Flash

Departamenti i Shëndetësisë tha se 260 persona të tjerë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar kanë vdekur në 24 orët e fundit, duke shënuar...

Pas një bllokade prej mbi dy muajsh, trenat e parë të pasagjerëve arritën në Wuhan, epiqendra e koronavirusit në Kinë. Tani për tani, udhëtarët lejohen...

Nëse shkalla e rritjes së rasteve vazhdon në nivelet aktuale, zona metropolitane e New York-ut do të pësojë një katastrofë më keq se Wuhan-it...

Nga Alfred Peza Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, mori shumë herë më pak vëmendje sesa meritonte në Shqipëri, në raport me ato që ofruan...
video

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në Rinas 10 doktor dhe 20 infermierë, të cilët po nisen drejtë Italisë, për të ndihmuar në luftën...
video

Pamje të rënda po qarkullojnë nga Kenia pasi policia ka hedhur gaz lotsjellës mbi një turmë udhëtarësh dhe oficerët u filmuan nga telefona celularë...

Një person i shtrirë në tokë ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve sot pranë rrugës "Siri Kodra", përballë Dispancerisë. Një qytetare ka dërguar në adresën...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka denoncuar nëpërmjet një postimi në facebook infdektimin me koronavirus të një mjeke në Kombinat. PD thot ëse mjekja...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar zyrtarisht se ka ndërruar jetë në spitalin infektiv...

Google është duke u angazhuar të dhurojë më shumë se 800 milion dollarë për të mbështetur bizneset, organizatat dhe punëtorët e kujdesit shëndetësor, si...

Elizabeta Musta, mjeke familje në Qendrën Shëndetësore në Kamëz thekson se në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, me rëndësi është izolimi lokal i përhapjes...

"Faleminderit. Faleminderit nga thellësia e zemrës sime!". Me këto fjalë, Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka shprehur sot mirënjohjen e saj për disiplinën e...

Në mbarë botën, pasi qytetet kanë hyrë në bllokime për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, përpjekjet masive për të shpëtuar jetë e kanë vënë...

Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100...

Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...

Ish-deputeti i PS-se, Namik Dokle ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale ankthin e madh qe e shoqeron si prind, per vajzen...

Karlo Ançeloti ka dhënë një intervistë së fundmi, ku ka folur për situatën e Koronavirusit dhe momentin që po kalon futbolli. Tekniku italian që ka...

Dy djem janë të dyshuarit e radhës në Gjirokastër për COVID-19. Të rinjtë e moshës rreth 25 vjeç nga Berati erdhën ditën e sotme nga Janina...
video

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar tonet për personat që sipas tij nuk u binden shtetrrethimit apo vazhdojnë e kritikojnë për masat e ashpra që...
video

Kryeministri Rama ka folur me tonë të forta sot për masat e marra nga qeveria në luftë me koronavirusin, duke iu përgjigjur kritikave për...

Ish ministri italian Matteo Salvini i është drejtuar me fyerje dhe me një gjuhë të ashpër unionit europian. Kreu i Partisë Lega në Itali, duke...
video

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sot qytetarëve me shumë pyetje, me shumë pse, për të gjitha kritikat që bëhen sa i takon masave...

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dhe sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, biseduan përmes telefonit për nevojën e forcimit...

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka propozuar një pako emergjente për Qeverinë në situatën e krijuar për shkak të masave...

Duke risjellë në vëmendje apelin e specialistëve italianë të cilët thonë se puna në grumbullime punonjësish sidomos në ambiente të mbyllura i zhvlerëson masat...

Gruaja 72 vjecare nga Vlora që humbi jetën në Infektiv, pa mundur të fitojë dot betejen me koronavirusin ëhstë edhe viktima e parë e...

Mes 33 personave të shëruar nga koronavirusi, deri në këto momente ne vendin tone, gjashtë të shëruar janë mjekë dhe infermierë. Pas lajmit ka reaguar...

Kristiano Ronaldo i ka bërë vetes dhuratë një makinë të re gjatë kohës që po qëndron në karantinë në shtëpinë e tij në Portugali....

Preç Zogaj/ Kryeministri Rama ka paralajmëruar, duke filluar nga e hëna, forcimin e regjimit të lëvizjeve së qytetarëve, kur çdokush që do të kërkojë të...

Zbardhet vendimi per dergimin e 30 mjekeve shqiptare ne Bergamo, si solidaritet me Italine ne luften me koronavirusin. Vendimi i qeverise eshte botuar tashme...

Kryetari i Grupit Parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla bëri një vlerësim të ecurisë së Operacionit humanitar në Qarkun Elbasan. Përmes një postimi në rrjetin...

Nicholas Mulder/ A është bota në luftë me koronavirusin? Muajin e kaluar, Xi Jinping e quajti përpjekjen e vendit të tij ndaj virusit një “luftë...
video

Pas kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, rezulton pozitive në testin e koronavirusit edhe Mirela Cami, drejtore e Operatorit të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor. Lajmin...

Partia Demokratike ka denoncuar faktin se në një kohë që vendi ndodhet në emergjencë për shkak të krizës nga koronavirusi, ditën e djeshme janë...

Edhe pse vendi yne po perballet prej nje muaji tashme me betejen e koronavirusit, me shtim te numrit te te prekurve dhe po ashtu...

Numri i të prekurve të konfirmuar nga koronavirusi i ri në botë i ka kaluar 600 mijë njerëz me të dhënat e fundit që...

Të dhëna rreqethese vazhdojnë të vijnë nga Spanja, e cila renditet vendi i dyte me i goditur pas Italise, sa i takon numrit te...
video

Policia e Shtetit bën me dije se në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10.000 lekë, 71 shtetas, të cilët ishin duke lëvizur...

SHPETIM NAZARKO/ Nuk kam asnjë arsye të mos e besoj, se Kryeminstri ynë, kur udhëzon, ka mbrapa siç thotë ai vetë, këshillat e ekspertëve...
video

Me shtimin e 11 rasteve të reja të konfirmuar pozitiv ndaj COVID-19, që e ka çuar në 24 orët e fundit në 197 numrin...
video

Katër pacientë të prekur me COVID-19 janë në gjendje të rëndë në spitalin Infektiv. Lajmin e ka bërë me dije Silva Bino e Institutit të Shëndetit...
video

https://youtu.be/GNrymVDplIM Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, duke shkuar në 197 numri i personave të infektuar, nderkohe qe ne terapi intensive...

Deputeti i opozitës së re Adriatik Alimadhi ndodhet prej të premtes, 27 mars në Spitalin Infektiv, pasi deklaroi publikisht se ishte infektuar nga Covid-19. Megjithëse në postimin...
video

https://youtu.be/ahM5Fo7KOo4 Instituti i Shëndetit publik nënvizon edhe një herë kujdesin që duhet të kenë sidomos disa kategori të caktuara pasi janë më të rrezikuar se...
video

https://youtu.be/BQKUhB5mjVU Nje pronare e nje lokali ne Tirane nuk eshte terhequr as nga rregullat dhe as nga gjoba qe kishte marre para disa ditesh, por...

Presidenti i Sionit, Kristian Konstantin, i befasoi të gjithë, disa ditë më parë, me vendimin e tij drastik për të larguar nga skuadra  9...

Pesë anëtarë të Kongresit amerikan kanë dalë pozitiv me koronavirusin e ri. Kongresisti amerikan, Mike Kelly 71 vjeç (republikan nga Pensilvania) konfirmoi se ka dalë...

Secili nga ne mbart pas vetes një bagazh që përmban brenda tij përvojat e jetës së jetuar. Këto ndikojnë disi në qenien tonë dhe...

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja...

Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, tha se është “thellësisht i shqetësuar me...

Në vështirësitë që ndodhet bota për shkak të pandemisë, Papa ndërmori një masë spektakolare. Të premten (27.03) ai i dha botës bekimin e jashtëzakonshëm...
video

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar edhe një herë se si do bëhet aplikimi për të marrë leje dalje për pazaret nga një pjesëtar familje.   https://youtu.be/B-_nKXdRzQ0 Në...

Sot shënohet 75-vjetori i Shkollës së Mesme Ushtarake "Skënderbej", që për Presidentin Meta është një prej institucioneve më të shkëlqyera të edukimit profesional dhe...

Ministria e Shëndetësisë ka saktësuar moshën e pacientes e cila vdiq mbrëmjen e djeshme duke u bërë viktima e nëntë e prekur nga koronavirusi....

Boksieri shqiptar, Florian Marku, ka dyshime se mund të ketë kaluar Koronavirusin. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ai bën me dije...
video

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetet sociale nje video sensibilizuese, duke u bere apel shqiptareve te qendrojne ne shtepi. "Duke...

Artur Vaqo, 46 vjeç, banues në Durrës ra në prangat e policisë së qytetit bregdetar, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar. 46-vjeçari rezulton i dënuar në...

Pandemia e Koronavirusit, i ka dhënë një goditje të madhe ekonomisë. Kjo situatë e rëndë ka prekur edhe futbollin shqiptar. Pjesa më e madhe...

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë krize për...

Opinion

VALBONA ZENELI, JOSEPH VANN

BESNIK MUSTAFAJ

REZART PRIFTI