Kuriozitete

Capital T e ka mbajtur shumë larg vëmendjes së publikut jetën e tij private. Ai është treguar gjithmonë i rezervuar sidomos përsa i përket...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i...

Dolly Parton shprehet se pandemia koronavirus është një mësim nga Zoti. Ikona e muzikës shpërnda mesazhin me anë të një videomesazhi të publikuar në...

Burri më i vjetër në botë ka anuluar festën e tij të ditëlindjes për shkak të koronavirusit. Bob Weighton nga Alton, Hampshire, mori titullin si...

Baba dhe bijë kanë humbur jetën nga koronavirusi vetëm 24 orë larg njëri-tjetrit. Oficieri Sudhir Sharma ndërroi jetë të mërkurën ndërsa vajza e tij farmaciste,...

Aktori i njohur shqiptar Gent Hazizi qëndron i izoluar në shtëpi prej 16 ditësh duke parë sesi mjekët luftojnë për të shpëtuar të prekurit...

Një anije që po transporton më shumë se 1800 pasagjerë jashtë Panamasë është në garë me kohë për të transferuar pasagjerët e shëndetshëm në...

Secili nga ne mbart pas vetes një bagazh që përmban brenda tij përvojat e jetës së jetuar. Këto ndikojnë disi në qenien tonë dhe...

Taulant Xhaka vetëm pak ditë më parë u bë baba për herë të parë. dhe futbollisti e konsiderin si dhuratën më të bukur për...

Morena Taraku prej shumë kohësh ndodhet në izolim. Por si po e kalon kohën këngëtarja e karantinuar. Morena ka ndarë me 1 milionë ndjekësit e...

Nga nesër, në orën 02:00 të mëngjesit të së dielës, 29 mars, akrepat e orës lëvizin me 60 minuta para, duke shkuar në 03:00...

Biznesmeni i njohur gay, Elton Ilirjani ka zbuluar se është infektuar me koronavius. Ai rrëfeu se kontraktoi virusin kur udhëtoi drejt New York duke menduar...

Gruaja në foton më lart quhet Valbona dhe është një nga infermieret që ndodhet me koleget e saj në vijën e parë të betejës...

Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe...

Aktorja dhe moderatorja Jonida Vokshi pret të bëhet nënë për herë të parë. Ajo do sjellë në jetë foshnjën pas disa muajsh. Por të gjithë...

Njerëzit që janë izoluar në ambiente të mbyllura për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit, po përjetojnë ëndrra më intensive dhe më të gjata për...

Aktorja Arjola Demiri ka treguar ditët e saj në karantinë, së bashku me tre fëmijët dhe vëllain. Në një lidhje në Skype për programin “Rudina”,...

Pamjet e filmuara nga kamera e ziles së derës tregojnë një postier të kompanisë Amazon që pështynte në një pako teksa po bënte një...

Megjithëse qeveria shtrëngon gjithnjë e më shumë masat për të mos lejuar grumbullimin e njerëzve ambientetet publike, deputeti Kujtim Gjuzi publikon fotografi në rrjetet...

Në mes të një pandemie, bota po përballet gjithashtu me rrezikun e mungesës së prezervativëve, pasi, sot, njoftoi prodhuesi më i madh në botë...

Arjola Demiri është izoluar në shtëpi së bashku me tre fëmjët e saj për të shmangur infektimin nga korinavirusi. Aktorja tregoi se asgjë nuk ka...

Koronavirusi është kthyer në shqetësim për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Ndërsa qeveritë bëjnë përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, personazhet e...

Vokalisti i Rammstein, Till Lindemann raportohet se ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe aktualisht është në kujdesin intensiv. Sipas tabloidit gjerman Bild, ai aktualisht ndihet...

Detaje të reja janë zbuluar nga “beteja” mes Amber Heard dhe Johnny Depp. Fotot e aktores duke u përkëdhelur me Elon Musk në ashensorin...

Princi Harry dhe Meghan Markle janë larguar nga Kanadaja për të jetuar në shtëpinë në Los Angeles. Duka dhe Dukesha e Sussex vendosën të largohen...

Ilda Bejleri prej 15 ditësh është izoluar në shtëpi për të mos u prekur nga koronavirusi. Në një video të publikuar në mediat sociale,...

Emina Cunmulaj dhe dy vajzat e saj prej 2 javësh e gjysmë janë izoluar në shtëpinë e saj në SHBA për shkak të koronavirusit. Modelja...

“E ardhmja fillon tani për fansat e izoluar të Dua Lipës, pasi ylli i popit nxori albumin e saj të ri një javë më...

Aktori i famshëm Mark Blum është ndarë nga jeta për shkak të komplikacioneve nga koronavirusi. Vdekja e Blum u njoftua nga Rebecca Damon, nënkryetarja ekzekutive...

Loredana ka nxitur thashethemet se është në një lidhje me reperin gjerman Zunën. Madje mbrëmjen e së enjtes, dy reperët sollën bashkëpunimin e tyre...

Gemma Turpin, 32 vjeçe dhe Jake Moss, 34 vjeç, kishin planifikuar dasmën më 24 Prill, vendim pa ditur situatën që do vinte dhe vendimin...

Ish-banori i Big Brother 4, Petrit Pjetër Bylykbashi është infektuar me virusin vdekjeprurës. Lajmi është konfirmuar nga vetë ai me anë të një postimi në...

Rike Roçi është përballur me ditë të vështira këtë periudhë. Prej disa javësh ajo është izoluar në banesën e saj në Milano për shkak...

Këngëtarja Manjola Nallbani është izoluar në shtëpi prej shumë ditësh nga frika e koronavirusit. E ndërsa qëndronte e mbyllur, ajo u bë nostalgjike dhe...

Të gjithë jemi shumë të ndjeshëm për çështjen e negativitetit që mund ose nuk mund të mbarsë jetën tonë. Ndonjëherë ju paralajmërojmë me forcë....

Veç luftës së përbashkët me virusin vdekjeprurës Covid-19, shumë prej nesh po përballen gjatë këtyre ditëve me ankth dhe stres për situatën e krijuar. Mes...

Basketbollistja seksi italiane, Valentina Vinjali nuk do t’ia dijë shumë për koronavirusin, gjë të cilën e vërtetojnë dhe fotot e postuara sot në Instagramin...

Në këto kohë të vështira për shëndetin dhe sigurinë në mbarë botën, njerëzit kudo janë të këshilluar, në shumë raste edhe të detyruar, të...

Ndërsa thuajse e gjithë bota është mbyllur brenda, për shkak të koronavirusit, duket se këto ditë janë shfrytëzuar maksimalisht për të pastruar shtëpinë. Balerina e...

Teksa masat kundër koronavirusit janë bërë të rrepta edhe në Spanjë, vendi më i prekur pas Italisë, policia spanjolle gjeti gjashtë persona në një...

Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon që dita e nesërme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqendrueshme, ndërsa moti kryesisht i vranët me reshje shiu...

Një video që tregon mushkëritë e një njeriu me koronavirus është bërë virale në media. Pamjet tregojnë mushkëritë e një pacienti me COVID-19 që nuk...

Ndërsa bota ndodhet nën panikun e koronavirusit, një kategori njerëzish janë më të rrezikur nga virusi vdekjeprurës. Personat që kanë probleme me frymëmarrjen dhe janë...

Kanë kaluar 15 vite që kur Jennifer Aniston u nda nga Brad Pitt. Dhe në fillim të këtij viti nisën thashethemet se dy aktorët...

Ndër mesazhet e shumta që ai po merr në këto ditë të vështira nga kriza e koronavirusit, Kryeministri Giuseppe Conte ka zgjedhur t’i përgjigjet...

Lauren Goodger ka zbuluar se shoku u saj vdiq nga koronavirusi. Ylli britanik i televizioneve tregoi në Instagram lajmin e trishtuar duke thënë se...

Reperi Bugzy Malone raportohet se është përfshirë në një aksident të rëndë me motor. 29-vjeçari filmoi veten para aksidentit ku shfaqet duke hipur në motor...

Ish Miss Anglia iu është lutur qeverisë britanike ta ndihmojë të kthehet në vend për të ndihmuar stafin mjekësor që po përballet me koronvirusin. Bhasha...

Angelina Jolie bën bamirësi prej shumë kohësh. Ajo u ka ardhur gjithmonë në ndihmë familjeve në nevojë dhe këtë gjë po bën pikërisht tani...

Me siguri çdo mashkull ëndërron të ketë një partnere të bukur, inteligjente, të ndjeshme por edhe të fortë përkrah tij. Romantike dhe të pavarur...

  Një grua shtatzënë është në luftë për të shpëtuar veten dhe foshnjen e saj pasi është prekur nga koronavirusi. Karen Mannering, nga Herne Bay, Kent,...

Një gjyshe britanike e cila ishte duke luftuar për jetën e saj në gjendje kome, pasi u prek nga koronavirusi, e ka mundur sëmundjen. Bëhet...

Morena Taraku po i kalon ditët e karantinuar në Turqi. Dhe në një moment kur bota po kalon një periudhë të vështirë dhe mijëra...

Kylie Jenner ka bërë mbi 1 miliardë dollarë pasuri falë linjës së saj të famshme të kozmetikës Kylie Cosmetics. Dhe miliarderja më e vogël në...

"Në distancë, por të bashkuar": një frazë që dëgjohet shpesh në ditët kur e gjithë bota është në krizë totale nga koronavirusi. Në fakt, ka...

Billie Eilish, Mariah Carey dhe Alicia Keys do zhvilojnë një koncert bamirësie për mbledhjen e fondeve për ata që përballen me vështirësi ndërsa virusi...

Ndërsa numri i viktimave në Spanjë po rritet, këngëtari Enrique Inglesias ka marrë lajmin e trishtuar. Njerku i tij Carlos Falco është ndarë nga jeta...

Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka u bë ditën e djeshme baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij, Arbnora, solli në jetë djalin, të...

Nuk i mjaftoi lodhja dhe raskapitja në punë, por kur kthehet në shtëpi, merr një lajm aspak të mirë. Kështu ka ndodhur me një...

Një grua 97-vjeçare është bërë personi më i vjetër në Korenë e Jugut që shërohet nga koronavirusi, sipas Yonhap News. Ende nuk ka detaje të...

Opinion

VALBONA ZENELI, JOSEPH VANN

BESNIK MUSTAFAJ

REZART PRIFTI