Birra Korca    
Home »

Pagat, PS: Sot familjet shqiptare blejnë më pak

Partia Socialiste reagoi nëpërmjet sekretarit të saj për programin, Ilir Beqja menjëherë pas deklarateve të Kryeministrisë për firmosjen e vendimit nga ana e kryeministrit për rritjen e pagave. Beqja tha se nuk ka rëndësi se sa janë rritur pagat në letër, në një kohë kur  arsimtarët, mjekët, infermierët dhe punonjësit e policisë blejnë më pak [...]

1 Koment

Shqiptarja nga Kosova bën të qajë jurinë e X Factor

Arbesa-Cover

GJERMANI- Arbesa Sinanaj është 16 vjeç,  dhe me paraqitjen e saj të parë në audicionet e X Factor Germany ka bërë jurinë të qaj. Arbesa ka lindur në Gjermani, ndërsa familja e saj është nga Podujeva e Kosovës. Ajo interpretoj këngën “You Found me “ nga The Fray dhe me zërin e saj, emocionoi pa [...]

8 Komente

Hidhet nga ura, vetëvritet regjisori britanik, Tony Scott

Tony-scoot

Regjisori Toni Scott, i mirënjohur për filmat “Top Gun” dhe “Beverly Hills Cop II” është ndarë sot nga jeta pasi u hodh nga ura “Vincent Thomas” në San Pedro, Kaliforni, tha një hetues nga Los Angelos. Burimet policore thanë se, Scott, 68 vjeç, u hodh nga ura rreth orës 12:30 pasdite me orën lokale. Ka [...]

2 Komente

Mëhilli:Performanca ekonomike solli rritje pagash

Zëdhënësja e Kryeministrit, Erla Mëhilli gjatë një konference për shtyp

TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha ka firmosur sot vendimin e marrë nga qeveria disa ditë më parë për rritjen e rrogave të punonjësve të administratës. Zëdhënësja e Kryeministrisë, Erla Mëhilli në një dalje para mediave, e cilësoi këtë rritje, si mbajtje pikë për pikë të premtimit të qeverisë për pagat dhe pensionet. Rritja e pagave ka [...]

1 Koment

Publiciteti, Felps rrezikon medaljet

phelps

Notari më i madh i të gjitha kohëve dhe ndoshta olimpisti më i madh i epokës moderne mund të rrezikojë medaljet e tij, fituar në “Londër 2012”. Majkëll Felps është në telashe, pasi në internet janë botuar gjatë Olimpiadës foto publicitare të tij, foto të shtëpisë së famshme franceze të sendeve të luksit, “Louis Vuitton”. [...]

Nuk ka Komente

Daniele de Rosi i thotë “po” Mançester Sitit

Daniele

Daniele de Rosi pritet të jetë blerja e bujshme e Mançester Sitit. Sipas mediave angleze dhe italiane, mesfushori i Romës dhe i Kombëtares së Italisë i është premtuar trajnerit Roberto Mançini, i cili me anë të një telefonate personale ka mundur të bindë 29-vjeçarin, duke përdorur edhe fjalë disi të ashpra: “Je një kampion i [...]

2 Komente

Çelsi siguron fitoren brenda 5 minutave

chelsea

Debutimi i Çelsit në 2012-2013 të Premier Ligës është fantastik, magjepsës, sepse bluve të Londrës u mjaftojnë vetëm 5 minuta për të rrumbullakosur shifrat e takimit në 2-0. Branislav Ivanoviç në minutën e 2-të dhe Frenk Lampard në të 7-ën janë protagonistët e suksesit në transfertën kundër Uiganit, por ai që ka “pilotuar” golat e [...]

Nuk ka Komente

Sekretari personal i Enver Hoxhës: Si zbardhnim në letër gjestet e tij

Vahid Lama gjatë punës në paradhomën e Enverit

Një ditë e zakonshme pune në kabinetin e Enverit. Haxhi Kroi njeh vartësit me axhendën ditore. Ata rendin të sistemojnë materialet e kërkuara. Njëri përgatit letrën për babain e një dëshmori me emrin e diktatorit. Një tjetër u jep dorën e fundit konkluzioneve që ai do parashtrojë në mbledhjen e Plenumit. Në mesditë, mbledhja e [...]

8 Komente

Greqi, arratiset i burgosuri shqiptar

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një arratisje që të kujton filmat aksion. Kështu e kanë quajtur mediat greke, arratisjen e një shqiptari, ndërsa po transportohej për në spital nga burgu i Nafplion. Gjatë transferimit të tij në spital, për mjekimin e një plage, shqiptari ka mundur të ikë, i ndihmuar nga dy persona me armë të rënda, të cilët kanë [...]

2 Komente

Endri & Stefi, adrenalina e natës së fundit të festës

Korca-2

Festa e “Birra Korça” përmbylli madhërishëm edhe natën e pestë të saj. Mijëra vetë festuan deri në mëngjes, bashkë me birrën më të preferuar të kësaj feste, birrën “Korça”. Për pesë net me radhë, surprizat me këngëtarë e artistë të ftuar kanë mbajtur të mbërthyer pjesëmarrësit, që këtë vit i kaluan 50 mijë veta në [...]

Nuk ka Komente

Hetim TIMS-it në 2 dogana për vërtetësinë e vulave të Çapjes

Gentian Beqiri

Provat e paraqitura në Gjykatë nga dy të dyshuarit e vrasjes së Gentian Beqirit më 15 gusht, do të verifikohen nga Prokuroria e Elbasanit. Mësohet se veprimi i parë i punës së prokurorëve të kësaj çështjeje do të jetë verifikimi në sistemin TIMS i pretendimit të Florenc Çapjes. Ai paraqiti në Gjykatë pasaportën e tij, [...]

1 Koment

Vrasja e Fatbardha Tafës, gjenden dorezat e Hoxhës

Vendi i ngjarjes

Dy javë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur te Fusha e Aviacionit në Tiranë ku u vra Fatbardha Tafa, policia vazhdon të ushtrojë kontrolle në banesën e Aldo Hoxhës, 20-vjeçarit të dyshuar si autor i ngjarjes. Një palë doreza janë prova më e dyshimtë, që është gjetur së fundi në shtëpinë e 20-vjeçarit. Provat ende [...]

Nuk ka Komente

Pranga për herë të dytë Gjergj Cukalit

Gjergj Cukali

Gjergj Cukali, i konsideruar si “i forti” i rrugës “Myslym Shyri” u arrestua dje pak pas mesdite nga Policia e Tiranës me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë. Personazhi i cili u lirua nga burgu për pengmarrje, 3 muaj më parë u kthye në vëmendjen e Policisë si autor i kanosjes me armë dhe [...]

1 Koment

Ushtarakët, përfitimi sipas kërkesës

ish-ushtarake

Ish-ushtarakët në pension pleqërie, që janë liruar nga Ushtria në vitet ’90, mund të përfitojnë pension suplementar që u rezervohet nga statusi, por data nga kur fillon pagesa ka të bëjë shumë me kohën kur është paraqitur kërkesa. Gazeta boton sot dy pyetjet me përgjigjet e radhës të Institutit të Sigurimeve Shoqërore, ku e para [...]

Nuk ka Komente

Ndalohen nënat me karroca te rruga ambasadave

Njëra prej nënave që nuk u lejua të hyjë në bllokun e ambasadave te Rr. e Kavajës

“Nuk mund të hyni me karrocë. Nuk lejohet”. Dhjetëra nëna që shëtisin fëmijët e tyre apo thjesht kalojnë përmes bllokut të ambasadave në kryeqytet, përcillen kështu prej disa ditësh. Ky urdhër i vënë në zbatim nga rojet e postbllokut hyrës tek Rruga e Kavajës e tjetrit tek Rruga e Durrësit ka habitur e revoltuar jo [...]

1 Koment

Provimi për mësuesit, test edhe drejtshkrimit

Mësuesit e sapodiplomuar për herë të parë këtë vit do t’i nënshtrohen Provimit të Shtetit. Testin do ta japin në muajin tetor. Pasi kanë mbaruar studimet, të rinjtë duhet të kryejnë një vit praktikë e më pas të japin provimin. Vetëm në këtë mënyrë ata do të marrin licencën e ushtrimit të profesionit. Këtë vit [...]

Nuk ka Komente

Panorama Plus
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • RSS

Më të lexuarat


Showbiz

Lifestyle

Teknologji

Kuriozitete

© 2015 Gazeta Panorama ONLINE. All Rights Reserved.   Programuar nga: ikoncept Privacy