VIDEO/ Çifti shqiptar kapet me 290 mijë euro, i kishin fshehur në makinë dhe…

SHPËRNDAJE

Një çift emigrantësh shqiptar me banim në Breshia të Italisë është ndaluar nga policia financiare italiane në pikën kufitare të Ventimiglias që lidh Italinë me Francës.

Gjatë kontrollit doganor çifti shqiptar i cili udhëtonte me një makinë me targa gjermane ka deklaruar se ishin nisur për pushime në Spanjë dhe se zotëronin vetëm 1500 euro.

Të dy pasagjerët u ndalën për disa kohë në provincën e Brescia, tha se ata u drejtuan për në Spanjë për një pushim dhe që ju kanë sjellë vetëm 1,500 euro. Shuma e deklaruar ishte kryesisht brenda kufijve të ligjit dhe të dy nuk kishin rekordin e policisë, kështu që asgjë nuk dukej të dilte nga kontrolli.

Por pas kontrollit të qënëve policor të stërvituar për kapjen e trafiqe të paligjshme, policia financiare italiane ka mundur të zbuloj rreth 290.450 mijë euro të fshehura në sediljet e pasme të automjetit.

Paratë ishin mbyllur hermetikisht në pako plastike e bashkë me to u gjet dhe një kartë identiteti fallco.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.