Tërmeti katastrofik i 26 nëntorit tronditi jo vetëm Shqipërinë, por edhe Kosovën. Nën rrënojat e tërmetit në Durrës u nxorën të pajetë edhe dy vëllezërit...

Diplomati Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në Kombet e Bashkuara shprehet i bindur se në Shqipëri ka një devijim të demokracisë dhe mungesë totale të...

Prokuroria e Lezhës ka nisur verifikimet për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas burimeve, drejtuesi i prokurorisë së Lezhës Milan Laska i ka...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me banorët e lagjes nr.18 në Durrës. Në një postim në facebook, Basha shkruan se...

Një tragjedi e rëndë goditi Shqipërinë në datën 26 nëntor, teksa një tërmet 6.4 i shkallës Rihter, i mori jetën 51 personave, si dhe shkatërroi...

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Romës, Itali. Hetimet nga ekipi i Romës për dy shqiptarë filluan në mes të nëntorit, për sulmin...

Dy vetura të nivelit të lartë janë kapur nga oficerët që po hetojnë një anëtar të një bande shqiptare, të dyshuar për trafik droge dhe...

ADA HAZIZOLLI/ Qeveria i ka varur shpresat te donacionet. Për vitin e ardhshëm parashikohet të përdoren 200 milionë dollarë për rindërtimin e ndërtesave të dëmtuara...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar rrethin e bashkëpunëtorëve të tij, duke emëruar gjeneral (r) Piro Ahmetaj si këshilltar për Sigurinë Kombëtare.  Gjenerali Ahmetaj,...

Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me një mesazh në shqip në rrjetin e...

Ish-drejtori i Institutit për Krimet e Komunizmit, Argon Tufa në një intervistë për “Zërin e Amerikës” komentoi drejtimin e presidencës së OSBE-së nga Shqipëria. Teksa iu citua...

Megjithëse me një karrierë të pasur si inxhiniere dhe në fushën akademike, Luljeta Bozo u bë e njohur fillimisht pas tërmetit të shtatorit, duke u...

Në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit kanë ardhur edhe artistët. Këngëtari i njohur i muzikës shqiptare, Arif Vladi i ftuar...

Andi Bushati Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një “dhuratë nga Allahu”. Kjo jo për faktin se kryeministri ka...

Katër oficerë grekë si pjesë e misionit të kërkim shpëtimit në Shqipëri pas tërmetit dramatik të 26 nëntorit, rrëfejnë atë që përjetuan gjatë misionit të...

Partia Demokratike, përfaqësuar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi i kërkon kryeministrit, Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj informacion lidhur me...
video

Teksa ribublikoi videon e mëposhtme që "Panorama.al" e publikoi ditën e djeshme nga tërmeti i 26 nëntorit, ish-kryeministri Sali Berisha thotë se lëkundja nuk zgjati...

MAJLINDA RAMA/ Marrëdhënie seksuale me vajzën e njerkës, arrestohet 19-vjeçari. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Roskovec të Fierit. Në fshatin Suk, një djalë 19...

Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo, e cila ka tërhequr mjaft vëmendje këto ditë të tmerrshme për shqiptarët, që u përballën me tërmetin më të fortë...

Gjykata e Beratit ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për tre inspektorët e IMT-së, që lejuan ndërtime pa leje, raporton News24. Të tre inspektorët u...

Panorama Plus

Shumë nga këngëtarët pjesëmarrës tek ‘Kënga Magjike’ kanë qenë skeptikë nëse do të këndojnë apo do të tërhiqen nga ky spektakël. Shkak ka qenë tërmeti...

Përveç vajzave të njohura të ekranit që kanë shprehur solidaritetin e tyre për të qenë afër qytetarëve pas pasojave shkatërruese të tërmetit që tronditi Shqipërinë,...

Dorina Mema, një personazh mjaft i dashur, vajza muskuloze, e cila jep gjithë kontributin e saj me dijet që ka dhe aktivitetin privat që njerëzit...

Duke qenë se shumë familje në Durrës e Thumanë mbetën pa shtëpi pas tërmetit që goditi Shqipërinë, disa persona dhe organizata kanë nisur fushata për...

“Ja çfare jemi. Në një moment mund të shuhemi sikur nuk ishim. Prandaj, të lutemi për më të mirën . Lutemi për ata njerëz që...

Asnjë gazetar nuk e ka luksin të përjetojë një situatë tragjike apo dramatike larg vendit të punës. Janë ato momente, ku një kamera dhe një...

Për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, shumë emisione televizive janë anuluar, duke u lënë hapësirë edicioneve informative informuese. Mbi të gjitha, emisionet argëtuese...

Marina Fara, juristja seksi dhe vajza e këngtares së famshme Eli Fara, ka postuar në këto ditë fatkeqësie vetëm lutje për shpirtrat e humbur dhe që...

Nuk ka qenë nevoja të binte tërmet për të kuptuar se sa shumë e do vendlindjen e tij Bes Kallaku, aktori i humorit aq i...

Këto festa të nëntorit e gjetën Shqipërinë të plagosur dhe të copëtuar nga tërmeti i fuqishëm 6.4 ballë që goditi vendin. Ditën e flamurit e ka...

Reperi i njohur Stresi duket se ka vendosur të jetë afër të dëmtuarve nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin. Ai ka publikuar disa video...

Kanë qenë të shumtë personazhet publikë që kanë dhënë ndihmën e tyre dhe janë solidarizuar me dhimbjen e të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që...

Pak minuta më parë, këngëtarja e njohur Besa Kokdhima njoftoi fansat e saj në rrjetet sociale se do të tërhiqet nga ‘Kënga Magjike’. Edhe pse...

Këngëtarja e njohur Besa Kokdhima u rikthye pas 6 vitesh për të kënduar tek ‘Kënga Magjike’ me këngën e saj ‘Tatuazh në zemër’. Por vetëm pak...

Aktorja e njohur Olta Gixhari ka qenë një tjetër personazh publik që i është gjendur afër të lënduarve nga tërmeti që preku vendin tonë. Ajo, përmes...

Kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që kanë dhënë ndihesat e tyre për të dëmtuarit nga tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë. Ndër to është...

Bashkëshortja e sulmuesit meksikan Javier Hernandez Çiçarito, duket më në formë se kurrë.  Pavarësisht se u bë nënë duke sjellë një jetë një djalë, Sara Kohan,...

Aktori Bes Kallaku ka reaguar shumë ashpër ndaj atyre që vjedhin dhe shpërdorojnë ndihmat që janë sjellë për të prekurit nga tërmeti. Përmes një statusi në...

Ka falimentuar kompania e vjehërrit të Dua Lipës. Mohamed Hadid paraqiti dosjet për riorganizim në gjykatën federale të falimentimit për kompaninë e tij ‘901 Strada...

Figurat e njohura të ekranit janë sensibilizuar për situatën e vështirë në të cilën ndodhet vendi ynë. Shumë prej tyre janë ofruar për të ndihmuar...
 

Politikë

21:16 Diplomati Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në Kombet e Bashkuara shprehet i bindur se në Shqipëri ka një devijim të demokracisë dhe mungesë totale...

20:44 Është thuajse zakon në Shqipëri që dera e makinave të zyrtarëve të lartë të hapet nga badigardët shoqërues, ndryshe nga se ndodh në vende...

20:41 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar ditën e sotme me banorët e lagjes nr.18 në Durrës. Në një postim në facebook, Basha shkruan...

Kronikë

21:33 Tërmeti katastrofik i 26 nëntorit tronditi jo vetëm Shqipërinë, por edhe Kosovën. Nën rrënojat e tërmetit në Durrës u nxorën të pajetë edhe dy...

21:08 Prokuroria e Lezhës ka nisur verifikimet për dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas burimeve, drejtuesi i prokurorisë së Lezhës Milan Laska i...

20:15 Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Romës, Itali. Hetimet nga ekipi i Romës për dy shqiptarë filluan në mes të nëntorit, për...
 

Sport

21:25 Kryeministri Edi Rama, shquhet për batuatat e tij të shumta. I pranishëm ditën e sotme në takimin që dy fëmijët që i mbijetuan tërmetit...

20:25 Një tragjedi e rëndë goditi Shqipërinë në datën 26 nëntor, teksa një tërmet 6.4 i shkallës Rihter, i mori jetën 51 personave, si dhe...

19:17 Nis eksodi te Flamurtari. Pas largimit të mesfushorit boshnjak, Semir Bajraktareviç, tri javë më parë, sot është konfirmuar një tjetër lajm që e bën...

Dossier

11:24 Publikohen dokumente historike nga arkivi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së me proces-verbalin e takimit ditor të Enver Hoxhës me sekretarët e Komitetit Qëndror, si:...

08:38 Memorie.al publikon një reportazh të gazetarit të njohur suedez, Sven Aurén, të botuar në gazetën “Svenska Dagbladet” të Stockholmit lidhur me katër vizitat e tij...

11:23 ANILA DEDAJ/ Në kulmin e karrierës së tij, atëherë kur ishte  plot synime e dëshira, Mit'hat Fagun "e kryqëzojnë". 8 shfaqje të dokumentarit "Në...

Speciale

16:58 Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo, e cila ka tërhequr mjaft vëmendje këto ditë të tmerrshme për shqiptarët, që u përballën me tërmetin më të...

08:46 Publikohen dy foto të rralla të Teatrit Kombëtar që i përkasin shkurtit të vitit 1946, kur aty zhvillohej gjyqi ndaj ish-pjestarëve të Regjencës në...

08:29 Një kronikë mesjetare tregon se çfarë ndodhi në një tërmet, të cilit ne nuk ia dimë magnitudën, por që tmerri i të cilit bëhet...

Shëndeti

18:53 Duhet kohë për fashitjen e dhimbjes që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, kohë edhe për t’u ringritur, për të mbledhur forcat dhe për të...

13:54 Përjetimi i ankthit është pjesë normale e jetës. Sidoqoftë, njerëzit me çrregullime të ankthit shpesh kanë shqetësime dhe frikë intensive të tepruar dhe këmbëngulëse,...

11:00 Ardit Hoxha Tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit që mori 51 jetë dhe la pas me qindra të plagosur dhe shkatërrim të madh, me siguri...

Sociale

19:02 Mes dhjetëra familjeve të mbetura pa strehë në Qytetin Studenti është edhe e moshuara Jeta Tafaji. Gruaja ka rrëfyer për ‘News 24’ një histori...

18:29 Megjithëse me një karrierë të pasur si inxhiniere dhe në fushën akademike, Luljeta Bozo u bë e njohur fillimisht pas tërmetit të shtatorit, duke...
video

17:22 Teksa ribublikoi videon e mëposhtme që "Panorama.al" e publikoi ditën e djeshme nga tërmeti i 26 nëntorit, ish-kryeministri Sali Berisha thotë se lëkundja nuk...

Ekonomi

video

15:02 ADA HAZIZOLLI/ Për projektin e rindërtimit, pas situatës së krijuar nga tërmeti i 26 nëntorit, Qeveria “nuk do të vërë dorë” në fondin e...

14:36 Dëmet e shumta që pësoi nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit e bëjnë të pabanueshme edhe godinën 6-katëshe ku operon Drejtoria Rajonale Tatimore në...

08:25 ADA HAZIZOLLI/ Pas ndryshimeve ligjore, të zyrtarizuara në korrik të këtij viti, Qeveria ka përcaktuar edhe mënyrën sesi do të bëhet punësimi i atyre që...

Kulturë

16:46 Tërmeti i 26 nëntorit me magnitudë 6.4 të shkallës rihter nuk ka lënë pa pasoja dhe monumentet e kulturës. Ministria e Kulturës u bën...

12:37 Publicisti i njohur dhe moderator i emisionit “Provokacija”, Mustafa Nano, në librin e tij të fundit “Si e kam njohur”, të publikuar në Panairin...

12:10 Në 106 vjetorin e lindjes së shkrimtarit Petro Marko, Ilir Demalia teksa risjell në kujtesë poezitë e tij, thotë se në vend që të...

Unë Gruaja

16:58 Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo, e cila ka tërhequr mjaft vëmendje këto ditë të tmerrshme për shqiptarët, që u përballën me tërmetin më të...

16:57 Dera e Agollajve ishte gjithmonë e hapur e kjo e bënte familjen e shkrimtarit më të afërt me nevojtarët, por edhe më të hapur...

13:08 Kush më mirë se shoqja e tij e zemrës, mund t’ia njihte sekretet Dritëro Agollit. Ndodhte që Sadija ia rrëfente lexuesit të fshehtat e...