Ruçi rrëzon kërkesën e opozitës për përjashtimin e Ramës

SHPËRNDAJE

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka refuzuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e parlamentit, me të njëjtin argument me të cilin kërkoi fjalën për procedurë demokrati Noka.

Gramoz-Ruci

Që në fillimet e seancës së orës 17:00 Ruçi komunikoi vendimin se nuk do të marrë për bazë kërkesën e opozitës.

“Pasi u depozitua drejt kryetarit të Kuvendit kërkesa nga 9 deputetë, për të marrë masa ndaj deputetit Edi Rama. Lidhur më këtë kam detyrimin të njoftoj seancën se pas konsultova me nenet 64, pika 1,2,3,4.5 me nëmin 65, pika 1,2,3 dhe pasi pashë të zbardhur procesverbalin e mbajtur gjatë seancës, nuk mund ta marr në konsideratë pasi nuk përmbush asnjë nga kërkesat e rregullores të neneve 64 dhe 65.”

Më herët deputetët e opozitës firmosën kerkesen qe shihni me poshte, mund te lexohet qartesisht se ne kete levizje, deputeteve te PD-se, i eshte shtuar edhe LSI-ja, pasi ne te duket firma e kreut te grupit parlamentar, deputetetit Petrit Vasili, si edhe firma e kryerepublikanit, Mediu.

kerkesa

Kujtojme se gjate kohes se ish-kryeministri fliste ne foltore per projektligjin per pakicat dhe akuzoi se kjo ishte pasoje e luftes mafioze te klaneve ne qeveri, Rama reagoi pa mikrofon nga vedni duke i thene “e dhjeve”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDuro: Na penalizoi gjykimi tendencioz, ja e vërteta me Danilo Alveshin
Artikulli tjetërVasili sulmon Raman: Kryeministri armik publik, mik i oligarkëve

1 KOMENT

  1. Si nuk ju vjen turp jeni njerez pa cipe jeni te pa ftyre beni teater ne kurriz te njerezve qe po ikin dita dites neper bote sepse duan te zhduken nje ore e me pare larg fytyrave tuaja prej krimineli…

Comments are closed.