“Për ne Ilir Meta ka pushuar së ekzistuari”- Basha i prerë: Pazarxhi kronik! S’kam për të pasur më asnjë marrëdhënie politike me të! Ishte nxitësi i djegies së mandateve

Apr 24, 2024 | 11:55
SHPËRNDAJE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se kreu i PL-së, Ilir Meta ka pushuar së ekzistuar për të si faktor politik, duke e akuzuar si nxitës të djegieve të mandateve në vitin 2019.

“Ilir Meta ka qenë nxitës i djegies së mandateve, njësoj si të tjerët. Disa të tjerë si Ilir Meta hedhin gurin e fshehin dorën, këtë bëri pas 21 Janarit pastaj shkoi u puth me Ramën në Shkodër”, u shpreh Basha.

Kryetari i PD-së theksoi se me Ilir Metën dhe Partinë e Lirisë nuk do të ketë asnjë marrëdhënie politike, teksa e quajti kreun e PL-së “pazarxhi kronik”. 

Lulzim Basha: “Ilir Meta ka qenë nxitës i djegies së mandateve, njësoj si të tjerët. Disa të tjerë si Ilir Meta hedhin gurin e fshehin dorën, këtë bëri pas 21 Janarit pastaj shkoi u puth me Ramën në Shkodër.

Ilir Meta është përfituesi më i madh i pushtetit të Ramës, është faktori kryesor për ardhjen e Ramës në pushtet dhe mbajtjen e tij në pushtet në 2017, dhe me çmenduritë e tij në 2021 të malit me gropa. Për ne Ilir Meta ka pushuar së ekzistuari si faktor politik, por si kryetar i PD qëndrimi im është që me Ilir Metën dhe Pl nuk ka për të pasur më asnjë marrëdhënie politike., Janë apo është pazarxhi kronik i cili problemet nuk i ka më as me PD, por atje ku i ka, të përballet me problemet që ka.”

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura