Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Pasi kryeministri Edi Rama përmbylli mbrëmjen e sotme daljet për koronavirusin, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia thotë se kreu i qeverisë në vend të...

E ftuar në emisionin “Real Story” në News 24, deputetja e Kuvnedit Rudina Hajdari la të kuptohet se nuk është mërzitur që u shkarkua si...

Një shtetas 55-vjeçar shqiptar, i njohur nga organet e policisë si miu" i supermarketeve, u ul dje në karrigen e të akuzuarve për shkak të...

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Adriatik Alimadhi është një ndër personat e infektuar me Covid-19 në vendin tonë. Në një lidhje skype në emisionin Open, Alimadhi...

Edhe pas 20 vitesh, emri i Edmond Kosenit të ngjall ende respekt dhe frikë. Respekt nga qytetarët e thjeshtë dhe frikë për bandat dhe kriminelët....

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero duke folur rreth rasteve të shtuara me Covid-19 gjatë dy ditëve të fundit, në emisionin “Open” përmendi edhe rastin e...
video

Mediat greke kanë publikuar pamjet e një çifti nga Shqipëria ka kryen vjedhje nëpër supermarkete në mes të karantinës për shkak të pandemisë së covid-19. Faqja...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës ka thënë se deri tani qeverisë i ka...
video

Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të përvetësojë...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, për luhatjen e ndjeshme të shifrave të koronavirusit, gjatë...
video

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së fundit të mbajtur në Facebook në lidhje me luftën kundër koronavirusit, pati një mesazh edhe për ata që e...

ANILA DEDAJ/ Ndonëse Teatri Kombëtar prej marsit të 2020-ës ishte përzgjedhur si një nga “7 objektet më të rrezikuara në Europë” në projektin e “Europa...

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Nga data 1 qershor do të hapen kopshtet, kufijtë tokësorë, qarkullimi i makinave në gjithë vendin edhe plazhet, tha kryeministri Edi Rama. Por paralajmeroi se cadrat...

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Kryeministri Edi Rama thotë se kjo do të jetë java e fundit e ndalimit të qarkullimit të automjeteve nga një qytet në tjetrin. “Kjo do të...

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Kryeministri Edi Rama shpjegoi sot përse gjatë periudhës së pandemisë e kishte marrë ai ekskluzivitetin e shpërndarjes së informacioneve për masat kufizuese dhe urdhrave për...
video

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Kryeministri Edi Rama thotë se kjo është java e fundit e kufizimeve në kuadër të masave kundër koronavirusit, ndërsa shton se të pezulluara do të...

https://www.youtube.com/watch?v=HxtYuZXlwDI&feature=youtu.be Kryeministri Edi Rama ka folur sot për një parti të re kur përmendi protestat dhe mbledhjen e firmave nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Këto...

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave i referoi Prokurorisë për hetimin paraprak ndaj veprimet të dy oficerëve te policisë të dyshuar se kanë reaguar...

Një raport i Avokatit të Popullit e akuzon Policinë e Shtetit se ka shkelur të drejtat e njeriut me veprimet e saj për dëbimin me...

Qeveria ka miratuar vendimin për hapjen e proceseve gjyqësore. Në bazë të vendimit, qeveria urdhëron kufizimin e hyrjes së publikut në ambientet e gjykatës, duke...

Panorama Plus

Dhëndri i ish-kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, sipermarrësi Angjelin Serreqi është vendosur në fokus të një shkrimi të publikuar nga revista prestigjioze Forbes. Lajmi u bë i...

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë. Këngëtarja dhe aktori u përfolën për një ndarje por ata kanë konfirmuar...

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja dhe poeti Agim Doçi kanë replikuar me njëri-tjetrin në emisionin “360” gradë të gazetarit Artur Zheji. Gjatë debatit në emision, Agim...

Dy ish-banorët e famshëm të Big Brother, Xheni dhe Bernard janë zyrtarisht bashkë. Ka qenë Xheni që e bëri publike me një foto të publikuar me partnerin...

Big Basta i ka shprehur dashurinë bashkëshortes së tij Vesa Luma me anë të një letre. Këngëtari i ka lënë një shënim ku e pyet nëse...

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka folur për jetën e saj personale duke treguar se nuk besoj tek princi i kaltër. Ndërsa rrëfeu se ka marrë disa propozime...

Klea Huta dhe Elgit Doda do të bëhen prindër për herë të parë së shpejti. Dhe ata kanë marrë një vendim të rëndësishëm për ditën kur...

Erion Zeqiraj bëri publike lidhjen me volejbollisten Blerta Ligaj gjatë periudhës së qëndrimit të izoluar në karantinë. Dhe duket se të dy janë shumë të dashuruar...

Moderatorja e njohur e sportit, Lei Kraja është shprehur se me futbollistët nuk ka pasur asnjëherë më shumë sesa shoqëri. Por theksoi se ka pasur raste...

Olta Gixhari është shtatzënë në pritje të fëmijës së saj të parë. Dhe së fundmi, aktorja ka publikuar foton e parë ku i duket barku...

Eli G (Elsamed Senaj) i “Big Brother 9”, pasi ka bërë bujë me klipin “A din me Bo Twerk”, është bërë pjesë e klipit “Antes...

Ai është një roker ekstravagant dhe këtë anë të tij e shpreh më së shumti me ndryshimin e vazhdueshëm të ngjyrës së flokëve, por edhe...

Era Istrefi është përfolur për një lidhje me këngëtarin e njohur Julian Perreta. Por të dy këngëtarët kanë sqaruar se midis tyre ka vetëm miqësi dhe...

DJ Sardi ka pranuar se është në një lidhje serioze. Por ai refuzon të japë më shumë detaje duke e mbajtur jetën e tij personale...

Moderatorja e sportit, Albana Bjeko ka dhënë mendimin e saj për Marina Vjollcën dhe Alesia Bamin si prezantuese sportive. Gjatë një interviste u shpreh se Alesia...

Trejsi Sejdini është shfaqur shumë provokuese me imazhet e fundit të postuara në Instagram. Modelja seksi e veshur me një fustan të shkurtër vuri më pah...

Tenori i njohur shqiptar Rame Lahaj ka takuar nënën e tij mes pandemisë së koronavirusit në festën e Fiter Bajramit. Por për të ruajtur shëndetin e...

Zhaklin Lekatari ka rrëfyer se ka shumë kohë pa kryer marrëdhënie seksuale dhe se nuk ka një partner në krahë. Ajo tha se marrëdhëniet e saj...

Alex Seitaj është aktori shtatlartë i “Portokallisë”, që identifikimin me personazhin e Vezires e konsideron zhanër artistik, që kur ajo mori më shumë famë se...

Deklarata e Xhensila Peres së Alesia Bami është prezantuesja më kot në Shqipëri bëri bujë në mediat rozë. Dhe ish-velina iu është përgjigjur për herë të...
 

Politikë

23:36 Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Komisionin e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, tha në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, se nuk ka...

23:25 Pasi kryeministri Edi Rama përmbylli mbrëmjen e sotme daljet për koronavirusin, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia thotë se kreu i qeverisë në vend...

23:01 E ftuar në emisionin “Real Story” në News 24, deputetja e Kuvnedit Rudina Hajdari la të kuptohet se nuk është mërzitur që u shkarkua...

Kronikë

22:50 Një shtetas 55-vjeçar shqiptar, i njohur nga organet e policisë si miu" i supermarketeve, u ul dje në karrigen e të akuzuarve për shkak...

22:34 Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Adriatik Alimadhi është një ndër personat e infektuar me Covid-19 në vendin tonë. Në një lidhje skype në emisionin...
video

22:20 Mediat greke kanë publikuar pamjet e një çifti nga Shqipëria ka kryen vjedhje nëpër supermarkete në mes të karantinës për shkak të pandemisë së...
 

Sport

22:25 Edhe pas 20 vitesh, emri i Edmond Kosenit të ngjall ende respekt dhe frikë. Respekt nga qytetarët e thjeshtë dhe frikë për bandat dhe...

20:54 Mançester Junajtid ka tërhequr kredi prej 156 milionë eurosh për të siguruar kryerjen e disa blerjeve të futbollistëve gjatë merkatos verore. “Djajtë e Kuq” kanë...

19:54 Edhe pse në Angli po përgatiten për rifillimin e kampionatit, koronavirusi është kthyer në një shqetësim serioz për Premier Ligën. Sipas informacioneve të fundit, kanë...

Dossier

08:35 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e ndodhur në rrethin e Vlorës në vitet 1943-’44 ku Qarkori Komunist u përça dhe u nda në...

08:06 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e panjohur e Pleniumit të Beratit të mbajtur nga data 23 deri më 17 nëntor të vitit 1944. Pas shumë...

18:57 Dashnor Kaloçi/ Kjo eshte historia e panjohur e aktorit dhe regjisorit të famshëm, Kujtim Spahivogli, të nxjerra nga disa dokumente arkivore të dosjes së tij...

Speciale

18:00 Teksa lexon librin voluminoz me kujtime e mbresa, kushtuar Dritëro Agollit, faqe pas faqeje ndërton portretin e tij. Edhe ata që kurrë nuk patën mundësi...

15:30 Javë më parë kur Elona Agolli më njoftoi për botimin e tregimeve të “fshehura” të së ëmës, i kam shkruar Helena Kadaresë për ta...

10:29 Ishte vetem 10 vjeç kur rrahu mësuesin dhe u përjashtua nga shkolla. 16 vjec ishte autor i dhjetëra grabitjeve, vjedhjeve dhe vrasjeve në New...

Shëndeti

17:15 Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme të saj, ekspertë nga...

08:57 “Mos prekni hundën me dorë!” është porosia e parë e mjekëve tani, në kohën e pandemisë së COVID-19. Edhe më keq se kaq, është...

21:20 Hudhra është një nga antibiotikët natyralë më të fuqishëm që na ka dhuruar nëna Natyrë. Përdorimet e saj janë të panumërta, madje gjatë Luftës së...

Sociale

22:37 E ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Brunilda Isaj nga Shoqata e Mikro-Financave Shqiptare foli për mbështetjen që ka bërë ky...

22:20 Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero duke folur rreth rasteve të shtuara me Covid-19 gjatë dy ditëve të fundit, në emisionin “Open” përmendi edhe rastin...

22:15 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës ka thënë se deri tani qeverisë i...

Ekonomi

18:36 Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku  ka përmbyllur sot ankandin ndërkombëtar për ndërtimin e parkut fotovoltaik të Karavastasë, i cili do të jetë...
video

16:38 Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zhvilluar sot takime me bizneset e mbyllura për...

14:11 Ata që banojnë në Tiranë kishin të ardhura për frymë më të lartat në vitin 2018, ndërsa Kukësi vijon të jetë rajoni më i...

Kulturë

21:45 ANILA DEDAJ/ Ndonëse Teatri Kombëtar prej marsit të 2020-ës ishte përzgjedhur si një nga “7 objektet më të rrezikuara në Europë” në projektin e...

20:06 Kompozitori dhe violinisti Florian Vlashi teksa komenton shembjen e Teatrit Kombetar, kujton nje interviste te tij pak kohe me pare kur thoshte se lindja...

18:00 Teksa lexon librin voluminoz me kujtime e mbresa, kushtuar Dritëro Agollit, faqe pas faqeje ndërton portretin e tij. Edhe ata që kurrë nuk patën mundësi...

Unë Gruaja

12:16 Në këto kohë pandemie të Covid-19, kur më shumë se kurrë qytetarët kanë nevojë për fuqinë shëronjëse të artit, skulptorja nga Berati, Llambrini Dëna,...

11:01 Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka qenë bujare me Alije Sulon. Ajo vazhdon...

14:31 Nexhmije Hoxha ka qenë dëshmitare në shumë ngjarje të mëdha politike që kanë ndodhur, kryesisht gjatë gjysmës së dytë të shek. XX. Ajo ka ndjekur...