Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Kanë kaluar muaj qëkur Bora dhe Donaldi u shndërruan në çiftin më të dashur të publikut. Atëherë kur u duk se lidhja e tyre do të...

Derisa ushtria ruse vazhdon bombardimin e qyteteve të Ukrainës - me intensitet të shtuar në lindje - presidenti rus, Vladimir Putin, ka gjetur kohë në agjendën e...

Një grup shqiptarësh që po qëndronin në radhë për të bërë check-in në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias janë përfshirë në një sherr masiv. Mediat italiane raportojnë...

Apolonia është shumë e përqendruar në zgjedhjen e trajnerit të ri. Presidenti Koço Kokëdhima po përpiqet që ekipi ta ketë sa më shpejt “timonierin” e...
video

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet nga operacionet të finalizuara gjatë javës që lamë pas. Blutë kanë nxjerrë momentin kur zhvillohet aksioni për zbulimin e...

Java çame ka kulmuar me pelegrinazhin e përvitshëm në Varrezën Monumentale “Trëndafilat e Çamërisë” në Kllogjer të Sarandës, aty ku prehen eshtrat e 2900 shqiptarëve...

Një 22-vjeçar ka shkuar në ambulancën e spitalin e Elbasanit i dëmtuar në krah në orët e para të mëngjesit të së dielës. I riu me...

Panoramaplus.al/ Ish-banori i “BBVIP”, Meridian Ramçaj ka komentuar së fundmi krisjen e miqësisë së ngushtë të Ilir Shaqirit dhe Sabianit, ku ky i fundit nuk...

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Vlorë-Llakatund. Sipas policisë një automjet ka përplasur një motor ku...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosja në Kosovës Mirsad Shkreta ka rënë pre e grabitjes pak ditë më parë. Sipas raportimeve në mediat kosovare grabitësit kanë arritur...

Britania e Madhe do i bashkohet SHBA-së, Japonisë, Kanadasë në punimet e samitit të G7-s për ndalimin e importit të arit rus. Eksportet e reja nuk...

Dy persona nga Tirana janë arrestuar nga policia e Sarandës pasi janë ndaluar duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur. Policia bën me dije se njërit...

Këngëtari Blero Muharremi ka zgjedhur të heshtë në lidhje me raportin e tij me Afrona Dikën, me të cilën prej javësh thuhet se i kanë...

Në muajt e ardhshëm Rusia do t’i dërgojë aleatit të saj, Bjellorusisë sisteme raketore me rreze të shkurtër veprimi. Kështu ka deklaruar presidenti rus Vladimir...

Elektrosever që u licencua nga ZRRE, është në pronësi të kompanisë energjetike të Serbisë, por në Kosovë është themeluar sipas ligjeve të Kosovës. Kompania do...

Paolo Maldini ka ditur të fitojë jo vetëm në fushën e lojës, por tashmë edhe jashtë saj. Pasi udhëhoqi Milanin drejt sukseseve si kapiten, nuk ngurroi...

Mimi Kodheli mund të quhet ndër deputetet që ruan një raport të mirë edhe me palën kundërshtare. Dhe kjo foto e tregon më së miri...

Samiti i G7 zhvillohet nga 26-28 qershor nën presidencën gjermane, si kryesuese e radhës së G7-s. Po me çfarë merret ky forum jozyrtar por me...

Moti ditën e sotme do të vazhdojë të jetë nën ndikimin e masave të nxehta që do të pushtojnë të gjithë territorin. E gjithë dita parashikohet...

Egnatia e Edlir Tetovës “pa frena” në merkato. “Panorama Sport” ka arritur të zbulojë ekskluzivisht, se klubi rrogozhinas në orët e fundit ka biseduar me...

Lajme Flash

Panorama Plus

Kanë kaluar muaj qëkur Bora dhe Donaldi u shndërruan në çiftin më të dashur të publikut. Atëherë kur u duk se lidhja e tyre do të...

Këngëtari Blero Muharremi ka zgjedhur të heshtë në lidhje me raportin e tij me Afrona Dikën, me të cilën prej javësh thuhet se i kanë...

Mimi Kodheli mund të quhet ndër deputetet që ruan një raport të mirë edhe me palën kundërshtare. Dhe kjo foto e tregon më së miri...

Panorama Plus/ Sara Hoxha është vajza që arriti t’i rrëmbente zemrën Ledri Vulës, si dhe t’i jepte titullin e bukur “baba”. Çifti tashmë janë prindër...

Panorama Plus/ Ledri Vula në një rrëfim të rrallë ka folur për fillimet e karrierës së tij muzikore  duke kujtuar  gabimet, mësimet dhe sukseset e...

Panorama Plus/ Moderatorja e njohur kosovare, Elita Rudi viteve të fundit ka marrë një pauzë nga profesioni i saj për t’iu përkushtuar fëmijëve. Ndonëse në ekran...

PANORAMA PLUS/ Kristina Baki është bërë nënë për herë të parë, ku muajin e kaluar mirëpriti në jetë vajzën e saj Siera. Përgjatë muajve, modelja ka...

Panorama Plus/ Bora Zemani dhe Beatrix Ramosaj vijojnë të jenë në qendër të vëmendjes. Dyshja tërheqin vëmendje në çdo postim të tyre në rrjetet sociale, ku...

Hueyda El Saied u nda nga jeta 7 muaj më parë në moshën 46-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë, duke lënë dhimbje dhe...

Edhe pse qëndroi rreth 130 ditë në shtëpinë e “Big Brother”, pak tha për jetën e saj private. Pas historisë së divorcit, Monika Lubonja thuajse asnjëherë...

Panorama Plus/ Reperi shqiptar Nush Mehmeti ka ironizuar të gjithë konkurrentët e tij dhe artistët shqiptarë që sipas tij blejnë klikime. Reperi qenë i ftuar së...

Panorama Plus/ Deklarata e Fifit ku i kërkonte falje të dashurit të saj, Adis Patushit, se “nuk është ruajtur për të”, vijon të komentohet në rrjetet sociale. Kësaj...

Duhet ta pranojmë se u çuditëm kur pamë Loredanën të kalonte disa ditë në Durrës dhe konkretisht te lokali i Noizy-t. Megjithatë, shpejt e konfirmuam se...

Dy javë më parë, Britney Spears i tha “po” Sam Asghari në një ceremoni intime. Ndonëse të pranishëm ishin shumë personazhe të njohur, nëna, babai dhe...

PANORAMA PLUS/ Dafina Zeqiri dhe Genc Halimi, ose i njohur nga të gjithë si Dj Geek janë ndër çiftet më të preferuar të showbizit shqiptar. Dyshja...

PANORAMA PLUS/ Moderatorja e njohur kosovare, Elita Rudi viteve të fundit ka marrë një pauzë nga profesioni i saj për t’iu përkushtuar fëmijëve. Ndonëse në ekran...

Jemi mësuar ta shikojmë provokuese, sensuale, teksa në daljet e saj publike nuk i kursen edhe batutat pikante. Por atëherë kur nuk e prisnim, publiku njohu...

PanoramaPlus.al/ Robert Berisha dhe Laureta Maqedonci janë çifti më i ri i showbizit shqiptar. Para pak javësh këngëtari Robert Berisha zbuloi se po përjeton një lidhje...

Djali i vetëm i producentes së njohur Vjosa Berisha, e cila u nda nga jeta më 23 qershor, Leka, ka publikuar një postim prekës në...

Panorama Plus/ Rikthimi i Pol Pogba te Juventusi duket se ka entuziazmuar tifozët bardhezi, ku edhe vetë modelja italiane Sara Ketlem, e cila është një...

Politikë

10:11 Java çame ka kulmuar me pelegrinazhin e përvitshëm në Varrezën Monumentale “Trëndafilat e Çamërisë” në Kllogjer të Sarandës, aty ku prehen eshtrat e 2900...

23:15 Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për investigimin e bërë nga Panorama.al mbi tenderin që Autoriteti Rrugor Shqiptar, i ka dhënë kompanisë “Salillari” për mirëmbajtjen...

22:28 I kthyer tashmë në traditë, këtë të shtunë PDIU, Shoqata Patriotike “Çamëria” dhe Fondacioni Çamëria “Hasan Tahsini”, organizuan pelegrinazhin në Varrezat e Kllogjerit, bashkia...

Kronikë

10:44 Një grup shqiptarësh që po qëndronin në radhë për të bërë check-in në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias janë përfshirë në një sherr masiv. Mediat italiane...
video

10:19 Policia e Shtetit ka publikuar pamjet nga operacionet të finalizuara gjatë javës që lamë pas. Blutë kanë nxjerrë momentin kur zhvillohet aksioni për zbulimin...

10:06 Një 22-vjeçar ka shkuar në ambulancën e spitalin e Elbasanit i dëmtuar në krah në orët e para të mëngjesit të së dielës. I riu...


Sport

11:03 Ledian Memushaj do të nisë për herë të parë aventurën si trajner. Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare do të stërvisë skuadrën e të rinjve të Peskarës. Këtë...

10:26 Apolonia është shumë e përqendruar në zgjedhjen e trajnerit të ri. Presidenti Koço Kokëdhima po përpiqet që ekipi ta ketë sa më shpejt “timonierin”...

09:18 Ivan Xhenaro Gatuzo kërkon që të bëjë Valencian konkurruese për sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që raporton “SKY Sport”, trajneri italian kërkon me ngulm një...

Dossier

07:19 Dashnor Kaloçi      Memorie.al publikon disa dokumente arkivore me siglën “Sekret” të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (Fondi i ish-Komitetit Qendror të...

17:27 “Kur jetoja në Paris kam takuar njërin nga robërit gjermanë që e kisha shpëtuar gjatë luftimeve në Vlorë në vitin 1944. Kam shkruar për...

07:39 Dashnor Kaloçi              Publikohen disa dokumente sekrete të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë, (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSh-së),...

Speciale

06:40 Gazeta Panorama.al/ Përse dështuan amerikanët dhe britanikët të rrëzonin regjimin e Enver Hoxhës me anë të futjes apo desantimit të grupeve diversioniste në vitet...

21:50 AFRIM IMAJ/ Jetëshkrimi i Agallaia Zotos është një histori e rrallë, ku bashkëjeton shkëlqimi dhe drama, miqësitë e sinqerta dhe pabesitë me intriga e kurthe,...

13:58 AFRIM IMAJ, GazetaPanorama.al/ Në vitin e largët 1975, shkrimtari Dhimitër Shuteriqi është denoncuar nga njëri prej prokurorëve më në zë të kohës. Pretenca e këtij...

Shëndeti

17:59 Virusi përgjegjës për poliomielitin (poliovirus), një patogjen ARN që i përket familjes Picornaviridae, është zbuluar në kanalizimet e Londrës. Siç specifikohet në një njoftim...

10:09 Mutacioni Omicron i koronavirusit është rikthyer falë dy varianteve të reja, edhe më ngjitëse të quajtura BA.4 dhe BA.5. Sipas ekspertëve, këto nënvariante duket se...

12:28 Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të vendosë të enjten, nëse do ta shpallë linë e majmunëve një emergjencë shëndetësore globale, duke nxitur kritika...

Sociale

21:18 Në Shqipëri ka nisur të ndjehet mungesa e fuqisë punëtore, sidomos në sektorin e bujqësisë për shkak të emigracionit dhe rënies së numrit të...

19:45 Në Shqipëri ka nisur të ndjehet mungesa e fuqisë punëtore, sidomos në sektorin e bujqësisë për shkak të emigracionit dhe rënies së numrit të...

18:31 Kompozitori Limos Dizdari ka rrëfyer momentet e vështira të betejës së tij me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë”, Dizdari...

Ekonomi

18:15 Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka akuzuar qeverinë se me projektligjin për amnistinë fiskale, synon të falë persona që kanë kryer vjedhje dhe akte...

12:44 Gjendja në ekonominë gjermane është përkeqësuar ndjeshëm për shkak të reduktimit të furnizimeve me gaz nga Rusia. Sipas ekonomistëve në dimër pritet një recesion...

10:20 Të rinj dhe të reja sipërmarrës në biznese inovative nga gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor takohen në një "Growth Camp” në Tiranë. "Growth Camp” është...

Kulturë

12:08 Qeveria Shqiptare ka hapur një konkurs dhe ka ftuar artistët të aplikojnë me idetë e tyre për realizimin e veprave të artit në hapësira...

22:00 Në datë katër qershor startoi edicioni i VI i festivalit te kitarës. Ishte kitaristi i famshëm Antonio Molfetta i cili hapi festivalin me koncertin...

21:25 Një kremtim i 52 viteve karrierë të Enver Shëngjergjit. Drejtuesi artistik i koncertit recital, Gjergj Leka sjell të riokestruara 14 këngët më të famshme...

Unë Gruaja

23:05 Afrim Imaj- Gazeta Panorama.al/  Bullgaria komuniste e mrekullive pa fund nuk kishte qenë ajo që promovohej mediatikisht. As ajo që turmetonte Tirana e Enverit....

21:50 AFRIM IMAJ/ Jetëshkrimi i Agallaia Zotos është një histori e rrallë, ku bashkëjeton shkëlqimi dhe drama, miqësitë e sinqerta dhe pabesitë me intriga e kurthe,...

12:52 YLLI POLOVINA/"Ndërsa fati i familjes Jakova po shkonte drejt pikës më tragjike të saj, vdekjes në rrethana të errëta të Tukut (26 gusht 1959),...