Birra Korca  
 
   
 
AK Invest
Te Stela

Elton Çico është viktima e ekzekutuar me armë zjarri sot në mbrëmje në kryeqytet. Rreth 34-vjeç, i riu është qëlluar me dy plumba në kokë...

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur këtë të dielë pranë stadiumit 'Selman Stërmasi' në kryeqytet. Dyshohet se një person me emrin Elton Çico është qëlluar...

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur këtë të dielë pranë stadiumit 'Selman Stërmasi' në kryeqytet. Një person me emrin Elton Çico është qëlluar me armë në...

Tre persona, identiteti i të cilëve nuk dihet ende, janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës, pasi akuzohen për vjedhjen e një argjendarie. Denoncimi është...

Tirana duket se ka nisur e para përgatitjet për derbin ndaj Partizanit dhe këtë e tregon jo vetëm faza stërvitore e ekipit, por edhe përgatitjet...

Një çift shqiptarësh janë shoqëruar në polici, pasi fqinjët i kanë denoncuar sepse panë se ata kishin therur një dele në oborrin e shtëpisë dhe...

Gjykata e Tiranës ka përfunduar gjykimin e një rasti të pazakontë, ku një kryefamiljar është akuzuar për dhunë në familje dhe për ngacmim seksual të...

Piktori dhe arkitekti Maks Velo tregon dashurinë e ndaluar për francezen Odile Daniel. Edhe pse ajo donte të martohej me të, Velo e dinte se...
  Albtelekom  

Aktualitet

18:10 Banesa e biznesmenit Sabah Rrashketa në Shkodër është tentuar që të grabitet sot në mesditë dhe e gjithë situata në fakt i ka ngjarë një...

Argument

16:13 Ky është Renato Tsepa (Cepa). Me identitetin dhe pasaportën e 49-vjeçarit të lindur në Korçë, lëvizte i lirë në Hollandë Arben Frroku, i dënuar...

Panorama Plus

Modelja e re dhe bukuroshe, e cila i vodhi zemrën këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, Andrra Destani, pret që për pak kohë të bëhet nënë...

“Diçka e bukur po vjen” ishte diçitura e fotos që ka postuar aktori Amos Zaharia në rrjetet sociale, pjesë e së cilës janë edhe dy...

Të shkruash për të është sikur të nisësh një histori më vete. Të gjithë e kanë njohur si emër, por shumë pak si figurë. Ishte...

Prej disa kohësh po përhapet lajmi se biondja seksi dhe portieri i Partizanit janë duke shijuar një histori dashurie. Çiljeta dhe Albani mund të jenë...

Ne Fokus

20:28 25-vjeçari Ermal Doçi është kthyer nga Siria pas qëndrimit 4-mujor atje. Ai përshkruhet nga një bisedë e përgjuar mes imamëve të vetëshpallur Bujar Hysi dhe...

Ekonomi

13:42 Ministria e Financave, javën e ardhshme do të ketë gati paketën fiskale për bujqësinë, e cila ofron lehtësi për fermerët. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj,...

Sport

18:38 Leiçester Siti barazoi 1-1 me Mançester Junajtid duke thelluar diferencën me +8 pikë ndaj Totenhemit të vendit të dytë. Këta të fundit kanë një...

Kronike

19:24 Një shtetas anglez mësohet se është gjetur i pajetë në një hotel në Tiranë. Ngjarjen e ka konfirmuar Policia e kryeqytetit, e cila në një njoftim zyrtar...

Kulture

20:00 Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, dekoron sot me Urdhërin, "Nderi i Kombit", Piktorin e Popullit, Sadik Kaceli (1914 - 2000). Kaceli është...

Kosova

21:26 Sonte është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Portret i paautorizuar i Isa Mustafës”; një profil politik e ekonomik i Kryeministrit nga...

Une Gruaja

12:29 Buka e Pashkës Buka e Pashkës Përbërësit: 400 gr miell, 200 ml qumësht të plotë, 50 gr sheqer kaf, gjysmë bustine maja për bukë, 50...

Speciale

17:10 Shoqëria civile, teksa nuk arriti të futej në dëgjesën e organizuar sot për prezantimin e projektit të stadiumit të ri në Tiranë, e ka...

Sociale

10:46 Komisioni i Apelit ka rrëzuar kërkesën e kandidatit për rektor të Universitetit të Mjekësisë, Petrit Bara, për të shpallur të pavlefshëm procesin zgjedhor për...

Bota & Rajoni

19:07 Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se Malia, vajza e madhe e presidentit amerikan Barack Obama, planifikon t’i ndjek studimet në Universitetin e Harvardit në...

Dossier

18:11 Në morinë e dëshmive që denoncojnë Feçor Shehun, ishkreun e Sigurimit të regjimit komunist, për sjelljet perverse me femrat, ajo e Ismail Pepës, ish-punonjës...