Nënkryetari  i PD-së, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, se kanë prioritet “tenderat, koncesionet dhe...

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka akuzuar qeverinë për propagandë, ndërsa tha se në situatën e krijuar nga koronavirusi, kudo në botë “qeveritë veprojnë këtu...

Ka shkuar në 4 numri i personave të shëruar nga koronaviruis në vend, ku një tjetër pacient ka lënë sot ambiente e Spitalit Infektiv. Lajmi i...

Ka shkuar në 6 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shkodër, ky dy raste të reja dyshohet se kanë rezultuar pozitivë mbrëmjen e...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në llogarinë e tij në facebook grafikun e kurbës së infeksionit të koronavirusit në Shqipëri, por edhe në vende të...

Princesha Maria Teresa e Spanjës ka vdekur në moshën 86 vjeç pasi u testua pozitivisht për koronavirus. Princesha, e familjes mbretërore Bourbon-Parma në Spanjë, ndërroi jetë...

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojtja Civile sot numri i personave që rezultuan pozitivë me koronavirus ishte 3,651 (dje ishin 4,401 raste të reja),...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka reaguar pas deklaratës së kreut të opozitë, Lulzim Basha, i cili tha sot se ndihmat ekonomike...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka konsideruar “dritë jeshile” dhe sinjal shprese për shqiptarët hapjen e negociatave. Në një intervistë me Skype për emisionin “kjo...

Qeveria ka detajuar mënyrën si do ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël. Bëhet fjalë për biznesin me xhiro deri në...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një intervistë për News 24 i ka bërë thirrje qeverisë t’i vërë gishtin kokës dhe të mbyllë call...

Nëse shkalla e rritjes së rasteve vazhdon në nivelet aktuale, zona metropolitane e New York-ut do të pësojë një katastrofë më keq se Wuhan-it në...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mes toneve të ashpra si përgjigje ndaj mos marrjes së masave mbështetëse nga qeveria, ka thënë se situata në...

Me tone të ashpra, kreu i PD-së, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë dhe kryeministrit Rama që të merren masa për të luftuar pandeminë...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të paguar me dy muaj rrogat e personave që ngelën pa...

Nga Alfred Peza Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, mori shumë herë më pak vëmendje sesa meritonte në Shqipëri, në raport me ato që ofruan mediat...
video

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në Rinas 10 doktor dhe 20 infermierë, të cilët po nisen drejtë Italisë, për të ndihmuar në luftën kundër...
video

Pamje të rënda po qarkullojnë nga Kenia pasi policia ka hedhur gaz lotsjellës mbi një turmë udhëtarësh dhe oficerët u filmuan nga telefona celularë duke...

Një person i shtrirë në tokë ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve sot pranë rrugës "Siri Kodra", përballë Dispancerisë. Një qytetare ka dërguar në adresën e...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i njohur...

Panorama Plus

Capital T e ka mbajtur shumë larg vëmendjes së publikut jetën e tij private. Ai është treguar gjithmonë i rezervuar sidomos përsa i përket jetës...

Disa ditë më parë pasi u bë virale shprehja e këngëtarit Robert Berisha se “nuk je shqiptar nëse ke frikë nga koronavirusi”, këngëtari i njohur...

Aktori i njohur shqiptar Gent Hazizi qëndron i izoluar në shtëpi prej 16 ditësh duke parë sesi mjekët luftojnë për të shpëtuar të prekurit nga...

Koronavirusi është kthyer në shqetësim për të gjithë njerëzit në mbarë botën. Ndërsa qeveritë bëjnë përpjekje për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, personazhet e famshme...

Loredana ka nxitur thashethemet se është në një lidhje me reperin gjerman Zunën. Madje mbrëmjen e së enjtes, dy reperët sollën bashkëpunimin e tyre së...

Rike Roçi është përballur me ditë të vështira këtë periudhë. Prej disa javësh ajo është izoluar në banesën e saj në Milano për shkak të...

Këngëtarja Manjola Nallbani është izoluar në shtëpi prej shumë ditësh nga frika e koronavirusit. E ndërsa qëndronte e mbyllur, ajo u bë nostalgjike dhe filloi...

Ish Miss Anglia iu është lutur qeverisë britanike ta ndihmojë të kthehet në vend për të ndihmuar stafin mjekësor që po përballet me koronvirusin. Bhasha Mukherjee,...

Morena Taraku po i kalon ditët e karantinuar në Turqi. Dhe në një moment kur bota po kalon një periudhë të vështirë dhe mijëra njerëz...

Vajza e Albërie Hadërgjonaj, Agnesa u raportua vitin e kaluar se i kishte dhënë fund martesës me bashkëshortin e saj Andi Prenga, me të cilin...

Modelja shqiptare Aurela Hoxha është karantinuar në Spanjë ndërsa bota vazhdon të izolohet nga frika e përhapjes së koronavirusit. Aurela rrëfeu se frikën më të madhe...

Princi Charles ka rezultuar pozitiv me koronavirusin. Princi i Uellsit ka shfaqur simptoma të lehta të virusit, sipas Clarence House. Dukesha e Cornwall gjithashtu është testuar, por...

Prej disa ditësh Robert Berisha ndodhet në karantinë në Qendrën Studentore në Kosovë. Por nga karantina, këngëtar nuk ka harruar të urojë për ditëlindje ish bashkëshorten...

Presidenti Ilir Meta ka festuar 51 vjetorin mbrëmjen e djeshme, në një moment aspak të lehtë për vendin, për shkak të koronavirusit, që ka mbyllur...

Kohë më parë u përfol se Tuna dhe Patris Berisha janë ndarë. Thashethemet qarkulluan pasi këngëtarja hoqi mbiemrin e Patris nga Instagrami i saj dhe...

Bebe Rexha është një këngëtare shumë e suksesshme në tregun muzikor ndërkombëtar. Dhe si një personazh shumë i famshëm, jeta e saj personale ka interes...

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha ka reaguar ashpër ndaj politikanëve dhe thirrjeve të tyre për të qëndruar në shtëpi. Madje ajo nuk ka kufizuar fjalorin dhe...

Padyshim që kjo është një ditëlindje e veçantë për këngëtaren Anxhela Peristeri. Ajo është izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit dhe nuk ketë mundësi të...

Rudina Dembacaj është shumë e hapur kur flet për familjen e saj të re, madje edhe kur bëhet fjalë për detaje shumë personale dhe intime. Ndërsa...

Manjola Nallbani qëndron e izoluar prej 10 ditësh në shtëpi për të mos u prekur nga koronavirusi. Duke e konsideruar një periudhë të vështirë, këngëtarja u...
 

Politikë

19:53 Nënkryetari  i PD-së, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, se kanë prioritet “tenderat, koncesionet...

19:43 Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, tha se kryeministri Rama duhet patjetër që të kërkojë ndihma në të gjitha mënyrat, për të siguruar sa...

19:34 Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka akuzuar qeverinë për propagandë, ndërsa tha se në situatën e krijuar nga koronavirusi, kudo në botë “qeveritë veprojnë...

Kronikë

15:48 Një person i shtrirë në tokë ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve sot pranë rrugës "Siri Kodra", përballë Dispancerisë. Një qytetare ka dërguar në adresën...

15:29 Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar zyrtarisht se ka ndërruar jetë në spitalin infektiv...

14:57 Policia e Shtetit sqaron hapat që duhet të ndjekin qytetarët për të lëvizur nga e hëna, duke iu referuar urdhrit të ri kufizues që...
 

Sport

18:22 Teksa Liverpuli ka nxjerrë në shitje Xherdan Shaqirin, kanë në dalë në skenë dhe disa klube europiane që dëshirojnë t’i krijojnë vend 28-vjeçarit. “Football Insider” raporton...

16:52 Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur së fundmi Atletiko Madridin dhe jo vetëm këtë klub, por gjithë botën e futbollin. Ka ndërruar jetë futbollisti...

14:53 Karlo Ançeloti ka dhënë një intervistë së fundmi, ku ka folur për situatën e Koronavirusit dhe momentin që po kalon futbolli. Tekniku italian që ka...

Dossier

09:00 “L’Echo de Paris” ka botuar, të hënën e 5 majit 1913, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me intervistën ekskluzive të Isa Boletinit,...

12:57 Publikohet historia e panjohur të Mihal Cikos me origjinë nga qyteti i Korçës, që në vitet e para të shekullit të kaluar së bashku...

08:10 Publikohet historia e panjohur e familjes Ristani me origjinë nga Zagoria e Gjirokastrës, ku të parët e tyre, Vasili me Janin, për shkak të...

Speciale

08:19 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historinë e panjohur e ndodhur në fundin e vitit 1979, kur kryeministri Mehmet Shehu që njëkohësisht mbante dhe funksionin e Ministrit...

07:48 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e familjes së avokatit dhe publicisit të njohur, Vasil Dilo me origjinë nga Gjirokastra, i cili pasi ishte...

09:11 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Ahmet Beqo Nivicës me origjinë nga fshati i Kurveleshit, i cili pasi u shkollua në Tregtaren e...

Shëndeti

09:33 Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe...

23:21 SARS-CoV-2, virusi që shkakton pandeminë COVID-19, mund të mbijetojë në maska kirurgjikale të fytyrës deri në shtatë ditë, pretendojnë shkencëtarët. Koronavirusi i ri po studiohet...

20:50 ADA HAZIZOLLI/ “Vitamina D është një nga vitaminat më të rëndësishme për mirëfunksionimin e trupit të çdo njeriu’. Kështu pohon mjeku endokrinolog Dashamir Gjergji, i...

Sociale

18:09 Mjekët dhe infermierët që do të shërbejnë në një spital në Itali, janë pjesë e 3 mijë vullnetarëve që i’u përgjigjën thirrjes për t’u...

18:07   Psikologia  Klinike: Msc.   Alberta  Shkembi Këshilla  për  prindërit  në  menaxhimin  e  situatës  së  krijuar  nga  koronavirusi. Tashmë  ne  ndodhemi  në  mes  të   një  pandemie. Pasiguria ...

15:23 Elizabeta Musta, mjeke familje në Qendrën Shëndetësore në Kamëz thekson se në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, me rëndësi është izolimi lokal i përhapjes...

Ekonomi

17:50 Qeveria ka detajuar mënyrën si do ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël. Bëhet fjalë për biznesin me xhiro deri...

08:33 Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka sqaruar skemen se si perfitohet falja e kamatvonesave dhe kategorite qe perfitojne, nderkohe qe abonetet e tjere...

19:46 Megjithëse qeveria shtrëngon gjithnjë e më shumë masat për të mos lejuar grumbullimin e njerëzve ambientetet publike, deputeti Kujtim Gjuzi publikon fotografi në rrjetet...

Kulturë

15:13 Nga Luan Rama ( Dedikim në ditën e lindjes së shkrimtarit) Në letërsinë e çdo gjuhe ka shumë shkrimtarë. Nga shkrimtarët, fare pak ia dalin të...

20:02 Nga Persida Asllani Ky 25 mars shënon 140-vjetorin e lindjes së Mid’hat Frashërit dhe në nderim të tij e në vijim të botimeve të shumta...

10:51 Koronavirusi, ka detyruar miliarda njerëz të izolohen në shtëpitë e tyre. Për shumëkënd, kjo është një përvojë e rëndë, sidomos në aspektin psikologjik. Por...

Unë Gruaja

11:01 Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka qenë bujare me Alije Sulon. Ajo vazhdon...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...