Restorant Prestige  
Teka
Panorama Sport

Duke filluar nga fundi i shek. XIX, Ismail Qemali ravijëzohet në jetën politike osmane, por edhe ndërkombëtare, si një ndër personalitetet politike që kërkonte nga...

Në përfundim të luftës dhe krye sisht pas viteve '45, Shqipëria trashëgoi vetëm terrene sportive, siç ishte ajo me famë e Shallvares në Tiranë. Rikthimi intensiv...

Një deputete lokale e partisë së Putinit ka mbetur e vdekur, së bashku me bashkëshortin e saj, pas shpërthimit të një sasie eksplozivi në mjetin...

Ish-futbollistit i Tiranës dhe ish-kryetari i Njësisë Bashkiake nr. 9 në Tiranë, Indrit Fortuzi duket se është futur në telashe të mëdha. Disa ditë më parë,...

Drejtori i një fabrike të armëve në Serbi ka konfirmuar se të paktën dy nga pushkët e përdorura në sulmin nga militantët islamikë gjatë sulmeve...

UPDATE/ Dy ditë pas kritikave që deputeti demokrat, Eduard Selami, bëri ndaj lidershipit të PD-së, se ndihet i “zhgënjyer nga udhëheqja e re”, ka reaguar...

Francesco Sicignano, pensionisti i Vaprio d’Adda që pak kohë më parë vrau shqiptarin Gjergji Gjoni, për të cilin tha se kishte hyrë për ta grabitur...
   

Aktualitet

13:57 Një letër e ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri e publikuar mbrëmë ka nxjerrë ‘zbuluar’ edhe Partinë Demokratike. Drejtuesi i emisionit “Opinion” Blendi Fevziu nxorri letrën që...

Argument

video

14:00 Kryeministri Edi Rama ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Kinë. I ftuar për një dalje televizive në “Radio Ejani” të Pekinit, pas intervistës,...

Panorama Plus

Shkrimtari nga Kosova, Albatros Rexhaj, është një nga konkurrentët e spektaklit “Dancing with the stars” që garojnë për kupën. E përveç zhdërvjelltësisë në lëvizje, Rexhaj...

Ndarja apo ftohja artistike me Sinan Hoxhën, duket se i ka sjellë shumë telashe në karrierë Seldit. Ky i fundit nuk po përjeton suksesin që...

Edhe pse mundohet të duket ndryshe nëpër koncerte, ku nxjerr çdo gjë edhe për shkak të frikës nga fotot që do të qarkullojnë, Enca Haxhia...

Fillimet e karrierës i ka pasur jo shkallë-shkallë, por bombastike. Këngëtarja e re, e cila tashmë ka nisur një karrierë të vrullshme në muzikë, pasi...

Balerini dhe fotomodeli Klinton Zeqiraj, i cili këto dy vite është komentuar në mediat rozë për lidhjen me aktoren e humorit Renada Caci, e njohur...

Politike

23:05 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, nderoi figurën e Dedë Gjo Lulit (pas vdekjes) me dekoratën e "Flamurit Kombëtar” Në një ceremoni të zhvilluar në Pallatin...

Ne Fokus

16:35 Kjo video e publikuar në profilin në Facebook të ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli ka prekur zemrat e shumë personave, pasi është dedikimi emocionues...

Ekonomi

15:19 Nuk do të kishte kuptim që një punonjës me shkollë të lartë gjatë viteve të komunizmit të merrte pension sot sa 1 për qind...

Sport

19:34 Gazeta më e madhe sportive në Itali “Gazzetta dello Sport” ka hapur një sondazh online në sajtin e saj për të votuar trajnerin më...

Kronike

18:40 Gjykata e Kurbinit la në qeli dy vëllezërit Gjergj dhe Nikoll Cali, të cilët mbrëmjen e 4-shtatorit u përplasen me deputetin Armando Prenga dhe...

Kulture

15:11 Gjithnjë në kërkim të vetes. Mes aktrimit, pikturës, fotografisë, por edhe regjisë. Edhe pse Artur Gorishtin publiku shqiptar e njeh më së shumti si aktor,...

Kosova

15:34 Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë dhe mori pjesë në aktivitetet e organizuara me rastin...

Sociale

15:22 Nëse deri më tani Bashkia e Tiranës monitoronte gjithë veprimtarinë e linjave urbane në kryeqytet, deri te dhënia e licencës, shumë shpejt do të...

Bota & Rajoni

22:38 Tre oficerë policie dhe disa qytetarë kanë mbetur të plagosur nga një sulm me armë në Colorado Springs, në SHBA. Mediat amerikanë citojnë një zyrtar...

Dossier

14:29 Me pavarësinë e saj Greqia, dhe me autonominë e saj Serbia, krijuan epërsi krahasuar me popujt e tjerë të Ballkanit, qofshin këta të krishterë...