar me...
video

Një banor rom i kapur nga policia duke shkelur vendimin e qeverisë për mbylljen në banesë, ka gjetur si pretekst gruan, duke thënë se...
video

Përhapja e Covid-19 ka bërë që shumë njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre, ku nuk bëjnë përjashtim as futbollistët. Në shtëpi është izoluar edhe...
video

// Nxitimi për të blerë ushqimet e nevojshme për sot dhe nesër, që Shqipëria do të jetë e izoluar dhe në rrugë përveç ushtrisë...
video

Ministrja e Shendetesise, Ogerta Manastirliu në lidhjen direkte me spitalin Infektiv, me mjeket qe po trajtojne pacientet me koronavirus eshte informuar per gjendjen e tyre,...

https://youtu.be/yFxpw-GgJnk Forcat e Armatosura vazhdojnë punën e tyre në terren për të monitoruar qytetarët e pabindur ndaj rregullave të qeverisë për tu izoluar. Makinat e blinduara...
video

https://youtu.be/ZMijhhvUuiU   Kryeministri Edi Rama ka folur sot prerë për ndëshkim të tradhtarëve për të gjithë ata që thyejnë ligjin e luftës. Në një komunikim live Rama tha...
video

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Shtetit ka evidentuar 98 drejtues mjetesh që kanë shkelur urdhrin e ndalim qarkullimit. https://youtu.be/7yt64b8kpa8 Ata janë ndëshkuar me heqje...
video

https://youtu.be/IUOnK9vWTtQ Ndërkohë që numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë ka shkuar në 76 persona, 6 prej të cilëve u raportuan sot si...
video

https://youtu.be/EIFYZO8Rzpo   Presidenti i vendit, Ilir Meta u ka bërë sot apel gjithë shqiptarëve të respektojnë rregullat dhe kufizimet e vendosura, pasi ato sipas tij, nuk...
video

Një infermiere e quajtur Dawn Bilbrough, nga York, shkoi në market e bindur se ajo mund të blinte të paktën gjërat thelbësore për të...