Floriana Garo: Të dielën i japim fund qeverisë së vuajtjeve 8 vjeçare. Votojmë numrin 9 për Shqipërinë Evropiane

Apr 22, 2021 | 20:44
SHPËRNDAJE

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo, thotë se mundësia e pritur prej 4 vitesh është më afër se kurrë dhe se shqiptarët do të votojnë numrin 9 për Shqipërinë evropiane.

f2623039-bbba-44fc-8ee6-8c91478f76ca

Ajo thekson se qeveria e re e drejtuar nga Lulzim Basha do t’i japë fund premtimeve të pambajtura.

“Ne do te votojme per nje qeveri qe kujdeset per njerezit, e qe punon per njerëzit”, thotë zonja Garo.

Deklarata e zëdhënëses së fushatës, Floriana Garo:

Te dashur qytetare te Shqiperise,

Mundësia të cilën kemi pritur për 4 vite është me afër se kurrë. Ne 3 dite ne do te jemi ne gjendje qe ti japim fund vuajtjes dhe veshtiresive qe kane kapluar vendin tone.

Ne do ti themi lamtumire nje Shqiperie te vjeter e te lodhur, ne do ti themi lamtumire nje qeverie qe shqetesohet vetem per veten e saj,

ne do ti themi lamtumire premtimeve boshe dhe mosveprimit te nje qeverie te vjeter, dhe do te ndryshojme te ardhmen tone.

Ne nuk duhet ta humbasim kete mundesi.

Ne te gjithe do te dalim, do te votojme per Partine Demokratike e do ta ndryshojme Shqiperine pergjithmone.

Ne do te votojme qe qytetaret shqiptare ta bejne jeten me dinjitet, do te votojme per zhvillimin e Shqiperise, per nje Shqiperi Europiane qe rend drejt progresit.

Ne do te votojme per Shqiperine e shpreses. Shqiperia do te jete krenari per te gjithe ne dhe do te jete e ardhmja per te rinjte tane.

Ne do te votojme per nje qeveri qe kujdeset per njerezit, e qe punon per njerezit.

Me 25 Prill ne te gjithe do te votojme Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancen per Ndryshim dhe do te sjellim fitoren me te rendesishme ne 30 vite. Suksesin e shqiptareve dhe triumfin e gjithe Shqiperise.

Shqiperia fiton!

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura