Amerikanët shpenzuan një shifër rekord prej 9.12 miliardë dollarësh në internet gjatë asaj që njihet si e 'Premtja e Zezë', dita menjëherë pas festës së...

Polonia ka mundur me shifrat 2-0 Arabinë Saudite dhe ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit të mëtejshëm në Kupën e Botës. Skuadra polake ia...

  Postimi i Klevis Balliu: Europianët më të sigurtë mes protestuesve se sa në krah të Ramoviçit. Degradimi i Policisë së Shtetit është një nga dramat më...

Ukraina ka njoftuar për nisjen e një programi ndërkombëtar ndihme të quajtur "Gruri nga Ukraina", një iniciativë kjo për të fituar mbështetjen e vendeve në...

Të shumta kanë qenë sfidat që Ardit Çuni ka marrë përsipër përgjatë këtij viti. Dhe duket se “feedback”- un e dëshiruar tashmë ia ka dhënë. Si...

Qeveria social liberale e Gjermanisë po bën përpara me planet për të lehtësuar rregullat për marrjen e shtetësisë, një përpjekje që po kundërshtohet nga opozita...

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi duket se është një fanse e “zjarrtë” e kushërirës së saj, këngëtares me famë botërore Bebe Rexha. Përmes rrjeteve...

Këto janë dy efektivët e policisë që grabisnin me dhunë qytetarët në Liqenin Artificial të Tiranës. Serxhio Cani, 23 vjeç, punonjës i Patrullës së Përgjithshme, dhe...

Kreu i Partisë së lirisë, Ilir Meta ka pritur delegacionin e Mongolisë që ndodhen në një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë nga Kuvendi i...

Një shtetas turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga një Gjykatë hungareze është arrestuar në Rinas. 47-vjeçari me dy emra akuzohet për veprën penale “Dhënia...

Këto janë fotot e 14 anëtarëve të bandës së Ekos që kryenin grabitje dhe trafikim droge në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik në Zografou në...

Që nga viti 1908 kur janë përballur për herë të parë, Franca dhe Danimarka kanë luajtur 15 ndeshje në total dhe bilanci është totalisht në...

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka akuzuar mazhorancën se po bllokon në Parlament vendimin e Kushtetueses per Tubimet. Në një postim në Facebook, ai...
video

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për laboratorin e drogës të zbuluar në vilën e zyrtarit të PS, Viktor Çervanaku në Fier. Çervanaku, tri herë...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Sidomos rreth jetës private kohët e fundit pasi u nda...
video

Shira të dendur me stuhi shkatërruan të paktën 10 ndërtesa në ishullin italian Ischia, i cili është rreth 20 milje larg brigjeve të Napolit. Autoritetet italiane...
video

Ditën e premte, (25 nëntor) SPAK doli për të dhënë detaje të një prej goditjeve më të mëdha në fushën e narkotikëve në vendin tonë. Përpos...

Deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se në Shqipëri, që të jesh i suksesshëm në biznes, rëndësi ka "të kesh njohje me qeverinë dhe qeveritarët". Në...

Deputetja e PD, Flutura Açka ka publikuar një status ironik në rrjetet sociale, të një bisede mes një politikani italian në Dubai dhe një "dinjitari...

Kreu i PD Sali Berisha tha se për protestën e 6 dhjetorit, do të ketë skenar të studiuar mirë. "Po bëhet skenar shumë i studiuar. do...

Lajme Flash

Panorama Plus

Të shumta kanë qenë sfidat që Ardit Çuni ka marrë përsipër përgjatë këtij viti. Dhe duket se “feedback”- un e dëshiruar tashmë ia ka dhënë. Si...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Sidomos rreth jetës private kohët e fundit pasi u nda...

Këngëtarja Elvana Gjata ka ndezur rrjetin me poza provokuese në rrjetet sociale. Artistja pozoi në një kolltuk e veshur me të brendshme dhe jumpsuit transparent që...

Gent Pjetri, i njohur gjerësisht për publikun shqiptar si “Doktori i Fiksit”, ka folur për divorcin e vështirë nga bashkëshortja e tij. Ai ka zbuluar se...

Moderatorja e njohur, Ori Nebijaj vendosi që të lërë televizionin dhe angazhimin e saj në media, për t’u futur në Parlament. Ajo prezantonte emisionin “Për’puthen”,...

Arbër Çepani e ka marrë shumë seriozisht angazhimin e tij te “Dancing With the Stars”. Ish-fituesi i “Big Brother 1” është ndër emrat më të pëlqyer...

Prej gati 20 vitesh, Hygerta Sako është ndër imazhet më të konsoliduara të ekraneve tona. Ish-misi tashmë është e profilizuar si moderatore e sportit, ku përtej...

Panairi i Librit çeli siparin ditën e mërkurë (16 nëntor) në edicionin e tij të 25-të. 95 shtëpi botuese nga Shqipëria e Kosova, Maqedonia e...

Arbana Osmani është një ndër personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Moderatorja e cila është goxha aktive në rrjetet sociale, shpesh herë realizon biseda...

Është bërë pothuajse një vit që prej ndarjes nga jeta e Hueyda El Sayed. Për herë të parë është zbuluar dëshmia e saj në ditët e...

Dashi Mund të ndiheni me energji të ulët. Kujdesuni për veten dhe konsultohuni me një mjek nëse është e nevojshme. Mos u futni në debate pasi...

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, është duke shijuar suksesin e këngës së saj më të fundit “I’m good (Blue)” me David Guettan. Ajo së...

Edhe një javë na ndan nga finalja e madhe e “Kënga Magjike”, ku në garë janë disa nga artistët më të pëlqyer për momentin. Por ndryshe...

Nis një kapitull i ri për modelen seksi Oriola Marashi. Një foto në “Instastory”-n e Oriolës së fundmi na lë të kuptojmë që ajo ka...

Alfio Rrotani prej disa ditësh është në qendër të mediave rozë, teksa po komentohet për ndarjen nga moderatorja, Fatma Methasani, të cilën e konfirmoi përmes...

Pas lajmeve se Pete Davidson dhe modelja Emily Ratajkowski janë në një romancë, ka ardhur dhe ‘reagimi’ i ish-partneres së komedianit, Kim Kardashian. Ylli i “Keeping...

  Këngëtari i njohur Sinan Vllasaliu është paraqitur ditën e sotme para gjykatës pasi është akuzuar për shmangien e tatimeve nga viti 2011 deri në 2015. Vllasaliu...

Kantautori i njohur Redon Makashi ka reaguar një ditë pas deklaratave të koreografes Rexhina Çuko, e cila konfirmoi se ka pasur një marrëdhënie shumë të...

Vetullat e zbardhura janë bërë trendi më ‘in’ kohëve të fundit. Ato i kemi paë në pasarela dhe në mesin e të famshëmve. Të qarta, në...

Dy ditë pasi lajmit se kantautori i njohur Redon Makashi dhe koreografja Rexhina Çuko janë fejuar bashkë, duket se gjithçka ka marrë fund në lidhjen...

Politikë

16:09   Postimi i Klevis Balliu: Europianët më të sigurtë mes protestuesve se sa në krah të Ramoviçit. Degradimi i Policisë së Shtetit është një nga dramat...

16:00 Armand Dervishi prezantoi sot kandidaturën e tij për garën në Primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit. Në një deklaratë për mediat, ai tha...

15:30 Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi duket se është një fanse e “zjarrtë” e kushërirës së saj, këngëtares me famë botërore Bebe Rexha. Përmes...

Kronikë

15:13 Këto janë dy efektivët e policisë që grabisnin me dhunë qytetarët në Liqenin Artificial të Tiranës. Serxhio Cani, 23 vjeç, punonjës i Patrullës së Përgjithshme,...

14:58 Një shtetas turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga një Gjykatë hungareze është arrestuar në Rinas. 47-vjeçari me dy emra akuzohet për veprën penale...

14:50 Këto janë fotot e 14 anëtarëve të bandës së Ekos që kryenin grabitje dhe trafikim droge në rezidencat studentore të Universitetit Politeknik në Zografou...


Sport

16:30 Kancelari gjerman Olaf Scholz përshëndeti gjestin e futbollistëve gjermanë që mbuluan gojën përpara ndeshjes kundër Japonisë në Kupën e Botës, si një përgjigje ndaj...

16:15 Polonia ka mundur me shifrat 2-0 Arabinë Saudite dhe ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit të mëtejshëm në Kupën e Botës. Skuadra polake...

14:34 Që nga viti 1908 kur janë përballur për herë të parë, Franca dhe Danimarka kanë luajtur 15 ndeshje në total dhe bilanci është totalisht...

Dossier

20:23 Lëvizja e lirë e shqiptarëve ka filluar me Greqinë që në dhjetor 2002. Këtë na e dëshmon ambasador Bashkim Zeneli në librin e tij...

22:02 NGA AFRIM IMAJ/ Është një shtëpi e thjeshtë në kreshpat e një kodrine në fshatin Katund i Vjetër Mirditë, shumë pranë qytetit të Rubikut. Një...

10:33 Në librin e tij të dytë, "E vërteta, pavarësia e Kosovës, Amerika dhe diaspora", i cili do të promovohet shumë shpejt, Ekrem Bardha, aktivist...

Speciale

22:02 NGA AFRIM IMAJ/ Është një shtëpi e thjeshtë në kreshpat e një kodrine në fshatin Katund i Vjetër Mirditë, shumë pranë qytetit të Rubikut. Një...

14:36 NGA ARMAND PLAKA Çfarë shkruante shtypi bavarez në vitin 1923, një vit pas (ri) vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve? Cilat ishin pasuritë e...

16:32 BIRN, Klodiana Lala/ Dokumentet e siguruara nga BIRN nga dy procedime penale hedhin dritë mbi përfshirjen e një personazhi të krimit të organizuar në...

Shëndeti

21:57   Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi, se është mundur të dallohen shenjat e sëmundjes së demencës që 9 vjet përpara se pacientëve t’u bëhet e ditur diagnoza zyrtare. Studiuesit në Universitetin e Kembrixhit e publikuan studimin – i financuar nga Këshilli i Kërkimeve Mjekësore me...

19:17 Gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete nga virusi Covid-19, ndërkohë që janë regjistruar 12 raste të reja...

22:35 Nga Ian Sample Mjeku ishte duke parë në TV shfaqjen “University Challenge” kur dyshoi në fillim se diçka nuk shkonte me moderatorin Xheremi Paksman. Normalisht...

Sociale

11:06 Pas tmerrit që përjetoi nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Shqipëri dhe jetesës në kontejner për tre vjet pas, 80-vjeçarja Emine Dokuçi mendoi...

09:00 Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 110-vjetorin e ngritjes së flamurit në Tiranë. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj...

08:00 Familjarë, miq e kolegë u mblodhën për të kujtuar njëvjetorin e ndarjes nga jeta të profesorit dhe studiuesit të shquar, Aleks Luarasi. Profesori u nda...

Ekonomi

08:38 Situata e pafavorshme hidrike ka ndikuar negativisht në ecurinë e kompanisë energjetike në vend, në hallkat e shpërndarjes përmes “OSHEE Group”, për shkak të...

08:33 Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë, 26 Nëntor me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke treguar...

20:16 Në Shqipëri, Banka Qëndrore ka ndërhyrë disa herë brenda pak muajve, duke rritur normën bazë të interesit, me qëllim për të ulur inflacionin. Ky...

Kulturë

13:58 Shkrimtari Ismail Kadare ka dhënë një mesazh për lexuesit mesditën e sotme në panairin e librit. Ai u shpreh se lexuesit janë pjesa më e...

13:30 Në edicionin e vitit 2022 të Panairit të Librit u shpërndanë sot dhe çmimet letrare për autorët dhe përkthyesit e këtij viti. Shkrimtarja Natasha Poroçani...

16:06 Tetë autorë të rinj shqiptar janë bërë pjesë e një antologjie në gjuhën italiane, botuar nga Besa Muci Editore, nën përkthimin e Valentina Notaro,...

Unë Gruaja

13:01 Themeluesja e Teatrit të Operas dhe Baletit, Ganimet Vendresha është ndarë nga jeta diten e sotme në moshën 88-vjeçare.  Mësohet se homazhet në nder të artistes...

22:00 Nga Uvil Zajmi Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që...

08:30 Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...
CLOSE
CLOSE