A mund të dalë rezultati brenda 48 orëve? Celibashi thirrje partive: Skenat me komisionerë të lodhur duhet të marrin fund

Apr 26, 2021 | 8:33
SHPËRNDAJE

celibash

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në Shqipëri, Ilirjan Celibashi u shpreh optimist se rezultati i votimit për subjektet zgjedhore mund të dalë brenda 48 orëve nga nisja e numërimit të fletëve të votimit.

“Besoj se po, ka disa probleme të raportuara në disa KZAZ mbi mënyrën si anëtarët e grupeve të numërimit po zhvillonë procesin, janë sporadike por duhet të kenë vëmendjen e lidershipit përkatëse”, u shpreh ai.

Celibashi tërhoqi vëmendjen e partive politike që kanë komisionerët e tyre në qendrat e numërimit, që të kenë gati grupet rezervë në rastet kur komisionerët lodhen dhe duan të bëjnë pushim.

“Rastet kur numërusi thotë u lodha do bëj pushim, oartitë duhet të ketë marrë masat që të ketë gati numëruesit e tjerë në rast. Por historitë dhe skenat me komisionerë të lodhur unë them se duhet të marrë fund”.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura