Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas rritjes së çmimit të dizinfektanit të duarve, pas një denoncimi të një qytetari. Teksa ka theksuar se rritja dyfish...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të ndalë propagandën për koronavirusin dhe të hartojë urgjent një plan masash për...

Policia e Vlorës vuri në pranga sot një person i cili ishte në kërkim, pasi mbi të rëndon një dënim me 3 vite burgim. Një 25...

Bashkimi Evropian merr masa ndaj përhapjes së koronavirusit duke detyruar personat që kanë qenë në Itali, pjesëtarë të stafit që kanë vizituar kohët e fundit...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sot kryeministrin Rama dhe ministren e Shendetesise, se "me qendrimet e tyre po bejne çmos te fusin koronavirusun ne Shqiperi". Me...

A është e vërtetë se Mehmeti Shehu kishte kërkuar 3 milionë dollarë për të vrarë Enver Hoxhën, ose më saktë për të helmuar atë? Pas vetëvrasjes...

  Zëdhënësi i Presidentit, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të Kreut të Grupit të PS-së, Taulant Balla, i cili e quajti qëndrimet e Metës dhe...

Dy persona te tjere jane vene ne shenjestren e OFL-se, te detyruar qe brenda 48 oresh te deklarojne pasurine e tyre.  Ne njoftimin e sotem, OFL...

Kroacia ka konfirmuar rastin e saj të parë te koronavirusit. Pacienti i infektuar ndodhet ne në spital në kryeqytetin Zagreb, tha sot kryeministri Andrej Plenkoviç. “Pacienti...

Pas deklarates me te fundit te kryeministrit Edi Rama, qe ne nje sqarim per masat e marra per koronavirusin, shigjetonte ata qe i cileson “politikanët e...

ADA HAZIZOLLI/ Spitali Infektiv në QSUT është paracaktuar si pikë referimi për çdo rast të dyshuar me koronavirus. Prej javësh ka nisur trajnimi i stafit mjekësor...
video

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla tha sot se thirrja e Presidentit për tubimin e datës 2 mars është shprehje e një konflikti të...

Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla është pyetur sot nga gazetarët lidhur me rrezikun e koronavirusit në Shqipëri dhe mundësinë për shtyrjen e Kongresit...

Kryeministri Edi Rama ka dalë me reagim pas atyre që po thuhen ditët e fundit në rrjetet sociale dhe në media për situatën me koronavirusin...

Mbi 25 tonë pajisje elektrike pa dokumentacion shoqerues jane sekuestruar në Portin e Ankonas, në Itali. Mediat italiane shkruajne sot se mbetjet qe përmbanin kryesisht pajisje...

Operacionet e kërkesat e para të OFL nisën me personat e dyshuar për pengmarrjen dhe "zhdukjen" e Jan Prengës, që si motiv kishte trafikun e...

Edhe pse deri tani Shqipëria nuk ka asnjë rast të të prekurve nga koronavirusi, frika nga infektimi ka pushtuar popullsine. Ekspertet dhe OBSH keshillojne perdorimin...
video

Deri tani Shqipëria nuk ka asnjë rast të të prekurve nga koronavirusi. Përfaqësuesja e ministrisë së Shëndetësisë, Eugena Tomini tha sot se deri ditën e...

Shkon në 5, numri i të arrestuarve për vjedhjen me dhunë të ciftt te te moshuarve, nderkohe qe nje autor mbetet ende ne kerkim. Pasi njoftoi...

Dhoma e Tregtise Lezhë ka reaguar pas arrestimit nga policia me urdhër të Prokurorisë, të kryetarit të saj, Pashk Palokaj. Arrestimi i biznesmenit me urdher te...

Panorama Plus

Genta Ismajli është çdo ditë e më shumë e dashuruar me biznesmenin turk, Usta. Këtë këngëtarja e tregon me anë të postimeve në rrjetet sociale. Së fundmi,...

Babai i këngëtarit të ndjerë, Ergi Dinit ka folur rreth dhimbjes së humbjes së djalit të tij në aksidentin me motor. Dashamir Dini, i ftuar në emisionin...

Dy nga ministret më të rëndësishme të qeverisë Rama, ajo e Shëndetësisë dhe ajo e Drejtësisë, janë fotografuar nga paparazzi ynë pak ditë më parë.  Ogerta Manastirliu...

Si fillim, duhet thënë që ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka një profil familjari shembullor. Në fundjava ai shihet vazhdimisht në shoqërinë e bashkëshortes. Ndërkohë që janë bërë...

 Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi e ftuar në emisionin “Klanifornia” ka deklaruar se do kishte dashur të plagoste drejtorin e Përgjithshëm të RTSH-së, Thoma Gëllçi,...

Risjellja edhe njëherë e historisë së bujshme të arrestimit të Stresit nga Roza Lati, acaroi ish të fejuarën e reperit, Kejsin. Kjo e fundit e konsideroi...

Deputeti socialist, Anduel Xhindi, ka habitur këtë herë teksa është shfaqur në Parlmanet me një kollare me lule ngjyra-ngjyra. Ai ka disa legjislacione që është deputet...

Në një intervistë për një media lokale të qytetit të tij të lindjes, Elbasanit, moderatori Xhani Shqerra ka zbuluar se së shpejti do ta shohim...

Deputetja Majlinda Halilaj, e cila u fut në Parlament pasi mori mandatin e deputetit që la kryetari i PD-së, Lulzim Basha, shkaktoi mjaft diskutime teksa...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora, së shpejti do ta publikojë projektin e saj më të ri muzikor. Në fakt, kjo këngë do të jetë në...

Ish-velina e Ermal Mamaqit, Kejvina Kthella, u përfol për një lidhje me reperin Sever Saraqi, por flitet se në fakt është duke jetuar një lidhje...

Arbenita Ismajli, e dashura e reperit Fero, ka qenë mjaft e pranishme në artikujt e mediave rozë muajt e fundit, kjo për shkak të imazheve...
video

Këngëtarja, Elvana Gjata, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Bruksel. Gjatë performancës së saj, këngëtarja ka elektrizuar publikun, i cili ka kënduar bashkë me të. Ndërkohë...

Aktori protagonist i “Mbledhje e jashtëzakonshme në Parlament” rrëfen shfaqjen që po bën bujë në Tiranë, pasi u nxjerr të palarat politikanëve Nëse pyesni veten se...

Nga lidhjet direkte me “Aldo Morning Show”, ku provoi gazetarinë e terrenit me gjithë vështirësitë e profesionit, Enki Bracaj do të vendoset në një studio...

Bleona Qereti do nxjerrë klipin më të ri të këngës “Haters”, që u publikua në shtator të vitit të kaluar. Bleona ka lajmëruar se publikimi i...

Baby G nuk di të ndalet së provokuari. Këto ditë, ajo po i kalon pushimet në një nga vendet e nxehta. Nga atje, Baby G po...

Redona Koçi është modelja me shumë ndjekës në “Instagram”, e cila Shën Valentinin e festoi me një set fotosh shumë provokuese, ku lëkura takohej me...

I ftuar në emisionin “Glamour Zone”, Young Zerka rrëfeu disa detaje nga jeta e tij dhe marrëdhënia që ka me këngëtaren Ronela Hajati. Ai tregoi se...

Pak kohë më parë, modelja Trejsi Sejdini njoftoi se do të zhvendosej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të provuar karrierën si modele dhe...
 

Politikë

14:34 Zëvendës kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas rritjes së çmimit të dizinfektanit të duarve, pas një denoncimi të një qytetari. Teksa ka theksuar se rritja...

14:13 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të ndalë propagandën për koronavirusin dhe të hartojë urgjent një plan masash...

14:06 Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë ka marrë vendim për hapjen e Konsullatës së Përgjithshme në Strugë, në Maqedoninë e Veriut. Lajmin e bëri...

Kronikë

14:08 Policia e Vlorës vuri në pranga sot një person i cili ishte në kërkim, pasi mbi të rëndon një dënim me 3 vite burgim. Një...

13:24 Dy persona te tjere jane vene ne shenjestren e OFL-se, te detyruar qe brenda 48 oresh te deklarojne pasurine e tyre.  Ne njoftimin e sotem,...

12:02 Mbi 25 tonë pajisje elektrike pa dokumentacion shoqerues jane sekuestruar në Portin e Ankonas, në Itali. Mediat italiane shkruajne sot se mbetjet qe përmbanin kryesisht...
 

Dossier

13:44 A është e vërtetë se Mehmeti Shehu kishte kërkuar 3 milionë dollarë për të vrarë Enver Hoxhën, ose më saktë për të helmuar atë? Pas...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

18:18 Dashnor Kaloçi/ Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983, kur dy  të rinj, Fatmir Gusha dhe...

Speciale

10:45 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e familjes tiranase Sallaku, e cila gjatë periudhës së pushtimit të vëndit (1939-1944) u bë një bazë e...
video

22:30 Frika ndaj koronavirusit në vendin tonë rritet, ndërsa në Itali deri më tani janë shënuar 7 viktima e 229 të infektuar. Mjeku i njohur infeksionist...

08:28 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Abdurrahman Dibrës me origjinë nga Dibra e Madhe, i cili pasi u diplomua për Shkencat Politike në...

Shëndeti

00:41 Ministrja Ogerta Manastirliu foli në Open për koronavirusin ku tha se Shqipëria po bën kontroll të kufijve 24 orë në 7 ditë të javës. Rumania...

23:40 Gjithçka është në koordinim me Organizatën Botërore të Shëndetësisë për të përballuar një krizë të mundshme nga koronavirusi. Kështu deklaroi Eugena Tomini, specialiste e...

22:52 Në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu paralajmëroi se do të ketë procedime penale për farmacistët ku ka patur...

Sociale

13:00 ADA HAZIZOLLI/ Spitali Infektiv në QSUT është paracaktuar si pikë referimi për çdo rast të dyshuar me koronavirus. Prej javësh ka nisur trajnimi i stafit...

11:37 Edhe pse deri tani Shqipëria nuk ka asnjë rast të të prekurve nga koronavirusi, frika nga infektimi ka pushtuar popullsine. Ekspertet dhe OBSH keshillojne...
video

11:20 Deri tani Shqipëria nuk ka asnjë rast të të prekurve nga koronavirusi. Përfaqësuesja e ministrisë së Shëndetësisë, Eugena Tomini tha sot se deri ditën...

Ekonomi

08:22 Ministria e Financave dhe Ekonomisë, ka nxjerrë një vendim në bazë të së cilës, administrata tatimore mund të rimbursojë TVSH-në me këste, në rastet...

08:18 Shqipëria është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, i cili në vetëm pak ditë pothuajse ka gjunjëzuar vendin fqinj, Italinë. Ndërkohë, një raport i Kontrollit të...

12:48 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku mori pjesë në Ministerialin e 3-të Botëror për Sigurinë Rrugore, zhvilluar në Stokholm të Suedisë dhe organizuar...

Kulturë

08:16 Publikohet historia e panjohur të Prenk Jakovës me origjinë nga Gjakova por i lindur dhe i rritur në qytetin e Shkodrës në moshën shtatë vjeçare,...

10:12 Konferenca ndërkombëtare shkencore “Emigracioni politik shqiptar në vitet 1944-1990”, e mbajtur ditën e djeshme në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar, u shoqërua nga një...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

Unë Gruaja

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...

15:38 UVIL ZAJMI/ Në përgjithësi, urat kanë marrë famë edhe për ngjarjet që mbartin e kanë përcjellë në shekuj. Bëhen intriguese, kur pas tyre fshihet...

14:49 ARISTIR LUMEZI / Vito Kapo, bashkëshortja e Hysni Kapos, numri dy i kupolës komuniste, këmbëngul se ai u eliminua nga Ramiz Alia në një...