Lifestyle

Rrëfimi për The Deidre Kam probleme me ereksionin, ejakulohem brenda disa minutave dhe ndjej sikur kam dështuar. Ishte problem që kur u lidha me të dashurën time tre muaj më...

Dashi Mos e humbisni kontaktin e drejtpërdrejtë me njerëzit. Ju keni nevojë që të jeni i rrethuar nga miq dhe të afërm. Në aspektin ekonomik,...

Fëmija i turpshëm demonstron një qëndrim që mund të konsiderohet mbrojtës kur përballet me njerëz që nuk i njohin  Për shembull, disa fshihen pas...

Dashi Një përplasje e vogël në rrugë po rezulton të jetë një punë më e madhe nga sa prisnit. Kjo kodër në fakt po kthehet...

Seksi mund të sjellë përfitime në jetën dhe shëndetin e një personi. Ekspertët kanë renditur një sërë përfitimesh, nga ulja e presionit të gjakut, rritja...

Inteligjenca artificiale mund të zëvendësojë rreth 300 milionë vende të punës me orar të plotë, është thënë në një raport të bankës Goldman Sachs. Sipas...

Dashi Takimet dhe telefonatat e humbura kanë qenë të zakonshme gjatë javëve të fundit. Sot, gjërat lehtësohen dhe rrëmujat organizohen përsëri, duke sugjeruar se këto...

Saturni është planeti që simbolikisht quhet mjeshtër i jetës, ai që na tregon se çfarë duhet të bëjmë për ta drejtuar jetën tonë drejt...

Në Gjermani rreth 6% e fëmijëve dhe të rinjve janë të varur në mënyrë kronike nga "gaming" dhe mediat sociale - kjo shifër është...

Nga John Burn–Murdoch Diçka po shkon shumë keq me adoleshentët sot. Gjatë viteve 1994-2010, pjesa e adoleshentëve britanikë që nuk e konsideronin të pëlqyeshëm veten e tyre ra disi, nga 6 në...

Nëse ka një mënyrë për t’i ndihmuar fëmijët tuaj të shkojnë mirë me njëri-tjetrin, është të mos i krahasoni kurrë. Pse nuk duhet t'i krahasojmë...

Një studim i kryer në SHBA ka ngritur alarmin se shishet e ujit të cilat ripërdoren disa herë janë tepër të dëmshme për shëndetin. Hulumtimet...
video

Mjekja Mira Xhixha në një intervistë në Panorama e Mëngjesit, renditi disa këshilla të cilat duhen pasur parasysh nga persona që kanë tendencë të shfaqin...

Dashi Ndiheni sikur keni goditur një mur me tulla falë konfliktit që ju pengon të ecni përpara me planin tuaj. Ju kishit shpresuar të ishit...

Të gjitha llojet e pornografisë janë të dëmshme për jetën seksuale të një çifti, raporton studimi më i fundit nga Universiteti Brigam Jang në...

Shqiptarët janë ndër më të palumturit në Europë. Në raportin e përvitshëm të Lumturisë, të publikuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, Shqipëria ka humbur...

Animalistja Jonida Çoba ka dalë kundër sterilizimit të kafshëve, duke u shprehur se jo nuk është e drejtë dhe shumë prej tyre ngordhin gjatë procesit. E...
video

Depresioni pranveror është një gjendje e cila prek jo të gjithë njerëzit, me ardhjen e stinës së bukur të pranverës, ku dita zgjatet, orët...
video

Keni dëgjuar ndonjëherë për atë që quhet depresioni pranveror? Kjo është një gjendje e cila prek jo të gjithë njerëzit, me ardhjen e stinës...

Të dukesh bukur është gjithmonë diçka e mirë, pasi rrit besimin tuaj dhe ju bën shumë të lumtur. Në këtë postim, jepen disa këshilla...

Psikologjia nuk e njeh zyrtarisht krijimin e ndonjë varësie të njeriut nga pornografia, por shumë vetë thonë se vuajnë prej saj. A është reale...

Një zëvendësues i sheqerit i quajtur eritritol është i lidhur me goditjet në tru, atakun në zemër dhe vdekjen, sipas një studimi të ri. Njerëzit...

Dhjetëra punëdhënës britanikë të cilët kanë provuar ta fusin në funksion sistemin e punës katërditore brenda javës, kanë vendosur të qëndrojnë me këtë pilot,...

Dikush angazhohet në një marrëdhënie monogame, me synim ruajtjen e ekskluzivitetitseksual. Por më pas i dorëzohet shumë herë tradhtisë. Po pse njerëzit i tradhtojnë partnerët e tyre? Studimet psikologjike...

Qarkullon në Internet një fjalë e urtë që thotë: “Të debatosh me një idiot është si të përpiqesh të luash shah me një pëllumb...

Gratë që preken nga sëmundja e pre-eklampsisë gjatë shtatzënisë janë më të rrezikuara nga sulmet vdekjeprurëse në zemër dhe goditjeve në tru për të...

Nga Oliver Baumann & Cindy Jones Jeni duke u kthyer në shtëpi nga puna, nëpërmjet të njëjtës rrugë që e bëni prej 5 vitesh. Por kohët e fundit, po ndaleni shpesh në të njëjtin kryqëzim, duke u munduar të kujtoni nëse duhet të ktheheni...

Këshilli Botëror i Udhëtimit dhe Turizmit (WTTC) ka shpallur Parisin si qytetin më të fuqishëm në botë për turizmin. Megjithatë, lista e përgjithshme e qyteteve...

Kanadaja ka vendosur të marrë disa masa drastike për alkoolin ku sipas rekomandimeve të reja kombëtare, “zero alkool” është e vetmja qasje pa rrezik...

Bimët e shtëpisë janë shumë të dobishme për shëndetin tuaj. Lulja pa frikë mund të quhet “sistemi ajrimit” në shtëpi, sepse pastron ajrin dhe...

Rrobat e trasha shpesh herë marrin një aromë jo të këndshme, për shkak se gjatë dimrit nuk ajrosen. Por nëse i spërkatni me vodkë era...

Nga Franko Berrino Por a është kafeja e keqe për zemrën? Gjykuar nga takikardia që përjetojmë kur pimë shumë kafe, dikush do të thoshte po. Por në realitet jo. Takikardia e nxitur...

  1. Krahë të bardhë Ju jeni një person i durueshëm, i kujdesshëm, i ndjeshëm dhe i dhembshur. Njerëzit në rrethin tuaj i ndiejnë të gjitha...

Përpara se t’i shihni metodat shtëpiake për t’i rritur flokët më shpejt, fillimisht është e rëndësishme ta kuptoni se sa shpejt rriten flokët në...

Nata e Vitit të Ri është një mundësi për t’u veshur, dhe për shumë prej nesh, kjo do të thotë të veshim këpucë tepër...

“Revista Glamour” ka kontaktuar me disa ndikues të modës dhe stilistë për tendencat e stilit të vitit 2023 që ata mendojnë se janë në...

Gjumi i mirë është jetik për ruajtjen e shëndetit të mirë mendor dhe fizik. Këto janë disa nga faktet më interesante dhe më pak...

Gjithnjë e më shumë vajza po provojnë zgjatjen e qerpikëve me qëllim dukjen sa më bukur dhe shmangien e grimit të përditshëm në zonën...

Nëse fatura e blerjeve në supermarket është vazhdimisht duke e tejkaluar buxhetin tuaj mujor, ekziston një mënyrë e thjeshtë për ta rregulluar këtë. Së pari duhet ta...

Një herë në javë, dy herë në javë, çdo ditë apo sa herë që na pëlqen? A lidhet shpeshtësia e akti seksual me kënaqësinë...

Nësr ndiheni sikur energjitë tuaja janë gjithmonë në një nivel të ulët, pavarësisht se keni fjetur mjaftueshëm, atëherë mbani mend se nuk jeni të...

A jeni fans i konsumimit të çajit me qumësht në mëngjes? Ekspertët rendisin disa nga efektet anësore të pirjes së çajit me qumësht me...

Shkencëtarët kanë zbuluar pse ftohja, gripi dhe Covid-19 "godasin" më shumë në stinën e dimrit. Siç mendohej më parë, kjo nuk ka të bëjë fare...

Teksa hyjmë në muajt e dimrit, shumë prej nesh ka gjasa që të nisin me virozat e stinës, e simptoma më e zakonshme është...

Herpes zoster apo zjarri i natës, siç njihet nga njerëzit, është një sëmundje infektive e shkaktuar nga i njëjti virus që shkakton edhe variçelën...

Konsumi global i barnave kundër depresionit është rritur në mënyrë dramatike në dy dekadat e fundit, me evropianët konsumatorët më të mëdhenj. Përdorimi i ilaçeve...

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në Universitetin...

Një test personaliteti që po tërheq shumë përdorues të gatshëm të përfshihen në një temë të caktuar. Prekja e inteligjencës është gjithmonë diçka delikate,...

Nëse periodat na ‘trokasin’ në derë më shumë se një herë në muaj ne shqetësohemi pasi nga çfarë dimë, cikli menstrual ndodh çdo 28...

/Revista Psikologjia/ Fati i një nëne është të presë fëmijët e saj… I pret ata kur jeni shtatzënë. I pret kur dalin nga shkolla. I pret që ata...