Vdekja e punëtorit që u rrëzua nga vinçi gjatë riparimit të llambave në shtyllat e ndriçimit, shpallet në kërkim përgjegjësi

Apr 20, 2024 | 9:27
SHPËRNDAJE

Policia ka shpallur në kërkim përgjegjësin e ndriçmit pas vdekjes së punëtorit, i cili ra u rrëzua nga vinçi gjatë riparimit të llambave në shtylla.

policiaA

“Në vijim të veprimeve hetimore u shpall në kërkim shtetasi M. Q., 54 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë përgjegjësi i Sektorit të ndriçimit pranë Drejtorisë së shërbimeve Publike në A.Sh.P.U, Bashkia Elbasan”, raportojnë uniformat blu.

Ndërsa ka nisur procedimi penal për 55-vjeçarin me detyrë Drejtor në Drejtorinë e Administratës dhe Shërbimeve Mbështetëse në Agjencinë e Shërbimeve Publike dhe Urbane, Elbasan.

Punonjësi 56 vjeçar me iniciale E. B.,  u rrëzua nga vinçi, gjatë punës për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji”.

Ai u dërgua në spital, ku humbi jetën si pasojë e dëmtimeve të marra.

 

Njoftimi i policisë:

Elbasan/ Në vijim të njoftimit të djeshëm, bëjmë me dije se, Komisariati i Policisë Elbasan referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. Ç., 55 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë Drejtor në Drejtorinë e Administratës dhe Shërbimeve Mbështetëse në Agjencinë e Shërbimeve Publike dhe Urbane, Elbasan.

Në vijim të veprimeve hetimore u shpall në kërkim shtetasi M. Q., 54 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë përgjegjësi i Sektorit të ndriçimit pranë Drejtorisë së shërbimeve Publike në A.Sh.P.U, Bashkia Elbasan.

Ditën e djeshme, shtetasi E. B., 56 vjeç, punonjës i Bashkisë, i punësuar në këtë sektor, u rrëzua nga vinçi, gjatë punës për riparimin e llambave elektrike në shtyllat e ndriçimit, në lagjen “5 Maji” dhe si pasojë e dëmtimeve humbi jetën në spital.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, ndërkohë vijon puna për kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura