Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme
video

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin,  Elisa Spiropali ka thumbuar këtë të hënë në fjalën e saj me opozitën jashtë parlamentare por edhe me...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi në Kuvend se sot do të mbërrijnë 15,210 doza të vaksinës Pfizer, duke vijuar intensifikimin e...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ironizoi përmes një fjalimi të mbajtur në Kuvend, marrëveshjen e koalicionit e firmosur sot mes kryedemokratit Lulzim...

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim dosjen në ngarkim të gjyqtares Mimoza Margjeka dhe...

Policia e Fierit vuri në pranga një person i cili ishte në kërkim për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë" e mbetur në tentativë,...

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka dënuar sot më burgim të përjetshëm grekun Efthimiu Efthimiuos. Ky i fundit akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit, që...
video

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas firmosjes së marrëveshjes së koalicionit me Lëvizjen Socialiste për Integrim, tha se ky është çasti i bashkimit për...
video

Monika Kryemadhi foli pas marrëveshjes së koalicionit PD-LSI, duke u shprehur se ky është një bashkim jo vetëm për fushatë zgjedhore, por edhe një partnership...
video

Partia Demokratike e Shqipërisë e drejtuar nga Lulzim Basha dhe Lëvizja Sociaiste për Integrim, me drejtuese Monika Kryemadhin, firmosën paraditen e 1 marsit, marrëveshjen e...
video

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë firmosur marrëveshjen për zgjedhjet e 25 prillit. “Panorama.al”  ka siguruar marrëveshjen e arritur mes dy partive më...

Një person është gjetur i mbytur në një kanal me ujë në Darzezë. Sipas policisë, nga veprimet e para rezultoi se trupi i përket shtetasit...

16-vjeçari që u përfshi në aksidentin automobilistik mbrëmjen e së shtunës në Sukth të Durrësit ka ndërruar jetë në spital. Flavio Osmani, i biri i...
video

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në autostradën Levan-Vlorë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një person dhe janë plagosur...

Një infermier me veshje antiCovid, i kapur në një moment nga një kamerë sigurie. Qëndron ulur mbi një krevat, me duart kapur, e pamundur të...

MARIGLEN KUME/ Pak muaj para zgjedhjeve, në QBZ është miratuar një tjetër vendim për një koncesion të ri në sektorin e hidrokarbureve. Tri kompani do të...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përcjellë një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të artistit Kujtim Gjonaj. Teksa e quan krenari artistike te Tepelenës dhe Shqipërisë,...

Në mars pritet të nisë vaksinimi edhe për personat nën 65 vjeç. Ministrja Manastirliu tha dje se brenda 10-ditëshit të parë të marsit do të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur ditën sot me një tjetër dështim, sipas tij të qeverisë Rama. // Bëhet fjalë për shpenzimet në...
video

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se më në fund të nisë ndërtimi i hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës. // Në Facebook, kreu i qeverisë ka publikuar edhe një...

Në rast se shifrat e pandemisë do të vijojnë të mbeten të larta edhe përgjatë kësaj jave, Komiteti i Ekspertëve mund të ndryshojë mendje, duke...

Lajme Flash

Panorama Plus

Aulona Musta është bërë nostalgjike dhe ka kujtuar momentin e saj të parë në skenë si prezantuese. Moderatorja publikoi në Instastory disa video, të realizuara 14...

Eliza Dushku është në pritje të ëmbël për herë të dytë! AKtorja ndau me të gjithë këtë lajm të gëzueshëm nëpërmjet publikimit të një fotoje në...

Pas largimit të Xhesi Mucajt nga emisioni “Dy Botë”, në vend të saj erdhi të moderonte Xhensila Pere. Lidhur me këtë ngjarje, modelja ka hedhur dje...

Çifti i bashkëshortëve Marina Vjollca dhe Getoar Selimi kanë hapur biznesin e tyre, që nis me një dyqan veshjesh markë dhe do të zgjerohet me...

Tashmë ai nuk është vetëm. Socialisti i vjetër dhe dashamirësi i purove, Bashkim Fino, tani ka “rekrutuar” disa kolegë purodashës. Bëhet fjalë për ministrin e Brendshëm,...

Olta Gixhari ndodhet në Shqipëri ndërsa udhëtoi për herë të parë nga Spanja me djalin e saj tashmë 6- muajsh. Aktorja e njohur ishte e...

Klotilda Harka/ Modeli dhe ish-lojtari i “Big Brother”, Valer Kolnikaj, ka hequr dorë për pak kohë në show në televizion, për t’iu përkushtuar me kohë...

Ministrja e Transportit dhe e Energjetikës, Belinda Balluku, krahas reformave që ka ndërmarrë në institucionin që drejton, me sa duket ka vendosur të bëjë ndryshime...

Një debat i ashpër ka “shpërthyer” mes Sarës dhe Jasminës në “Për’Puthen”, pasi kjo e fundit tha se Sara tregoi mungesë respekti ndaj saj, në...

Gjylameti u bë nënë për herë të dytë rreth dy muaj më parë, duke sjellë në jetë djalin e saj, Kronin. Deputetja e PS-së publikoi një...

Patris Berisha argëtohet në shoqërinë e vajzave seksi, po Tuna Sejdiu? Kjo ishte pyetja që ngritën para dy ditësh mediat e Kosovës, duke rikthyer dhe...

Të gjithë e kanë parë filmin e famshëm “Propozimi", ku një grua e martuar pranon të bëjë seks me një milioner kundrejt një shpërblimi prej...

Që pas daljes nga reality show “Big Brother”, Gerta Shino ka mbetur një nga vajzat më të komentuara në media e në rrjete sociale. Së...

Tea Trifoni dhe Beart Rexhepi janë kthyer në një nga çiftet më të komentuara në media që kur lidhja e tyre u bë publike, në...

Rudina Magjistari është bërë nostalgjike dhe ka ndarë me ndjekësit disa fotot të realizuara 35 vite më parë. Imazhet bardhi e zi u realizuan në Plazh,...

Aurela Gaçe gjithmonë flet hapur me ndjekësit e saj për jetën e saj private. Së fundmi, gjatë një mini-interviste të zhvilluar me fansat në Instagram, këngëtarja...

Dafina Zeqiri ka zbuluar sot se i është nënshtruar një operacioni në gju dhe ende po rikuperohet. Këngëtarja publikoi në llogarinë e saj në Insatgram disa...

Aurela Hoxha është një ndër modelet me linjat më perfekte trupore, e cila shpesh tërheq vëmendjen me pozat seksi që ndan në rrjete sociale. Bukuroshja sot...

Këngëtarja Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision” si vajzë tradicionale, larg ekstravagancës. “Karma” titullohet kënga që është përzgjedhur fituese në Festivalin e...

Fotot joshëse dhe provokuese nuk mungojnë në rrjetet sociale të Trejsi Sejdinit. Modelja ka ndarë së fundmi një imazh të realizuar pak pas mesante, duke i...

Politikë

video

11:24 Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin,  Elisa Spiropali ka thumbuar këtë të hënë në fjalën e saj me opozitën jashtë parlamentare por edhe...

11:13 Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ironizoi përmes një fjalimi të mbajtur në Kuvend, marrëveshjen e koalicionit e firmosur sot mes kryedemokratit...
video

10:46 Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi nga foltorja e Kuvendit tha se kryeministri Edi Rama është vaksinuar me vaksina kontrabandë. Sipas deputetit Gjuzi, ashtu sic...

Kronikë

10:57 Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet dhe ka çuar për gjykim dosjen në ngarkim të gjyqtares Mimoza Margjeka...

10:55 Policia e Fierit vuri në pranga një person i cili ishte në kërkim për veprën penale "Heqja e paligjshme e lirisë" e mbetur në...

10:41 Gjykata e Apelit të Posaçëm ka dënuar sot më burgim të përjetshëm grekun Efthimiu Efthimiuos. Ky i fundit akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit,...


Sport

11:25 Juve frenoi në garën e saj me ekipet e Milanos në “Bentegoti” dhe trajneri Andrea Pirlo shpjegon atë që nuk shkoi me Veronën që...

11:04 Partizani B u mund ditën e djeshmje me rezultatin 1-3 nga Burreli në kompleksin “Internacional”. Skuadra e kuqe nuk pajtohet me rezultatin dhe për këtë...
video

10:57 Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes. Pas penalltisë së...

Dossier

07:51 Publikohen disa pjesë nga libri me kujtime i autorit Ejëll Çoba, intelektualit të njohur nga qyteti i Shkodrës, pinjoll i një prej familjeve më...

17:46 Dashnor Kaloçi/ Publikohet një dokument arkivor të nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), që i përket datës 9 janar të...

21:00 Historiani i njohur, profesor Paskal Milo, shprehet në studimin e tij se edhe Partia e Legalitetit, e cila fillimisht u mbështet nga misioni britanik...

Speciale

21:00 Historiani i njohur, profesor Paskal Milo, shprehet në studimin e tij se edhe Partia e Legalitetit, e cila fillimisht u mbështet nga misioni britanik...

21:20 ANILA DEDAJ/ Me kapelën republike vendosur me sqimë, syzet e errëta e pelerinën e kafenjtë që ia nënvizon elegancën e lëvizjeve, duket si personazh...

13:30 Diplomati i shquar Bashkim Zeneli, Mjeshtër i Madh, në librin e fundit të tij, “Berlin 1945– Maji i Fitores”, botuar nga UETPress sjell informacione...

Shëndeti

11:30 Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. Gazetari Erjon Skëndaj raportoi për “BalkanWeb” se para Infektivit situata ka qenë...

09:24 Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu thotë se Shqipëria ka nivelin më të lartë të numrit të mjekëve që kanë humbur jetën nga koronavirusi. Në një...

08:44 Të paktën 50% e grave të rritura raportojnë të kenë të paktën një infeksion të traktit urinar në jetën e tyre, sipas Organizatës Botërore...

Sociale

12:17 Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, tregon efektet anësore të vaksinave kundër koronavirusit të tre kompanive të mëdha prodhuese. Alimehmeti...

11:08 Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizitoi sot qendrën e vaksinimit në stadiumin “Air Albanian”, ku po vijon procesi...

14:54 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për t’u bërë një front përballë COVID19, gjatë takimit me mjekë...

Ekonomi

10:22 Përfaqësuesi i Shoqatës “Pronësi me Drejtësisë” Myrshit Vorpsi thotë se ligji aktual i qeverisë “Rama” është i dështuar. Gjatë fjalës së mbajtur në një aktivitet...

09:59 Duke publikuar një VKM të 24 dhjetorit të vitit të shkuar, eksperti i ekonomisë, Pano Soko thotë se me anë të saj është prodhuar...

08:29 Me lënien në fuqi të masave kufizuese për frenimin e Covid-19, biznesi prodhues në vend, që vazhdon të jetë i dëmtuar, kërkon një mbështetje...

Kulturë

10:06 “Poetët e vërtetë kanë vdekje konvencionale, pa dyshim. Ekuacioni i lashtë –gati proverbial se ‘poeti vdes, por jo poezia’- nuk është ngushëllues për njeriun...

19:31 Është ndarë nga jeta skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj. Mësohet se ai u nda nga jeta sot në moshën 74 vjeçare. Në një reagim,...

21:33 Arbër Ahmetaj, Ballsor Hoxha, Behar Jacaj, Gani Mehmetaj dhe Marcel Hila janë 5 autorët finalistë për Çmimin letrar “Kadare” 2021. Më 28 shkurt do...

Unë Gruaja

21:20 ANILA DEDAJ/ Me kapelën republike vendosur me sqimë, syzet e errëta e pelerinën e kafenjtë që ia nënvizon elegancën e lëvizjeve, duket si personazh...

21:16 LIRIDON MULAJ Aktori i njohur, Timo Flloko në një intervistë të gjatë për gazetën Exlibris ka folur për jetën e tij, vendlindjen, pasionin për poezinë,...

15:29 Dashnor Kaloçi/ Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), të cilat i...