Panoramasport.al/ Kosta Rika hap plotësisht Grupin E të Kupës së Botës duke mundur me shifrat 1-0 Japoninë, e cila shihej si favorite pas suksesit të...

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka komentuar seancën e sotme në parlament që bëri bashkë kuvendin e Shqipërisë dhe atë të Kosovës. Kryemadhi thekson...

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, bojkotoi mbledhjen e përbashkët të Kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë në momentin që kryeministri Rama mori fjalën në...

Bashkia e Tiranës ka refuzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të zhvilluar protestën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në datën 6 Dhjetor, ditën kur në...

Presidenti i Republikës Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë në të gjithë botën. Presidenti Begaj priti sot...

Panoramasport.al/ Lionel Mesi ka bërë atë që pritej prej tij, duke marrë për dore Argjentinën dhe duke e nxjerrë përsëri nga një situatë e keqe...

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetët e Partisë Demokratike kanë lënë sallën në momentin kur kreu i qeverisë Edi Rama ka marrë fjalën në mbledhjen e...

Kryeministri Edi Rama tha se e sotmja është një ditë frymëzuese që i ka mbledhur të dy kuvendet e Shqipërisë dhe Kosovës në një vend. Rama...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të diel se protesta e lajmëruar nga Partia Demokratike më 6 dhjetor do të mbahet në ambientet përpara kryeministrisë, pavarësisht...

Kryeministri Edi Rama deklaroi se sot shqiptarët janë më mirë se kurrë në marrëdhënie me njëri tjetrin dhe me të huajt. Ai u shpreh se marrëdhëniet...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur jashtë ambienteve të kuvendit, në një kohë kur kryeministri Edi Rama mbante fjalën në mbledhjen e parlamentit të Kosovës dhe...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti  bëri thirrje nga Kuvendi i Shqipërisë për rritje të bashkëpunimit me Shqipërisë dhe Kosovës. Në fjalën e mbajtur në mbledhjen...

Panorama.al ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes, ku në orët e para të mëngjesit të sotëm ndodhi aksidenti tragjik në autostradën Tiranë-Durrës që i...

Deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka thumbuar qeverinë shqiptare gjatë fjalës së tij në mbledhjen e përbashkët të dy kuvendeve. Ai u shpreh se PD...

Kreu i Grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ishte ndër personalitet kosovare të cilët mbajtën një fjalim në mbledhjen e përbashkët të Kuvendeve të Shqipërisë...

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka mbajtur fjalën e tij në Kuvendin e Shqipërisë gjatë seancës së përbashkët të parlamenteve të Kosovës dhe Prishtinës. Mediu...

Me një fermë të rrallë - vetëm të dytën të tillë në Shqipëri - Elton Kikia thotë se përmbushi veten. Ai hoqi dorë nga profesioni i...

Ministri i Brendshëm së Kosovës Xhelal Svelça, në fjalimin e mbajtur në mbledhjen e përbashkët të Kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës, kërkoi që hapat mes...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, e cilësoi 28 nëntorin si një festë jo vetëm të Shqipërisë por dhe të Kosovës. Gjatë fjalës së...

Dy vajza kanë mbetur viktima nga një aksident tragjik i ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas News 24 mësohet...

Aktualitet

20:19 E pranishme në takimin me të rinjtë pjesëmarrës në programin e Bashkimit Europian “Rural You”, zhvilluar në Shkodër, ambasadorja e BE në Shqipëri, Krisstjane...

Panorama Plus

Aktorja e njohur Mariana Kondi është përlotur në mes të intervistës, teksa rrëfeu disa të pathëna nga jeta e saj personale. E ftuar në “S’e Luan...

Panorama Plus/ Alesia Bami është një ndër vajzat më të komentuara në publik. Modelja ka folur së fundmi rreth eksperiencës së saj profesionale si moderatore...

Panorama Plus/ Gazetarja Rudina Demnieri ose siç e njohim ndryshe Paloma, tërhoqi vëmendjen me rrëfimin e saj brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”. Dhe pse qëndrimi...

Ka përfunduar mbrëmjen e të shtunës edicioni i 23 i festavalit Kënga Magjike. Fituese është shpallur këngëtarja Marsela Çibukaj me këngën “I paftuar”. Ajo mundi të mblidhte...

Ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare këngëtarja e famshme e hitit Flashdance, Irene Cara. Këngëtarja dhe aktorja amerikane ishte e njohur për rolin e saj në...

Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë padyshim emrat më të përfolur përgjatë këtij viti. Historia e tyre e dashurisë u bë kryefjala e mediave, dyshja, tani...

Ish-kryeprokurore e Shqipërisë, Ina Rama, prej vitesh i mungon ekranit. Ishim mësuar përpara disa vitesh ta kishim prezent në zhvillimet e fundit politike dhe të...
video

Më në fund erdhi momenti i shumëpritur për Einxhel Shkirën dhe DJ Dagz. Ata do të kurorëzojnë lidhjen e tyre me martesë, teksa pritet të...

Të shumta kanë qenë sfidat që Ardit Çuni ka marrë përsipër përgjatë këtij viti. Dhe duket se “feedback”- un e dëshiruar tashmë ia ka dhënë. Si...

Këngëtari i njohur Blero Muharremi është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Sidomos rreth jetës private kohët e fundit pasi u nda...

Këngëtarja Elvana Gjata ka ndezur rrjetin me poza provokuese në rrjetet sociale. Artistja pozoi në një kolltuk e veshur me të brendshme dhe jumpsuit transparent që...

Gent Pjetri, i njohur gjerësisht për publikun shqiptar si “Doktori i Fiksit”, ka folur për divorcin e vështirë nga bashkëshortja e tij. Ai ka zbuluar se...

Moderatorja e njohur, Ori Nebijaj vendosi që të lërë televizionin dhe angazhimin e saj në media, për t’u futur në Parlament. Ajo prezantonte emisionin “Për’puthen”,...

Arbër Çepani e ka marrë shumë seriozisht angazhimin e tij te “Dancing With the Stars”. Ish-fituesi i “Big Brother 1” është ndër emrat më të pëlqyer...

Prej gati 20 vitesh, Hygerta Sako është ndër imazhet më të konsoliduara të ekraneve tona. Ish-misi tashmë është e profilizuar si moderatore e sportit, ku përtej...

Panairi i Librit çeli siparin ditën e mërkurë (16 nëntor) në edicionin e tij të 25-të. 95 shtëpi botuese nga Shqipëria e Kosova, Maqedonia e...

Arbana Osmani është një ndër personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Moderatorja e cila është goxha aktive në rrjetet sociale, shpesh herë realizon biseda...

Është bërë pothuajse një vit që prej ndarjes nga jeta e Hueyda El Sayed. Për herë të parë është zbuluar dëshmia e saj në ditët e...

Dashi Mund të ndiheni me energji të ulët. Kujdesuni për veten dhe konsultohuni me një mjek nëse është e nevojshme. Mos u futni në debate pasi...

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, është duke shijuar suksesin e këngës së saj më të fundit “I’m good (Blue)” me David Guettan. Ajo së...

Politikë

12:57 Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka komentuar seancën e sotme në parlament që bëri bashkë kuvendin e Shqipërisë dhe atë të Kosovës. Kryemadhi...

12:56 Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, bojkotoi mbledhjen e përbashkët të Kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë në momentin që kryeministri Rama mori fjalën...

12:54 Bashkia e Tiranës ka refuzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të zhvilluar protestën në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në datën 6 Dhjetor, ditën kur...

Kronikë

11:48 Panorama.al ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes, ku në orët e para të mëngjesit të sotëm ndodhi aksidenti tragjik në autostradën Tiranë-Durrës që...

10:30 Dy vajza kanë mbetur viktima nga një aksident tragjik i ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas News 24...

08:41 Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në aksin dytësor Rëmbec-Libonik, në Maliq, ku një automjet ka dalë nga rruga...


Sport

13:26 Belgjika ka një mundësi të artë që të sigurojë biletën për në turin tjetër të Kupës së Botës nëse merr tre pikët sot përballë...

13:13 Karim Benzema nuk është pjesë e përfaqësueses së Francës në Botërorin 2022. Në praktikë, pasi në letër është pjesë e kësaj përfaqësueseje dhe mund...

12:57 Panoramasport.al/ Kosta Rika hap plotësisht Grupin E të Kupës së Botës duke mundur me shifrat 1-0 Japoninë, e cila shihej si favorite pas suksesit...

Dossier

07:05 Nga Nizai Nelaj –  Në shkollën kineze të aviacionit ushtarak – Të përzënë nga shkolla sovjetike e Aviacionit, me ëndrra të prera në mes, një pjesë e...

20:23 Lëvizja e lirë e shqiptarëve ka filluar me Greqinë që në dhjetor 2002. Këtë na e dëshmon ambasador Bashkim Zeneli në librin e tij...

22:02 NGA AFRIM IMAJ/ Është një shtëpi e thjeshtë në kreshpat e një kodrine në fshatin Katund i Vjetër Mirditë, shumë pranë qytetit të Rubikut. Një...

Speciale

22:02 NGA AFRIM IMAJ/ Është një shtëpi e thjeshtë në kreshpat e një kodrine në fshatin Katund i Vjetër Mirditë, shumë pranë qytetit të Rubikut. Një...

14:36 NGA ARMAND PLAKA Çfarë shkruante shtypi bavarez në vitin 1923, një vit pas (ri) vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve? Cilat ishin pasuritë e...

16:32 BIRN, Klodiana Lala/ Dokumentet e siguruara nga BIRN nga dy procedime penale hedhin dritë mbi përfshirjen e një personazhi të krimit të organizuar në...

Shëndeti

21:57   Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi, se është mundur të dallohen shenjat e sëmundjes së demencës që 9 vjet përpara se pacientëve t’u bëhet e ditur diagnoza zyrtare. Studiuesit në Universitetin e Kembrixhit e publikuan studimin – i financuar nga Këshilli i Kërkimeve Mjekësore me...

19:17 Gjatë 24-orëve të fundit në vendin tonë nuk është shënuar asnjë humbje jete nga virusi Covid-19, ndërkohë që janë regjistruar 12 raste të reja...

22:35 Nga Ian Sample Mjeku ishte duke parë në TV shfaqjen “University Challenge” kur dyshoi në fillim se diçka nuk shkonte me moderatorin Xheremi Paksman. Normalisht...

Sociale

11:06 Pas tmerrit që përjetoi nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në Shqipëri dhe jetesës në kontejner për tre vjet pas, 80-vjeçarja Emine Dokuçi mendoi...

09:00 Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar qytetarët për 110-vjetorin e ngritjes së flamurit në Tiranë. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj...

08:00 Familjarë, miq e kolegë u mblodhën për të kujtuar njëvjetorin e ndarjes nga jeta të profesorit dhe studiuesit të shquar, Aleks Luarasi. Profesori u nda...

Ekonomi

07:28 Dollari amerikan është blerë këtë të diel, 27 Nëntor, me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar...

08:38 Situata e pafavorshme hidrike ka ndikuar negativisht në ecurinë e kompanisë energjetike në vend, në hallkat e shpërndarjes përmes “OSHEE Group”, për shkak të...

08:33 Dollari amerikan është blerë këtë të shtunë, 26 Nëntor me 111.7 lekë dhe është shitur me 113 lekë sipas kursit të këmbimit, duke treguar...

Kulturë

13:58 Shkrimtari Ismail Kadare ka dhënë një mesazh për lexuesit mesditën e sotme në panairin e librit. Ai u shpreh se lexuesit janë pjesa më e...

13:30 Në edicionin e vitit 2022 të Panairit të Librit u shpërndanë sot dhe çmimet letrare për autorët dhe përkthyesit e këtij viti. Shkrimtarja Natasha Poroçani...

16:06 Tetë autorë të rinj shqiptar janë bërë pjesë e një antologjie në gjuhën italiane, botuar nga Besa Muci Editore, nën përkthimin e Valentina Notaro,...

Unë Gruaja

13:01 Themeluesja e Teatrit të Operas dhe Baletit, Ganimet Vendresha është ndarë nga jeta diten e sotme në moshën 88-vjeçare.  Mësohet se homazhet në nder të artistes...

22:00 Nga Uvil Zajmi Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që...

08:30 Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...
CLOSE
CLOSE