Aktualitet

Aktualitet

Teksa ende nuk ka asnjë të dyshuar që të vihet në pranga për masakrën e ndodhur pak ditë më parë në Elbasan ku u...

E përditshmja londineze “London Evening Standard”, duke ju referuar të dhënave të Agjencisë Britanike të Luftes kundër Krimit, NCA, e njohur ndryshe si FBI-ja...
video

Vijojnë kontrollet e Policise së Shtetit, sidomos me plan masash të veçantë gjatë fundjavës për rritjen e parametra të sigurisë në rrugë. Kështu, gjatë orëve...

Kryeministri Edi Rama ishte në Durrës sot ku ka ndarë kartat e anëtarësisë të rinjve dhe të rejave që i janë bashkuar kësaj partie....

UPDATE/ Policia e Shtetit ka bërë një rezume të aksionit të zhvilluar së bashku me homologët italianë dhe malazez për të parandaluar një rast...

Autorët e masakrës së Elbasanit kanë pasur si shënjestër të tyre fisin Çapja. Kjo është konfirmuar nga grupi hetimor që po merret me hetimin...
video

UPDATE/ Arnold Çapja, një nga të plagosurit e masakrës së Elbasanit, djali i viktimës Agron Çapja është transportuar paraditen e sotme me urgjencë nga...
video

Një biznesmen i fuqishëm në vend është gjobitur nga një bandë kriminale që vepron tani në Shqipëri. Deklarata e fortë është bërë nga gazetari investigativ...

Familjarët e fisit Çapja kanë përcjellë sot për në banesën e fundit dy të afërmit e tyre që u ekzekutuan mbrëmjen e të mërkurës...

Hetimet për personat e plagosur dhe tre të vrarët në Masakrën e Elbasanit kanë nxjerrë detaje të tjera në dritë. Një prej të plagosurve, Ardjan...

Zanafilla e vrasjeve që po trondisin prej 11 vjetësh Elbasanin kanë nisur në 26 dhjetor 2005, natë kur u ekzekutua Sokol Çapja, një biznesmen...

Në 26 dhjetor të vitit 2005, biznesmeni Sokol Çapja vritet në një lokal pranë Universitetit të Elbasanit, teksa po pinte kafe me dy femra....
video

Deputeti i PD-së, Sali Berisha mori menjëherë fjalën pas përgjigjes së Blushit, i cili e cilësoi atë si otoman-komunist, që brenda PD-së nuk ka...
video

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta nuk i ka kursyer ironitë dhe thumbat për debatin e ndodhur sot në Parlament, mes deputetit të PS-së, Ben...

Kreu i grupit Parlamentar demokrat Edi Paloka ka kërkuar sqarime nga mazhoranca përse nuk dillet në Parlament projektligji për ngritjen e Byrosë Kombëtare të...

Ish-kreu i Inspektoratit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës, Florenc Hoxha, u plagos pas një telefonate me një grua. Gjykata e Tiranës ka dënuar me...

Një minorene nga qyteti i Lezhës ka vjedhur disa herë banesën e saj si pasojë e kërcënimeve nga një 40-vjeçar, fqinj i saj. Ky ka...

Esmeralda Ibraj, 23-vjeçarja që u plagos nga i ati mbrëmjen e së dielës, pasi ai kishte goditur tri herë me thikë motrën e saj...

Pas statusit në rrjetet sociale të deputetes së Shkodrës Mimoza Hafizi, e cila jepte mbështetjen e saj për plaformën e Blushit në Kongres, ka...

"Kujtimi sherrin e ka pasur me të gjithë dhe për këtë gjë motra ime u nda prej tij. Ai pinte vazhdimisht dhe nuk ka...

I riu shqiptar, i cili mëngjesin e të dielës vrau një grek në sy të motrës së tij në qendër të Athinës ka rrëfyer...
video

Policia e Shtetit ka nisur një aksion të gjerë në kuadër të zbatimit të planit të masave për rritjen e sigurisë. Në të gjithë territorin,...

Elidona Ibraj, 16 vjeçe ishte më e vogla e fëmijëve të familjes Ibraj, që mbeti viktimë e dhunës së babait të saj mbrëmjen e...

Arrestohet kreu i Hipotekës së Shkodrës, Shkëlzen Berisha, pas urdhrit të Prokurorisë së Shkodrës. Ai akuzohet se ka konsumuar elementët e veprës penale  ”Shpërdorimi...

Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja lidhur me ngjarjen e ndodhur në orët të ditës së sotme në kryeqytetin e Greqisë. Sipas policisë, i...

Ata po ktheheshin për në Trevizo, ku edhe banonin. Tre të rinjtë pak para se të largoheshin nga Milano, bënë një foto “selfie”. Daniela Ago,...

Një punonjëse e Ministrisë së Çështjeve Sociale duket se ka dhënë dëshmi që fajësojnë Spiro Kserën. Sipas deklarueses I.B., ajo ka plotësuar një kërkesë...

Ai ishte një mësues 25-vjeçar që punonte në fshatrat e Kukësit,  por me ideale aq të mëdha, sa të përmbyste një sistem diktatorial.  Dhe...

Ish-ministri i Drejtësisë, Spartak Ngjela thotë se arrestimi i ish-ministrit Spiro Ksera ka ardhur në këtë kohë për të mbrojtur ish-kryeministrin, Sali Berisha. Ngjela...

Deputeti i PD-së, Sali Berisha i është përgjigjur Presidentit të Klubit Partizani për miqësinë e këtij të fundit me Shkëlzen Berishën. Ditën e djeshme, PD-ja...

TIRANE - Prokuroria për Krime të Rënda duket se ka siguruar prova në lidhje me akuzat që ka ngritur ndaj shtetasit Denis Shtraza, si...

Maxhoranca dhe opozita janë përplasur dje në seancën e Parlamentit për Reformën në Drejtësi, duke akuzuar njëra-tjetrën për bllokim të procesit. Ish-kryeministri Berisha tha dje...

Një shqiptar i shpallur në kërkim nga autoritetet italiane është arrestuar pas katër muajsh kërkime nga policia italiane. Ai është Besim Muha, 40 vjeç, i...

Deputeti “Kauboj” ka shpallur sot platformën e tij në garën për kreun e PS-së, që do të mbahet më 19 mars të këtij viti. Në...

Ish-ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera ka mbërritur me pranga në duar në policinë e Tiranës, teksa u transferua gjatë natës nga...

Skandalin e radhës të partisë kanabiste e ka quajtur ish kryeministri Sali Berisha, kapjen e 100 kg hashash në autobusin me të cilin udhëtonin...

Me një ndjesë publike familjes së gruas dhe dy fëmijëve që i la jetimë Klodi Lesi, shqiptari që vrau gruan greke është munduar të...

Piktura e një shoqërie të trishtuar të viteve 1900 të Rusisë, vjen e njëkohshme me shoqërinë shqiptare të ditëve të sotme. Mesa duket, kjo...

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka folur sot në “Zonë e Lirë” për darkën e tij që pati me kryeministrin Rama në restorant “Prestige”...
video

Deputeti “Kauboj”, Eduart Ndocaj ka folur në një intervistë gazmore ditën e sotme në emisionin “Stop” ku ka zyrtarizuar kandidimin e tij për kreun...

Ervin Dalipaj akuzohet se ka ndihmuar Denis Shtrazën në ekzekutimin e Gazmend Çollakut, ngjarje e ndodhur në fillim të këtij muaji. Deri në fund të...

Prokuroria për Krimeve të Rënda në bashkëpunim me Policinë kanë arrestuar Denis Shtrazën, si edhe ka marrë lejen nga gjykata për arrestimin e ish-punonjësit...

Arrestimi i agjentit të SHISH, Florian Bushi, i cili punonte në departamentin e kundrazbulimit me detyra specifike për Fierin dhe Vlorën, nën dyshimin se...

Duke pranuar dhimbjet që vijnë nga reformat që do bëjnë shtet, kreu i PS-së, Edi Rama i ka rezervuar një përgjigje kritikave për qeverisjen. Ndonëse...

Një ditë pasi u shkarkua nga puna, policia e Durrësit ka ndaluar mësuesin Flamur Pajo 51 vjeç, i cili dhunoi në klasë nxënësin 14-vjeçar...

Një i moshuar 67-vjeçar, i ve, është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ishte denoncuar për përndjekje nga një vajzë 33-vjeçare. Burime zyrtare të...
video

Deputetja e PD-së u kthye sërish në sallën e Parlamentit duke iu përgjigjur akuzave të Taulant Ballës, i cili tha se ish-kryetarja e Kuvendit...

Policia italiane ka zbuluar një grup grabitësish që ishin kthyer në tmerrin e Riminit. Grupi me tre pjesëtarë arrinte të kryen deri në 10...

Policia e Vlorës ka arrestuar pesë të rinjtë që rrahën dy efektivë të policisë në Dhërmi të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme ku...
video

Ka patur tensione dhe polemika në protestën e komunitetit rom ditën e sotme në Shkozë, pas djegies së barakave të tyre, nga një zjarr...

Policia e Vlorës ka goditur një bazë kriminale që merrej me shfrytëzimin e prostitucionit. Sipas njoftimit zyrtar, bëhet me dije se në kuadër të operacionit “Minorenia”,...

Ervin Braho është biznesmeni i hekurit, i cili është shpallur në kërkim, pasi tentoi të korruptonte një gjyqtare, që kishte në ngarkim një çështje...

Tom Doshi, deputeti i përjashtuar nga PS-ja i kthehet sërish betejës me Spartak Brahon në Gjykatën e Lartë. Betejën e radhës e ka me Prokurorinë...

Divorci mes dy të rinjve nuk ka mjaftuar për t'u dhënë fund konflikteve mes tyre. Molla e sherrit mes tyre është bërë fëmija 3...

Mediat serbe kanë zbardhur edhe motivin e ngjarjes tragjike të ndodhur në Zajecar të Serbisë ditën e djeshme. Biznesmeni Marjan Duljaj, 54-vjeçar, pronar i disa...

Taulant Xhini, ish-i shumë kërkuar nga policia është dënuar me 35 vjet burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. 29-vjeçari u shpall fajtor për...

Shpallet në kërkim me akuzën e korrupsionit dhe ushtrimit të ndikimit të paligjshëm Ervin Braho, biznesmen 3-vjecar me aktivitet bashkortak në ndërtimin e një...

Për pak sa nuk u kthye në tragjedi një tentativë vjedhjeje e një shqiptari në Milano të Italisë. “Milan Today” raporton se dy shqiptarë...

Pas lajmit të publikuar dy ditë më parë për një padi që ka bërë e ëma e kryeministrit Rama ndaj disa kushërinjve për pronësinë...

Duke e quajtur si peshkaqenin e madh të bardhë e mësuesin më të pasur të anglishtes, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kërkuar sot...

Të vetmet hapësira të gjelbra që i kanë mbetur kryeqytetit do të prishen për t’u kthyer në parkingje nëntokësore. Puna ka nisur për dy prej...
video

Bukëpjekësi shqiptar në qytetin Zajeçar në Serbi, Marjan Dulaj pasi qëlloi me tre plumba ish-punonjësen e tij, tentoi që vriste dhe veten. 54-vjeçari qëlloi me...

Një histori dashurie, tradhëtie, pasionesh dhe përgjimesh. Bëhet fjalë për Sandro Tromboni, një 42 vjeçar dembel, i cili kishte pasion udhëtimet dhe mbante njëkohësisht...

Policia italiane ka shkatërruar dot një bandë shqiptarësh që merrej me shfrytëzimin e femrave për prostitucion. Mediat raportuan se në pranga janë vënë 17 persona. Banda...

Policia e Shtetit ka publikuar video nga arrestimi i pesë shqiptarëve të arrestuar në vendin tonë, si pjesë e grupit kriminal që shfrytëzonte vajza...
video

Policia e Shtetit ka publikuar video nga arrestimi i pesë shqiptarëve të arrestuar në vendin tonë, si pjesë e grupit kriminal që shfrytëzonte vajza...

Zv/kryeministri Niko Peleshi ka sqaruar sot në emisionin “Debat” të gazetarit Roland Qafoku statusin e deputetit të PD-së, Sali Berisha, i cili një javë...
video

Ermal Mamaqi ka publikuar në rrjetet sociale një video ku tregon disa momente nga emisioni që ka xhiruar me kryeministrin Edi Rama. "Sherr me Ramën...

TIRANE - Prokuroria e Krimeve të Rënda duket se ka siguruar prova të forta për agjentin e Shërbimit Informativ Shtetëror, Florian Bushi, i cili...

Prokuroria e Vlorës vazhdon hetimet për vrasjen e pronarit të anijes Hyqmet Nexhipi, i cili u ekzekutua ditën e shtunë në rrugën transballkanike. Deri më...

Policia shkencore ka përfunduar ekzaminimin e kërkuar në lidhje me fletën e gjobës së Bashkisë Tiranë ndaj Partisë Demokratike për dëmet e shkaktuara gjatë...
video

Në masa të rrepta sigurie është dërguar sot në Gjykatë shqiptari që vrau gruan greke dhe u arratis për 18 ditë bashkë me djalin...

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë për një protestë që bënë sot disa socialistë para selisë së PS-së. Sipas Berishës Shkëlqim Meta, ish kandidat...

Zona përreth Place de I’Yser në Bruksel është vendi i punonjëseve shqiptare të seksit. Territori i tyre është vetëm pak kilometra larg nga sheshi...

Motra e Altin Danit, i cili dorëzu në policia pas një konflikti me armë në Kombinat, ka reaguar ndaj një shkrimi të ish-Kryeministrit Sali...

Shtetasi Altin Dani, autori i sulmit në një pikë bastesh sportive në Kombinat është vetëdorëzuar në Polici pas ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme. Altin...

Një mafioz i famshëm në Foxhia të Italisë është vrarë ditën e djeshme gjatë një atentati pranë banesës së tij. Ai është Roko Deda, 47-vjeçar...

Ata arritën në Melburn si turistë. Por shumë shpejt, tre shqiptarët nisën aktivitetin e tyre kriminal duke grabitur nga bankomatet dhe kasafortat shuma të...

Hyqmet Nexhipi, 52 vjeç u ekzekutua me automatik ndërsa drejtonte automjetin e tij tip “Honda”. Për ngjarjen e ndodhur rreth orës 05:00 të mëngjesit të...

Një 33-vjeçar shqiptar me sa duket kishte gjetur një strategji për të mos rënë në syrin “vëzhgues” të policisë. Ai dilte shëtitje nga shtëpia...
video

Ka shkuar ne rreth 15 persona numri i të shoqëruarve për ngjarjen në Vlorë, ku pronari i një anije peshkimi u gjet i vrarë...

Sherri në një familje në Vlorë ka degjeneruar në rrahje me grushte, me një të lënduar dhe me tre të arrestuar në polici. Ngjarja ka...

Publikohen të tjera detaje në mediat greke lidhur me shqiptarin i cili vrau gruan greke në mënyrë makabre dhe më pas është larguar me...

Teksa policia greke është vënë në ndjekje këmba këmbës, të shqiptarit që vrau gruan greke dhe është arratisur bashkë më djalin e vogël, vjehrri i...

Gjatë emisionit të djeshëm “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku u bënë publike për herë të parë, disa shifra shumë interesante që...

Rrjeti i prostitucionit, që ofronte edhe eskorta për biznesmenët, që u godit mbrëmjen e së mërkurës nga Policia e Tiranës, mbahej nën vëzhgim prej...

Ditën e sotme është ekstraduar nga Suedia në Tiranë 25-vjeçari Baftjar Bruka, i cili dyshohet si porositësi i vendosjes së tritolit në farmacinë e...

Janë zbardhur të tjera detaje nga arrestimi i 13 personave si pjesëtarë të një rrjeti prostitucioni në Tiranë dhe Elbasan. Sipas burimeve brenda Policisë, grupi...

Nëse ka një emër që është përdorur më shumë se kushdo tjetër në seancën e sotme në Parlament ai është një ish gardist i...
video

Kryeministri Rama ka pritur sot familjarët e viktimave të 21 janarit të vitit 2011 në një ceremoni përkujtimore në 5-vjetorin e humbjes së jetës...

Policia ka publikuar videon e arrestimit të pesë të dyshuarve për vrasjen e Fatmir Pulës në Krujë. Pamjet, e regjistruara nga kamera e trupit e...

Të arrestuarit e operacionit të koduar "Eskorta", sipas policisë janë 13 persona, mes të cilëve edhe femra. Në pranga u vunë Silvana Nexhipi, Ambra Isaku,...

Gjykata e Tiranës ka administruar dje dëshminë tronditëse të një minoreneje në procesin gjyqësor kundër një 25-vjeçari të akuzuar për marrëdhënie seksuale me dhunë...

Përvjetori i pestë i 21 janarit e gjen këtë çështje me një dosje me tre të akuzuar të pagjykuar deri në fund, si dhe...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, i cilëson polifoni qëndrimesh argumentet e dhëna për raportin e fundit të FMN-së. Në një intervistë për gazetën...

Vlonjati i arrestuar nga policia italiane në Portin e Brindisit pasi u kap me 450 kg marijuanë në kamion, ka deklaruar se nuk kishte...

Është zbardhur dëshmia në Polici e tre të arrestuarve ditën e djeshme në Manëz të Durrësit, për të cilët dyshohet fort se janë vrasës...

Gjyqtari i Tiranës Artan Gjermeni ka folur sot për herë të parë për plagosjen e tij. Në një prononcim për “ABC News”, gjyqtari Gjermeni...

UPDATE/ Babai i dy fëmijëve që u ekzekutua në pritë pranë banesës nuk rezulton të jetë person me precedentë penalë. Hetimet e policisë për ekzekutimin...

Denis Halili 22 vjeç, nga Dibra është shqiptari që vdiq në Alpet Franceze ditën e djeshme kur një ortek u rrëzua dhe vrau edhe...

Opinion

AGRON GJEKMARKAJ

ARIAN GALDINI