Gazeta Panorama ONLINE | lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme
video

Policia e Shtetit gjatë mbrëmjes së sotme ka vijuar monitorimin me makinën inteligjente, e cila ka evidentuar 310 drejtues mjetesh që kanë shkelur rregullat e...
video

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet kur kryeministri Albin Kurti është kthyer në shtëpinë e tij pas kërcënimeve.  // Në video shihet momenti kur Kurti mbërrin...

Zbardhet e plotë dëshmia e shefit të krimeve në Komisariatin e Lezhës, Leonard Palushi, dhënë pas vrasjes së kolegut të tij, Saimir Hoxha, më 28...

Nënkryetari i grupit parlamentar të PD-së Ervin Salianji ka renditur argumente bazuar në të dhëna, që sipas tij tregojnë se punësimet në administratën publike janë...
video

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë kërcënime dhe si pasojë është shtuar edhe kujdesi dhe niveli i sigurisë ndaj tij, është njoftuar nga Zyra...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me helmimin nga uji të qindra qytetarëve në Krujë.  Akademiku thotë se gjithë qeveria duhet...

Pastori Akil Pano ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me një formular që është shpërndarë në kopshtet e fëmijëve, ku emrat Mami dhe Babi...
video

Kryeministri Edi Rama ka komentuar shkurt zhvillimet e fundit në PD, një ditë pasi Sali Berisha u vetëshpall si kandidat në garën për kreun e...

  Analisti Preç Zogaj ka komentuar në RTSH shpalljen nga Sali Berisha të kandidaturës së tij për t’u zgjedhur kryetar i Partisë Demokratike, teksa në të...
video

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për situatën e krijuar në Krujë ku qindra qytetarë u helmuan nga uji i pijshëm. Për gazetarët,...
video

UPDATE/ Kryetari i Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit është përplasur këtë të mërkurë me Lefterije Luzi (Lleshin) ish-kryetaren e KQZ-së, e cila aktualisht...
video

Kryeministri Edi Rama në një prononcim për mediat foli mbi propozimin e Vetingut në politikë, duke u shprehur se nuk ka asnjë opinion sot për...
video

Kryeministri Edi Rama është i gatshëm të paraqitet në Komisionin Hetimor për zgjedhjet. Edhe pse nuk ka marrë një ftesë nga opozita, ai thotë se...

Zyrtarët e Departamentit amerikan të Drejtësisë thonë se kanë arrestuan 150 persona nën dyshimet për tregtimin e drogave të paligjshme, duke përfshirë opioidet me receta...

Topi i artë ka prodhuar gjithmonë debat mbi fituesin e  mundshëm. Një foto e dalë sot ka bërë namim në rrjetet sociale pasi zbulon emrin...

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit, ku rezultojnë 5 humbje jete dhe 672 qytetarë të infektuar me Covid-19.  Aktualisht janë 7,431...

Komisioni i Disiplinës nuk është kursyer në vendimet e tij për derbin e kryeqytetit, i cili nuk kaloi pa incidente. Ndërprerja e ndeshjes nga tifozët,...

NGA AGRON GJEKMARKAJ Prej javësh Sali Berisha i cenuar në interesa personale, i  udhëhequr nga  zemërimi i tij i ka dhënë  jetë “Foltores” e cila e...

Prokurorja e Tiranës dha shpjegime në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për mungesat e burimeve financiare të bashkëjetuesit në blerjen e një apartamenti dhe dy...

Panorama Plus

Aktorja Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi e kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre dhe sot janë edhe prindër të një vajze, të cilën e kanë...
video

Aktorja Monika Lubonja është një ndër banorët që duhet të qëndrojë në dhomën e dënimit për shkak të thyerjes së rregullave të shtëpisë së “Big...

Granit Cana dhe Semi Jaupaj nisën të bisedonin me njëri-tjetrin mbrëmë, gjatë kohës që të tjerët në dhomën e dënimit ishin në gjumë. Ish-futbollisti rrëfeu...

Moderatorja Einxhel Shkira është një ndër vajzat që u bënë pjesë e shtëpisë së “Big Brother VIP” mbrëmjen e djeshme. Blogerja njihej me një pjesë...

Prej disa javësh në media qarkullonin emra të personazheve të ndryshëm VIP që mund të bëheshin pjesë e shtëpisë së “Big Brother”. Mbrëmjen e djeshme,...

Fifi ka kaluar shumë emocione të forta në shtëpinë e Big Brother VIP, të cilat kanë qenë si pozitive, ashtu edhe negative. Këngëtarja ka përjetuar...

Loja e Fifit dhe e Monika Lubonjës në shtëpinë e “Big Brother VIP” nuk është pritur mirë nga banorët e tjerë, por sidomos nga Semi...

Këngëtarja Lindita Halimi njihet për format trupore seksi, për të cilat është ushtruar dhe është ushqyer shëndetshëm ndër vite. Para pak kohësh, artistja bëri edhe...

Këngëtarja Rezarta Shkurta prej vitesh nuk ka sjellë projekte të reja muzikore për fansat e saj, pasi i është përkushtuar biznesit dhe familjes. E teksa...
video

Dasma veriore në shtëpinë e “Big Brother VIP” i vuri banorët në punë, pasi të gjithë nisën të ndanin rolet dhe të bëheshin gati. Çifti...

Bashkëshortja e Shpat Kasapit, Selvije Jao, është në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe ndryshimet që po i ndodhin në trup dita-ditës, ka vendosur t’i...

Beniada Nishani vendosi që të hyjë në shtëpinë e “Big Brother VIP” me një super performancë, pasi modelja realizoi një kërcim sensual me disa meshkuj...
video

Fifi deklaroi dje se ka ende pëlqim për Granit Canën, edhe pse ish-futbollisti i tha që e sheh vetëm si shoqe dhe jo si të...

Bashkëshortja e Alec Baldwin, Hilaria, ka thyer heshtjen dhe ka folur për herë të parë pas incidentit tragjik, ku aktori i mori jetën drejtoreshës së...
video

Vetëm pak ditë pasi Granit Cana deklaroi se Fifin e sheh vetëm si shoqe dhe jo si të dashur, duket se vajzat e tjera në...
video

Organizimi i një dasmë sipas traditave veriore në shtëpinë e “Big Brother VIP” nuk ka kaluar pa diskutime nga ana e banorëve. Fifi dhe Granit...

Modelja e njohur, Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë dhe ardhjen në jetë të djalit të saj, Alaron. Bukuroshja bionde zbuloi se është bërë...
video

Beniada Nishani dhe Ardit Çuni “u martuan” mbrëmë në shtëpinë e “Big Brother VIP” dhe shkëmbyen puthjen e parë në buzë pasi i thanë “PO”...

Këngëtarja Elhaida Dani u rikthye në tregun muzikor pas disa vitesh me një album të ri, të titulluar “ZanIn”. Ky rikthim solli informacione të reja...

Këngëtarja Manjola Nallbani, e cila së fundmi publikoi këngën “Vuj moj zemër”, ka zbuluar disa detaje të reja nga jeta e saj. E ftuar pasditen e...

Politikë

21:33 Nënkryetari i grupit parlamentar të PD-së Ervin Salianji ka renditur argumente bazuar në të dhëna, që sipas tij tregojnë se punësimet në administratën publike...

21:06 Akademiku Artan Fuga ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me helmimin nga uji të qindra qytetarëve në Krujë.  Akademiku thotë se gjithë qeveria...
video

20:24 Kryeministri Edi Rama ka komentuar shkurt zhvillimet e fundit në PD, një ditë pasi Sali Berisha u vetëshpall si kandidat në garën për kreun...

Kronikë

video

23:06 Policia e Shtetit gjatë mbrëmjes së sotme ka vijuar monitorimin me makinën inteligjente, e cila ka evidentuar 310 drejtues mjetesh që kanë shkelur rregullat...

21:46 Zbardhet e plotë dëshmia e shefit të krimeve në Komisariatin e Lezhës, Leonard Palushi, dhënë pas vrasjes së kolegut të tij, Saimir Hoxha, më...
video

21:31 Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga...


Sport

23:50 Duket se lodhja e një “El Clasico” të luajtur në maksimum ka bërë të vetën edhe për Real Madrid. Skuadra e Ançelotit është ndalur...

23:18 Bajern Mynih i ka dhënë sot lamtumirën Kupës së Gjermanisë pa mbërritur as në 16 më të mirat e turneut, me një katastrofë historike...

22:49 Interi ka lënë pas ndalesën me Juventusin duke marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Empolit në transfertë, në një fushë ku shumë skuadra...

Dossier

08:09 DASHNOR KALOÇI/ Publikohen disa dokumente arkivore me siglën ‘Tepër sekret’ të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të...

21:20 "Vahid Lama ka përdorur shprehje me përmbajtje fyese për drejtoreshën e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste, Nexhmije Hoxha duke thënë se ajo në punë më...

14:53 URAN BUTKA “Një letër (përmbajtjen e së cilës duhet jo vetëm ta ndjejmë, akoma ta shijojmë) për mua është një luks, një dëfrim i mendjes...

Speciale

21:20 "Vahid Lama ka përdorur shprehje me përmbajtje fyese për drejtoreshën e Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste, Nexhmije Hoxha duke thënë se ajo në punë më...

16:19 Në mesnatën e 10 nëntorit 1981, forcat e hetuesisë speciale arrestuan në fshehtësi Vahid Lamën, juristin që kishte punuar 13 vite në paradhomën e...

20:32 AFRIM IMAJ/ Juristi i njohur, Vahid Lama që punoi për vite me radhë në paradhomën e kreut të regjimit komunist zbulon prapaskenat dhe të...

Shëndeti

18:26 Disa nga simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga koronavirusi janë lodhja kronike, turbullimi i mendimit, pagjumësia, probleme në zemër dhe vështirësi në...

16:48 Disa nga simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga koronavirusi janë lodhja kronike, turbullimi i mendimit, pagjumësia, probleme në zemër dhe vështirësi në...

17:11 Shumë prej nesh bien në grackën e idesë se konsumimi i frutave dhe perimeve pa limit është i shëndetshëm, por në fakt ato përmbajnë...

Sociale

19:23 Trembëdhjetë qytetarë të huaj kanë marrë pasaportën shqiptare dhe janë betuar sot para kryetarit të bashkisë së Tiranës. Teksa i përgëzoi për marrjen e pasaportës...
video

16:34 BESARTA BASHA/ Edhe pse studentët nuk shkelën asnjë ditë në auditor, titullarët e universiteteve nuk u kursyen nga shpenzimet e luksit. Afro 32.5 milionë...
video

14:17 Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha sot se po priten ende përgjigjet e analizave bakterologjike për të përcaktuar shkakun e helmimit të afro 500...

Ekonomi

16:48 Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

11:49 Shpenzime të larta, të ardhura të ulëta dhe koncesione. Paradoks ekonomik, por zgjidhja është e thjeshtë. 1 miliard USD borxhe të tjera dhe të...

09:48 Miratohet rregullorja e re që synon uljen e komisioneve të ndërmjetësimit në sigurimi në automjeteve. Rregullorja u miratua mëngjesin e sotëm në mbledhjen e Bordit...

Kulturë

22:15 Ka vdekur në moshën 51-vjeçare regjisorja e njohur nga Kosova, Burbuqe Berisha. Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur edhe ministri për...

18:30 Manuel Vilas/ Disa amerikanë janë transferuar nga një vend në tjetrin. Shtetet e Bashkuara kanë një mënyrë të fuqishme të mishërimit të heronjve e heroinave...

14:18 Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, dhe dekani i Fakultetit të Histori-Filologjisë, Sabri Laci, kanë nënshkruar ditën e sotme një memorandum bashkëpunimi për disa projekte...

Unë Gruaja

17:04 Iu desh të paguante kusurin e arratisjes së të atit. Nga fëmijëria e jetuar pa fëmijëri, te rinia e djegur. Thuajse 30 vite kalvar...

13:56 Gazeta Panorama.al publikon në numrin e sotëm rrëfimin e ish-sekretarit personal të Enver Hoxhës, juristit Vahid Lama i cili i shërbeu në paradhomën e...

09:56 Komunizmi ishte në grahmat e fundit kur Liri Lubonja u kthye nga internimi. Ishte viti 1989, ndërsa kishte prej vitit 1973 që vuante dënimin...

PANORAMA TV