Skuadra shqiptare shkruan historinë, kualifikohet për herë të parë në Europë. Ja verdiktet në Maqedoninë e Veriut

May 16, 2021 | 18:44
SHPËRNDAJE

Struga arriti të marrë një fitore të vuajtur 0-1 përballë Sileksit, duke siguruar kështu pjesëmarrjen në Kupat e Europës pas 6 viteve të krijimit si klub futbolli.

struga

Struga triumfoi në këtë ndeshje me 10 lojtarë në fushë pas daljes nga loja me karton të kuq të Altiparmakovskit në minutën e 28-të të takimit.

Heroi për skuadrën shqiptare ishte Jahja, i cili realizoi golin e fitores në minutën e 67-të të takimit. Struga e mbylli kampionatin në vendin e 3-të në kuotën e 57 pikëve, 2 më shumë se Makedonija e vendit të 4-ët.

REZULTATET

north
RENDITJA

rend

Postimi i Strugës

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/