Protestuesit i vënë flakën barrikadës së vendosur kundër Vuçiqit

SHPËRNDAJE

Protestuesit në magjistralen Skenderaj – Mitrovice, i kane hedhur flakën barrikadës me drunj, të cilën e kanë vendosur në tentim të moslejimit të vizitēs sē presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në fshatin Banjë ku banohet me serbë, njofton Klan Kosova.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTensionohet situata/ Vuçiç nuk lejohet të vizitojë Drenicën, Qeveria i anulon lejen
Artikulli tjetër"Do të djegim ty dhe familjen tënde", gjyqtari i Korçës denoncon kërcënimin: Pronat tona nuk na i merrni dot

S'KA KOMENTE

Comments are closed.