Ish-Komandanti i Forcave Detare, që ka udhëhequr negociatat e ndarjes së kufirit detar me palën italiane rrëfeu këtë të enjtë në Top Channel sesi Shqipëria...

ARISTIR LUMEZI/ Ish-themeluesi i PD-së, Neritan Ceka, tregon rolin që ka luajtur Partia Demokratike gjatë ngjarjeve të tensionuara të 20 shkurtit, kur u rrëzua statuja...

"Zoti Lu, e dini rrugën e shpejtë të Reformës në Drejtësi? Kjo është eliminimi i menjëhershëm i mbartësve të më sipërm të filozofisë orientale të...

Dalin te tjera detaje nga plagosja e nje shtetase shqiptare jashte shtepise se saj ne lagjen “Haidari” të Athinës. Sipas mediave greke, e reja 30-vjeçare u...

Trajneri i Vllaznisë, dëshmoi duke qëndruar për rreth 3 orë në Drejtorinë e Policisë së Shkodrës dhe pas daljes dha një prononcim të shkurtër për...

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn do të ndalen në Tiranë si pjesë e turit të tyre në gjashtë...

Dite te acarta do te kaloje Europa! Sipas parashikimit te Meteoalb, motit të ngrohtë të këtyre ditëve i vjen fundi të shtunën e të dielën...

Ish-themeluesi i PD-së, Neritan Ceka, tregon rolin që ka luajtur Partia Demokratike gjatë ngjarjeve të tensionuara të 20 shkurtit, kur u rrëzua statuja e Enver...

Vazhdojnë hetimet rreth plagosjes së shqiptarit që u qëllua mbremjen e djeshme me nje plumb ne bark, në Mazzini në Busto Garolfo te Milanos. Karabinierët janë...

ADA HAZIZOLLI/ Deri në vitin 2032, “paketës” së sigurimeve që një grua ka, do t’u shtohen edhe vitet e shkollës së lartë. Pra, koha kur...

Parlamenti grek ka votuar për të hetuar 10 politikanë, duke përfshirë dy ish-kryeministra. Ata akuzohen se morën ryshfet nga kompania farmaceutike zvicerane Novartis. Sipas ligjit grek,...

Aktualitet

23:00 Ish kryeministri Berisha mori fjalën në Kuvend gjatë diskutimit të çështjeve jashtë rendit të ditës për të lexuar mesazhin e një qytetari, sipas të...

Argument

23:13 Identifikohen viktimat e aksidentit te rende qe ndodhi mbreme vone në autostradën Durrës-Tiranë, pa shkuar në Maminas. Gazetari i "Panorama" ben me dije se mjet tip...

Panorama Plus

Edhe pse njihet si një tip sportiv, madje, shumë shpesh e shohim në kodrat e Liqenit duke bërë vrap, mesa duket kur vjen puna për...

Në oborrin e Parlamentit, sytë janë kryesisht te zonjat. Kurioziteti se si vishen ato, është gjithnjë prezent. Ne, këtë herë kemi zgjedhur disa nga ministret...

Ajo është një ndër këngëtaret më të mira dhe më ta dashura për publikun shqiptar. Nëna e një vajze të vogël, Eneda komentohet veç karrierës...

Pasioni i çmendur i një fansi për moderatoren e “Top Channel” Luana Vjollca, që për pak mund të degjeneronte në një tragjedi, është shndërruar në...

Romir Zalla dhe Suela Bako janë të dy aktorë të njohur që krahas jetës kanë ndarë dhe disa projekte të përbashkëta. Ata ishin sot të ftuar...
 

Politikë

23:19 Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaron se gjatë këtyre tre viteve janë dhënë shumë më pak leje se sa në kohën kur...

23:00 Ish kryeministri Berisha mori fjalën në Kuvend gjatë diskutimit të çështjeve jashtë rendit të ditës për të lexuar mesazhin e një qytetari, sipas të...

23:00 Kryeministri Edi Rama i eshte kthyer komentuesve me replika ne komentet qe kane bere ne videon live qe Rama kishte postuar nga seanca plenare...

Kronikë

23:13 Identifikohen viktimat e aksidentit te rende qe ndodhi mbreme vone në autostradën Durrës-Tiranë, pa shkuar në Maminas. Gazetari i "Panorama" ben me dije se mjet tip...

22:57 Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Leçe me kokainë dhe materiale luftarake. Alvaro Basi, nga Shkodra, i cili jetonte prej kohësh në...

22:14 UPDATE/ Të tjra detaje janë zbuluar nga aksidenti i ndodhur gjatë natës në Maminas. Burime nga grupi i hetimit bëjnë me dije se po hetohen...
 
 
 

Sport

23:34 Ish-futbollisti i Flamurtarit, Teutës dhe Kukësit, Nijas Lena, ka reaguar për ngjarjen e ndodhur ditën e sotme në qytetin e Shkodrës, ku u sulmua...

22:39 U luajtën 6 takimet e fundit të turit të 1/16-ve ku u mësuan edhe emrat e 6 skuadrave që kaluan më tej në 1/8....

22:31 Mos na vrisni ëndrrën”. Është kjo thirrja e mijëra qytetarëve të Korçës, që dje kishin mbushur sheshin në mbështetje të Skënderbeut. Tifozë dhe dashamirës...

Dossier

09:44 Nga Kastriot Dervishi Rebelimi i Shkollës së Bashkuar të Oficerëve Kur ushtria del nga binarët e merret me punët e politikës, ky veprim quhet grusht shteti....

19:46 Historiani dhe ish-kreu i arkivës në Ministrinë e Brendëshme Kastriot Dervishi ka publikuar ditën e sotme një telegram të rrallë ku të burgosurit e...

19:13 Gazetari Armand Plaka ka publikuar sot për herë të parë disa foto të cilat i përkasin vitit 1913. Në një postim në rrjetin social “facebook” ai...

Speciale

14:30 Në një kohë kur varfëria, korrupsioni, mungesa e standardeve dhe e ardhmja e paqartë, e mbuluar gjithnjë me një vel zymtësie i bën njerëzit...

14:50 Themeluesi i Partisë Demokratike, Neritan Ceka, ka rrëfyer historinë e 21 shkurtit 1991, ku një turmë e madhe njerëzish kërkoi të hynte me forcë...

19:00 Rrëfen ish-Ministri i Mbrojtjes: Ju tregoj se çfarë ndodhi ditën e rrëzimit të përmendores së Enver Hoxhës. Policia dhe ushtria ruajtën qetësinë, Arben Imami: Monumentin...

Shëndeti

15:15 Marramendja është një simptomë paralajmëruese, “këmbanë alarmi” se diçka nuk po shkon ashtu siç duhet në trupin tuaj. Pas kësaj gjendjeje, mund të qëndrojnë...

12:35 Nëse ndjeni dhimbje të vazhdueshme në pjesën e gjunjëve, muskujve të tyre dhe ligamenteve, duhet të veproni menjëherë, për të mos lejuar që dhimbjet...

17:52 A e dini se të hani ushqime të caktuara mund të ndihmoni në zbardhjen e dhëmbëve tuaj edhe pa pasur nevojë për të vizituar...

Sociale

21:22 Debati për Teatrin Kombëtar për prishjen dhe ndërtimin e një godine të re me apo pa kullë është një nga çështjet që vijon të...

21:10 Valmira Bardhi tregon në emisionin “Stop” se pas vizitës së mamasë së saj 63-vjeçare, iu drejtua farmacisë “Mona” për të marrë ilaçet me recetë....

18:34 Faqja më e vizituar e arkitekturës në botë www.archdaily.com i ka kushtuar një artikull të veçantë projektit ambicioz të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e shkollave...

Ekonomi

19:03 Ndërprerja e mandatit të ish guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani dhe zëvendësimi i tij nga Gent Sejko bëri jo pak jehonë në...

17:26 Banka e Shqipërisë po harton disa ndryshime të pritshme rregullative, që do të sanksionojnë përdorimin vetëm të dokumentacionit zyrtar financiar të subjektit që kërkon...

11:13 Nëse ke vendosur të blesh një shtëpi që kushton 75 mijë euro dhe banka të financon deri në 70% të shumës, pra 52,500 euro,...

Kulturë

11:34 NGA URAN BUTKA Veprat e vërteta mbeten aktuale në çdo kohë. Kështu edhe botimi “Principata Shqipëri” të autorit Karl Topia, – pjesë e hulumtimeve historike...

09:19 Gjëja e parë që bëri Kryeministri Edi Rama, sapo erdhi në pushtet, ishte të restauronte Pallatin e Komandës Qendrore të projektuar nga arkitekti fiorentin...

14:24 Aktori i teatrit të Durrësit Milto Profi ka ndërruar jetë ditët e fundit në moshën 80-vjeçare. Homazhet në nderim të artistit, që realizoi dhjetëra role...

Rajoni

17:10 Partia opozitare greke Demokracia e Re pyet pse Qeveria greke nuk doli me koment për përdorimin e frazës “kryeministri maqedonas” nga Merkeli gjatë takimit...

Kosova

19:44 Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka takuar sot në Prishtinë ish-kryeministrin e Suedisë, aktualisht bashkëkryesues i Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë...

Unë Gruaja

09:00 ANI JAUPAJ Ti! Ti po kthehesh përsëri tek unë, me pendesë edhe trishtim pa fund…Kam kohë që të pres, sa shumë! Përmes erës nëpër net,...

15:25 LUAN RAMA Pak kohë para se të nisej nga jugu i Francës për në Paris, Albert Kamy i shkruante të dashurës së tij Maria Casares...

10:14 ALI ALIU I. Lulet e egra - një nga vëllimet poetike më të rëndësishme në letërsinë shqipe Në fund të vitit që lamë pas, në botim...