Statistika të frikshme, por Spanja U21 e pëson nga Irlanda e Veriut

SHPËRNDAJE

Shqipëria e 21-vjeçarëve nuk ka më shanset për t’u kualifikuar për në kampionatin Europian. Momentalisht ekipi i drejtuar nga Alban Bushi ndodhet në vendin e 5-të të grupit me 6 pikë, ndërkohë që vendi i 2-të është 9 pikë larg dhe kanë mbetur vetëm dy ndeshje.

shqiperia u21

Megjithatë ajo që vihet re është se në grupin e Shqipërisë Spanja që është kokë grupi në ndeshjen e luajtur dje përballë Irlandës së Veriut është mundur me rezultatin 1-2 ku ekipi i Irlandës regjistroi të gjithë lojën 3 goditje në portë. Ndërkohë më poshtë ndiqni edhe statistikat e plota të ndeshjes me një dominim total në çdo aspekt nga Spanja, por në fund fiton Irlanda.

seGHFRFSD

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.