PSIKOLOGJIA   Birra Korca   Miele
GRAZIA   Lotaria Kombetare
Facile.it

Kontrolli në QSUT. Zbulohen abuzimet me tenderat e ilaçeve

Kreu i KLSH-së, Bujar Leskaj

Raporti i KLSH zbardh skemën e shkeljeve me tenderat në 2013. Në depo  gjenden 107 lloje barnash të skaduara. Ish-drejtori në Prokurori.Zbulohet skema e abuzimit me tenderat e ilaçeve në spitalin “Nënë Tereza”.Në raportin e fundit, që përmbledh të gjitha prokurimet e QSUT në vitin 2013, KLSH ka zbuluar se afërsisht 40% e shumës së [...]

Nuk ka Komente

Plani i Qeverisë: Makinat para ‘95 do dalin jashtë qarkullimit

Gjate nje mbledhje te Qeverise

Strategjia e Qeverisë për uljen e ndotjes së mjedisit. Program financimi për blerjen e mjeteve me kilometrazh zero dhe rritje e  taksave.Thellim të diferencimit në taksim për mjetet sipas vjetërsisë.Qeveria ka në plan që të nxjerrë jashtë qarkullimit automjetet e para vitit 1995, me synimin e uljes së ndotjes në mjedis. Ky propozim, i cili [...]

27 Komente

Më të votuarit. PD, lista e 150 fituesve për Këshillin Kombëtar

Kuvendi Kombëtari i Partisë Demokratike

Shpallen rezultatet e votimit në Kuvendin e PD. Grida Duma, Enkelejd Alibeaj dhe djali i Azem Hajdarit më të votuarit. Emrat që s’fituan.Partia Demokratike publikon listën me 150 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar, të cilët kanë rezultuar edhe më të votuarit pas dy ditë punimesh të Kuvendit.Në përfundim të votimit të rreth 5 mijë [...]

7 Komente

Si do plotesohet. Legalizimet, formulari për shtëpitë e bizneset

Legalizime

ALUIZNI publikon formularin dhe shembullin si plotësohet për ata që duhet të legalizojnë shtëpitë bashkë me bizneset. Ja procedura.Me çmim tregu sipërfaqja takuese që shfrytëzohet për qëllime biznesi.Fatura për truallin nuk përllogaritet njëlloj për ndërtimet informale në tokë shtetërore dhe në tokë me pronarë. Nga ALUIZNI përdoret formular i veçantë për shtëpitë e banimit, për [...]

Nuk ka Komente

Lista në Kuvend: Këshilli i ri, emrat që largohen nga PD

Kryetari-i-PD-Lulzim-Basha,-duke-folur-gjate-ceremonise-festive-te-23-vjetorit-te-krijimit-te-Partise-Demokratike,

Ç’ndodhi dje në Kuvendin e PD. Topalli braktis fjalën e Bashës. Anëtarët, lobim me SMS. Berisha: Jemi në emergjencë kombëtare.Ndryshimet në listën e propozuar nga Basha.Jashtë Mustafaj, Rusmali, Marku, Hoxha, Beja e Bulku. Vijnë Duma, Shano e Aliaj Në Këshillin e ri Kombëtar të PD-së do të mungojnë të paktën 40 anëtarë të këtij forumi [...]

1 Koment

Lista zyrtare. PD, 285 kandidatët për Këshillin Kombëtar

Kryetari-i-PD-Lulzim-Basha,-duke-folur-gjate-ceremonise-festive-te-23-vjetorit-te-krijimit-te-Partise-Demokratike,-PD,-ne-Pallatin-e-Kongreseve.

Zbulohen emrat e propozuar nga Basha që do të votohen nga 7500 delegatët e Kuvendit. Si ndryshon formula e Kryesisë së PD.Ish-deputetë, koordinatorë dhe nga shoqëria civile.Kuvendi Kombëtar i PD-së do të zgjedhë sot në një listë me 285 kandidatë emrat e 150 anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka [...]

5 Komente

Vjedhja e bankës. Bitraj rrezikon 20 vjet dënim, përlotet në burg

GODINA E THESARIT TE SHTETIT NE LINZE (MAJTAS) ARDIAN BITRAJ MIMOZA BRUZIA

Prokurorët i komunikojnë në qeli akuzën “vjedhje e bankave në bashkëpunim”. Dënim me 20 vjet burg dhe konfiskim të pasurisë.Javën e ardhshme i njoftohet akuza Ardian Fullanit dhe Elivar Golemit.Ardian Bitraj nuk ka mundur dje t’i mbajë lotët kur prokuroria i komunikoi akuzën e “vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit, në bashkëpunim”, për të [...]

5 Komente

Vjedhja e Thesarit. Banka e pranon: Ka dalë dosja e sekreteve

Keshilli-Mbikqyres.1

Deklarata e Këshillit Mbikëqyrës: “Zhvillimi i ngjarjeve të fundit ka sjellë rrjedhje të informacioneve të klasifikuara”. Hetim urdhrit të Golemit.Rrjedhje e informacionit të klasifikuar të niveleve të ndryshme.Tjetër humbje në bankë nga investimet e rezervës valutore.Për herë të parë pas shumë vitesh, vendimet e Këshillit të Bankës për politikën monetare apo ecurinë e sistemit bankar [...]

6 Komente

Flet 17-vjeçarja. Nxënësja e plagosur: Në pritë më nxori mësuesja

Aldar Arshia, autori i plagosjes të 17-vjeçares në shkollë

“Panorama” zbardh dëshminë e 17-vjeçares që u godit me plumb nga shoku i klasës: Mësuesja e matematikës, nëna e autorit, më nxori nga mësimi për t’u pajtuar.Nëna e autorit: E nxora nga klasa që të pajtoheshin.Rrëfehet 17-vjeçarja: Aldori më qëlloi pse i kisha thënë vëllait se më ngacmonte.Vajza e plagosur me armë në shkollë dy [...]

13 Komente

Vendimi i ALUIZNI: Legalizimet, formulari për truallin deri 500 m2

Legalizime

Agjencia e Legalizimeve publikon formularin që do plotësojnë familjet, të cilat kanë tokë më shumë se trefishi i banesës. Si llogaritet fatura.Parcela me çmim favorizues deri në trefishin e bazës së shtëpisë.Sipërfaqet e tokës deri në trefishin e bazës së objektit do të legalizohen me çmim favorizues, ndërsa pjesa që mbetet do të llogaritet me [...]

2 Komente

Pritje madhështore. Papa në shesh me 300 mijë të krishterë e myslimanë

papa-dhe-kreret-e-besimeve-te-tjera

Mesazhet e Papa Françeskut gjatë 11 orëve në Tiranë: “Mos harroni të kaluarën, por mos u hakmerrni. Besoni në Zot, sa herë shihni shqiponjën në flamurin tuaj”Vizita e Papa Françeskut në Tiranë, modeli më i mirë i festimeve.Harmoni fetare në shesh, ortodoksët luten me Papën, Muhamedi blen rruzaren dhe fotot e Atit të Shenjtë.Lutjet para [...]

20 Komente

Debatet në KLD, refuzohet shkarkimi i 2 anëtarëve, Nishani: Sulm i maxhorancës

Nga një mbledhje e KLD-së

Pa kaluar 24 orë nga depozitimi në Kuvend, Këshilli i Lartë i Drejtësisë reagoi dje në lidhje me kërkesën e 39 deputetëve të maxhorancës për shkarkimin nga detyra të nënkryetarit të Këshillit, Elvis Çefa dhe anëtarit, Lulzim Leçaj.Në këtë kërkesë deputetët pretendonin se anëtarët Çefa dhe Leçaj kanë kryer dhjetë shkelje të ligjin në mbledhjen [...]

2 Komente

Zbardhet krimi. Vrasja e kunatave, nipi i masakroi për florinjtë

Viktimat: Elsa Vava, Gjinovefa Vava

Arrestohet nipi 28-vjeçar i një prej viktimave dhe bashkëpunëtori i tij. Rrëfimi i autorit: I lidhëm me litar, s’donim t’i vrisnim.DURRES/ Arrestohet Artur Kaçanolli dhe bashkëpunëtori. Në kërkim autori i tretë në grabitjen me vdekje. Artur Kaçanolli, nipi i motrës së Gjinovefës, dyshonte se në banesën e kësaj të fundit ishin fshehur flori. Ai ka kontrolluar [...]

2 Komente

Për maturantët. Universitetet, afatet për regjistrimin e fituesve

Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Provimeve, Rezana Vrapi

Ministria e Arsimit publikon procedurat e regjistrimit online në fakultete. Afat deri më 22 shtator, lista përfundimtare shpallet më 29 shtator.Maturantët e shpallur fitues në fazën e parë kanë afat deri në datën 22 shtator për të bërë regjistrimin online. Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Provimeve, Rezana Vrapi, ka sqaruar hapat që duhet të ndjekin [...]

Nuk ka Komente

Raporti sekret: SHISH ka përgjuar persona me imunitet

Kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika, Komisioni i Sigurisë

Maxhoranca prezanton raportin në Komisionin e Sigurisë: Shkelje me përgjimet dhe emërimet, nuk rekomandohet kërkesa për shkarkimin e Visho Likës.Komisioni i Sigurisë shqyrton raportin sekret të maxhorancës.Shërbimi Informativ Shtetëror ka përgjuar në mënyrë të jashtëligjshme personalitete të larta, që sipas legjislacionit shqiptar gëzojnë imunitet. Ky është një ndër konkluzionet e grupit të punës së deputetëve [...]

Nuk ka Komente

Lista zyrtare. Universitetet, fituesit e rinj për çdo degë

maturante

Tabela e Ministrisë së Arsimit për të gjitha universitetet. Pikët e fundit që të shpallin fitues dhe afatet e regjistrimit për 19 mijë maturantë.Shpallen fituesit e fazës së parë për në universitet. Ministria e Arsimit ka publikuar listat e fituesve për secilin nga programet e studimit të ofruara nga institucionet e arsimit të lartë publik [...]

4 Komente
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS

AMC
Hotel Prestige
7epta7

Parashikimi i motit


+23
H: +24°
L: +12°
Tirana
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +25° +25° +25° +24°
+12° +11° +11° +11° +10° +11°
+22
H: +23°
L: +15°
Durres
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +25° +23° +23°
+15° +14° +15° +15° +12° +11°
+22
H: +25°
L: +10°
Elbasan
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+28° +28° +27° +27° +27° +26°
+12° +11° +11° +10° +10° +11°
+18
H: +23°
L: +16°
Vlore
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +25° +25° +24° +24° +24°
+15° +14° +14° +15° +12° +12°
+21
H: +23°
L: +11°
Shkoder
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +25° +25° +26° +25° +24°
+12° +11° +12° +10° +11° +12°
+18
H: +22°
L: +
Korce
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +22° +23° +23°
+ + + + + +
+22
H: +24°
L: +11°
Berat
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +25°
+11° +10° +10° +10° + +10°
+9
H: +22°
L: +
Kukes
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +22° +21° +21° +21° +21°
+ + + + + +
+23
H: +23°
L: +12°
Sarande
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+23° +23° +23° +22° +22° +22°
+11° +12° +11° +10° + +13°
+24
H: +24°
L: +13°
Kavaje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +25°
+13° +13° +12° +12° +11° +11°
+22
H: +22°
L: +12°
Kruje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +23° +21° +22° +21° +20°
+11° +10° +10° +10° +10° +11°
+22
H: +24°
L: +14°
Lezhe
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+26° +26° +26° +26° +25° +24°
+14° +14° +14° +13° +12° +13°
+20
H: +24°
L: +14°
Fier
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+27° +27° +27° +27° +26° +26°
+12° +12° +11° +12° +12° +11°
+18
H: +19°
L: +
Pogradec
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +21°
L: +
Rreshen
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +24° +23° +23° +23° +22°
+ +10° +10° + + +
+23
H: +23°
L: +
Tropoje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+21° +20° +20° +20° +20° +19°
+ + + + + +
+20
H: +23°
L: +
Pristina
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +21° +20°
+ + + + + +
+25
H: +25°
L: +
Prizren
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+25° +24° +23° +24° +24° +23°
+10° + + + + +10°
+23
H: +23°
L: +
Mitrovica
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+20° +20° +19° +20° +19° +19°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Skopje
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +22° +23° +23° +23° +23°
+ + + + + +
+24
H: +24°
L: +
Gostivar
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+21
H: +24°
L: +
Tetovo
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+24° +23° +23° +24° +24° +23°
+ + + + + +
+16
H: +20°
L: +
Struga
Tuesday, 22 October
See 7-Day Forecast
Wed Thu Fri Sat Sun Mon
           
+22° +21° +21° +20° +20° +20°
+ + + + + +

Gazeta Panorama Alexa toolbarShowbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2014 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy