Në Shqipëri parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të kandidatit Olsian Çela Menjëherë pas votimit zoti Çela bëri betimin në...

Ai kishte pirë sasi të mëdha alkooli sepse ishte pikëlluar nga tërmetet që goditën vendlindjen e tij. Bëhet fjalë për një 51 vjeçar shqiptar, i cili...

1000 familje në Durrës e kanë bërë gjumin e qetë pas shumë ditëve, pasi ekipi me inxhinierë dhe ekspertë izraelitë u tha se banesat e...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë edhe njëherë thirrje për vlerësimin sa më të shpejtë të ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik që goditi...
video

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Begjet Pacolli, një nga më të pasurit në hapësirën shqiptare premton ndërtimin e një pallati me 45 banesa...

Një burrë i akuzuar për vrasjen e gruas së tij e kishte sulmuar disa muaj para se të vdiste, u dëgjua në gjykatë. Safie Xheta,...

Një nga të plagosurit e aksidentit që u regjistrua pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur fshati Shtoj Vjetër, ka ndërruar...

Banorët kanë frikë të kthehen në banesat e tyre, për shkak të dëmtimeve. Kjo situatë duket se po shfrytëzohet nga hajdutët. Qyteti i Durrësit po i...

Ish-kreu i Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka paditur në gjykatë deputetin e Partisë Socialiste, Spartak Braho dhe publicistin Fatos Tarifa. Duke...

Partia Demokratike i ka dërguar një kërkesë zyrtare Qeverisë dhe Bashkisë së Krujës, ku kërkon informacion për dëmet e shkaktuara nga tërmeti. Kërkesa mban firmën e...

Bukurie Mata, nëna e Bleona Matës nga Kukësi, e zhdukur në maj të vitit 2010 thotë se i ka humbur të gjitha shpresat nga strukturat...

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj, ka analizuar situatën politike, por edhe përpjekjet që po bën sot qeveria për përballimin e situatës pas tërmetit...
video

Tërmeti me magnitudë prej 6.4 i mëngjesit të 26 nëntorit do të mbahet mend gjatë për shkatërrimet e mëdha që la pas krahas 51 personave...

Të mërkurën në mbrëmje në emisionin e Rai Uno, “Porta a porta” të organizuar me Edi Ramën për të sensibilizuar ndihmat për tërmetin e 26...

Një tjetër banesë disa katëshe, e shkatërruar nga tërmeti është shembur në Durrës. Shembja e saj është bërë me shpërthim të kontrolluar nga forcat xheniere. Si pasojë...

Një 29-vjeçar është vënë në pranga nga policia kufitare e Vlorës, pasi konstatoi se nuk kishte deklaruar paratë në kufi. Në njoftim bëhet e ditur se...

Arben Malaj është pezulluar nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Vendimi u mor nga Këshilli i Ministrave, me propozim të kryeministrit...

30 sekonda….vetëm 30 sekonda fatale mjaftuan për të shkatërruar vatrën e ngrohtë familjare të Ajet Meçjas. Tërmeti i orëve të para të 26 nëntorit e goditi...

Ambasador i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar pas zgjedhjes nga Parlamenti të Olsjan Çelës si Prokurori i Përgjithshëm. Me një postim në twitter, Soreca...

Në takimin e kryeministrit Edi Rama me eksperten Luljeta Bozo nuk kanë munguar edhe batutat, krahas diskutimeve për situatën e rindërtimit pas tërmetit. Në vlerësimin që...

Panorama Plus

Shumë nga këngëtarët pjesëmarrës tek ‘Kënga Magjike’ kanë qenë skeptikë nëse do të këndojnë apo do të tërhiqen nga ky spektakël. Shkak ka qenë tërmeti...

Përveç vajzave të njohura të ekranit që kanë shprehur solidaritetin e tyre për të qenë afër qytetarëve pas pasojave shkatërruese të tërmetit që tronditi Shqipërinë,...

Dorina Mema, një personazh mjaft i dashur, vajza muskuloze, e cila jep gjithë kontributin e saj me dijet që ka dhe aktivitetin privat që njerëzit...

Duke qenë se shumë familje në Durrës e Thumanë mbetën pa shtëpi pas tërmetit që goditi Shqipërinë, disa persona dhe organizata kanë nisur fushata për...

“Ja çfare jemi. Në një moment mund të shuhemi sikur nuk ishim. Prandaj, të lutemi për më të mirën . Lutemi për ata njerëz që...

Asnjë gazetar nuk e ka luksin të përjetojë një situatë tragjike apo dramatike larg vendit të punës. Janë ato momente, ku një kamera dhe një...

Për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, shumë emisione televizive janë anuluar, duke u lënë hapësirë edicioneve informative informuese. Mbi të gjitha, emisionet argëtuese...

Marina Fara, juristja seksi dhe vajza e këngtares së famshme Eli Fara, ka postuar në këto ditë fatkeqësie vetëm lutje për shpirtrat e humbur dhe që...

Nuk ka qenë nevoja të binte tërmet për të kuptuar se sa shumë e do vendlindjen e tij Bes Kallaku, aktori i humorit aq i...

Këto festa të nëntorit e gjetën Shqipërinë të plagosur dhe të copëtuar nga tërmeti i fuqishëm 6.4 ballë që goditi vendin. Ditën e flamurit e ka...

Reperi i njohur Stresi duket se ka vendosur të jetë afër të dëmtuarve nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin. Ai ka publikuar disa video...

Kanë qenë të shumtë personazhet publikë që kanë dhënë ndihmën e tyre dhe janë solidarizuar me dhimbjen e të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që...

Pak minuta më parë, këngëtarja e njohur Besa Kokdhima njoftoi fansat e saj në rrjetet sociale se do të tërhiqet nga ‘Kënga Magjike’. Edhe pse...

Këngëtarja e njohur Besa Kokdhima u rikthye pas 6 vitesh për të kënduar tek ‘Kënga Magjike’ me këngën e saj ‘Tatuazh në zemër’. Por vetëm pak...

Aktorja e njohur Olta Gixhari ka qenë një tjetër personazh publik që i është gjendur afër të lënduarve nga tërmeti që preku vendin tonë. Ajo, përmes...

Kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që kanë dhënë ndihesat e tyre për të dëmtuarit nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë. Ndër to është...

Bashkëshortja e sulmuesit meksikan Javier Hernandez Çiçarito, duket më në formë se kurrë.  Pavarësisht se u bë nënë duke sjellë një jetë një djalë, Sara Kohan,...

Aktori Bes Kallaku ka reaguar shumë ashpër ndaj atyre që vjedhin dhe shpërdorojnë ndihmat që janë sjellë për të prekurit nga tërmeti. Përmes një statusi në...

Ka falimentuar kompania e vjehërrit të Dua Lipës. Mohamed Hadid paraqiti dosjet për riorganizim në gjykatën federale të falimentimit për kompaninë e tij ‘901 Strada...

Figurat e njohura të ekranit janë sensibilizuar për situatën e vështirë në të cilën ndodhet vendi ynë. Shumë prej tyre janë ofruar për të ndihmuar...
 

Politikë

20:33 Në Shqipëri parlamenti zgjodhi sot prokurorin e ri të përgjithshëm, duke votuar në mbështetje të kandidatit Olsian Çela Menjëherë pas votimit zoti Çela bëri betimin...

20:00 Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë edhe njëherë thirrje për vlerësimin sa më të shpejtë të ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik që...
video

19:48 Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Begjet Pacolli, një nga më të pasurit në hapësirën shqiptare premton ndërtimin e një pallati me 45...

Kronikë

20:16 Ai kishte pirë sasi të mëdha alkooli sepse ishte pikëlluar nga tërmetet që goditën vendlindjen e tij. Bëhet fjalë për një 51 vjeçar shqiptar, i...

20:00 Në portin e Ravennas në Itali janë bllokuar 163,000 litra naftë kontrabandë, e cila vinte nga Shqipëria. Operacioni është zhvilluar gjatë ditës së djeshme (5...

19:20 Një burrë i akuzuar për vrasjen e gruas së tij e kishte sulmuar disa muaj para se të vdiste, u dëgjua në gjykatë. Safie...
 

Sport

18:08 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (KAS) është ngarkuar të japë verdiktin final për çështjen mes klubeve të Kardifit dhe Nantës në lidhje me operacionin e...

17:18  Gjatë sezonit të kaluar qarkullonin shumë lajme, ku flitej për një kalim të mundshëm të Antonio Kontes në stolin e Romës. Mesa duket këto lajme...

15:48 Ish-lojtari i Kombëtares së Austrisë, Sanel Kuljiç, bëri bujë me deklaratën e tij disa muaj më parë, ku ndër të tjera akuzoi presidentit të...

Dossier

11:24 Publikohen dokumente historike nga arkivi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së me proces-verbalin e takimit ditor të Enver Hoxhës me sekretarët e Komitetit Qëndror, si:...

08:38 Memorie.al publikon një reportazh të gazetarit të njohur suedez, Sven Aurén, të botuar në gazetën “Svenska Dagbladet” të Stockholmit lidhur me katër vizitat e tij...

11:23 ANILA DEDAJ/ Në kulmin e karrierës së tij, atëherë kur ishte  plot synime e dëshira, Mit'hat Fagun "e kryqëzojnë". 8 shfaqje të dokumentarit "Në...

Speciale

08:29 Një kronikë mesjetare tregon se çfarë ndodhi në një tërmet, të cilit ne nuk ia dimë magnitudën, por që tmerri i të cilit bëhet...

08:20 Cfare thoshte Enver Hoxha në mitingun e madh të Peshkopisë të mbajtur më 16 dhjetor të vitit 1967 vetëm pak ditë pas tërmetit të...

08:33 Dashnor Kaloçi/ E mbaj mënd shumë mirë se u bë zhurmë e madhe që ato dy pallatet e Thumanës të mbaronin në afat dhe për...

Shëndeti

18:53 Duhet kohë për fashitjen e dhimbjes që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, kohë edhe për t’u ringritur, për të mbledhur forcat dhe për të...

13:54 Përjetimi i ankthit është pjesë normale e jetës. Sidoqoftë, njerëzit me çrregullime të ankthit shpesh kanë shqetësime dhe frikë intensive të tepruar dhe këmbëngulëse,...

11:00 Ardit Hoxha Tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit që mori 51 jetë dhe la pas me qindra të plagosur dhe shkatërrim të madh, me siguri...

Sociale

16:04 Instituti i Ndërtimit e shpalli të pabanueshme Godinën nr.15 në Qytetin Studenti pas demeve qe i jane shkaktuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Per...

13:39 Krahas ndihmës në ushqime, veshje e strehim, pas tërmetit Shqipëria ka nevojë për t’u njohur me eksperiencat më të mira botërore në përballimin e...

13:13 Në mbrëmjen e datës 25 nëntor, vetëm pak orë para rënies së tërmetit shkatërrues që mori 51 jetë nën gërmadha, Policia e Shtetit demonstroi...

Ekonomi

16:00 Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural dhe Autoriteti Menaxhues në Ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural shpall shtyrjen e afatit për Dorëzimin e Aplikimeve,...

10:58 Politikat e BSH kanë qenë të suksesshme në ruajtjen e stabilitetit monetar, makroekonomik dhe financiar. Keshtu tha sot guvernatori i BSH-së, Gent Sejko ne Workshop-in XIII...

10:55 Kryetari i Komisionit të Ekonomisë dhe ish ministër i Financave, Arben Ahmetaj ka siguruar sot qytetarët në fjalën e tij në Parlament se buxheti...

Kulturë

16:46 Tërmeti i 26 nëntorit me magnitudë 6.4 të shkallës rihter nuk ka lënë pa pasoja dhe monumentet e kulturës. Ministria e Kulturës u bën...

12:37 Publicisti i njohur dhe moderator i emisionit “Provokacija”, Mustafa Nano, në librin e tij të fundit “Si e kam njohur”, të publikuar në Panairin...

12:10 Në 106 vjetorin e lindjes së shkrimtarit Petro Marko, Ilir Demalia teksa risjell në kujtesë poezitë e tij, thotë se në vend që të...

Unë Gruaja

16:57 Dera e Agollajve ishte gjithmonë e hapur e kjo e bënte familjen e shkrimtarit më të afërt me nevojtarët, por edhe më të hapur...

13:08 Kush më mirë se shoqja e tij e zemrës, mund t’ia njihte sekretet Dritëro Agollit. Ndodhte që Sadija ia rrëfente lexuesit të fshehtat e...

11:05 ANILA DEDAJ/ Në Gjirokastër, aty ku e kishin dërguar si mësuese, pianistja Aksinja Xhoja do të takonte një nga artistët e parë nga Perëndimi,...