Tipike

Robin Van Persi i ka dhënë fund futbollit të luajtur, por duket se po përgatit djalin që të ndjekë hapat e tij. Në kushte karantine...

Policia e Kavajës ka parandaluar pershkallezimin e nje konflikti ne fshatin Kryemëdhenj, Golem duke vene ne pranga një 41-vjeçar.  Shtetasi me iniciale S. M., kishte goditur ne...

Përmasat e pandemisë janë pasojë edhe e një politike dyfytyrëshe. Lufta kundër Coronës mund të fitohet vetëm nëse hapen mbi tryezë të gjitha faktet,...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se është e nevojshme një paketë më realiste dhe më mbështetëse për familjet në nevojë, dhe një ndryshim radikal...

Partia Demokratike thotë se do të depozitojë pranë SPAK një kallëzim për ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në lidhje me tenderi prej 1.5 mln...

Pamje të tmerrshme janë publikuar nga Nju Jorku, me trupat e vdekur të ngarkuar në një kamion frigorifer me një pirun lëvizës përpara Spitalit...

Gazetari i njohur Blendi Fevziu e ka konsideruar jo vetëm solidaritet nga Shqipëria dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, por edhe “detyrim...

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të ndërpresë të gjitha ndërhyrjet kirugjikale të planifikuara në të gjitha strukturat spitalore publike dhe jo publike. Vendimi i nënshkruar...

Arkond Canaj Ju që thoni se e doni Shqiperinë dhe ja bluani kocken përdite pa mëshire neper gurrore e miniera, PERULUNI! Ju qe thoni se...

Pas konfirmimit të lajmit se Princi i Monakos, Alberti II është infektuar nga koronavirusi ka reaguar presidenti, Ilir Meta. Në një postim në facebook, Kreu...

Ministria  e Jashtme ka sqaruar shqiptarët pas vendit të BE, për mbylljen e kufijve për vendete treta, si masë për parandalimin e përhapjes së...

Mjeku i njohur infeksionist Arjan Harxhi i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se nuk bëhet lufta ndaj koronavirusit, duke mbyllur...

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit, Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka nxitur qeveritë të testojnë më shumë raste të dyshuara, duke paralajmëruar se ata...

Ndërsa lufta kundër pandemisë intensifikohet, të famshmit po përdorin mediat e tyre sociale për të nxitur ndjekësit të ndihmojnë në përhapjen e koronavirusit duke...

Një lajm i mirë po qarkullon së fundmi në mediat italiane. Futbollisti i Sampdorias Omar Kolej është rezulton tashmë të mos jetë infektuar me...

Situata në Spitalin Infektiv në Tiranë ku trajtohen të prekurit nga koronavirusi, paraqiten e qetë mesditën e kësaj të diele. Ndërsa numri i personave të...

Ilir Allkja mjeku i QSUT i cili pak ditë më pare denoncoi mungesën e veshjeve speciale per personelin mjekësor është shkarkuar nga detyra. Lajmi konfirmohet...

Nderron jete ne qeli ne burgun e Peqinit nje 65-vjecar. I denuari ka nderruar jete ne rrethena ende te paqarta, qe presin te sqarohen nga...

Një foshnjë e porsalindur në Angli është bërë personi më i ri në botë që testohet pozitiv për koronavirus, raporton The Sun. Nëna e fëmijës u...

Kriza e koronavirusit në Shqipëri ka prekur thuajse të gjithë sektorët e ekonomisë. Të parat që po dëtmohen, janë sektorët që lidhen me lëvizjen,...

"Është një dhimbje e madhe të shohësh miqtë të vdesin", është kjo klithma e dhimbjes së doktor Giuseppe Remuzzi, drejtor i Institutit të Kërkimeve...

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau dhe gruaja e tij janë vendosur në vetë-izolim, për shkak të dyshimeve për infektimin nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë...

Pas vendimit per bllokimin e qarkullimit edhe per mjetet private ne disa qytete te vendit duke nisur nga e premtja, kryeministri Rama ka dale...

Ka shkuar në 15 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa ministria e Shëndetësisë informon se tre raste të reja...

 I përditësuar/ Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar zyrtarisht dy rastet e para në Shqipëri, të personave të infektuar nga coronavirusi. Ministria bën të ditur se...

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku,për herë të parë ka folur për (mos) njohjen e shtetësisë nga Xhamajka. Fillimisht, presidenti...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjatë aktivitetit “Dita Kombëtare e Sportit në Katar”, tha se palestrat do të shërbejnë jo vetëm për...

Anila Dedaj/ Kush e di ç’kryevepra do të ishin realizuar, sikur në diktaturë piktorët të lejoheshin të hidhnin në telajo ëndrrat e tyre... Por sistemi...

Orinda Huta ka festuar ditëlindjen ditën e djeshme afër “Sanremos”, por larg bashkëshortit të saj, Turi Hyska.  Së bashku me Drini Zeqon, Orinda i është...

Gazmen Toska jeton prej 30 vjetësh në Francë. Në Berat ka shtëpinë e prindërve dhe zemrën. Historia e tij është historia e një shqiptari...

Lidhja e Çiljetës me futbollistin Alban Hoxha ka qenë jo pak e komentuar, ndërsa shpesh janë përfolur për një ndarje të mundshme. Ndërsa rrjeti zien...

Një burrë, gjysmë i zhveshur, ka rënë nga kati i tretë i një ndërtese, pasi po qëndronte i varur në dritaren e një banese. Ngjarja...

Gjethet e dafinës janë të pasura me përbërës bimorë, vitamina dhe minerale plot vlera. Më poshtë do të lexoni vlerat e pasura të gjetheve të...

Dy persona kanë rënë në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim ditën e sotme, për pengmarrjen e Jan Prengës në Kamëz, pas...

Sandër Simoni, kryetar i Gjykatës së Posaçme ka dalë para Vettingut në seancën e parë dëgjimore në KPK. Sipas ILDKPI Simoni e justifikon pasurinë, nuk...

Detaje tronditëse kanë dalë në dritë nga vrasja makabër në Mallakastër, ku Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të...

Një 21-vjeçare maskohej si djalë adoleshent për të sulmuar seksualisht vajzat. Gemma Watts iu prezantua vajzave në mediat sociale me emrin "Jake Waton" dhe iu...
video

Një grabitje ka ndodhur pasditen e sotme tek Komuna e Parisit, ndërsa burime për Panorama konfirmojnë se në shënjestër ka qenë fondi financiar NOA. Ngjarja...

Ledri Vula ka marrë një vendim të befasishëm që ka lënë fansat të habitur. Këngëtari fshiu çdo foto dhe video nga rrjeti i tij social...

Ndërsa zjarret masive vijojnë të djegin hektarë të tërë toke, Australia kërcënohet edhe nga një tjetër rrezik. Janë më shumë se 100 mijë bagëti të...

E kaluara është një vend i huaj. Dhe nganjëherë është një vend që dëshirojmë ta vizitojmë. Por ne nuk mundemi për shkak të ligjeve të...

Gjashtë adoleshentë janë khyer në tmerrin e fshatit Hot i Ri në Shkodër, pasi kishin dale me kallash dhe qellonin ne ajër. Policia vuri në...

Rihanna e nisi vitin e ri me një fotosesion seksi për të prezantuar linjën e saj të të brendshmeve Savage X Fenty. Këngëtarja, tani një...

Prej disa kohësh në mediat rozë përflitet se këngëtarja Dafina Zeqiri është në një lidhje me Dj Geek. Dhe së fundmi ata i kanë shprehur...

Mario Baloteli nuk ndihet aspak i kompleksuar për të bërë reagimet nga më të çuditshmet. I njohur për sjelljet e padisiplinuara brenda dhe jashtë...

27MARIGLEN KUME/ Në një intervistë për gazetën “Panorama”, sekretari i përgjithshëm i selisë blu, Gazment Bardhi, deklaroi se Morina është filmuar duke blerë vota...

Ditën e sotme ka ndërruar jetë babai i Admir Murataj i cili mbeti i vrarë në grabitjen që u bë në Rinas para disa...

Astronomët paralajmëruan se vështrimi i tyre i Universit mund të jetë nën kërcënim. Nga java tjetër, do fillojë një fushatë për të lëshuar mijëra satelitë...

Gjykata e Fierit ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për punonjësin e Policisë së Burgjeve, Martin Skendaj.   Tri ditë më parë, 22-vjeçari qëlloi...

Getinjo është mjaft aktiv në rrjetet sociale.   Përveç postimeve për projektet muzikore ai publikon edhe mesazhe të ndryshme për fansat. Së fundmi reperi shkroi një Instagram,...

Një pushues britanik është qëlluar për vdekje në Argjentinë, gjatë një grabitjeje të armatosur përpara një hoteli me pesë yje.  Armë e grabitësve që ishin...

Forcat izraelite vijojnë vlerësimin e dëmeve të banesave të dëmtuara në Shqipëri, nga tërmeti i 26 nëntorit.  Ditën e sotme ato kanë vizituar shtëpinë e...
video

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe numri i jetëve të humbura arriti...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë edhe njëherë thirrje për vlerësimin sa më të shpejtë të ndërtesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik që...

Po vijojnë kërkimet intensive nën rrënoja për të shpëtuar personat që kanë mbetur të izoluar.  “BalkanWeb” sjell pamje të operacionit të forcave  të kërkim-shpëtimin në zonën...

  Bashkia e Tiranës ka marrë në Bilbao të Spanjës një vlerësim në fushën e urbanistikës dhe e biznesit. Kësaj radhe sipas Bashkisë, ky institucion...

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Markua, nuk ka ankimuar vendimin e KLP, që e renditi të dytën në listën e kanidatëve për prokuror...
video

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë pjesë në analizën e 100 ditëve të para të qeverisjes së re vendore në...

Ajo është modele e njohur dhe ndër më të pëlqyerat. Fjala është për Kristina Bakin. E ftuar në ‘Ftesë në 5’, ajo foli ndër...

Nga Sokol Balla Nuk ka përkufizim më të saktë të Shqipërisë dhe të situatës së drejtësisë dhe raportit të saj të sëmurë me politikën, sesa...

Opinion

RAIMONDA SHUNDI

VALBONA ZENELI

PËLLUMB NAKO