Rivendosja e linjës Prishtinë- Beograd është komentuar nga kryeministri Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së gjatë një konference të përbashkët për mediat me...

Kryeministri Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg foli për pritjen e qindra njerëzve që kanë...

Një 22-vjeçar ka abuzuar seksualisht me një të mitur, në Kamzë, pasditen e djeshme. Pas abuzimit vajza ka folur me prindërit, të cilët më pas kanë...

Një i ri është vënë në prangat e policisë së Vlorës dhe një tjetër është proceduar në gjendje të lirë, nën akuzën e shitblerjes së...

Një histori njerëzore u trajtua sot në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur”, në News24. 64-vjeçarja Drane Deda nga Lezha trokiti në studion tonë për...

Pas takimit te ambasadores se re te SHBA-se ne vendin tone me ministrin e Brendshem, Sander Lleshaj, reagon ambasada amerikane. Me nje shenim ne faqen e...

Një 57-vjeçar, i cili ishte duke punuar tek godina e një shkolle ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme. Policia bën me...

Ish-shefi i Anti- drogës së Qarkut të Fierit, Dritan Zagani, i cili ka fituar azil politik në Zvicër për shkak të përplasjeve të forta që...

Në 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare, Akademia e Shkencave dhe Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit organizuan një tryezë debati me temë “Kadare...

Aktorëve të njohur në filmin “I love Tropoja” të Ermal Mamaqi iu është bashkuar edhe kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë luan rolin e dajës së...

Në 9 prill 1985, Enver Hoxha bëri vdekje klinike dhe në 11 prill, ai vdiq. Menjëherë u mblodh Byroja Politike dhe me propozim të Adil...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në  Bruksel...

Zbulohen identitetet e kater personave, që urdhëruan marrjen peng dhe vrasjen e 49-vjeçarit Jan Prenga, më 17 janar në Kamëz. Ata qe kanë dhënë urdhrin për...

Vëllai i Jan Prengës ka folur me prindërit, sapo ka marrë vesh se vëllai i është marrë peng. News 24 raporton se Astrit Prenga, i cili...

Nga ANDI BUSHATI Edhe pas dështimit të takimit të fundit, zërat që i kërkojnë Albin Kurtit, një sakrificë të ekstreme për formimin e qeverisë, po insistojnë...

Të tjera detaje janë publikuar lidhur me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Kamzë, me rrëmbimin 49-vjeçarit, Jan Prenga. Pamjet janë fiksuar makinën e rrëmbyesve...

Nga Artur Zheji Nga ora në orë, lajmërimet për virusin e ri, po përforcohet në nivel botëror. Dikush mendon se është një flluske sapuni, për të...

Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Nje lajm i mire ky per te gjithe shqiptaret...
video

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar pas vendimit të SPAK për kthimin në Dibër dhe mos hetimin e dosjes “184”. Në një deklaratë për...

Pas vdekjes tragjike te binjakeve ne Berat, qe u gjeten te pajete ne shtrat, ka dyshime se shkak mund te jete bere qumeshti pluhur qe...

Panorama Plus

Astrologia Meri ka lajme të mira për shenjat e horoskopit të cilat duket se do të realizojnë dëshirat e tyre. Lexoni më poshtë parashikimin për...

Taulant Xhaka dhe Arbnora janë zyrtarisht burrë e grua. Çifti janë martuar në gjendjen civile ndërsa nuk kanë organizuar dasmë. Lajmi për martesën e tyre u...

Arilena Ara është e përzgjedhura për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision këtë vit. Sipas shortit të hedhur këngëtarja do të performojë këngën “Shaj” gjysmëfinalen e dytë...

Këngëtarja Flaka Krelani ka pranuar se vesh rroba të përdorura. Ajo është shprehur se nuk ka komplekse nëse rrobat janë firme apo jo, pasi për të...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është emëruar në fillim të këtij viti nga Kryeministri Edi Rama si i dërguar i posaçëm në OSBE.  Në këtë pozicion,...

Ende në shok, Kylie Jenner nuk mund të besojë që Kobe Bryant dhe vajza e tij Gianna humbën jetën në të njëjtin helikopter që ajo...

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, është fotografuar teksa po ngjiste shkallët për t’u futur në seancën parlamentare.  Por ajo që na bie në sy është se...

Këshilltarja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mehilli në një intervistë për show-n e Diell në Top Channel ka folur për eksperiencën e saj përgjatë 10...

Klevis Bega, i njohur si Kastro Zizo, është një personazh kontrovers i skenës dhe televizionit, i cili po ashtu ka një jetë interesante. Baba i...

Nëse nuk do të dilte në foltoren e Parlamentit për të folur për korporatat, një fjalim plot gafa dhe lapsuse, mbase Majlinda Halilaj, deputetja e...

Arjola Demiri është aktorja 34-vjeçare nga Tropoja, e cila pasi ka lënë pas divorcin si nënë e tre fëmijëve, do e shohim të martohet me...

Klea Huta dhe Elgit Doda kanë kurorëzuar në martesë dashurinë e tyre disa vjeçare. Nga fotot e publikuara nga çifti në profilet e tyre në instagram...

Çiljeta Xhilaga ka fshirë çdo postim të vjetër nga “Instagram”-i, duke e nisur vitin 2020 single, me një foto provokuese veshur me një fustan seksi....

/Nga KLOTILDA HARKA Një vajzë ekrani e rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është aq mendjehapur sa të bëjë gjithmonë atë që do me shpirt, pa...

 KLOTILDA HARKA / “Realiteti sipas Enkit” ishte seriali i kronikave verore në “Youtube” që Enki Braçaj realizonte në jug, ku vendosi të zbulonte anën e errët...

Si nisi historia e njohjes së modeles së “Big Brother” me Krist Prengën? Ish-banorja e “Big Brother”, Rike Roçi, ka konfirmuar lidhjen e saj me boksierin...

Në seancën e fundit parlamentare, e cila u zhvillua pak ditë më parë, pasdite, ndryshe nga herët e tjera, ajo që na ra në sy...

Marrëdhënia e reperit Arkimed Lushaj (Stresi) me partneren e tij, Keisin, ka qenë prej muajsh një ndër lidhjet më të komentuara të showbizz-it shqiptar. Ndarjet...

Ka gjithmonë një pamje serioze, tipike e dikujt që ka karrierë ushtarake.  Por edhe tani që drejton Ministrinë e Brendshme, institucioni të imponon një seriozitet të...

DJ i njohur Vin Veli ishte i ftuar së fundi në “Glamour Zone”. Ai foli për shumëçka, por ka zbuluar detaje edhe për jetën e...
 

Politikë

15:20 Rivendosja e linjës Prishtinë- Beograd është komentuar nga kryeministri Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së gjatë një konference të përbashkët për mediat...

15:14 Kryeministri Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg foli për pritjen e qindra njerëzve që...

14:22 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu shkruan se plani i paraqitur nga presidenti i Amerikës, Donald Trump për zgjidhjen e konflikteve Izrael- Palestine përbën...

Kronikë

15:09 Një 22-vjeçar ka abuzuar seksualisht me një të mitur, në Kamzë, pasditen e djeshme. Pas abuzimit vajza ka folur me prindërit, të cilët më pas...

14:36 Një i ri është vënë në prangat e policisë së Vlorës dhe një tjetër është proceduar në gjendje të lirë, nën akuzën e shitblerjes...

13:52 Një 57-vjeçar, i cili ishte duke punuar tek godina e një shkolle ka gjetur vdekjen pasi ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme. Policia bën...
 

Sport

12:23 Tashmë është zyrtare, Steven Berguin është lojtari më i ri i Totenhemit. Klubi anglez ka prezantuar ditën e sotme, sulmuesin holandez që la PSV-në dhe...

12:08 Mauro Ikardi është rikthyer të flasë me gola në fushë, duke realizuar 17 të tillë në 23 ndeshje sezonale me PSG-në, e cila është...

11:39 Aksidenti fatal me helikopter që i mori jetën Kobe Brajant dhe vajzës së tij 13-vjeçare, ka shtangur botën e sportit dhe jo vetëm. Ndërkohë policia...

Dossier

13:17 Në 9 prill 1985, Enver Hoxha bëri vdekje klinike dhe në 11 prill, ai vdiq. Menjëherë u mblodh Byroja Politike dhe me propozim të...

21:11 Memorie.al publikon disa dokumente të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë dhe ai i Ministrisë së Punëve të Jashtëme, të cilat hedhin dritë...

16:40 Nga Kastriot Dervishi Në fillim të vitit 1991 u miratua nga Presidiumi i Kuvendit Popullor, një dekret i cili synonte mbrojtjen e trashëgimisë komuniste, bustet,...

Speciale

13:17 Në 9 prill 1985, Enver Hoxha bëri vdekje klinike dhe në 11 prill, ai vdiq. Menjëherë u mblodh Byroja Politike dhe me propozim të...

09:06 Aurenc Bebja/ “Le Petit Parisien” ka botuar, të hënën e 3 prillit 1916, në faqen n°3, intervistën me Esat Pashë Toptanin, të zhvilluar asokohe në hotelin...

09:06 Dashnor Kaloçi/ Publikohet historia e shqiptarëve të burgosur në kampin nazist të Prishtinës në vitin 1944, të cilët ishin dërguar atje nga burgu i...

Shëndeti

19:17 Vitin e kaluar një dërgesë misterioze u kap duke kontrabanduar Coronavirus nga Kanadaja. Kontrabanduesit ishin agjentët kinezë që punojnë në një laborator në Kinë. Hetimi...

11:57 Në kushtet kur në botë numri i personave që vuajnë nga diabeti është në rritje (parashikohet të shkojë në 642 milionë në vitin 2040),...

18:30 Pasi filloi përhapja e një virusi të ri brenda dhe jashtë Kinës, zyrtarët e shëndetësisë po përpiqen ta ndalin atë. Por, virusi është kaq...

Sociale

08:12 Tre lekundje termeti jane regjistruar ne oret e para te mengjesit te kesaj te merkure ne vendin tone, nderkohe qe njerezit kane kaluar nje nate...

23:02 Inxhinierja Luljeta Bozo thotë qytetarët duhet të shkojnë në për banesa dhe të flenë të qetë. Sipas saj, tërmeti 4.9 i shkallës rihter është...

22:30 Sizmiologu Rrapo Ormëni, duke folur për tërmetin që goditi Shqipërinë mbrëmjen e kësaj të marte, tha se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.9 të...

Ekonomi

09:16 Tërmeti i 26 nëntorit është ngjarja që ka marrë vëmendjen në përmbledhjen që publikon Bashkimi Europian mbi vendet anëtare dhe zhvillimet e tyre më...

18:31   BE ka akorduar një fond prej 1.5 milionë eurosh për nxitjen e punësimit në Shqipëri dhe ofrimin e shërbimeve më të mira për qytetarët. Përfituese...

14:52 Punimet për ndërtimin e bypass-it të Fierit janë drejt përfundimit në të gjithë gjatësinë e tij. Për të mundësuar përshpejtimin e ritmeve të punës,...

Kulturë

13:33 Në 84-vjetorin e lindjes së shkrimtarit Ismail Kadare, Akademia e Shkencave dhe Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit organizuan një tryezë debati me temë...

12:47 ANILA DEDAJ/ Koha rrjedh, vepra mbetet. Letërsisë së Kadaresë, vitet, sikundër verës së mirë, duket se i shtojnë vlerat. Përmes veprave të shkrimtarit, matanë Shqipërisë...

11:29 AGRON GJEKMARKAJ/ Në marrëdhënien me pushtetin, Kadare nuk ishte një njeri i lirë, por i dha mundësi lexuesit të tij të ndihej i lirë,...

Bota

13:58 Pamje të tmerrshme vijnë nga krahina indoneziane Aceh, në ishullin e Sumatra.  Një grua, plotësisht e mbuluar përveç duarve të saj u fshikullua sepse kishte...

Unë Gruaja

13:17 Në 9 prill 1985, Enver Hoxha bëri vdekje klinike dhe në 11 prill, ai vdiq. Menjëherë u mblodh Byroja Politike dhe me propozim të...

21:36 Kineastja Adriana Elini, Xhajanka është përkujtuar paraditen e së premtes në një aktivitet të organizuar në Arkivin Qendror Shtetëror të Filmit, në Tiranë, gjatë...

11:41 Ishte prilli i vitit 2004, kur Silva Turdiu theu heshtjen dhe nuk mund të mos i përgjigjej së vesë së diktatorit, që vazhdonte të...