Ambasadorja Yuri Kim dhe kreu i KQZ-së në qendrën e numërimit të votave në zonën e “Vasil Shantos”

Apr 26, 2021 | 0:07
SHPËRNDAJE

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim e shoqëruar nga kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilir Celibashi kanë shkuar në orët e vona të mbrëmjen së sotme në qendrën e numërimit të votave në zonën e “Vasil Shantos” në Tiranë.

yurikim

Ata kanë shkuar për të inspektuar nga afër procesin e numërimit. Atje është një nga zonat më të mëdha të numërimit të votave brenda palestrës.

Procesi numërimit ishte bllokuar prej më shumë se një ore.

Ndërsa procesi i votimit është mbyllur në orën 19:00, procesi i numërimit nuk ka nisur ende në pjesën më të madhe të zonave.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura