VIDEO/ Maqedonia “trondit” Gjermaninë, Anglia ia del në fund me Poloninë. Ja të gjitha rezultatet

Mar 31, 2021 | 23:30
SHPËRNDAJE

Janë mbyllur 14 ndeshjet eliminatore të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”.

FIFA-World-Cup-2022-Qualifiers-Europe

Maqedonia e Veriut ka shtangur Gjermaninë, duke triumfuar me rezultatin 1-2. Anglia ka mposhtur në fund me rezultatin 2-1 Poloninë. Fitore ka korrur edhe Italia që ka mposhtur 0-2 Lituaninë.

REZULTATET:

San Marino-Shqipëri 0-2

Manaj 63′, Uzuni 85′

Spanjë-Kosovë 3-1

Olmo 34′, Ferran Torres 36′, Moreno 75’/ Halimi 70′

Andorrë-Hungari 1-4

Pujol 93’/ Fiola 45+2′, Gazdag 51′, Klein Heisler 58′, Nego 90′

Austria-Danimarkë 0-3

S. Olsen 58′, Maehle 63′, Hojbjerg 67′

Bosnjë-Francë 0-1

Grizman 60′

Angli-Poloni 2-1

Kejn 19′, Meguajer 85’/ Molder 58′

Gjermani-Maqedoni e Veriut 1-2

Gyndoan 63’/ Pandev 45+2′, Elmas 85′

Greqi-Gjeorgji 1-1

Lihtenshtejn-Islandë 1-4

Saevarson 12′, Bjarnason 45+1′

Lituani-Itali 0-2

Sensi 47′, Imobile 94′

Moldavi-Izrael 1-4

Karp 29’/ Zahavi 45+2′, Solomon 57′, Dabur 64′, Natco 66′

Irlandë e Veriut-Bullgari 0-0

Skoci-Ishujt Faroe 4-0

MekGin 7′, 53′, Adams 60′, Fraser 70′

Ukrainë-Kazakistan 1-1

Jaremçuk 20’/ Muzhikov

PANORAMAPSORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/