Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme
video

Zhoze Murinjo nuk ka ndalur lotët në fushën e lojës pasi skuadra e Romës fitoi Ligën e Konferencës në Tiranë, por as në intervistat pas...

Humbja e Feynoordit në finalen Tiranës ka shkaktuar zemërim të tifozëve holandezë jo vetëm në stadiumin Air Albania, por dhe në qytetin e Roterdamit. Të zemëruar...

Fitorja e Romës është fituar edhe nga tifozët shqiptarë në shkallët e stadiumit Air Albania. Të pranishëm në stadium kanë qenë edhe kryeministri Edi Rama me...

Marash Kumbulla ka hyrë në historinë e futbollit shqiptar, pas triumfit në Ligën e Konferencës me Romën, në finalen e luajtur përballë Fejnordit të luajtur...

Fitorja e Romës në finalen e Conference League të zhvilluar në Tiranë ka marrë vëmendjen maksimale të mediave më të mëdha italiane. Corriere Dello Sport, Sport...
video

Askush si ai! Jose Mourinho, ose i njohur ndryshe si “Special One”, është trajneri i parë në historinë e futbollit që fiton 3 trofe të ndryshon Europianë,...

Roma arriti suksesin në finalen e Tiranës ku arriti të mposhte Fejnordin me rezultatin 1-0. Skuadra e Murinjos ngriti trofeun në qendër të stadiumit “Air Albania”,...

Triumfi i Romës përballë holandezëve të Feyenoordit mbrëmjen e sotme në Tiranë është festuar edhe në stadiumin Olimpico. Ata ndoqën ndeshjen në stadiumin e Romës duke...
video

Jose Mourinho arriti trofeun e katërt europian pasi Roma e tij mundi me shifrat 1-0 Fejnordin në finalen e luajtur në Tiranë. Pas rënies përfundimtare të bilbilit,...

Suksesi në finalen e Ligës së Konferencës e vendos Murinjon në historinë e futbollit italian, me portugezin që bëhet trajneri i parë në 12 vite...

Roma bën histori në stadiumin Air Albania të Tiranës teksa fiton edicionin e parë në historinë e Ligës së Konferencës. Italianët u treguan më cinikë...
video

Roma e Jose Mourinhos shkruan historinë në Tiranës! Skuadra italiane mposhti në finalen e Ligës së Konferencës, Feyenoordin me rezultatin 1-0, duke siguruar kështu trofeun e...

Një 48-vjeçare e identifikuar si Nexhmije Hasani, është gjetur e pajetë në anë  të lumit Shkumbin në afërsi të fshatit Mirakë, në Librazhd. Nga informacionet...

Tifozët e Feyenoordit ashtu si ata të Romës janë vendosur në Tiranë prej ditës së djeshme për të mbështetur skuadrat e tyre. Holandezët kanë kaluar kohën...

Tragjedia në Uvalde të Teksasit, ku 18-vjeçari Salvador Ramos, vrau me armë zjarri 19 fëmijë dhe dy të rritur në shkollën fillore të qytetit, ka...

Amfiteatri te Liqeni Artificial në Tiranë është kthyer në një stadium të vogël mbrëmjen e sotme. Tifozët e Romës që kanë ardhur për të mbështetur skuadrën...

Duket se një tjetër përleshje ka ndodhur në shkallët e stadiumit “Arena Kombëtare” gjatë finales së Ligës së Konferencës midis Romës dhe Fejnordit. Kësaj radhe ka...

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë pozicionuar në ambientet e jashtme të stadiumit Air Albania. Në videon e siguruar nga Panorama.al ata duken teksa vendosin skafandrat...

Fëmijët dhe dy mësuesit e vrarë në një shkollë fillore të martën në Uvalde, në Teksas të SHBA-së, ishin të gjithë në të njëjtën klasë,...

Finalja e Conference League që zhvillohet në Tiranë është padyshim një ngjarje historike për futbollin shqiptar. Prej disa ditësh tashmë në rrugët e kryeqytetit është ndjerë...

Lajme Flash

Panorama Plus

Nga ‘urrejtja’ lind dashuria- do ishte fraza perfekte për tu përdorur për rastin e Elgit Dodës dhe dy binjakëve Veshaj që janë bërë të pandarë. Aq të pandarë...

Georgina Rodriguez bëri një paraqitje të guximshme teksa bëri daljen e saj të parë publike pas humbjes së djalit të saj dhe Cristiano Ronaldos. Muajin e kaluar,...

Arkimend Lushaj i njohur thjesht si Stresi duket se ka konfirmuar sot lidhjen e tij të re. Reperi ka publikuar një video në Instastory ku shihet...

PANORAMA PLUS/ Me siguri e mbani mend videon epike të avokatit të Johnny Depp Ben Chew një prej seancave të fundit të gjyqit duke u gëzuar...

PANORAMA PLUS/ Monika Lubonja është një nga ish-banoret e “Big Brother Vip” që komentohet ende shumë, për shkak të deklaratave që herë pas here bën...

PANORAMAPLUS/ Sytë e gjithë Europës janë zhvendosur në Tiranë, ku do të luhet sonte finalja e Konferencës së Ligës mes Feyenoord dhe AS Roma. Teksa...

Gjatë sezonit të verës artistët bashkohen për të sjellë këngë që aspirojnë të kthehen në hite dhe të shijohen nga pushuesit në bregdet.  Të fundit që...

PanoramaPlus.al/ Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të “vjetër” të estradës shqiptare. Këngëtarja ka një karrierë shumë të gjatë në industrinë tonë muzikore. Mirëpo viteve...

PANORAMA PLUS/ Fedez po përgatitet për atë që do të jetë rikthimi i tij i madh në skenë. Këngëtari Tananai, i cili është aktualisht i angazhuar...

PANORAMA PLUS/ Liam Payne ka bërë daljen e tij të parë publike me të dashurën e re Aliana Mawla, disa javë pas ndarjes nga e...

Shumë pak nga ne besoj e dinte që Sabri Fejzullahu gjatë jetës së tij ka ushtruar një tjetër profesion përvec atij të këngëtarit. Por e vërteta...

Panorama plus/ Këngëtarja Semi Jaupaj është përfolur goxha në publik për faktin se ajo ishte në mes të historisë së dashurisë të Bora Zemanit dhe...

PANORAMA PLUS/ Pas përfundimit me sukses të sezonit të parë të Big Brother Vip, Arbana Osmani ka vendosur që këtë periudhë ta shfrytëzojë për veten...

/PANORAMAPLUS/ Modelja Dorina Gegiçi dhe menaxheri i njohur Denis Avdiu kanë pranuar së fundmi lidhjen e tyre duke treguar se janë bashke. Që nga viti...

Këngëtarja serbe, Tea Tairović duket se ka krijuar polemika me albumin e saj të ri “Balkanija”, të cilin e publikoi pothuajse pa asnjë paralajmërim. Dhe pse...

Këngëtari Blero Muharremi dhe modelja Afrona Dika kanë qenë në qendër të mediave këto ditë pasi u zbulua se i dhanë fund martesës.  Mirëpo, këngëtari vijon i...

Një tjetër bebe? Njerëzit gjithmonë pyesin për më shumë por Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska për momentin planifikojnë të marrin vetëm një qen. Kështu u shpreh vetë Ermali...

Panorama Plus/ Të sapomartuarit Kourtney Kardashian dhe Travis Barker bënë paraqitjen e tyre të parë pasi i thanë “Po” njeri-tjetrit gjatë fundjavës. Çifti u martua gjatë...

Dua Lipa ka udhëtuar në shumë shtete të Europës gjatë këtyre muajve në kuadër të turneut të saj “Future Nostalgia.” Destinacioni i së shtunës për këngëtaren...

Panorama Plus/ Gino D’Acampo së fundmi ndau një foto duke i dhënë një puthje në buzë vajzës së tij tetëvjeçare Mias. Kuzhinieri i famshëm, 45 vjeç,...

Politikë

21:21 Finalja e Conference League që zhvillohet në Tiranë është padyshim një ngjarje historike për futbollin shqiptar. Prej disa ditësh tashmë në rrugët e kryeqytetit është...

21:13 Teksa procesi i zgjedhjes së presidentit të republikës është futur në raundin e tretë të zgjedhjes së presidentit, kreu i grupit parlamentar të PD...

20:52 Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas masakrës së ndodhur ditën e djeshme në Teksas ku një person i armatosur qëlloi për...

Kronikë

00:04 Humbja e Feynoordit në finalen Tiranës ka shkaktuar zemërim të tifozëve holandezë jo vetëm në stadiumin Air Albania, por dhe në qytetin e Roterdamit. Të...

22:52 Një 48-vjeçare e identifikuar si Nexhmije Hasani, është gjetur e pajetë në anë  të lumit Shkumbin në afërsi të fshatit Mirakë, në Librazhd. Nga...

21:42 Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë pozicionuar në ambientet e jashtme të stadiumit Air Albania. Në videon e siguruar nga Panorama.al ata duken teksa vendosin...


Sport

video

00:09 Zhoze Murinjo nuk ka ndalur lotët në fushën e lojës pasi skuadra e Romës fitoi Ligën e Konferencës në Tiranë, por as në intervistat...

00:01 Fitorja e Romës është fituar edhe nga tifozët shqiptarë në shkallët e stadiumit Air Albania. Të pranishëm në stadium kanë qenë edhe kryeministri Edi Rama...

23:55 Marash Kumbulla ka hyrë në historinë e futbollit shqiptar, pas triumfit në Ligën e Konferencës me Romën, në finalen e luajtur përballë Fejnordit të...

Dossier

14:43 “Është vrarë, apo është vetëvrarë, pak rëndësi ka. E vërteta qëndron tek ajo se si njëra mundësi ashtu dhe mundësia tjetër janë të imponuara”....

16:28 Studiuesi Auron Tare është rikthyer pas në kohë, konkretisht në 14 prill të 1939, në kohën kur u dorëzua kurora e Skënderbeut në Romë. Përmes...

14:20 E përktheu BESNIK DIZDARI Portreti i Vlorës 1915 Nga ARNALDO FRACCAROLI “La Lettura”, 1915 Pothuajse të gjitha qytetet me dimrin e tyre kanë stinën e madhe të spektakleve...

Speciale

14:43 “Është vrarë, apo është vetëvrarë, pak rëndësi ka. E vërteta qëndron tek ajo se si njëra mundësi ashtu dhe mundësia tjetër janë të imponuara”....

15:32 AFRIM HIMAJ/ Në kulmin e euforisë së shkaktuar nga rezultati i zgjedhjeve të 2 dhjetorit 1945, lidershipi komunist, i përfshirë në revanshin e shtetëzimeve,...

10:37 Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga institucioni i Autoritetit për Informimin e Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, ku ndodhet dosja voluminoze (formulare, hetimore...

Shëndeti

08:12 Pas shfaqjes së rasteve të para të lisë së majmunëve në Gjermani, ministri gjerman i Shëndetësisë, Karl Lauterbach tha se po përgatiten masa të...

15:29 Zyrtarët botërorë të shëndetësisë shprehen të alarmuar për rastet në rritje të lisë së majmunëve në Evropë dhe gjetkë. Ky lloj i infeksionit viral është...

21:50 Një kompani e vogël në Shqipëri po punon për të plotësuar kërkesën e lartë për ambulanca për Ukrainën. Kompania Timak ka marrë tashmë porosinë...

Sociale

13:35 Hapja e rrugëve ka rikthyer dhe “dëshirën” e shqiptarëve për t’u larguar nga vendi. Të dhënat e publikuara nga Eurostat tregojnë se në janar-shkurtr të...

12:29 Unfpa në Shqipëri, ILO dhe autoritetet shëndetësore bashkë në forumin për shërbime aftagjata. Shqipëria po plaket me shpejtësi dhe kujdesi afatgjatë për të moshuarit kërkon...

09:29 Sportelet shtetërore janë mbyllur, por qytetarët po kanë vështirësi për të marrë online shërbimet. Portali “e-Albania” i administruar nga Agjencia e Kombëtare e Shoqërisë...

Ekonomi

21:58 Shqipëria, që prej vjeshtës së vitit të shkuar, po përballet me krizë energjitike, edhe pse gjatë vitit 2021 u prodhua rreth 47% më shumë...

16:59 Miliarderët e botës e kanë rritur pasurinë e tyre me triliona dollarë, që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, ndërsa vendet më të varfëra...

14:55 ADA HAZIZOLLI/ Finalja e Ligës së Konferencës ndërmjet Romës dhe Feyenordit, që do të luhet sonte në mbrëmje në stadiumin “Air Albania”, do të...

Kulturë

16:02 Pianistja e parë shqiptare Lola Gjoka është një nga figurat shumëdimensionale në historinë e artit tonë muzikor shqiptar. Një ditë më parë, artistët u...

09:48 ALBERT SHEQI Gazetari, studiuesi dhe romancieri Mustafa Nano bën pjesë tek ai grup i vogël autorësh shqiptarë që unë mëtoj se u kam lexuar çdo...

09:01 Nën kujdesin e konsulles së nderit të Republikës së Shqipërisë, Dr. Jonela Hoxhaj, u shfaq në Frankfurt filmi "Portreti i Pambaruar“, që trajton një...

Unë Gruaja

15:00 AFRIM IMAJ/ Gazeta Panorama.al -Lavdie Merlika (Ndreu), vajza e vetme e Dali Nderut dhe Liri Gegës, dy figurave të njohura të lidershipit historik të dënuar...

13:54 Gazeta Panorama.al/ Në fshatin Mënik, pranë urës së Beshirit, kishte tre ditë e netë që punohej për të hapur një gropë të madhe. Fshatarët...

14:09 PanoramaPlus.al/ Kongresi i Partisë Socialiste nisi sot punimet. Eksponentë të ndryshëm të kësaj force, me radhë  mbajtën fjalën e tyre para ndjekësve të shumtë....