Birra Korca  
 
   
 
AK Invest

Kryesore

Kryesore

Kryeministri Edi Rama deklaron se ka qenë kundër kallëzimit në prokurori që Partia Socialiste ka depozituar, për thirrjet e deputetit Sali Berisha për armatosjen...

Lule dhe Adeila Makashi, nënë e bijë të arrestuara pas kallëzimit penal të disa personave të mashtruar se do punësoheshin në Kanada dhe kanë...

Zbulohet pasaporta false që përdorte i dënuari me burgim të përjetshëm Arben Frroku në Hollandë. Panorama.al ka siguruar foton e pasaportës greke e cila...

Ai po ecte krejt i pa shqetësuar drejt stacionit të trenit. Ndërsa po priste biletë në makineri, qeni i antidrogës hyri në aksion. Kaq ka...

Arben Frroku u ndalua më datën 6 Mars në Schipol, pranë Aeroportit të Amsterdamit, nga një kontroll rutinë i policisë holandeze, për verifikim dokumentacioni. Ai...

Ish-Kryeministri Sali Berisha i është rikthyer debatit për ngjarjet e vitit 1997 nisur nga thirrja e tij bërë në Kuvend për armatosjen e qytetarëve. Berisha...

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar përmes një statusi në Facebook të vërtetën e ndalimit nga Garda të një grupi përfaqësuesish të shoqërisë civile, sot...

Ish kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh të ‘qytetarit dixhital’ ku shkruan se Emiljano Shullazi ka vrarë në vitin 2013 pronarin shqiptar të kazinove...

Shoqëria civile, teksa nuk arriti të futej në dëgjesën e organizuar sot për prezantimin e projektit të stadiumit të ri në Tiranë, e ka...

De Biazi do të jetë trajneri i ardhshëm i Italisë”. Ky ishte lajmi që bëri bujë në mediat italiane dhe më pas në ato...

Fantastike! Elseid Hysaj ka përfundu ar në radarët e Barcelonës. Nuk janë sajtet informative pranë Napolit që e bëjnë me dije diçka të tillë...

Tekë të çmendur e ka quajtur akademiku Artan Fuga kullën e projektuar bashkë me shtëpinë e re të kombëtares, por më shume se këtë,...

Policia e Tiranës finalizoi operacionin "Hotline" dhe procedoi penalisht në gjendje të lirë 5 vajza për veprën penale të  “Pornografisë” dhe “Mbajtjes së lokaleve për prostitucion”. Sipas...
video

Dy fëmijë të mitur, motër e vëlla, 13 dhe 14 vjeç kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në ambientet e televizionit “News24”, për të kërkuar...

Gjashtë xhihadistë të arrestuar për terrorizëm në trekëndëshin Lecco, Varese, Milano. Janë shumica maroken me shtetësi italiane, disa prej të cilëve kishin marrë urdhër të...

Akuza, dilema, poli tikë, paqartësi, një firmë fituese dhe një stadium që pritet të mbyllet brenda dy vitesh. Kjo është panorama e dhuruar pas...

Policia shqiptare, në deklaratën e parë zyrtare për lajmin e arrestimit të Arben Frrokut ka konfirmuar se kanë nisur gjithashtu procedurat e ekstradimit të...
video

Policia spanjolle ka shkatërruar një grup që akuzohet për grabitjen e 42 shtëpive në Katalunia. Në operacionin e policisë së nisur më 20 prill janë...

Autoritetet holandeze e kanë konfirmuar arrestimin e të dënuarit me burgim të përjetshëm Arben Frroku. Holandezët kanë sjellë shkresen zyrtare që konfirmon arrestimin e tij. "Panorama.al" mëson...

Deputeti socialist Pjerin Ndreu e ndien se ish-kryeministri Sali Berisha do të shmanget nga dëshmia e tij në komisionin hetimor parlamentar të ngritur për...

Policia në Spanjë ka zbuluar një rrjet trafikantësh të cilët dërgojnë emigrantë shqiptarë në Britaninë e Madhe. Policia ka arrestuar dy të dyshuar të...

Zbardhen të tjera detaje për operacionin e një dite më parë të policisë italiane në bashkëpunim me atë shqiptare, koduar ”Dexter”, që vuri në...

Kush janë liderët më me peshë në Bashkimin Evropian? Gazeta “Politico”, ka renditur liderët kombëtare të vendeve evropian duke u nisur nga forca e...

“Xhani De Biazi do të jetë trajneri i ri i Italisë”. Kjo dëklaratë e fundit vjen nga ish-trajneri i Sampdorias Valter Zenga në një intervistë...

Ministria e Mbrojtjes ka mbyllur hetimin administrativ për rrëzimin e helikopterit të FA-ve në fillim të muajit prill në, Grizhë të Shkodrës. Sipas njoftimit, pas...

Emri i Xhani De Biazit është lakuar shumë herë në mediat italiane si në qendër të vëmendjes për merkaton e klubeve të ndryshme, apo...

Prangosen në Rinas nënë e bijë, të shpallura në kërkim pasi kishin mashtruar dhjetëra qytetarë me premtimin se do i punësonin në Kanada. Policia bën...

Punonjësi i sigurisë së agjencisë së këmbimit valutor, paratë e së cilës u grabitën para hotel "Sheraton", tregon momentin e ngjarjes së tri ditëve...

Një javë pas zgjedhjeve universitare, Kryeministri Edi Rama priti në një takim rektorët dhe dekanët e rinj për t’u dhënë porositë për 4-vjeçarin e...

Deputetet demokrate Majlinda Bregu dhe Albana Vokshi kanë vendosur të jenë në seancën plenare në Asamblenë Rajonale të Grave Parlamentare, pavarësisht bojkotit të PD-së. Vendimi...

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, mund të quhet si ministri më “i varfër” i kabinetit Rama. Sipas deklaratës së pasurisë së dorëzuar...

Xhihadisti i famshëm i quajtur me emrin "Xhihadi Xhon", ka qendruar për rreth 5 javë në Shqipëri. Zbulimi shokues ka dalë në revistën e përmuajshme...

Në një institucion ku mendohet se vendoset e drejta në vend, ndodhin edhe vepra penale. Një person i cili është shtirur si punonjës i Gjykatës...

Trajneri spanjoll i Bajernit të Mynihut pas ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve u shpreh se të gjithë ndeshjet në këtë fazë...

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i cili në protestat e “21 Janarit” ishte një ndër protagonistët kryesore, thotë se ngjarja mbete një krim shtetëror...

Federata Shqiptare e Futbollit ka vënë në dispozicion 11 milionë euro shpërblim për përfaqësuesen tonë, që do të marrë pjesë në Europianin “Francë 2016”. Sipas  Top...

I vuri zjarrin shtëpisë së rivalit në dashuri dhe më pas e kërcënoi atë me vdekje. Ngjarja ka ndodhur natën e 22 dhe 23 prillit...

Tre anëtarë të një rrjeti të organizuar kriminal të cilët merreshin me pastrim parash dhe trafik kokaine burgosur me më shumë se 27 vjet në...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas fjalës së kryeministrit Edi Rama sot në lidhje me kërcënimet që i arrestuari Emiljano Shullazi ka bërë ndaj...

  NGA FATOS LUBONJA Pas arrestimit të Shullazit, dy kanë qenë titujt e medieve, që më kanë tërhequr më shumë vëmendjen. Njëri ishte ai që sillte lajmim...

Deputeti i PDK-së së Kosovës, Azem Syla, i akuzuar për krim të organizuar dhe abuzimin me 30 mln euro, e që po kërkohet nga...

Burime nga grupi hetimor thanë se nga disa dëshmi të mbledhura dhe nga disa verifikime të kryera pas grabitjes së ndodhur para hotel "Sheraton",...

Deklaratat e pasurisë së ministrave të kabinetit Rama janë bërë publike dje nga portali “Open Spending Albania”. Deklaratat që janë depozituar në Inspektoratin e Lartë...

Gjykata e Fierit ka dënuar me një dënim në total 33 vjet burg dy personat e arrestuar dy vjet më parë për grabitjen dhe...

Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito, rezulton anëtarja e kabinetit me pasuri të paluajtshme në Francë. Ajo jeton me familjen e saj në...

Nazime Visha denoncoi në Polici faktin se ka pasur kërcënime gjatë ditëve të fundit nga familja e viktimës. Përveç deklaratave në media, e veja e...

Ish-ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka deklaruar sot se Nazime Visha nuk mund të falej me atë vepër penale për të cilën ishte dënuar. I ftuar...

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka reaguar sërish sot pas akuzave të shumta që pasuan projektin për stadiumin e ri "Qemal Stafa", 'shtëpinë' e...

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë intervistës për gazetaren Eni Vasili në emisionin ‘Studio e Hapur” në televizionin “News 24”, ka bërë një deklaratë të fortë...

Të gjithë maturantët e rinj apo të vjetër që kanë sytë nga Italia fqinje për të ndjekur studimet e larta, duhet të aplikojnë që...

Kur Roland Trebicka luante rolin e Vinsentit, taksistit që kishte maninë e shifrave dhe të koleksionimit të tapave të shisheve, sigurisht që nuk e...

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka transferuar ditën e sotme Emiljano Shullazin, Gilmando Danin dhe Blerim Shullazin nga burgu 302. Transferimi është kryer rreth orës...
video

Ish-kryeministri Berisha ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin e Eni Vasilit ditën e sotme, duke thënë se Arben Frroku, vëllai i ish-deputetit...

Mançester Siti dhe Reali i Madridit përballen mbrëmjen e së martës (ora 20:45) në duelin e vlefshmë për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Pak minuta...

Detaje të tjera janë zbardhur nga grabitja e 180 mijë dollarëve ditën e sotme në Tiranë, pranë hotel “Sheraton”. Fillimisht u tha se u grabit...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani në orët e para të mëngjesit të sotëm, në qytetin Neurand në jug të Dortmundit. Një 18-vjeçar...

Detaje të tjera janë zbardhur nga grabitja spektakolare e 180 mijë dollarëve të një kambisti pranë hotel “Sheraton” në Tiranë. Mësohet se autorët kanë qenë...

Një ndjekje si nëpër filma ka ndodhur në Itali, ku një shqiptar, i cili kishte sende të vjedhura në automjet, nuk i ndaloi Policisë...

Dy të rinj shqiptarë janë dënuar me burg pasi u shpallën fajtor për trafik drogr me vlerë rreth 2 milionë paund. Anxhelo Shahu, 25 vjeç...

Rei Manaj mund të largohet nga Interi gjatë merkatos së verës. Të paktën keshtu mendon agjenti i tij Alberto Fontana i cili ka deklaruar...

Policia e Tiranës ka dhënë detaje për grabitjen e 180 mijë dollarëve të një kambisti, ngjarje e ndodhur sot në rrugën “Dervish Hima”, pranë...

Familjarët e Fiqiri Muçës i kanë mohuar akuzat dhe pretendimet e Nazime Vishës se është kërcënuar me jetë prej tyre. Të kontaktuar nga gazetari i...
video

Një grabitje me armë dhe maska ka ndodhur ditën e sotme pranë stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë. Mësohet se një kambist ka rënë pre...

Alma Veizi, gruaja e të ndjerit Ziver Veizi, i vrarë gjatë protestës së 21 Janarit nga ish-gardisti Agim Llupo, u paraqit në seancën e...

Shkatërrohet banda kriminale shqiptare në Itali. E kishin nisur aktivitetin kriminal me vjedhje. Por vendosën për të zgjeruar dhe rritur volumin e të ardhurave ndaj...

Me premtimin se do i dërgonin në Kanada për të jetuar dhe se do fillonin punë, qindra shqiptarë janë gënjyer nga agjensia Ande-LM, firmë...
video

Policia italiane në Varese ka goditur një bandë shqiptare, e cila merrej me trafikun e kokainës nga Holanda drejt Veriut të Italisë. Në pranga ranë 5...

ITALI/ Një adoleshent shqiptar i ka dhënë fund jetes duke u hedhur nga tarraca e një ndërtese në Breshia. Mediat italiane, duke iu referuar policisë,...

Klevis Rreshka, 25 vjeçari i arrestuar si pjesë e grupit që mashtronin njerëz për punësim në Kanda, Angli e Kanada ka një profil mjaft...

Partia Demokratike ka denoncuar sot një ngjarje të ndodhur në Sukth, ku sipas saj një biznesmen u dhunua nga një bandë e armatosur dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nxjerrë sot të gjithë tenderat e marrë sipas tij nga njerëzit e afërt të Edi Ramës, të...

Nazime Visha, e cila doli nga burgu pak javë më parë, me amnisti të Presidentit Bujar Nishani, pasi ishte dënuar për vrasjen e Fiqiri...

Janë hapur sot 3 segmente të Unazës së Vogël të kryeqytetit, teksa kreu i Bashkisë së Tiranës në deklaratën për mediat ka bërë me...

Në një intervistë të para pak kohëve tek emisioni “Zululand”, poetja F. Açka, e pakënaqur me mungesën e vëmendjes shoqërore ndaj poetëve, ishte befasuese...

"Nuk jam kriminel. Punoj për të mbledhur kanoçet për të mbajtur shtëpinë". Dritan Telegrafi, 46-vjeçari nga Berati për të cilin Prokuroria këmbëngul që ta mbajë...
video

Gjatë intervistës në emisionin “Opinion” Ben Blushi foli për marrëdhënien e tij me kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Blushi shmangu pyetjen...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë që rrëzoi rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme, për "21 Janarin".“Mziu i pafajshëm dje...

Ylvi Beqja, përfaqësues në Shqipëri i kompanisë “Saudi Brothers Commercial Company” u gjend në vorbullën e debatit publik pas arrestimit të Emiljano Shullazit-një personazh...

Ky është 19-vjeçari i cili u plagos ditën e djeshme, teksa një 32-vjeçar i qëllonte me armë zjarri një qeni të racës pitbull. Policia ka...
video

UPDATE/ Vetëm tre nga 12 persona të ndaluar dje nga policia spanjolle ku u sekuestruan 56 kg heroinë dhe 350 mijë euro cash, kanë përfunduar...

Shkëlzen Berisha, i biri i ish-kryeministrit Berisha i ka kthyer përgjigje aktores Ema Andrea për deklaratat e një ditë më parë. Kjo e fundit e...

UPDATE/ Ky që shihni në foton më poshtë, është Halit Mëhalla, 26-vjeçari nga Cërriku i cili sipas burimeve zyrtare policore thuhet se ka hyrë fshehurazi në...

Pasi ndenji 3 vjet në dhomë këshillimi, Gjykata e Lartë rrëzoi sot rekursin e Prokurorisë së Përgjithshme, për "21 Janarin", për dënimin me 23 vjet...

Vogëlushi Fatmir Koço është vetëm 8 vjec dhe ka rrëfyer për "Abc news" se si plumbat i kaluan fare pranë dje kur një 30...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur për herë të parë grupin parlamentar pas përfundimit të zgjedhjeve dhe plotësimit të kryesisë së re. Mbledhjen ai e nisi...

Pasi mohoi lajmin se tentoi t'i priste organin gjenital komshiut që hyri ta përdhunonte, Gëzime Lleshi akuzoi ish-burrin e saj, se përhapi lajmin e...

Partia Demokratike ka vendosur te bojkotoje per 10 dite Kuvendin. Vendimi ka ardhur pas perjashtimit te ish kryeministrit Sali Berisha. Pak ditë më parë Byroja e...

Edi Rama ka planifikuar që një truall të rëndësishëm në Tiranë, aneksin e Stadiumit Qemal Stafa ta vërë në dispozicion të një bande tjetër...

Janë më shumë se 7 gra të ekzekutuara nga vrasësi më i egër serial i të historive kriminale në Itali, në emër të Maurizio...

Aktorja e njohur Ema Andrea, ka reaguar pas sulmit të Shkëlzen Berishës, pasi ajo kritikoi babain e tij për thirrjen që iu bëri shqiptarëve...

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon një ngjarje të rëndë brenda familjes. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, kanë parandaluar një vrasje...

Policia e Tiranës ka bërë me dije se një 30-vjeçar, i cili ka qëlluar me armë mbi qenin që sulmoi një fëmijë të mitur...

Deputetët “rebelë” të Partisë Socialiste, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, kanë vijuar dje turin e takimeve me socialistët e “zhgënjyer” të qytetit të Dibrës,...

Zgjerohet rrethi i personave të proceduar në lidhje me pronësinë e ish-hotel "Vollgës" në Durrës. Pas procedimit të tre gjyqtarëve, organi i akuzës i...

Ish-ushtari britanik i UÇK-së, në luftën e Koshares, John Harrison, përmes një postimi në facebook, ka treguar se si serbët i kanë djegur gruan,...

“Panorama” sjell fotot e para nga vendngjarja, ku një fëmijë u sulmua nga një qen i racës pitbull, i cili u vra nga i...

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar për projektin e stadiumit të ri, i cili do të quhet “Arena Kombëtare” dhe do të mirëpresë ndeshjet e kombëtares...

Është zbardhur plagosja me armë zjarri e ndodhur ditën e sotme në zonën e “Bërrylit”, pranë maternitetit të ri. Një 19-vjeçar mbeti i plagosur me...

Gazeta britanike “Daily Mail” i ka kthyer një përgjigje Sekretarit të Drejtësisë Britanike, Majkëll Gov, për thëniet e tij, të cilat i cilëson si...

Të shtëna me armë zjarri ka patur sot në zonën e “Bërrylit” në Tiranë, ku një person ka mbetur i plagosur. Sipas Policisë, ngjarja ka...

Opinion

REXHEP MEIDANI

AGRON GJEKMARKAJ