Kronike

Kronike

Me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot lirimin nga burgu të Emirjon Gjutës. Atij i kishte mbaruar...

Një grua ka mashtruar një të moshuar duke i grabitur asaj nga bankomati 840.000. Për të ka nisur hetim nga prokuroria, lidhur me ngjarjen që ka...

UPDATE/ Ka ndërruar jetë në spital disa orë pas gjetjes së trupit nga polumbarët një 35-vjecar i cili ka rrëshqitur nga tarraca teksa ishte...

Armando Cami, Ervis Markja dhe Saimir Markja janë tre shqiptarët që janë vënë në prangat e policisë italiane në Marcianise (Caserta), të cilët akuzohen për...

Tre punonjës të OSHEE-së, Agjencia Has, kanë rrezikuar jetën, gjatë ndërhyrjes për riparimin e Fidrit 8. Ata të njoftuar për problemin me energjinë në zonë,...

Gjykata në Maqedoni nuk e pranoi kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike për përcaktimin e masës së paraburgimit për tetë të dyshuar për parregullsi zgjedhore...

Operacioni mes Policive të Shqipërisë, Maqedonisë, Turqisë, Kosovës dhe Serbisë vuri në pranga 18 shtetas, nga të cilët 15 në Maqedoni dhe Serbi dhe 3 në Shqipëri. Policia...

Policia zbardh detaje rreth vrasjes së ndodhur gjatë natës në Sarandë. Sipas hetimeve ka rezultuar se shtetasi P.Sh. 44 vjeç, i cili ka mbetur...

Katër persona mbetën të mbetur të plagosur sot kur një kamion u përplas me një furgon. Aksidenti ndodhi në aksin rrugor Korçë- Bilisht. Sipas informacioneve...

Ndërhyn për të ndihmuar bashkëfshatarin nga grabitësit që i kishin hyrë natën, por përfundon i vrarë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00 të natës së të...

Dy të rinj, një vajzë dhe një djalë, janë vënë në pranga dje gjatë një operacioni të forcave të Komisariatit nr.1, pasi akuzohen se...

Të shtënat me armë në qytetin e Shkodrës rreth orës 22:00, kanë ndodhur pranë banesës së prokurorit, Vat Staka. Por, ngjarja nuk ka lidhje me...

Qyteti i Shkodrës është tronditur mbrëmjen e së premtes nga përplasje me armë e dy grupeve. Nga informacionet paraprake mësohet se nuk ka persona të...

Vrasja në Fllakë, prej dy ditësh ka mbetur ende pa emra konkretë autorësh. Teksa Prokuroria e Durrësit është duke hetuar pistën e hakmarrjes së...

Një incident ka ndodhur sot në një avion të nisur nga aeroporti “Nënë Tereza” për në Athinë. Udhëtarët shqiptarë të linjës Tiranë-Athinë janë frikësuar kur...

Prokuroria e Durrësit dyshon se vrasjen e Xhevahir Bashës, më 10 shkurt në Fllakë e kanë kryer disa persona që dyshohet se kanë ardhur...

Mbi 1800 forca policie do të jenë të angazhuar gjatë ditës së diel në vizitën e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry. Vizita e...

Detaje të tjera janë zbuluar nga konflikti i viktimës, Xhevahir Brasha në Britani, ku i preu veshin një bashkëfshatari nga Hasi. Kështu, sipas burimeve, Xhevahir...

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike Enkelejd Alibeaj pretendon se tenderi për uniformat e reja të policisë është zhvilluar pa...

Në datën 18 shkurt, në gjykatën e Apelit Tiranë do të mbahet seanca për shqyrtimin e kërkesës për ndryshim të masës së sigurisë ndaj...

Vjedh një automjet, kapet në kohë rekord. Pas ndjekjes prej 30 minutash nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Vore dhe komisariati nr 6 është...

Një grua e moshuar, 78-vjeçare është aksidentuar për vdekje këtë mëngjes në lokalitetin e Tavernelle, ndërsa udhëtonte në një makinë të vogël. Shkak është bërë...

Grabisin një grua kineze 30-vjeçare, dhe më pas largohen me një makinë duke qëlluar me armë zjarri në ajër për të frikësuar dëshmitarët të cilët...

"5 mln lekë (të vjetra), pasi në të kundërt, do të kesh pasoja". Kështu e ka kërcënuar me një letër anonime një të afërmen...

Policia maqedonase ka arrestuar kryetarin e Bashkisë minoritare të Pustecit në Pogradec, Edmond Themelko, shkruan "Zhurnal". Ngjarjen e raporton edhe media maqedonase "Libertas", e cila...

Shpesh denoncimet e qytetarëve të grabitur në linjat e urbanëve në kryeqytet, mbesin pa autorë, pasi në të shumtën e rasteve hajdutët janë aq...

Gjykata e Beratit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” me afat 15 ditë për shtetasit Alfred Kallmi dhe Antonio Toska, të cilët...

Sot është zhvilluar seanca e parë gjyqësore për padinë që Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë ndaj anëtares së Këshillit Kombëtar të Partisë...

Policia e Korçës ka arrestuar kreun e OMONIA-s në këtë qytet, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga OSHEE dhe Policia, në banesën e tij, në lagjen...

Quajtur "banda e terrorit", ishin të dyshuar për disa raste vjedhjesh dhe grabitjesh kryesisht në zonat e Veneto, Toscana dhe Marche, edhe pse hetimi...

Një 28-vjeçar në Vlorë, është kapur me 1070 Euro të cilat i kishte falsifikuar dhe me to blente produkte të ndyshme. Në pranga ra shtetasi Florjan...

Në vrasjen e Xhevahir Brashës, emigrantit të kthyer nga Anglia, policia nuk përjashton mundësinë që të jenë përdorur vrasës me pagesë. Emigranti 42- vjeçar u...

Karta e celularit që ishte ngjitur me pakon me tritol që ra nga makina e biznesmenit Nuredin Suli, në parkingun e qendrës tregtare, ishte...

Familjarët e Xhevahir Brashës emigrantit që u ekzekutua në Fllakë të Durrësit pranë banesës deklarojnë se ai nuk kishte konflikte apo hasmëri me askënd...

Gjykata ka vendosur "arrest me burg" për vajzën 20-vjeçare, M.Gjonaj, që lidhi me natriban dhe qëlloi katër herë me thikë në trup të riun...

Një shqiptar është arrestuar sot nga autoritetet italiane, pasi në mjetin e tij u gjetën plot 10 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. I...

Xhevahir Brasha u vra ditën e djeshme në automjetin e tij, gjatë një atentati pranë shtëpisë në Fllakë të Durrësit. Persona të paidentifikuar e qëlluan...

Një person është arrestuar nga Policia e Lezhës pasi ka kërcënuar ish-bashkëshorten e tij. Bëhet fjalë për Gjin Pjetërnikajn, 53-vjeçar, banues në Lezhë. Ky person...

Vrasja e një shqiptari 18 vjet më parë është zbardhur vetëm ditët e fundit në Greqi. Bëhet fjalë për vrasjen brutale të një të...

Gjykata italiane ka vendosur që të lirojë dy prej porositësve të shpërthimit të një salle bastesh sportive të ndodhur në muajin nëntor të vitit...

Xhevahir Brasha, personi i vrarë ditën e djeshme në një atentat pranë shtëpisë në Fllakë të Durrësit rezulton të ketë pasur një konflikt me...

Policia e Beratit ka zbardhur edhe dokumentet e falsifikuara të dy personave që u arrestuan ditën e sotme nga Policia, teksa ndiqnin një djalë...

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 8 persona, 7  prej të cilëve punonjës të një kompanie private të ruajtjes fizike...

Pesë shtetas shqiptarë të moshës nga 23 deri në 30 vjeç dhe katër grekë 20-34 vjeçarë janë vënë në prangat e policisë greke pasi...

Vajza 20-vjeçarje M.Gjonaj që qëlloi 5 herë me thikë djalin që tha se donte ta përdhunonte rezulton të ketë udhëtuar larg nga fshati i...

Ata janë parë në zonën Salvianos, përballë njëri-tjetrit, duke diskutuar me zë të ulët, teksa bënin lëvizje të çuditshme të duarve, si duket për të...

Policia e Durrësit ka dhënë detaje të reja sot në lidhje me ekzekutimin e djeshëm në Fllakë të një emigranti të sapo kthyer nga...

Dy persona që prezantoheshin si punonjës të SHISH janë arrestuar nga policia e Beratit, pas denoncimit të një të riu i cili i kërcënuar...

Goditje me thikë pas rrezikut se u ndje e kërcënuar nga tentativa për përdhunim, apo plan i mirëmenduar nga ana e vajzës? "Panorama" duke iu...

Kjo është vajza 20- vjeçare, që dy ditë më parë plagosi rëndë me thikë një të ri, i cili tentoi ta përdhunonte. Vajza M,Gjonaj, mbeti...

Një vajzë shqiptare është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Samidie Halili, 27 vjeçe, ishte i skeduar nga policia pas lëvizjeve të dyshimta. Pasi...

Pavarësisht deklaratave të dhëna nga familjarët, se Xhevahir Basha, ekzekutuar mbrëmë në afërsi të banesës së tij, në Fllakë të Durrësit, nuk ka mosmarrëveshje...
video

Pesha e madhe e minës së vendosur poshtë makinës duket se e ka shpëtuar biznesmenin Nuredin Suli nga atentati i përgatitur ndaj tij. Duket se...

Xhevahir Brasha, 42 vjeç u gjet mbrëmjen e sotme i qëlluar me armë zjarri në Mbikalimin e Fllakës në Durrës, pranë shtëpisë nga persona...

Policia ka zbardhur vrasjen në Flllakë, të ndodhur ditën e sotme, ku një person u vra në një atentat pranë shtëpisë. Sipas Policisë, viktima është...
video

Një 42-vjeçar është gjetur i vrarë mbrëmjen e së mërkurës në Durrës. Viktima u gjet i ekzekutuar me armë automatike dhe i hedhur në...

Daja i Agim Cakës, 41-vjeçarit të gjetur të vrarë me dy plumba në një kanal te Mbikalimi i Fllakës në Durrës ka folur për...

Është identifikuar personi i vrarë me armë zjarri ditën e sotme në Durrës. Ai është Agim Caka, 42-vjeçar, i njohur edhe me emrin Xhevahir...

Një person është qëlluar me armë zjarri nga persona të paidentifikuar në Fllakë të Durrësit. Sipas burimeve paraprake, personi është nga të afërmit në...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në afërsi të fshatit Balldren. Në aksident mësohet se janë përfshirë dy automjete, ku...
video

Prokuroria ka nisur hetimet për mësuesin nga Librazhdi i cili u filmua në klasë duke bërë “duel thuprash” me një nxënës. Sipas një njoftimi zyrtar,...

Një person është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në lagjen “Ahmet Haxhija” dhe sipas...

Karabinierët e Romës kanë arrestuar një 45-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili shtirej si burri e një gruaje me të cilën një tregtar roman 31-vjeçar kishte një...

Prokuroria për Krimet e Rëenda kërkon 76 vjet burg në total për të akuzuarit e Luginës së Vilunit. Këta shtetas akuzohen se në bashkëpunim me...

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për biznesmenin Sait Fishta kundrejt një garancie pasurore 50 mijë euro. Ky i fundit akuzohet...

UPDATE/ Biznesmeni Nuredin Suli i shpëtoi dje atentatit me eksploziv, pasi atentatorët panë se pakoja me tritol ra përtokë, teksa makina nisi të ecte. "Panorama"...

Pak orë pas atentatit të dështuar që iu bë biznesmenit Nuredin Suli dje në një qendër tregtare në Tiranë, dhe kur vetë ai deklaroi...

Prokuroria e Elbasanit ka nisur hetimet pas referimit nga Specialistët për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë së qytetit, për shtetasin me...

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori në një bashkëbisedim me gazetarët ka deklaruar se reforma në drejtësi duhet të miratohet së shpejti. "Shpresojmë të...

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipiërisë Ardian Fullani ka ngritur një padi për shkarkim të padrejtë nga detyra. Ai ka paditur në gjykatën Administrative Kuvendin e Shqipërisë dhe...

TIRANE - Biznesmeni nga Fieri, Nuredin Suli, i cili administron disa karburante, kryesisht në zonën e Patosit, nuk e kishte diktuar më parë që...

Policia Kufitare në Rinas ka arrestuar në flagrancë dy persona të akuzuar për ”Falsifikim i pasaportave, Letërnjoftimeve ose i vizave” dhe ”Falsifikim të Dokumentave”. Në...

Arrestohet arkëtari i postës OSHEE në fshatin Dërmënas në Fier. Policia njofton se shtetasi Ramush Krasniqi, 49 vjeç, akuzohet se ka përvetësuar duke abuzuar me...

Tre të rinj, të cilët akuzohen se kanë përfituar miliona lekë kredi nga bankat e nivelit të dytë, duke përdorur dokumente të falsifikuara, u...

Një shqiptar 66-vjeçar është arrestuar sërish vetëm 24 orë pasi kishte dalë nga burgu. Shqiptari i identifikuar me inicialen F.M. ishte dënuar me burgim...
video

Prokuroria e Tiranës përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim shtetasin Gazmir Daci, i akuzuar për vrasje në rrethana cilësuese, falsifikim dokumentesh, kanosje dhe...

Një shqiptar u kap me 1 kg hashash në mjetin e tij sot në Merano të Italisë. Ai është 32-vjeçari, Altin Markja, i cili...

Biznesmeni Nuredin Suli, i cili i ka shpëtuar një atentati me eksploziv ditën e sotme ka folur për herë të parë për mediat. Në një...

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Venecia. Julian Çela akuzohet se është pjesë e një grupi mafioz dhe është dënuar me...

Prokuroria e Tiranë përfundon hetimet dhe dërgon për gjykim shtetasin Gazmir Daci, i akuzuar për “vrasje në rrethana cilësuese”, “armëmbajtje pa leje”, “falsifikim dokumentash”...

Një 20-vjeçare e cila donte t'i shpëtonte përdhunimit, ka qëlluar disa herë me thikë personin i cili ka tentuar të abuzojë me të. Ngjarja ka...

Policia e Tiranës ka reaguar për herë të parë pas dështimit të një atentati në pranë qendrës tregtare Kristal. Biznesmenit Nuredin Suli i ishte vendosur...

Nuredin Suli është biznesmeni i hidrokarbureve i cili i shpëtoi një atentati me eksploziv sot në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet. Atij i...

Policia e Beratit bën me dije se një person, është gjetur i helmuar dhe i pajetë poshtë Urës së Kozares, në Kuçovë. Ngjarja ka ndodhur sot,...

Makinës që i ishte vendosur lëndë shpërthyese te parkimi i qendrës Kristal, te Komuna e Parisit është e një biznesmeni hidrokarburesh. Mësohet se ai quhet...

Nuredin Suli, pronari i makinës, të cilës iu vendos eksploziv paraditen e sotme është vëllai i Naim Sulit, biznesmenit fierak që u vra katër...

Shkon në dy numri i viktimave të aksidentit mes dy automjeteve në vendin e njohur si Ura e Farkës. Aksidenti ndodhi gjatë mesditës, ku fillimisht...

UPDATE/ Një pako e dyshimtë është gjetur në ambientet e parkingut të një qendre tregtare në Komunën e Parisit, duke ka vënë në alarm...
video

Policia e Shtetit ka prezantuar sot motorët e rinj që do të kenë efektivët e policisë, më të shpejtë dhe më efikas, në luftën kundër krimit,...

Qëllimi është që të sfidohet bota e krimit, të cilët me mjetet e tyre të zhvilluara arrijnë që të jenë gjithnjë një hap para krimit. Kjo...

Nuk ka seanca të qeta gjatë procesit gjyqësor kundër ‘xhihadistëve’. Kërcënimi i radhës nga një i pandehur sot i është adresuar avokates të caktuar...

Ai ishte lënë në arrest shtëpie, madje ishte ndaluar edhe për të biseduar me të huajt, por kjo nuk e ka penguar atë që...

Një kamion është djegur plotësisht mbrëmjen e djeshme në Fushë Krujë, teksa mësohet se kanë qenë dy persona të maskuar që nën kërcënim e...

Tre shtetas të tjerë shqiptarë kanë përfunduar në prangat e karabinierëve në Itali të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Bëhet fjalë për krimet...

Katër shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane mbrëmjen e djeshme, pasi akuzohen për një numër veprash penale, si vjedhje, grabitje banesash, plagosje, shitje droge, etj. Ata...

Goditet grupi kriminal që kryente vjedhje me armë në Dibër, Kosovë, Maqedoni dhe Greqi. Policia e Shtetit njofton se në pranga u vu shtetasi Bledar...
video

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako duke folur për “Masakrën e Elbasanit”, thotë se piska kryesore e ngjarjes ku mbetën tre persona të...

Dy vajza adoleshente largohen nga shtëpia pa dijeninë e prindërve dhe zbulohen se kanë kaluar kufirin shqiptar. Njëra është zbuluar se ndodhet në Greqi,...

Ish-kryetari i komunës së Hajmelit, Lekë Bibaj, dhe vartësi i tij, arkëtari Dedë Kola, janë dënuar secili me nga 2 vjet e 8 muaj...

Analiza 1-vjeçare e punës së Prokurorisë së Tiranës për vitin 2015 ka nxjerrë në pah shumë problematika që pengojnë dhe ngadalësojnë luftën ndaj kriminalitetit....