Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme

Me nisjen e vitit të ri akademik, Universiteti “Luarasi” do të hapë fakultetin e ri të Shkencave Mjekësore, me 3 departamente, atë të Infermierisë, Farmacisë...

Shumë gra përfundojnë në spital nga traumat e dhunës në familje. Por ato mbajnë nofullat shtrënguar dhe nuk pranojnë të tregojnë se çfarë ka ndodhur...

Shtetet e Bashkuara e kanë emëruar ish-të dërguarin për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer, si person përgjegjës për të mbikëqyrur programin e reformës zgjedhore në Bosnje...
video

Ka tentuar të vetëflijohet në ambientet e burgut të Peqinit Bledar Selmanaj. Korrespondenti i Panorama.al raporton se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:00. U...

Aksidentet në rrugë në muajin gusht shënuan numrin 134 me një rritje 3.1 për qind në raport me të njëjtën periudhë të një viti më...

  Ish-kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, mendon që dueli Berisha-Basha, që sipas tij është i shëmtuar, po bën një shërbim të mirë publik. Përmes një...

Tre shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet britanike pasi u kapën në një fermë kanabisi.  Sipas mediave britanike, godina ku ishte mbjellë droga ndodhej në Lincolnshire...
video

Deputeti i PD-së në Lushnjë, Saimir Koreshi, përmes një fjalimi të mbajtur mëngjesin e sotëm gjatë seancës maratonë në Kuvend shkaktoi të qeshura në sallë,...

‘Përkundër të gjitha premtimeve për të ndërmarrë veprime, bota është ende në rrugën e saj për t'u ngrohur në nivele të rrezikshme’. Ky është vlerësimi...

Analisti i njohur Fatos Lubonja komentoi zhvillimet e fundit në kampin demokrat, pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin nga Grupi i PD të Sali...

Gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19. Ministria e Shëndetësisë raporton në buletinin e fundit se gjatë 24 orëve janë raportuar 959 raste...

Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane, pasi u kap duke transportuar me makinë nga Francë për në Itali një sasi prej 36 kilogramë...

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij do të betohen tek Presidenti i Republikës, Ilir Meta ditën e nesërme në orën 10:00. Ceremonia e betimit do...

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, ka publikuar një foto në “Twitter” ku shfaqet me gjyqtarë të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Ambasadorja thekson në mesazhin...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur përmes një postimi në “Twitter”, letrës së urimit për formimin e qeverisë së re, të ardhur në adresë të...
video

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot para mediave nga selia blu pas vendimit për përjashtimin nga grupi parlamentar i PD të Sali Berishës se "aleanca...
video

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për media nga hyrja e “Selisë Blu”, foli mbi votimin me 77 vota pro në parlement të programit qeverisës...
video

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, gjatë fjalës së mbajtur në orët e para të mëngjesit të sotëm në seancën plenare, e atakoi programin qeverisës...

Ambasada gjermane në Tiranë njofton të gjithë qytetarët se sektori Konsullor do të jetë i mbyllur nga data 20 deri me date 24.09.2021 Sipas ambasadës, të...

BESARTA BASHA/ Treçereku i maturantëve aplikues e kanë gjetur një vend në universitet. Në rast se nuk ndërrojnë mendje për t’u çregjistruar, si rrallëherë, IAL-të publike numërojnë...

Lajme Flash

Panorama Plus

video

Gjon Muharremaj i ka mahnitur të gjithë me performancën e tij në “The Voice All Stars France”. Këngëtari u shfaq të shtunën në audicionet e...

Konkurrentja e “Për’puthen”, Mikela Pupa, ka rrëfyer dje pas transmetimit të takimit me Bruno Shemshon, detaje nga jeta e saj personale. 26-vjeçarja tregoi se ka...

Arbana Osmani po përgatitet dita-ditës për “Big Brother VIP”, i cili do të nisë transmetimin më 1 tetor. Moderatorja ka postuar disa foto ose video...

Antonela Berisha dhe Mevlan Shaba nuk arritën që të dilnin çift nga “Për’puthen”, pasi ish-konkurrenti vendosi që të fokusohej tek Ledjana Prenga. Megjithatë, as lidhja...

Para pak ditësh, ndjekësit në rrjete sociale vunë re se Cozman dhe Flloja nuk e ndiqnin më njëri-tjetrin në Instagram, duke ngritur dyshimet se dyshja...

Moderatorja Argjira Spanca ka folur dje publikisht për marrëdhënien që ka me nënën e partnerit të saj, balerinit Graciano Tagani. Çifti sapo janë rikthyer nga...

Takimi mes Arlida Nezhës dhe Redjon Kastratit u transmetua ditën e djeshme, por gjërat mes tyre nuk shkuan mirë. Kjo sepse konkurrentja e “Për’puthen” u...

Emina Çunmulaj u bë nënë për herë të tretë dy ditë më parë, kur solli në jetë djalin e saj. Modelja publikoi një foto me...

Mikela Pupa dhe Bruno Shemsho kanë zhvilluar takimin e tyre të parë, i cili nuk është transmetuar ende për publikun. Por dy konkurrentët e “Për’puthen”...

Shpresat për një rikthim mes Loredana Zefit dhe ish-partnerit të saj, Mozzik, u shuan kur reperja sqaroi në llogarinë e saj në Instagram raportin që...

Bebe Rexha postoi ditën e djeshme një foto të vjetër nga fëmijëria e saj, kur ende nuk kishte emigruar jashtë vendit. Këngëtarja shqiptare këtë herë...

Bashkëshorti miliarder i Angela Martinit, Dragos Savulescu ka folur për herë të parë pas problemeve me drejtësinë që pati në Mykonos, nga ku u vu...

Me rastin e dy mujorit të vajzës së saj, Atarës, Orinda Huta publikoi dje në llogarinë e saj në Instagram disa imazhe të së bijës....

Rita Ora dhe i dashuri i saj, Taika Waititi, e shmangën aktoren Tessa Thompson gjatë festës në “Met Gala”, pas puthjes treshe që shkëmbyen në...

Emina Çunmulaj është bërë nënë për herë të tretë! Lajmin e ndau dje me të gjithë ndjekësit në rrjete sociale vetë modelja. Çunmulaj publikoi një foto në të...

“Big Brother VIP” do të nisë transmetimin në muajin tetor. Dhe ndërsa kurioziteti shtohet për të ditur se kush janë të famshmit shqiptarë që do bëhen...

Ai bëri 15 vite burg për një krim që se kishte kryer dhe u dënua me vdekje, përpara se të shpallej i pafajshëm në vitin...

Moderatorja e njohur shqiptare, Luana Vjollca është përfolur shumë për lidhjen e saj me menaxherin Kreshnik Çoçaj. Por ndërsa çifti po përgatitej për të shkuar drejt...

Shqipe Hysenaj ka reaguar për herë të parë pas aludimeve se ish-konkurrentja e “Për’puthen” ka udhëtuar drejt Dubait me të dashurin e saj misterioz. Ditën e...

  Aktori i humorit, Bes Kallaku ka deklaruar se ka menduar të largohet nga Shqipëria dhe pse ka një karrierë të konsoliduar në emisionet gazmore. I ftuar...

Politikë

20:09 Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka ironizuar programin e qeverisë, duke thënë se askush nuk i beson ato që janë shkruar, madje, sipas...

19:47   Ish-kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, mendon që dueli Berisha-Basha, që sipas tij është i shëmtuar, po bën një shërbim të mirë publik. Përmes...
video

18:49 Deputeti i PD-së në Lushnjë, Saimir Koreshi, përmes një fjalimi të mbajtur mëngjesin e sotëm gjatë seancës maratonë në Kuvend shkaktoi të qeshura në...

Kronikë

20:19 Shumë gra përfundojnë në spital nga traumat e dhunës në familje. Por ato mbajnë nofullat shtrënguar dhe nuk pranojnë të tregojnë se çfarë ka...
video

20:03 Ka tentuar të vetëflijohet në ambientet e burgut të Peqinit Bledar Selmanaj. Korrespondenti i Panorama.al raporton se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës...

19:58 Aksidentet në rrugë në muajin gusht shënuan numrin 134 me një rritje 3.1 për qind në raport me të njëjtën periudhë të një viti...


Sport

20:26 Erling Haland po luan sezonin e tij të fundit te Borusia Dortmund. Sulmuesi i ri i cili po thyen rekorde njëri pas tjetrit ka...

20:24 Data 18 dhjetor e vitit 2016 regjistronte ndeshjen e fundit të Rei Manajt në elitën e futbollit italian, Serinë A. Sulmuesi kuqezi, asokohe ishte...

19:36 Lacio është futur disa telashe të panevojshme. Prokuroria federale ka hapur hetim ndaj bardhekaltërve pas ankesës së paraqitur nga Milani, pasi kundrejt mesfushorit Bakajoko...

Dossier

15:00 Dashnor Kaloçi/ Pulikohet historia e panjohur dhe të bujshme të ashtuquajturës “banda Xhevdet Mustafa”, ku bënin pjesë: Sabaudin Haznedari, Xhevdet Mustafa dhe Halit Bajrami,...

14:45 “Në këtë botë nuk ka vetëvrasje, ka vetëm vrasje”. Këto fjalë të Jevtushenkos do të citonte Liri Belishova 70 vjet pas vetëvrasjes së të...

20:17 Për të folur për Liri Belishovën, do të duhej më shumë se një biografi dhe më shumë se një ese. Përmes një zhanri të...

Speciale

11:14 URAN BUTKA Sabiha Kasimati, një nga gratë e shquara intelektuale, shkencëtarja e parë shqiptare, u pushkatua vetëm pse ishte e tillë. Ajo vjen jo rastësisht...

22:37 Kanë qenë plot 1500 punonjës të Kamzës, që në 10 korrik të vitit 1973 janë thirrur nga Partia për t’i bërë gjyqin politik deputetit...

16:01   SAMI REPISHTI, PH.D.* 9 shtator 1946. “Mbas mesit të natës, gjumi i qytetit të Shkodrës u prish nga nji breshni qitjesh me armë që më...

Shëndeti

00:45 Urinimi gjatë marrëdhënies seksuale është diçka mjaft e zakonshme sipas ekspertëve, raporton “The Sun”. Fizioterapistja Amanda Savage tha: "Disa gra mund të urinojnë në momente të...

23:45 Me siguri keni dëgjuar për paralizën e gjumit ose mund edhe ta keni kaluar vetë, duke qenë se është relativisht e zakonshme. Rreth një në...

23:45 Njerëzit që kanë probleme të caktuara të syve janë më të rrezikuar ndaj  demencës (ulja progresive e funksioneve të trurit), zbuloi një studim. Njerëzit që...

Sociale

20:39 Me nisjen e vitit të ri akademik, Universiteti “Luarasi” do të hapë fakultetin e ri të Shkencave Mjekësore, me 3 departamente, atë të Infermierisë,...

15:10 BESARTA BASHA/ Treçereku i maturantëve aplikues e kanë gjetur një vend në universitet. Në rast se nuk ndërrojnë mendje për t’u çregjistruar, si rrallëherë, IAL-të publike...

14:22 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar ditën e sotme se Tirana do t’i rikthehet traditës së përvitshme të pastrimit të qytetit për Ditën...

Ekonomi

12:39 MARIGLEN KUME/ Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka shpjeguar me detaje se si do të realizohet rritja e pagave gjatë këtij mandatit të tretë qeverisës. Në fjalën e...

20:18 Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj në fjalën e tij në Kuvend foli për programin e qeverisë dhe prioritetet kryesore në 4 vitet e ardhshme, por edhe...

15:57 Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, zbuloi nga foltorja e Kuvendit ditën e sotme objektivat në fushën e Bujqësisë nga ana e qeverisë gjatë mandatit 2021-2025...

Kulturë

09:04 Ishte aq e gjatë duartrokitja e publikut, saqë dukej sikur shfaqja do të niste edhe një herë nga fillimi. Kishte pasur një etje të atillë...

17:33 Pas 5 vitesh mbylljeje, hapi mbrëmë dyert Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit. Ishte një mbrëmje Gala, protokollare, ku të ftuar ishin trupa diplomatike,...

15:47 Sitet arkeologjike në vendin tonë, për periudhën 2016-2019 sipas Kontrollit të Lartë të Shtetit kanë qenë në "mëshirë të fatit" sa i takon ruajtjes,...

Unë Gruaja

14:45 “Në këtë botë nuk ka vetëvrasje, ka vetëm vrasje”. Këto fjalë të Jevtushenkos do të citonte Liri Belishova 70 vjet pas vetëvrasjes së të...

11:14 URAN BUTKA Sabiha Kasimati, një nga gratë e shquara intelektuale, shkencëtarja e parë shqiptare, u pushkatua vetëm pse ishte e tillë. Ajo vjen jo rastësisht...

14:46 Siç e gjithë Kruja pohon, muzeun e këtij qyteti e ka realizuar zbatuesi i projektit, Robert Kote dhe jo projektuesja Pranvera Hoxha. Pasi e kishin...

PANORAMA TV