Vendimi i KAS për fletën e votimit dhe logoja e ngjashme me “Bindjen Demokratike”/ PD depoziton padi ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve

Apr 3, 2021 | 20:46
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike ka ngritur padi ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pas vendimit që dha, sot, KAS për fletën e votimit dhe për logon e ‘Bindjes Demokratike’.

Selia-e-PD-770x359

PD kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ/KAS për fletën e votimit ku kandidatët janë të listuar me numra dhe jo me emra, siç kërkoi PD-ja, si dhe rrëzimin e ankimimit të paraqitura nga PS dhe Bindja Demokratike.

Në një deklaratë për mediat përfaqësuesi ligjor i PD-së, Ivi Kaso,tha sot se kryeministri Edi Rama ka turp nga emrat e kandidatëve të tij për deputetë dhe po i fsheh pas numrave.

 

padia (1)

p;;adia (1)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/