ZYRTARE/ Iu vetofrua Milanit dhe Junajtid, ish-sulmuesi i kuqezinjve prezantohet te ekipi i ri

| 16:51
SHPËRNDAJE

Keisuke Honda tashmë ka gjetur ekipin ku do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike, teksa ka firmosur me ekipin e ri.honda

Prej disa kohësh sulmuesi japonez ishte në kërkim të një skuadre, pasi kishte mbyllur aventurën me Melburn Viktori ku u aktivizua në sezonin e fundit. Nëpërmjet disa postimeve në “Twitter”, futbollisti i ishte vetofruar Junajtid dhe Milanit, për ta marrë në ekipet e tyre.

Megjithatë asnjë nga këto skuadra nuk e kontaktuan lojtarin, i cili u hodh në kërkim të një ekipi tjetër. Vetëm pak ditë më parë, Honda komunikoi se ishte në provë te skuadra holandeze e Viteshes.

Pas disa ditëve në stërvitje me këtë ekip, stafi drejtues janë bindur me formën e lojtarit dhe vendosën t’i ofrojnë atij kontratën. Kontrata e firmosur do ta mbajë atë të lidhur me klubin holandez deri në fund të sezonit, dhe në rast se bind me paraqitjet e tij, mund ta rinovojë edhe për një vit tjetër.

2,527 people are talking about this

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.