VIDEO/ Strakosha fenomenal, pritje fantastike e penalltisë ndaj Udinezes

| 20:59
SHPËRNDAJE

Thomas Strakosha vazhdon të konfirmohet si një nga lojtarët më të mirë të Lacios në Seria A.

tomas strakosha

Portieri shqiptar, i dha një bonus të madh ekipit kryeqytetas pasditen e sotme, teksa priti një penallti ndaj Udinezes. Ekipi i Inzagit fitonte me shifrat 2-0, pas golave të Kaisedos dhe autogolit të Sandros, por në minutën e 52-të, miqtë fituan një penallti.

Nga pika e bardhë, ekzekutimin e mori përsipër De Pol, por Strakosha u tregua mëse i saktë, dhe ia kuptoi krahun lojtarit të Udinezes, duke pritur 11-metërshin.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.