Presidenti Meta firmos dekretin, miraton ligjin ‘Për pajisjet mjekësore’

| 14:02
SHPËRNDAJE
 

Nderkohe qe vendi po perballet me emergjence nga koronavirusi qe po shton cdo dite e me shume numrin e te prekurve, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shpalljen e ligjit “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’. meta

“Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në mbështetje të nenit 84 dhe 93 të Kushtetutës, ka dekretuar shpalljen e ligjit nr. 21/2020 “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr.89/2014 ‘Për pajisjet mjekësore”’, të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë.”- thuhet ne njoftimin e Presidences.

dekret

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.